Де знаходиться датчик тиску масла на автомобілях (ВАЗ, Лада, Деу, Шевроле, Газель та інших)

Багатьох автовласників цікавить, де знаходиться датчик тиску масла в двигуні їх автомобіля. Питання це актуальне в контексті того, що в аварійних ситуаціях водієві необхідно перевірити цей вузол. Як правило, це трапляється, коли на приладовій панелі горить лампочка масла, що сигналізує про те, що в масляній системі низький тиск і / або низький рівень масла в картері двигуна. Це може статися з різних причин, однією з яких є несправність датчика тиску масла.

Робота датчика тиску масла

Де датчик тиску масла

На автомобілях встановлюють два типи датчиків - так звані старі і нові. Відповідно, старі змонтовані на вже застарілих моделях машин, наприклад, на ВАЗ «класиці», Уазах та інших вітчизняних машинах минулих років. Нові ж встановлюють в тому числі на нові ВАЗи, а також інші машини, як вітчизняного, так і імпортного виробництва.

Для чого потрібен датчик тиску масла

Принцип, навіщо потрібен датчик тиску масла, досить простий. Завдання будь-якого такого датчика полягає в контролі значення тиску масла в масляній системі автомобіля, і фіксації виходу його за межі допустимих меж, про що він передає сигнали або безпосередньо на контрольну лампу (старі датчики), або на електронний блок керування двигуном (ЕБУ). А вже він доносить відповідну інформацію водієві передбаченим для цього способом (або за допомогою тієї ж контрольної лампи на панелі проборов або за допомогою багатофункціонального монітора, встановленого на сучасних «крутих» іномарках).

Як перевірити датчик тиску масла

Щоб своїми руками перевірити справність роботи датчика тиску масла вам знадобиться мультиметр або контрольна лампочка. Основний спосіб його перевірки замір опору, але можна переконається в його працездатності манометром

Детальніше

І ті й інші датчики вбудовані в масляну систему, і чутливий елемент є обов'язковою їх частиною. Як цього чутливого елемента використовується мембрана, яка згинається під дією масляного тиску. У старих датчиках цей механічний вигин фіксується за допомогою реостата (резистора зі змінним опором), і на манометр виводиться абсолютне значення напруги (потенціометр), відповідно до якого переміщається стрілка по приладу, переписати в одиницях абсолютного тиску. Таким чином, водій може візуально контролювати значення тиску в масляній системі автомобіля.

Приклад розташування ДДМ

Місце установки «нових» датчиків тиску масла аналогічно. Вони також вбудовані в загальну масляну систему, і знаходяться десь в районі масляного фільтра, в корпусі блоку циліндрів, або в голівці блоку циліндрів (ГБЦ). Їх чутливий елемент (мембрана) також вбудована в магістраль і викривляється під дією тиску, наявного в ній. Однак механізм перетворення сигналу у них відрізняється. Так, при відсутності тиску мембрана варто прямо, і розташований на ній шток не піднімається і не розмикає електричний ланцюг контрольної лампи на приладовій панелі (зазвичай йде через ЕБУ). Таким чином, при відсутності або низькому тиску лампа знаходиться у включеному стані. Коли ж в магістралі є тиск, то мембрана викривляється, її шток йде вгору і механічно розмикає згадану ланцюг. Таким чином, контрольна лампа гасне. відповідно,при падінні тиску до його критичного значення ланцюг знову замикається і лампа світиться.

Де варто датчик тиску масла

Тепер автолюбителям напевно буде простіше відповісти на питання про те, де датчик тиску масла може бути розташований на конкретному двигуні. Але, все ж, це безпосередньо залежить від конструкції силового агрегату. Наприклад, на вітчизняних «ладах» датчик розміщується на блоці розподільного вала, а у «Мерседесів» він знаходиться в картері, в районі масляного фільтра / насоса.

Далі наведена таблиця, куди зібрана інформація про те, де розташований датчик тиску масла на популярних автомобілях, повсюдно використовуються на пострадянському просторі.

Назва марки / моделі автомобіля Де знаходиться датчик тиску масла Звідки до неї найзручніший доступ
ВАЗ 2108/09/099, а також 8-клапанні двигуни на ВАЗ 2110/11 Біля щитка ременя, в гнізді головного блоку циліндрів, позаду, в правій частині двигуна. Зверніть увагу, що від датчика тиску відходить один сигнальний провід. Зверху.
16-клапанний двигун на ВАЗ 2110/11 На блоці розподільного вала, в лівій частині позаду двигуна. Відмінною особливістю є те, що він нього відходить один провід, а поруч безпосередньо з датчиком лежать два пучка проводів в ізоляційної термічної стрічці чорного (найчастіше) кольору. Зверху.
ВАЗ 2112, 16-клапанний двигун Датчик тиску масла знаходиться в лівій стороні двигуна, на його торці (торці корпусу), в безпосередній близькості від розподільного вала. Зверху.
ВАЗ 2114 Датчик встановлений на голівці блоку циліндрів, трохи нижче клапанної кришки, і ближче до ременя ГРМ. Мембрана датчика розташована до магістралі масляного каналу ГБЦ. Зверху. Демонтується ключем на 21. Для демонтажу необхідно зняти захисний гумовий ковпачок і від'єднати клему електричного з'єднання з сигнальною лампою.
ваз Ока На Оке датчик також розташовується на фланці кріплення масляного фільтра. Зверху, з демонтажем захисту.
"Лада Пріора" Знаходиться під впускним колектором, недалеко від масляного фільтра безпосередньо на голівці блоці циліндрів. Зверху. Однак попередньо потрібно демонтувати пластиковий захист корпусу двигуна.
"Лада Калина" В гнізді головного блоку циліндрів, біля захисного щитка ременя, ззаду, правіше безпосередньо двигуна. Від датчика тиску аналогічно відходить один сигнальний провід. Зверху. Для доступу попередньо потрібно демонтувати захисну пластикову кришку блоку циліндрів.
«Лада Гранта», двигун 8-клапанний Під пластиковою декоративною накладкою двигуна з правого боку можна побачити шуканий датчик тиску масла, укручені в головку блоку циліндрів. Зверху, після демонтажу пластикової захисту з двигуна. Демонтується ключем на 22.
ГАЗ «Газель» (двигун ЗМЗ-405) Датчик знаходиться праворуч зверху, безпосередньо на головному блоці циліндрів. Від датчика відходить один сигнальний провід. Зверху.
Audi, більшість легкових моделей Якщо датчик один, то він знаходиться в безпосередній близькості до масляного фільтру. Якщо ж датчиків два - то другий зазвичай розташований на головному блоці циліндрів двигуна. Від нього завжди відходить один сигнальний провід. Залежить від моделі.
Audi 100 C4 На Ауді С4 з 4-циліндровими двигунами датчики розташовані на кронштейні масляного фільтра зліва від двигуна. На 5-циліндрових моторах датчик вмонтований в ліву сторону блоку циліндрів. На двигунах V6 датчик розташовується ззаду лівої частини блоку циліндрів (на дорестайлінгових версіях), а також спереду лівої частини блоку. Зверху в моторному відсіку.
Chevrolet Lanos У нижній частині двигуна, на масляному насосі. Його можна знайти по пучку проводів, який відходить від нього і знаходиться в термічній ізоляції (можуть бути різні кольори). Знизу, тому краще заїхати на машині на оглядову яму або підняти її на підйомнику в автосервісі.
«Шевроле Лачетті» Знаходиться з правого боку по ходу руху знизу двигуна. Знизу. Для того, щоб дістатися до датчика, необхідно демонтувати праве переднє колесо або загнати машину на підйомник. Крім цього, попередньо потрібно викрутити до упору вправо рульове колесо. Це полегшить доступ. Демонтується за допомогою ключа на 24.
«Деу Нексія» Розташований в гнізді маслопроводу, який проходить в правій частині моторного відсіку, з нижньої його боку, тобто, під мотором. Знизу. Для цього потрібно підняти праве переднє колесо машини на домкраті з тим, щоб демонтувати його. Аналогічну процедуру можна виконати на підйомнику. Для кращого доступу бажано викрутити рульове колесо до упору вправо. Також можна демонтувати захист картера двигуна.
«Фольксваген Пассат Б5» У всіх версій (випусків) цієї машини є два датчика тиску масла. Перший - розташований на кронштейні в магістралі до масляного фільтра. А другий - відповідно, на виході після масляного фільтра. Зверху, біля масляного фільтра.
Ford Transit У цієї машини розташування не дуже зручне для обслуговування, зокрема, датчик знаходиться під переднім бампером біля самого масляного радіатора, посередині на двигуні автомобіля. Знизу, краще загнати машину на оглядову яму / естакаду, або підняти на підйомнику в автосервісі.
Mercedes-Benz На більшості легкових моделей цієї знаменитої марки датчики тиску масла знаходяться безпосередньо на картері, трохи правіше від центру автомобіля. Знизу. Відповідно, краще загнати машину на яму / естакаду або на підйомник в автосервісі.
Мітцубісі Лансер Безпосередньо поруч з масляним фільтром, зокрема, позаду і трохи правіше двигуна, при цьому він закручений корпус мотора. Можна знайти по відходить від нього єдиному сигнальному проводу. Знизу. Краще загнати машину на яму / естакаду або на підйомник в автосервісі.
Nissan X-Trail У нижній частині блоку циліндрів, в безпосередній близькості з насосом гідропідсилювача рульової системи. Для того, щоб дістатися до датчика, необхідно демонтувати праве переднє колесо, а також пластиковий щиток захисту ременів.
Opel Astra З боку генератора, на рівні картера з правого боку. Як і у інших моделей, від нього відходить єдиний сигнальний провід. Для того, щоб дістатися до датчика, необхідно демонтувати праве переднє колесо.
Volkswagen Golf, Jetta У цих машин є два датчика тиску масла. Перший - зліва в торці головки блоку циліндрів. Другий аварійний датчик (недостатнього тиску) розташований безпосередньо на масляному фільтрі в правій частині двигуна автомобіля. До першого зручніше добиратися зверху, а до другого - знизу, відповідно, машину потрібно загнати на оглядову яму або підняти на підйомнику в автосервісі.
Skoda Octavia На Шкоді Октавія 2 датчика масла, вони працюють при різних тисках - 0,3 і 1,8 бар. Перший встановлений на голівці блоці циліндрів, праворуч. Другий - змонтований з масляним фільтром на кронштейні. Зверху, в моторному відсіку.

У будь-якому випадку, точну технічну інформацію зі схемами та описом ви знайдете в мануалі вашого автомобіля. Якщо у вас немає мануала - спробуйте зайти на спеціалізовані сайти, де продається відповідна література. Зверніть увагу, що на деяких іномарках є не один, а два датчика тиску масла. Зроблено це для того, щоб контролювати не тільки нижній, а й вищий поріг тиску. У таких випадках зазвичай один з них встановлюють в магістралі перед масляним насосом, а другий - за ним.

Природно, що цей список далеко не повний. Тому, якщо ви стикалися з пошуком датчика тиску масла на своєму автомобілі, назва якого не увійшло в таблицю, - будемо раді бачити ваші коментарі під цим матеріалом. Тим самим ви допоможете іншим автовласникам в пошуку цього важливого вузла при ремонті їх машини.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found