Який річний стеклоомиватель вибрати? Вода або омиває рідина на літо, що краще?

Літня склоомиваюча рідина має інші властивості, ніж її зимовий аналог. Тому якщо у вас до сих пір в бачку залита «незамерзайка» - то з приходом весни саме час її змінити. У літній період головне завдання очищає рідини полягає в тому, щоб якісно відмивати зі скла бруд, смолу, мошкару і інше дрібне сміття. Для зимового ж складу аналогічна задача - очищення бруду, також можливість не замерзнути. Літню рідина для склоочисника багато водіїв і зовсім не сприймають серйозно, заливаючи в бачок звичайну або дистильовану воду. А дарма!

зміст:

  • Шкода води в бачку склоомивача
  • Як правильно вибрати омивайку
  • Рейтинг популярних засобів
  • Як зробити омивайку самому

Літня склоомиваюча рідина

В автомагазинах представлено багато, зазвичай концентрованих, рідин для склоочисника на літо. Однак їх ефективність і ціна різняться. Щоб допомогти звичайному водієві визначитися з вибором рідини в бачок склоомивача, на основі знайдених в інтернеті відгуків і реальних тестів складено рейтинг літніх склоомиваючих рідин. Але для початку дізнайтеся чому омивайка краще води і як правильно її вибирати.

Чому не можна лити воду

Для отримання відповіді на питання про те, що лити в бачок склоомивача влітку, має сенс з'ясувати, чому ж не варто заливати туди звичайну воду. Справа в тому, що в будь-якій воді є домішки - солі металів, які з часом можуть осідати на крильчатці насоса і на стінках бачка, а також забивати систему і розпилювачі. І цей фактор тим більше актуальне, ніж більш «жорстка» вода у вашому регіоні.

Крім цього, омиває ефективність жорсткої води вкрай низька. Вона не здатна належним чином відмити з вітрового скла жирні плями, крапельки смоли та інші більш-менш значущі забруднення. В крайньому випадку, замість звичайної жорсткої води можна використовувати її дистильований аналог. У такій воді немає домішок (солей), а ефективність її роботи по відмиванню трохи вище. І, звичайно ж, зі зрозумілих причин не можна використовувати звичайну воду в сезон, коли ще можуть бути навіть невеликі заморозки (зокрема, навесні і восени, це більше залежить від регіону країни).

Категорично не можна лити в бачок омивача скла воду з водойм місцевого призначення так як вона здатна за 2-3 місяці перетворити бачок для рідини в окрему мікрофлору.

На що звертати увагу при виборі

При покупці річної рідини омивача завжди необхідно звертати увагу на такі фактори.

ступінь концентрації

Омивають рідини продаються двох варіантів - у вигляді концентрату, а також повністю готові до використання. Однак концентрованих складів більше, оскільки, по-перше, їх вартість за фактом використання буде нижче, а по-друге, автовласник сам може створити готовий до використання продукт в тих пропорціях, які необхідні йому в конкретному випадку.

Літній стеклоомиватель в бачок

На упаковці каністри, в якій реалізується концентрат річного склоомивача, завжди вказується діапазон (або точне значення) пропорцій, в яких рекомендується розбавляти складу водою. Причому там же вказано який саме водою потрібно розбавляти. До слова, для цього треба використовувати дистильовану або, в крайньому випадку, «м'яку» воду. Це обумовлено тим, що «жорстка» вода (в якій багато солей) погано розчиняє поверхнево активні речовини (ПАР), що входять до складу концентрату. Відповідно, ефективність роботи такої літньої омиває рідини буде слабкою.

Склад річної склоомиваючої рідини

Всі виробники (за дуже рідкісним винятком, що говорить про підробку або низької ефективності складу) літніх рідин стеклоомивателей прямо на етикетці завжди вказують, які речовини входять до їх складу. Від цього безпосередньо залежить ефективність засобу, а також те, забруднення якого типу воно може видалити. Як правило, основою будь-якої стеклоомивайкі є спирти - етиловий, метиловий, ізопропіловий. Однак кожен з них має свої особливості. Розглянемо їх по порядку.

метиловий спирт

Вартість метилового спирту (метанолу) низька, і при цьому він володіє відмінними миючими властивостями. Однак є істотний недолік - він дуже отруйний. Відповідно, вдихати його пари, небезпечно! У хімічній промисловості він використовується при виготовленні фарб і лаків. А ось для виготовлення омивають рідин для склоочисників заборонено використовувати! Ця вимога чітко прописано в Постанові №4 від 25 травня 2000 року. Однак, як часто буває в пострадянських країнах, недобросовісні виробники все ж застосовують метиловий спирт в своїй продукції. Такі очисники зазвичай коштують дешево, і продаються не в солідних магазинах автохімії, а в невеликих кіосках і торгових точках, де і крім омиваек повно підробленої продукції.

Важливим фактором тут є те, що вдихувані пари метилового спирту з часом накопичуються в людському організмі, що може привести до отруєння і найважчих наслідків. Тому, якщо ви з якихось причин все ж залили в бачок омиває рідина на основі метилового спирту, то використовувати його можна лише в русі, коли вентиляція в салоні працює з повною продуктивністю. А ось в зупиненій машині (на стоянці або в пробці) включати склообмивачі в даному випадку ні в якому разі не можна!

Ізопропиловий спирт

Ізопропіловий спирт (інша назва - ізопропанол) має характерний запах, схожий на ацетон (він насправді використовується при його виготовленні). Для людського організму ізопропіловий спирт також шкідливий, проте на відміну від металевого він не накопичується в ньому. З огляду на цей факт, а також низьку вартість кошти ізопропіловий спирт є основою великої кількості літніх омивають засобів. Таким чином, використання «омиваек» на основі изопропанола допускається, але все ж бажано не вдихати пари розпорошених коштів.

Етиловий спирт

Етиловий спирт (або етанол) - основа будь-якої алкогольної продукції, і його запах знає більшість людей. Це засіб має низку унікальних якостей - низькою температурою замерзання, відмінною чистить здатністю, здатністю розчиняти багато хімічні склади. Однак для створення технічних рідин (в тому числі омивача скла) використовується спирт фракції від восьмої і нижче. Це означає, що в його складі є багато сивушних домішок, які не допустимих при виготовленні харчової алкогольної продукції.

У зв'язку з тим, що акциз на етиловий спирт в більшості держав досить високий, то і ціна літніх омиваек на їх його основі зазвичай вищі за ті, в основі яких лежить металевий або ізопропіловий спирт. Однак саме такі стеклоочіщающіе кошти є найбільш безпечними для людського організму, а також найефективнішими.

Від тих омивають засобів, у складі яких є спирт, щітки склоочисників псуються швидше!

Поверхнево активні речовини

Під поняттям поверхнево активні речовини мається на увазі великий список хімічних сполук, основне завдання яких полягає в розчиненні жирів і органічних елементів. Зокрема, це потрібно для очищення оброблюваних поверхонь. І чим вище розчиняють властивості ПАР - тим краще. Особливо це актуально для літніх омивають рідин, оскільки саме в теплу пору зі скла потрібно змивати органічний матеріал - останки комах, пташиний послід, сліди від повалених фруктів, листя дерев, пилку рослин і так далі.

ароматизатори

До складу практично всіх фабричних очищувачів скла входять ароматизатори, завдання яких полягає в маскуванні неприємних запахів, що виходять від спиртової та ПАР основи. У літньому варіанті це зазвичай легкі фруктові аромати. Часто один і той же засіб у лінійці виробником пропонується з різними ароматами. Тому має сенс вибирати ту чи іншу річну омивайку відповідно до особистих переваг.

Безпека

Літня омиває рідина для автомобіля повинна бути безпечною не тільки для людського організму, але і для окремих елементів машини. Зокрема, вона не повинна роз'їдати внутрішні елементи очисної системи (гумові патрубки, пластмасові лопаті крильчатки, стінки накопичувального бачка), а також бути безпечною по відношенню до лакофарбового покриття автомобіля. Так як при розбризкуванні багато рідини потрапляє не тільки на скло, але і на кузов.

додаткові рекомендації

Підробляють літні омивайкі досить рідко адже ці кошти менш поширені, ніж їх зимові незамерзайки, а також ціна не виправдає себе. Однак купувати першу-ліпшу омивайку теж не варто. Щоб звести до мінімуму ймовірність покупки контрафактної продукції, адже її нескладно зробити своїми руками, зверніть увагу на:

  • Упаковка повинна бути акуратною, з якісною етикеткою, яка рівно наклеєна. Аналогічно і з пляшкою.
  • Бажано (але не обов'язково, і залежить від виробника) наявність на шийці захисної мембрани.
  • Колір омиває рідини, в принципі, може бути будь-який (крім відверто темних), проте сама рідина повинна бути прозорою.

Взагалі, намагайтеся купувати будь-яку автохімію, в тому числі омивайку, в перевірених солідних магазинах, що мають ліцензії та дозвільні документи. Так ви зведете ризик покупки підроблених продукції до мінімуму. При першій покупці незнайомій рідини має сенс купувати її невеликий обсяг (маленьку пляшку) з тим, щоб перевірити на практиці ефективність засобу.

Співвідношення ціни та якості

Вибір робіть, грунтуючись на вартості кошти, обсязі його упаковки, рівні концентрації, витрати по часу (в тому числі обсязі бачка), ефективності. Також важливим фактором в даному випадку буде представлений в певному регіоні асортимент. Тому дати універсальну пораду в даному випадку не можна. Однак замість цього можна уявити список найбільш популярних літніх омиваек.

Яку річну склоомиваючі рідина заливати

Великий вибір засобів завжди бентежить. В даному розділі представлений список найбільш популярних з них. Рейтинг не носить рекламного характеру, а навпаки, створений на основі знайдених в інтернеті відгуків і реально проведених ентузіастами тестів. Він допоможе визначитися з тим, що лити в бачок склоомивача влітку.

Sonax Xtreme

Sonax виробляє три різних засоби для омивання лобового скла в літній період. Sonax Xtreme - це повністю готова до використання рідина, який реалізується в каністрах об'ємом 4 літри, і який можна просто залити в бачок склоомивача. Може використовуватися не тільки для чищення лобового скла, а й для очищення поверхні фар (в тому числі ксенонових). Абсолютно безпечний для лакофарбового покриття автомобіля.

Реальні тести і відгуки дозволяють стверджувати, що засіб дуже добре справляється з поставленими завданнями, і видаляє бруд, сліди комах, жир, засохлу рослинність. Ціна згаданої каністри об'ємом 4 літри за станом на весну 2019 року становить близько 300 рублів. Артикул такої упаковки - 272 405.

Є також рідина для склоочисника Сонакс концентрат. Зокрема, в пляшці об'ємом 250 мл. Розбавляти його треба в пропорції 1: 100. Тобто, з однієї такої пляшки можна отримати 25 літрів готового очищувача. Середня ціна такої упаковки становить близько 380 рублів, артикул - двісті сімдесят одна тисяча сто сорок одна.

Liqui Moly

Очищувач від відомого німецького виробника має назву Liqui Moly Scheiben-Reiniger-Super Konzentrat. Дуже ефективне і популярний засіб серед вітчизняних і зарубіжних автовласників. Реалізується у флаконі об'ємом 250 мл. Розлучається в пропорції 1: 100. Відповідно, обсягу одного флакона вистачає для отримання 25 літрів готового кошти. Відмінно очищає від бруду, жиру, силікону, слідів комах і інших забруднень, в тому числі біологічних. Не містить спиртів, фосфатів, безпечно для гумових ущільнювачів омиває системи і лакофарбового покриття кузова автомобіля. Реалізується в трьох ароматах - персика / лайма / яблука. Відповідно, має різний колір - помаранчевий / жовтий / зелений.

Реальні тести показали високу ефективність омиває рідини Liqui Moly. Готовий продукт прекрасно видаляє навіть сліди засохлих комах за кілька рухів щіток склоочисника. З недоліків можна відзначити лише високу вартість. Так, ціна на літній стеклоомиватель Ликви Моли концентрат, об'ємом 250 мл, становить близько 400 рублів. Купити її можна за наступним номером артикулу - 2385.

Якщо не хочеться морочитися з розведенням, можна купити готову рідина Liqui Moly KRISTALLGLAS Scheiben-Reiniger-Sommer в 4-х літрової каністрі. Основа такої літньої стеклоомивайкі: вода, пави, присадки (в тому числі і антистатик). Також в ній містяться біоциди, які захищають рідину від бактерій (завдяки їх дії вода не "цвіте" і не пахне в закритому резервуарі). Здатна очищати більше 85% забруднень. Добре миє, знежирює, не залишає ефекту висохлих крапель. Замерзає при 0 ̊С. Ціна такого річного склоомивача 150 рублів, артикул - 01164.

Hi-Gear

Хай-Гір має засіб концентрат річної рідини для склоомивача, яке здатне видаляти бруд і біологічні сліди з поверхні лобового скла і фар. Реалізується в каністрі об'ємом 1 літр. Розбавляти треба в пропорції 1 до 5. Тобто, зазначеного обсягу концентрату вистачить для отримання 4 ... 6 літрів готового складу. Крім безпосередньо очищення, надає скляної поверхні грязе і водовідштовхувальні властивості. Безпечний для гуми, ЛКП, пластика. Омивач можна використовувати лише при плюсовій температурі повітря.

Реальні тести автовласників показали, що чистить річна омивайка Hi-Gear дійсно добре. У тому числі відмінно відмивають сліди комах і жирні розлучення. З недоліків відзначається не зовсім приємний технічний запах. Що стосується вартості однієї літрової каністри, то вона становить близько 85 рублів. Артикул для покупки - HG5647.

Kerry

Суперконцентрат Kerry випускається в двох варіантах - без запаху і з ароматом лісових ягід. Однак більше поширений перший. В описі вказується, що засіб добре справляється з жиром і плямами на склі, в тому числі що виникли в результаті біологічного походження. Фасується в невеликий пластмасовий флакон з кришкою-дозатором. З її допомогою можна легко приготувати готовий розчин. Пропорція, в якій потрібно розмішувати концентрат річної рідини - 1: 100. Тобто, з одного такого флакона можна отримати 27 літрів готового омивача.

Реальні тести показали середню ефективність річного омивача скла «Керрі». Однак з огляду на його невисоку ціну і доступність, засіб набуло широкої популярності серед вітчизняних автолюбителів. Так, ціна зазначеного флакона становить близько 90 рублів. Купити його можна в інтернет-магазині по артикулу - KR336.

FILL INN

Торгова марка FILL INN також випускає річний концентрат в бачок омивача. Абсолютно нешкідливий для лакофарбового покриття автомобіля, його гумових і пластикових деталей. Він із середньою ефективністю справляється з чищенням лобового скла, фар і інших скляних поверхонь. Має аромат зелених яблук. Концентрат необхідно розводити в пропорції 1:20.

Реалізується у флаконі об'ємом 400 мл, якого вистачає для виготовлення 8 літрів готового омивача. В середньому ціна такого флакона становить близько 100 рублів. Купити його можна по артикулу - FL073.

Pingo

Миючий концентрат Pingo реалізується по одному літру. Його необхідно розбавляти в пропорції 1:10. Випускається такий літній омивач скла в чотирьох версіях - з ароматами лимона, суниці, яблука і без запаху. Призначений для очищення скляних поверхонь від масла, бруду, слідів комах, вапняних відкладень і інших сміттєвих слідів. Не закупорює шланги та інші елементи системи очищення лобового скла. Безпечний для гуми, пластика і лакофарбового покриття машини.

Ефективність засобу, як показали тести, можна охарактеризувати як посередню. Зі складними забрудненнями (особливо зі слідами комах) омивач «Пінг» справляється з великими труднощами. Середня ціна становить близько 160 рублів. Артикул омивача з лимонним ароматом - 850300. З суничним ароматом - 850301. З яблучним ароматом - 850302. Омивач без запаху - 850303. А ось Pingo Wisch & Klar набагато краще себе зарекомендував. Такий концентрат розбавляють 1: 100. Він відмінно справляється з видаленням бруду, слідів комах, жиру, смолянистих плям. Правда в продажу зустріти його можна рідко.

Fin Tippa

Концентрат річного склоочисника Fin Tippa Kesälasinpesu Tiiviste має фінські корені, однак проводиться на території Російської Федерації. Має апельсиновий аромат. Реалізується в пакеті об'ємом один літр. Розбавляється в пропорції 1:50, тобто, з одного пакета можна отримати 50 літрів готового омивача. Тести показали дійсно приємний і ненав'язливий аромат готового кошти. З забрудненнями справляється на «четвірку», непогано видаляє сліди від збитих комах, а тим більше жирні плями. Тому однозначно рекомендований до покупки. Ціна однієї упаковки концентрату складає близько 100 рублів.

Як зробити омивайку своїми руками

Як зазначалося вище, в основі багатьох омивають рідин лежить три компоненти - спирт, поверхнево активні речовини і вода. До того, як у продажу широко з'явилися фабричні кошти для очищення лобового скла, автовласники користувалися саморобними стеклоомивайкамі на основі зазначених складових. Ось кілька таких рецептів.

Засоби без спирту

Один з найпростіших і розповсюджених рецептів заснований на рідкому милі або засобу для миття посуду (Fairy, Gala або аналоги). Для приготування розчину потрібно взяти 2 літри холодної води (бажано дистильованої або просто «м'якої») і додати в неї 10 ... 15 мілілітрів миючого засобу. Після чого ретельно перемішати. Багато миючого засобу лити не потрібно, це може лише нашкодити тим, що з'явиться піна.

Оскільки засіб для миття посуду спочатку призначено для видалення жирних плям, в тому числі застарілих, то подібний розчин зазвичай добре справляється з чищенням поверхні лобового скла. Особливо, якщо на двірників стоять хороші гумки.

Аналогічно замість засобу для миття посуду можна додавати в воду рідке мило. Пропорції ті ж. Також замість засобу для миття посуду користуються автошампунем.

Ще один засіб - знаменитий очищувач стекол «Містер Мускул». Розчин необхідно робити з розрахунку 250 мл «Містера» на 3 літри води. Такий склад відмінно відмиває лобове скло і не шкодить лакофарбового покриття.

Зверніть увагу, що деякі водії відзначають, що після тривалого використання води зі згаданими миючими засобами можуть з'явитися проблеми з форсунками, що подають воду на скло. Зокрема, вони забиваються, і відповідно, їх потрібно чистити.

Інша проблема, яка може виникнути після використання подібних засобів, - утворення сильних розлучень на капоті. Залежить це від частоти використання саморобним річним склоомивача і відсотком миючого засобу у воді (відповідно, піни). Тому розлучення доводиться прибирати з капота за допомогою ганчірки і води. А якщо «Фейрі» буде регулярно і довго потрапляти на ЛКП, то може пропасти блиск з лаку на корпусі машини.

Додавання спирту

Аналогічно до дистильованої або «м'якої» води можна додати невелику кількість етилового спирту або горілки. На обсяг в 5 літрів буде достатньо 20 ... 30 грам спирту. Природно, що після додавання розчин потрібно гарненько розмішати. Аналогічно замість спирту можна додавати будь-які спиртовмісні, однак безпечні для скла та гуми, засоби.

Як злити омиває рідина

Багатьох, особливо початківців, автолюбителів цікавить питання про те, як злити омиває рідина з системи. Це потрібно зробити перед тим як перейти з зимової незамерзайки на літню омивайку лобового скла. У цьому процесі немає нічого складного, якщо тільки це не зима і рідина там не замерзла, в іншому випадку доведеться лити спирт і теплу воду в бачок.

бачок склоомивача

Для початку потрібно від'єднати патрубки, що йдуть до бачка. Потім від'єднати елементи кріплення і демонтувати бачок. Кріплення у кожного автомобіля розташовуються по-різному, тому необхідно орієнтуватися по ситуації. Потім відповідно вилити стару рідину. Або просто від'єднати нижню трубку, що йде на форсунки, позбутися старої рідини.

Склад як літньої, так і зимової омиває рідини не є небезпечним для навколишнього середовища, тому додатково їх утилізувати не потрібно (наприклад, як відпрацьований моторне масло). Відповідно, можна просто вилити вміст бачка, після чого встановити його на місце. Кількість старої рідини в системі буде незначно, і воно ніяк не вплине на властивості знову залитої рідини.

В крайньому випадку, якщо з яких-небудь причин неможливо демонтувати бачок омиваючої рідини, то можна спробувати витягти його вміст за допомогою шприца. Бажано з великим об'ємом.

висновок

У літню пору замість зимової омиває рідини-незамерзайки має сенс залити в бачок системи річну омивайку. Вона добре чистить жир і бруд на склі - пісок, засохлі розлучення після дощу, останки комах, пилок рослин, пташиний послід. У порівнянні зі звичайною водою видимість через скло після обробки збільшує на 5 ... 6%. У разі, якщо ви купуєте концентрований омивач, то розбавляти його краще в дистильованої або хоча б «м'якої» воді (без солей металів). Це підвищить ефективність його роботи. Замість фабричних засобів також можна користуватися саморобними складами. Наприклад, в воду можна додавати засіб для миття посуду, шампунь, спирт. А якими літніми засобами для миття скла користуєтеся ви? Розкажіть про це в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found