Стукає рульова рейка. Причини, діагностика, запобігання, можлива вартість

Стук в рульовій рейці змусить понервувати будь-якого водія, оскільки це може не тільки вдарити по гаманцю, а й вдарити буквально - їздити з можливо несправним рульовим не найбезпечніше заняття. Отже, треба розібратися, чому стукає рульова рейка.

Необхідно точно зрозуміти, що значить стукає рульова рейка. Стук, як правило, поверхневий або внутрішній, і чути знизу машини. Вібрації ж передаються прямо на кермо. Часто легкі удари передаються при їзді по нерівній дорозі на швидкості до 40-50 км / год.

Причини стуку рульової рейки

Якщо стукає рульова рейка, на те може бути кілька причин:

  1. Слабо затягнуті кріпильні з'єднання рульового.
  2. Зносилася пластмасова опорна втулка, і утворився люфт.
  3. Люфт в підшипниках первинного вала.
  4. Через вироблення збільшився зазор між зубами рульової рейки, що призвело до люфту і глухому стуку.
  5. Бовтається підтискної сухар, який стукає по корпусу рульової рейки через вироблення і зносу антифрикционной накладки.
Рульове управління ВАЗ

Рульове управління ВАЗ

1 - кульовий шарнір наконечника рульової тяги, 2 - поворотний важіль, 3 - наконечник рульової тяги, 4 - контргайка, 5 - тяга, 6 і 11 - внутрішні наконечники рульових тяг, 7 - палець кульового шарніра, 8 - захисний ковпачок, 9 - вкладиш кульового пальця, 10 - болти кріплення рульових тяг до рейки, 12 - скоба кріплення рульового механізму, 13 - опора рульового механізму, 14 - сполучна пластина, 15 - захисний чохол, 16 - стопорная пластина, 17- картер рульового механізму, 18 - стягнутий болт, 19 - сполучна еластична муфта, 20 - рейка, 21 - опорна втулка рейки, 22 - демпфуючий кільце, 23 - резинометаллический шарнір, 24 - облицювальний кожух (верхня частина), 25 - рульове колесо, 26 - важіль регулювання положення рульової колонки, 27 - кронштейн кріплення вала рульового керування, 28 - облицювальний кожух (нижня частина), 29 - проміжний вал рульового управління, 30 - захисний ковпачок, А- поверхня корпусу кульового шарніра, В - поверхня поворотного важеля.

Однією з найбільш частих причин, від чого стукає рульова рейка, є ослаблення кріплень. Болти і гайки можуть періодично послаблюватися, що в результаті призводить до люфту і посилення вібрації. Проблему можна швидко вирішити, підтягнувши кріплення.

Також поширена причина - пошкодження або розшарування гумових кожухів. В результаті порушення герметичності, в механізмі швидко накопичується бруд, через що може вийти з ладу опора ковзання.

Важливо визначити, звідки йде стук . У русі може здатися, що стукає рульова рейка, але справа може бути і в рульовій тязі або рульовому наконечнику. До слова, визначити, що винен наконечник, можна по порвав пильовики.

Як діагностувати стукіт рульової рейки

Якщо вирішили з'ясувати причину стуку рульової рейки без поїздок не СТО, то стане в нагоді помічник. Що треба робити:

  • заглушити двигун, поставити авто на ручник, посадити напарника за кермо;
  • залізти під машину в районі рульової рейки, скомандувати одному покрутити кермо;
  • постаратися зрозуміти звідки чути стукіт;
  • оглянути пильовик, чи немає де ушкоджень або патьоків (якщо є, скоріше за все, причина стуку в тому місці).

Чи можна їздити якщо стукає рульова рейка?

Їздити з подібними неполадками можна недовго час. Але важливо знати, що буде якщо стукає рульова рейка. Адже деякі автомобілісти проїжджають до 40 000 км з даною несправністю не знаючи про наслідки. Коли стукає рульова рейка експлуатувати машину досить небезпечно, це може привести до втрати контролю під час руху!

Стук в рулевой рейки характерний, хоча багато і плутають його з несправностями інших елементів підвіски. Якщо проблема в ущільнювачі, то стукіт буде дзвінким, а вібрація лише трохи буде віддавати на кермо. Якщо ж несправна еластична муфта, то ви відразу зрозумієте, як брязкає рульова рейка. Звук буде глухим, але вібрація буде сильно чути на кермі.

Відео про те, як стукає рульова рейка, і як її перевірити за кілька секунд:

Як стукає рульова рейка

Як уберегти рейку від стуку

Щоб уникнути несправностей рульової рейки і продовжити їй життя варто відмовитися від швидкої їзди по ямах на віражах, якщо така практикується. Звичка різко прискорюватися і гальмувати в останній момент теж вельми шкодить рульовій рейці. Це відбувається тому, що якщо передні провідні колеса навантажені тяговим або гальмівним моментом, то удари від нерівностей, що приходить, на рульове, стають набагато дошкульніше.

неправильна парковка

Ще часто рульова рейка приходить в непридатність через недбалої парковки. Використання бордюру як відбійника, призводить до високих навантажень на колесо під кутом 45 градусів. Убивчий поштовх передається в механізм рульового управління і провокує вищерблення зачеплення.

Регулярні профілактичні огляди, заміни люфтящіх деталей і пошкоджених пиляків допоможуть продовжити термін експлуатації рульової рейки. Саме тому деякі водії регулярно стикаються з ремонтом рульового механізму, а інші спокійно їздять роками.

У скільки може обійтися стукіт в рульовій рейці

Якщо рульову рейку не вберегли і її треба міняти, добре б мати уявлення, у скільки обійдеться таке задоволення. Природно, що ціни на запчастини для іномарок на порядок вище, ніж для вітчизняних автомобілів. Але варто зазначити, що ціновий діапазон на деталі рульового механізму серед зарубіжних авто досить істотний.

Так, якщо середня ціна рульової рейки на ВАЗ складає близько 130 доларів, то для іномарок ціна може коливатися від 200 до 500 доларів. Це якщо купувати рульову рейку без Гура, тяг і наконечників. Ціна рульової рейки в зборі істотно вище - для ВАЗа починаючи з 230 доларів, а покупка рульової рейки в зборі для зарубіжного автомобіля може коливатися від 1000-1500 доларів і вище.

Зрозуміло, якщо міняти рейку не самостійно, а за допомогою фахівців, то їх послуги теж не безкоштовні і розплачуватися за стук рульової рейки доведеться дорожче.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found