Регулювання безконтактного, електронного запалювання на ВАЗ 2106. відео

Регулювання запалювання ВАЗ 2106 починається з того, що виробляється настроювання кута замкнутого стану контактів. Проводити регулювання УЗСЬК необхідно в тому випадку, якщо Ви використовуєте класичну або транзисторную систему запалювання. Якщо встановлена ​​тиристорна система, величина УЗСЬК не критична. Щоб почати регулювання, знімаємо кришку трамблера.

Як відрегулювати електронне запалювання на ВАЗ 2106 по іскрі

Регулювання запалювання ВАЗ 2106

Регулювання запалювання ВАЗ 2106

регулювання запалювання

Якщо на автомобілі встановлена ​​класична система запалювання, то перед тим як почати регулювання, бажано зачистити контакти трамблера надфілем. Після зачистки перевіряємо стан контактів - потрібно переконатися, що контакти стикаються один з одним всією площиною.

Контакти переривника ВАЗ 2106

Контакти переривника ВАЗ 2106

Кут замкнутого стану контактів

Кут замкнутого стану контактів

Якщо виникне необхідність, контакти доведеться підрегулювати. Тепер повертаємо колінвал до такого положення, при якому відстань між контактами буде максимальним . Відвертаємо гвинт, яким фіксується контактна група на пластині підшипника,

перевірка кута замкнутого стану контактів переривника

тепер вводимо щуп - його товщина повинна бути приблизно 0.4 мм між контактами,

перевірка зазору між контактами переривника

після підбирається положення контактної групи , при якому щуп буде переміщатися з невеликим зусиллям , це положення потрібно зафіксувати.

Перевіряємо величину зазору двома щупами, товстий щуп не зможе пройти в зазор між контактами, а тонкий буде переміщатися без будь-якого зусилля. Для того, щоб обертати коленвал, бажано використовувати спеціальний ключ. Якщо такого немає, то ставимо четверту передачу і акуратно штовхаємо автомобіль. Стартер використовувати не вийде, тому що майже неможливо отримати потрібний кут повороту. Зазор , що вийшов між контактів трамблера, надає необхідне значення УЗСЬК , не забувайте, що критичний кут, а не зазор ! Ось саме через це, потрібно перевіряти регулювання, вимірявши кут, який приблизно дорівнює 55 ± 3 ° .

регулювання кута

перевірка регулювання кута контактів замикання

Найпростіший варіант-це скористатися електронним тахометром, який має функцію вимірювання УЗСЬК. Щоб скористатися цим приладом, потрібно зібрати трамблер і запустити двигун. Тахометр потрібно перевести в режим вимірювання УЗСЬК.

співвідношення кута до числа оборотів

Графік співвідношення кута до числа оборотів

У тому випадку, якщо УЗСЬК вийде за межі, рекомендовані виробником, регулювання зазору доведеться повторити. Є ще один спосіб, при цьому вам знадобитися вимірювати кут. Перше, що ми робимо, це витягуємо з кришки трамблера центральний ВВ-провід і чіпляємо його до маси автомобіля, провід можна і не витягувати, але тоді буде ризик виникнення пробою в котушці до проводу , що йде від трамблера до котушки запалювання, знадобиться під'єднати 12- ти вольтів лампочку.

Лампочка буде загорятися, якщо запалення включене, а самі контакти трамблера розімкнуті, а при їх замиканні гаснути. Якщо на авто встановлена тиристорна або транзисторна система, то лампочка при розімкнутих контактах горіти не буде , через те, що є присутнім обмежувач струму. Тоді лампочку доведеться замінити вольтметром; в положенні розімкнутих контактів він показує 12 В, а на замкнутих - 0.

Прокручуємо колінвал за годинниковою стрілкою , провертати його потрібно до тих пір, поки контактів не замкнуться . Дане положення бігунка запам'ятовуємо , бажано зазначити його трамблере. Колінвал потрібно обертати до того, поки контактів не разомкнуться.

Графік кривої випередження запалювання ВАЗ 2106

Графік кривої випередження запалювання ВАЗ 2106

Відцентровий регулятор випередження запалювання ВАЗ 2106

Відцентровий регулятор випередження запалювання ВАЗ 2106

Запам'ятовуємо це положення бігунка, після міряється кут між цими двома положеннями. Це робиться так: по корпусу трамблера вимірюємо довжину дуги кола, після розраховуємо кут в градусах за формулою:

(360pd) / l в якій:

  • p = 3.14 - число Піфагора;
  • d = 70 мм - діаметр корпусу трамблера;
  • l, мм - виміряна довжина дуги по корпусу трамблера між відмітками.

Якщо УЗСЬК виставлений правильно, довжина дуги складе 33 ± 2 мм.

Тепер приступаємо до другого етапу. Він полягає в творі регулювання кута випередження.

регулювання кута випередження

Регулювання кута випередження запалювання

Для двигунів автомобілів ВАЗ-2103, ВАЗ-2106 момент розмикання контактів розподільника-переривника, який відповідає іскрі 1-го циліндра , випереджає верхню мертву точку поршня першого циліндра на 0 ± 1 °. Нижче описано кілька способів регулювання .

регулювання стробоскопом

Регулювання зі стробоскопом проводиться таким чином. Підчіплюємо стробоскоп до мережі автомобіля. З трамблера потрібно зняти і заглушити шланг вакуум-коректора. Тепер двигун потрібно запустити і прогріти до температури, при якій він стійко буде тримати обороти на холостому ходу. Після потрібно послабити болт, який фіксує корпус трамблера. Світло стробоскопа потрібно направити на шків, який розташовується на коленвале.

Регулювання запалювання зі стробоскопом

Тепер починаємо повертати трамблер , до тих пір, поки мітка , нанесена на шків , що не встане щодо міток на кришці газорозподільного механізму . У такому положенні корпус трамблера фіксується.

Регулювання «лампочкою»

регулювання запалювання з використанням лампочки

Регулювання запалювання з використанням лампочки

Цей спосіб вважається класичним, так як його можна знайти у всій автомобільній літературі. Беремо лампочку на 12 В і приєднуємо два проводка. Коли лампочка підготовлена, можна починати. Колінвал потрібно провертати так, щоб мітка шківа розташовувалася заданим чином, по відношенню до мітках на кришці газорозподільного механізму , бігунок трамблера повинен стояти навпроти ВВ дроти 1-ого циліндра.

Повторюся, що якщо відсутній спеціальний ключ, то включаємо четверту передачу і штовхаємо авто . Один з дротів лампочки підключається до дроту, який йде від трамблера до котушки запалювання, другий проводок потрібно приєднати до маси машини . З кришки трамблера виймається центральний провід, його приєднуємо до маси. Болт, що фіксує трамблер, необхідно послабити.

Тепер включаємо запалювання. Корпус трамблера потрібно повертати по ходу годинникової стрілки, повертати потрібно до тих пір, поки лампочка не згасне . Потім акуратно потрібно обертати в іншу сторону, як тільки лампочка загориться, крутити перестаємо - саме в такому положенні потрібно зафіксувати трамблер.

регулювання запалювання по іскрі

Регулювання запалювання по іскрі

Регулювання по іскрі

Ставимо колінвал в потрібне положення, витягуємо центральний провід з кришки трамблера, і кріпимо на відстані приблизно 5 мм від маси.

Послаблюємо болт, яким фіксується корпус трамблера, після включається запалювання. Корпус трамблера потрібно повернути по ходу годинникової стрілки на 10-20 градусів . Потім потрібно повільно обертати в зворотному напрямку , до тих пір, поки не проб'є іскра , після закріплюємо корпус трамблера.

Регулювання «на слух»

Є ще спосіб регулювання, «на слух», але це неточний спосіб - Ви отримаєте значну помилку, зате зможете доїхати до населеного пункту. Таке регулювання здійснюється так: запускаємо двигун, послаблюємо болт, що фіксує корпус трамблера. Повертаючи корпус, знаходимо такий стан, в якому обороти двигуна будуть максимальними, тепер повертаємо на кілька градусів за годинниковою стрілкою, після фіксуємо трамблер.

Перевірка результатів регулювання

Переходимо до останнього етапу, нам потрібно перевірити отримані результати. Результати перевіряються з поведінки машини на дорозі. Двигун потрібно прогріти, виїхати на рівну ділянку дороги набрати швидкість 40-50 км / ч, включити четверту передачу і різко натиснути педаль газу . Протягом 1-2 секунд буде чути характерні стуки схожі на цокання, а автомобіль відразу почне впевнено набирати швидкість.

Якщо звуків не чути, то потрібно повернути трамблер проти годинникової стрілки на одну поділку, така процедура повинна повторюватися до тих пір, поки не буде чути звук.

Пам'ятайте, що детонація повинна бути не довше 2 секунд. У тому випадку, якщо під час перевірки занадто сильно довелося змінити положення трамблера, то у Вас присутні неполадки. Причина неполадок ще може бути в відхиленні складу пального від номінального, а так само в неправильній роботі систем трамблера.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found