Розшифровка помилки p1602 - переривання напруги контролера. Причини і як виправити

помилка p1602 - Контролер системи управління, переривання напруга бортсети

Помилка p1602 розшифровується як «Контролер системи управління, переривання напруга бортсети». На практиці це означає, що десь в електричній мережі автомобіля пропав контакт, швидше за все «мінус». Найчастіше помилка р1602 виникає на вітчизняних автомобілях ВАЗ, починаючи від десятої моделі (ВАЗ-2110) і вище - на «Калині», «Пріорі». Труднощі діагностики полягає в тому, що електронний сканер не в змозі показати, на якій саме ділянці або конкретному приладі пропало бортове напруга. Тому локалізація місця поломки часом займає багато часу і сил.

зміст:

 • опис помилки
 • Можливі причини
 • методи усунення

Помилка Р1602

Що означає код помилки p1602

Помилка р1602 означає, що на електронному блоці управління (скорочено ЕБУ) на якийсь час пропадало харчування. При цьому важливо розрізняти - пропадало воно в аварійному режимі або ж санкціоновано. Також можливий варіант, коли на окремих ділянках електропроводки машини виникають проблеми, через що втрачається харчування на блоці управління. Наприклад, це може бути реле, акумулятор, генератор, обрив проводів, перевантаження електросистеми споживачами і так далі.

У більшості випадків помилка з кодом p1602 нешкідлива, і на поведінку машини не впливає. При цьому навіть НЕ активується сигнальна лампа Check двигуна на приладовій панелі. Помилка "переривання напруги контролера" може виникнути навіть при банальному знятті мінусовій клеми з акумуляторної батареї для перезавантаження електронного блоку управління, але не завжди (залежить від машини, прошивки ЕБУ і так далі).

У деяких випадках відзначається, що машина погано заводиться, особливо в холодну погоду. Тому бажано діагностувати поломку якомога раніше, оскільки якась дрібна несправність може принести значний знос інших елементів двигуна, в тому числі дорогим.

Буває що при такому перериванні живлення електронного блоку управління від бортової електричної мережі пропадають дані з ОЗУ. Тоді виникає ситуація, коли з його пам'яті пропадає актуальна інформація про лямбда-зонді, датчиках детонації, пропусках запалювання, холостого ходу та інших. Відповідно, після відновлення живлення контролера в ньому можливе формування помилок, пов'язаних з перерахованими вище елементами двигуна. Тоді слід очистити коди і при повторному з занесенні потрібно перевірити ланцюг харчування від АКБ до контролера. В автомобілях ВАЗ це контакт №18.

що означає помилка - контролер ЕБУ пропала напруга бортсети

Стрибок напруги борт мережі

Можливі причини

В мануалі до автомобілів ВАЗ прямо вказується, що умовами формування помилки 1 602 є:

 • має бути запалення включене;
 • контролер (ЕБУ) виявив втрату даних в пам'яті.

Причин, за якими в пам'яті електронного блоку управління формується код помилки p1602, досить багато. Не вдаючись в подробиці, для початку коротко перерахуємо ті вузли, агрегати та контакти, несправність яких може призвести до втрати напруги ланцюга контролера і помилки ЕБУ. Отже:

 • Акумуляторна батарея . Може бути поганий контакт (на «плюсі» або «мінусі») або ж просто погано заряджена батарея. Як варіант - ємності акумуляторної батареї недостатньо для харчування великої кількості потужних споживачів електроенергії (наприклад, електролебідка, велика кількість додаткового освітлення). Також така помилка може виникнути, коли АКБ був повністю відключений від машини (наприклад, проводилася заміна батареї на нову). Ще варіант - старий і / або не повністю заряджений «аккум», помилка може виникнути під час запуску двигуна на розрядженою батареї.
 • Автомобільний генератор . Можуть проблеми з видаваної їм електричною потужністю, або пропажа контактів на ньому. В тому числі, пропажа «маси», що є досить поширеною причиною помилки 1 602 для ВАЗ 2114, Пріора і Калина.
 • Сигналізація . Деякі автомобільні сигналізації при постановці автомобіля на захист примусово відключають акумулятор від двигуна з тим, щоб зловмисники при розтині салону не змогли запустити двигун. «Розумна» ж електроніка розцінює цей крок як помилку, формуючи її в пам'яті ЕБУ.
 • Короткочасне падіння напруги . Падіння могло бути спровоковане, наприклад, запуском двигуна в сильний мороз, коли багато енергії від акумулятора пішло на запуск стартера, а ЕБУ короткочасно залишився без електрики, що стало причиною формування відповідної помилки +1602.
 • «Маса» ЕБУ . Це досить часта причина, коли відповідний контакт окислюється або переривається. В цьому випадку електронний блок управління вважає себе знеструмленим з усіма витікаючими наслідками.
 • З'єднання «маси» між кузовом і двигуном . Причина цього може бути в механічному пошкодженні проводу, окисленні контактів, зсув або демонтаж двигуна (при ремонті або ДТП).
 • Блок запобіжників . Найчастіше на них окислюються контакти, через що падає напруга, що йде на відповідні елементи від плавких вставок. Крім цього, проблема може бути в самому блоці.
 • Електронний блок управління . Можливий програмний або апаратний збій. Проблему краще вирішувати в умовах автосервісу.

Зустрічаються випадки, коли після самостійної перепрошивки електронний блок управління починає глючити, і видавати помилкові помилки, в тому числі +1602.

методи усунення

Способи усунення помилки р1602 безпосередньо залежать від причини, по якій вона сформувалася в пам'яті електронного блоку управління. Однак перед тим як виконати такі дії має сенс програмно скинути помилку. Якщо немає видимих ​​поломок, то, цілком можливо, що помилка "Контролер СУД, пропажа напруги харчування" сформувалася випадково.

Перерахуємо можливі варіанти вирішення проблеми в тій же послідовності, що і причини, якими вони були викликані:

 • акумулятор. Використовувати нормально заряджену акумуляторну батарею, яка добре тримає заряд, а також має відповідну ємність, яка підходить для конкретного автомобіля (особливо це актуально для зими, коли передбачаються важкі запуски двигуна). Періодично перевіряти рівень заряду, щільність електроліту, якість вивідних контактів на батареї, при необхідності почистити і змастити їх. Аналогічно почистити контакти на проводах. Якщо є можливість - можна перевірити струм витоку батареї. Іноді від помилки допомагає позбутися дію, відповідно до якого потрібно мінусовий дріт з акумулятора зняти приблизно хвилин на 5 (на кілька секунд не вистачає !!!), а після цього швидко надіти і задати таким чином, щоб забезпечити щільний контакт між проводом і клемою акумулятора. Попередньо бажано контакт також почистити і змастити.
 • Генератор . Має сенс перевірити роботу діодного містка, перевірити напругу на клемах (на більшості сучасних легкових автомобілів відповідне значення має бути близько 13,7 ... 14,0 В). Перевірити «масу» генератора, при необхідності зробити ревізію проводу та відповідних контактів. Аналогічно зачистити всі доступні контакти на генераторі, а також підтягнути їх. Можна також заново зачистити дроти і зробити нові контакти для поліпшення їх якості. Зачистити підошву кріплення генератора і блок двигуна в місці їхнього зіткнення. У деяких випадках допомагає підтяжка ременя генератора (особливо якщо він прослизає і свистить), якщо ремінь значно зношений - краще його замінити на новий. У рідкісних випадках змінюють генератор повністю.
 • Сигналізація . На рахунок сигналізації бажано проконсультуватися з працівниками, які встановлювали «сигналку» на автомобіль, або ж знайти в інтернеті документацію до неї і з'ясувати питання про те, відключає вона як захист акумулятор від системи чи ні. Якщо так, то доведеться з цією помилкою змиритися, або в крайньому випадку поміняти сигналізацію на іншу, без аналогічної функції.
 • Короткочасне падіння напруги . Зазвичай в цьому випадку просто програмно скидають цю помилку з пам'яті ЕБУ. Вона не повинна відновлюватися в подальшому.
 • «Маса» ЕБУ . Перевірити якість «маси», при її пошкодженні відновити цілісність контакту і / або проводу. Можливо, пошкоджена фішка.
 • З'єднання «маси» між кузовом і двигуном . Виконати ревізію дроти, контактних з'єднань, можливо, пошкоджені наконечники (при їх наявності). При необхідно продзвонити провід за допомогою мультиметра на предмет цілісності або порушення ізоляції. Якщо провід обірваний або пошкоджений - його необхідно замінити на новий. При цьому бажано використовувати наконечники.
 • Блок запобіжників . Виконати ревізію контактів в блоці. Причому, як йдуть від акумуляторної батареї, так і внутрішніх, безпосередньо на самих запобіжниках. При необхідності підтягнути контакти, видалити оксиди, виконати мастило. Особливо потрібно перевірити запобіжник, який йде на електронний блок управління, а також його посадочне місце, якість і чистоту контакту, при необхідності зробити ревізію, почистити. Також бажано перевірити стан контактів в спеціальному блоці під капотом. Для цього краще скористатися спеціальним очищувачем контактів.
 • Електронний блок управління . Якщо є така можливість - бажано встановити на автомобіль ЕБУ тієї ж моделі з тією ж версією прошивки. Одночасно з цим перевірити, чи приходить напруга на живильну клему блоку управління і яке його значення. Однак найкраще звернутися за допомогою до офіційних дилерів або в автосервіс, займається ремонтом електронних «мізків», оскільки самостійна перепрошивка або зміна налаштувань чревата великими проблемами.

Як показує практика, сама по собі помилка 1602 в більшості випадків нешкідлива, і автовласник дізнається про неї, лише коли за допомогою сканера знімає інформацію з ЕБУ разом з іншими помилками або є бортовий комп'ютер з екраном на який виводиться відповідна інформація. Тому, якщо вона не впливає на поведінку машини (а в більшості випадків це так), то машиною можна користуватися і «заморочуватися» про неї. Що стосується усунення, то зазвичай причиною стає поганий контакт на масі або акумуляторної батареї.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found