Дізнайтеся десять кращих рідких ключів для автомобіля і побуту

Рідкий ключ дозволяє відкрутити гайки, болти або інші пріржавевшіе з'єднання. Як правило, вони випускаються у вигляді рідин або аерозолів. Вибір того чи іншого засобу грунтується на його складі, зручність використання, ефективності, ціною, обсязі упаковки і так далі. Рідкий ключ для автомобіля бажано мати всім власникам транспортних засобів , оскільки ситуації, коли різьбове з'єднання неможливо відкрутити, може статися несподівано. Крім того, згаданий засіб можна застосовувати і в побуті, наприклад, при ремонті побутової або різної допоміжної техніки.

зміст

 • Принцип роботи засобу
 • Кращі рідкі ключі
 • інші засоби
 • саморобні мастила

рідкий ключ

Як працює засіб рідкий ключ

Незалежно від агрегатної форми (рідина або аерозоль), в якій реалізується згаданий засіб, його основне завдання полягає в тому, щоб розчинити утворену в різьбі іржу , давши тим самим можливість відкрутити її. Відповідно, при нанесенні рідкого ключа для авто на поверхню деталі поблизу різьблення рідина затікає всередину, і під впливом хімічних сполук, що містяться в складі, відбувається руйнування оксидів заліза та інших металів, а також банального присохлого сміття і бруду.

Однак при виборі кращого рідкого ключа необхідно звертати увагу на додаткові фактори. Зокрема, засіб повинен володіти якомога більшу проникаючу здатність . Від цього залежить, наскільки глибоко реагент потрапить в металеве з'єднання і яку площу зіткнення обробить. Другий фактор - ефективність роботи складу . Він прямо залежить від використовуваних в ньому хімічних сполук. Третій - захисна функція. Бажано, щоб після обробки поверхні засобом на ній залишилася захисна плівка. Вона потрібна для забезпечення змащувальних властивостей, а також подальшого утворення корозії. До слова, такими засобами можна обробляти нарізні сполучення попередньоз тим, щоб в подальшому не виникало проблем з їх відкручуванням. Найчастіше для цих цілей використовують рідкий ключ з дисульфідом молібдену.

Рейтинг рідких ключів

У мережі інтернет можна зустріти велику кількість різних препаратів, призначених для допомоги в відкручування заржавілою гайок. Однак не всі вони однаково ефективні, а крім того, відрізняються зручність застосування і ціною. В даному розділі зібрана інформація, яка дозволить вам вибрати кращий рідкий ключ, виходячи не тільки з його опису, а й реальних тестів і порівняння з аналогами. Крім того, вибір того чи іншого засобу часто залежить від логістики, оскільки в різних регіонах країни на прилавках можуть реалізовуватися різні склади. Тести проводилися на заржавілих болтах з гайкою діаметром 12 мм. Момент відкручування монітор після 3 хвилин впливу нанесеного кошти за допомогою динамометричного ключа. Початкове зусилля було прийнято близько 11 кгс · м.

Назва засоби Термін дії, кгс • м Агрегатний стан і опис Обсяг упаковки, мл Ціна за станом на початок 2018 року, руб
Caramba Rasant 8,76 Аерозоль. Професійний засіб для розчинення іржі. 100; 250 150; 200
Liqui Moly Multi-Spray Plus 7 8,54 Аерозоль. Універсальна змазка для витіснення вологи, захисту від корозії, розчинення іржі. 300 440
Агат-Авто "Майстер-Ключ» 8,76 Аерозоль. Проникаюче мастило. Захищає від корозії і розчиняє іржу. 350 120
Liqui Moly LM-40 8,96 Аерозоль. Проникаюче універсальний засіб. 200; 400 260; 400
Liqui Moly MOS2 Rostloser 9,08 Аерозоль. Перетворювач іржі з сульфатом молібдену. 300 300
WD-40 немає даних Аерозоль. Універсальне мастильна засіб. 100; 200; 300; 400 170; 210; 320; 400
Felix немає даних Аерозоль. Багатофункціональна проникаюча мастило. 210; 400 150; 300
Lavr ( «Лавр») 6,17 Спрей. Проникаюче мастило (є варіант з тригером). 210; 330; 400; 500 200 (для 330 мл)
Cyclo Break-Away Penetrating немає даних Аерозоль. Рідкий ключ. 443 400
Kerry KR-940 10,68 Аерозоль. Рідкий ключ з дисульфідом молібдену. Засіб для відгвинчування приіржавілого деталей 335 100

Далі наведено докладний опис всіх перерахованих коштів з приведенням їх переваг, недоліків і деяких особливостей. Сподіваємося, що на підставі поданої інформації вам буде легше зробити вибір.

Якщо у вас був досвід використання проникаючої мастила рідкий ключ, то просимо висловлювати в коментарях під цим матеріалом. Тим самим ви допоможете іншим автовласникам.

Caramba Rasant

Caramba Rasant

Позиціонується як професійний засіб для застосування в тих випадках, коли різьбові пари сильно прикипіли один до одного. Тому цілком може використовуватися не тільки в приватних гаражах, а й на професійних станціях техобслуговування. Реальні тести кошти показали, що воно дійсно має заявленими характеристиками. З недоліків варто відзначити невеликий розмір носика, через що часом буває важко дістатися до віддалених деталей. Також рідкий ключ коштує трохи дорогувато.

Він реалізується в двох типах упаковок - 100 мл і 250 мл. Їх ціна становить відповідно 150 і 200 рублів.

1

Liqui Moly Multi-Spray Plus 7

Liqui Moly Multi-Spray Plus 7

Даний засіб є універсальним типу "7 в 1". Так, воно позиціонується як склад для захисту від вологи, захисту електросистеми автомобіля, розчинення іржі, захисту поверхонь від корозії, а також як мастильний матеріал. Multi-Spray Plus 7 може цілком використовувати на професійних СТО в якості рідкого ключа або універсального засобу. Недолік полягає лише у високій вартості.

Реалізується в балончику об'ємом 300 мл. Його артикул - 3304. Ціна такого рідкого ключа становить 440 рублів.

2

Майстер-Ключ

Агат-Авто "Майстер-Ключ»

Це вітчизняна проникаюча мастило, що випускається підприємством ТОВ "Агат-Авто". За твердженнями виробників і по підсумках тестів можна стверджувати, що засіб полегшує відгвинчування різьбових з'єднань, змащує поверхні, усуває скрип, видаляє вологу, захищає і очищає пластикові та гумові поверхні, запобігає появі корозії, розчиняє технічні забруднення.

До недоліків кошти варто віднести той факт, що розпорошуються трубочка кріпиться до балона на гумці, тому її легко втратити. Другий недолік полягає в неприємному запаху, який має препарат.

Реалізується в балоні об'ємом 350 мл, ціна якого - 120 рублів.

3

Liqui Moly LM-40

Liqui Moly LM-40

Це проникаюче засіб, повсюдно використовується в різних частинах автомобіля. Призначено для витіснення вологи, захисту електросистеми машини, розчинення іржі і профілактики її подальшого появи, а також мастила. Виробник позиціонує даний засіб швидше як універсальне.

Позитивною особливістю балона є надійне кріплення носика за допомогою кронштейна. До складу засобу доданий ароматизатор, тому працювати з ним приємно. Як показує практика, Liqui Moly LM-40 можна використовувати не тільки в вузлах автомобіля, але і в побутових цілях (наприклад, при ремонті або демонтажі будь-якої техніки).

Реалізується в двох типах балонів - 200 мл і 400 мл. Їх артикули 8048 та 3391, а ціни складають 260 і 400 рублів відповідно.

4

Liqui Moly MOS2 Rostloser

Liqui Moly MOS2 Rostloser

Цей засіб є перетворювачем іржі, що має в своєму складі сульфід молібдену . Тому він надзвичайно ефективно бореться з іржею. Крім цього, засіб запобігає скрип, оберігає поверхні від появи корозії і окислення. Склад не агресивний до гуми, пластику і фарбі. Тому його можна використовувати поруч з відповідними деталями. Деякі майстри використовують Liqui Moly MOS2 Rostloser як профілактичний засіб. Зокрема, обробляють їм нарізні сполучення до того, як закрутити їх.

Особливістю балона є відсутність носика. У деяких випадках це заважає точно і глибоко нанести засіб. Але незважаючи на це препарат може цілком використовувати не тільки в домашніх умовах, але і на професійних СТО. З недоліків можна відзначити, мабуть, лише невисокі змащувальні властивості.

Рідкий ключ реалізується в балоні об'ємом 300 мл, ціна якого становить 300 рублів.

5

WD-40

WD-40

Це одне з найстаріших і відомих універсальних мастильних засобів. Його застосовують у багатьох системах автомобіля і в побуті. У тому числі і в якості рідкого ключа. Мастило усуває скрип, витісняє вологу, очищає смоли, клей, жири, надійно захищає металеві поверхні від впливу корозії.

Перевагою кошти можна назвати його універсальність. Наприклад, його можна використовувати в якості розморожувача замків або Антизапотівателі. З недоліків упаковки можна відзначити лише той факт, що трубочка на носик кріпиться до стінки балона за допомогою липкої стрічки або гумки. Тому великий ризик з часом втратити її.

Реалізується засіб в балончиках чотирьох різних обсягів - 100 мл, 200 мл, 300 мл і 400 мл. Їх артикули - 24142, 24153, 24154, 24155. Ціни - 170, 210, 320, 400 рублів.

6

Felix

Felix

Felix - це універсальна багатофункціональна пронікающаяа мастило вітчизняного виробництва. З її допомогою можна обробляти заіржавілі, заклинило і примерзли елементи різних механізмів. Після нанесення на оброблюваної поверхні утворюється надійна захисна плівка, що запобігає в подальшому появу корозії і відкладень. У комплекті є трубочка-насадка.

До недоліків рідкого ключа варто віднести посередню ефективність і неприємний запах, що виникає при його використанні. До переваг - порівняно невисоку ціну при значному обсязі балона. Тому засіб цілком може бути використано в приватних цілях.

Випускається в балонах двох обсягів - 210 мл і 400 мл. Їх ціни відповідно 150 і 300 рублів.

7

Lavr

Lavr ( «Лавр»)

Під цією торговою маркою випускається рідкий ключ в чотирьох упаковках. Три з них - це аерозолі (обсяг балонів 210, 400 і 500 мл) і ручний розпилювач (обсяг 330 мл). Ручний розпилювач має два режими роботи - розбризкування кошти тонким струменем і широким факелом. Останній варіант по завіреннях виробників дозволяє економити засіб і використовувати його більш ефективно.

Що стосується його проникаючих здібностей, то вони знаходяться на середньому рівні. Незважаючи на це, рідкий ключ "Лавр" цілком може бути використаний в гаражі і навіть побуті як відносно недороге і в міру ефективний засіб.

Ціна згаданого балона з розпилювачем об'ємом 330 мл становить 200 рублів. Його артикул - Ln1406.

8

Cyclo Break-Away Penetrating

Cyclo Break-Away Penetrating

Склад також призначений для змазування закиснув різьбових з'єднань. Може бути використаний для змащення автомобільних замків, їх личинок, дверних петель, телескопічних антен і так далі. Однак разом з автомобільною технікою його можна застосовувати і в побуті. У його складі немає силікону. Виробляється на території США.

З переваг варто відзначити великий об'єм балона - 443 мл, і якість виготовлення упаковки. З недоліків - середні експлуатаційні характеристики. Засіб швидше підходить для ісполозованія в приватних гаражах, ніж в професійних автомайстерень.

Ціна згаданого балона об'ємом 443 мл становить 400 рублів.

9

Kerry KR-940

Kerry KR-940

Це вітчизняне засіб для розгвинчування приіржавілого деталей. Крім цього, рідкий ключ можна застосовувати для змащення скрипучих петель, пружин, заїдають замків, для витіснення вологи з електричних контактів. На жаль, виконання об'єктивних тестів показало, що ефективність Kerry KR-940 залишає бажати кращого, тому воно поміщено на останнє місце в рейтингу.

Крім низької ефективності у нього є ще пара недоліків. Перший - наявність неприємного запаху. Другий - трубочка для носика кріпиться до стінки балона на гумці, тому існує висока ймовірність згодом втратити її. Відповідно, рішення про покупку даного засобу лежить цілком на автовласників і цілі застосування.

Даний рідкий ключ реалізується в балончику об'ємом 335 мл, його ціна - 100 рублів, а артикул - KR9403.

10

додаткові кошти

Крім перерахованих вище ТОП-10 рідких ключів в даний час на прилавках магазинів також можна зустріти безліч інших схожих засобів. Перерахуємо деякі з них:

 • Pingo Bolzen-Flott . Володіє середніми експлуатаційними характеристиками. Переваги - великий обсяг (400 мл) і надійне кріплення носика. Недолік - висока вартість, близько 400 рублів.
 • STP Multi-Purpose Lubricant Spray . Багатоцільова мастило. Бореться з іржею, витісняє вологу, може використовуватися для змащування петель і замків. Однак має середні експлуатаційні показники. Трубочка на носик кріпиться за допомогою липкої стрічки, що незручно і ненадійно. Реалізується в балоні об'ємом 200 мл, вартість якого становить 300 рублів.рідкі ключі
 • Pingo PE-60 Universal Spray . Ще одна універсальна мастило. Витісняє вологу, в тому числі з електроланок, і захищає поверхні від корозії. Особливістю балона є наявність двох носиків різної довжини, що полегшує експлуатацію. Володіє низькою ефективністю боротьби з іржею. Продається в балоні об'ємом 400 мл, артикул - 7698.
 • Caramba Express . Це класичний перетворювач іржі. Однак його середні експлуатаційні характеристики дозволяють стверджувати, що для професійного використання він не підходить, проте цілком підійде для приватного гаража. Недоліком упаковки є відсутність носика, без якого неможливо дістатися до віддалених деталей. Обсяг балона становить 250 мл, а його ціна - 250 рублів.
 • Runway . Позиціонується як проникаюча мастило для обробки закиснув металевих поверхонь, в тому числі різьбових з'єднань. Засіб витісняє вологу з поверхні, в тому числі з електропроводки. Тести показують посередню ефективність засобу. Єдина перевага - великий балон об'ємом 400 мл. Його ціна становить 200 рублів. Артикул - RW6086.
 • Хорс . Класичний рідкий ключ. За запевненням виробника засіб нейтралізує корозію, а також змащує тертьові робочі поверхні. Тести показують посередні можливості складу. Єдиним його перевагою є невисока ціна. Реалізується засіб в двох упаковках - 210 мл і 400 мл. Ціна першого становить 130 рублів. Його артикул - SDSX0PCGK01. Ціна більшого балона - 200 рублів.

Якщо вас з яких-небудь причин не влаштовує ціна або якість того чи іншого рідкого ключа, то подібні склади можна виготовити самостійно.

Рідкий ключ своїми руками

Склад рідкого ключа нескладний, тому існує кілька простих, «народних», методів, що дозволяють самостійно виготовити згаданий засіб. Тим більше, що для цього не потрібні дорогі компоненти, а процедура приготування не складає труднощів і під силу практично кожному автовласнику. Так ви значно заощадите гроші на покупку, при цьому створивши рідкий ключ, практично аналогічний фабричному.

Існує кілька «народних» рецептів. Зупинимося на найпростішому і популярному. Для приготування вам знадобиться:

Рідкий ключ своїми руками
 • гас;
 • трансмісійне масло;
 • розчинник 646;
 • пластикова пляшка з розпилювачем (з маслостойкой гумою).

Перераховані рідини необхідно змішати в чистому посуді в таких пропорціях: гас - 75%, трансмісійне масло - 20%, розчинник - 5%. Що стосується трансмісійного масла, то в даному випадку не має особливого значення його марка. Головне, щоб воно було не старим і чистим, в ньому не було домесей у вигляді бруду і / або згустків. Замість розчинника 646 можна використовувати будь-який інший, доступний вам (наприклад, уайт-спірит).

Однак цей рецепт не є єдиним. Додаткову інформацію про те, як зробити рідкий ключ, ви знайдете в іншому матеріалі.

Як зробити рідкий ключ

Склад проникаючої мастила досить простий: гас, масло і розчинник. Тому рідкий ключ краще не купувати, а зробити своїми руками. Є 9 робочих рецептів, за якими легко приготувати аналог з властивостями ВД-40

Детальніше

замість післямови

Рекомендуємо вам завжди мати в своєму розпорядженні засіб рідкий ключ. Якщо не в машині, то точно в гаражі або будинку. Воно допоможе вам в самих непередбачених ситуаціях, що стосуються не тільки проблем з машиною, але і в побуті. Що стосується вибору, то в даний час асортимент цих коштів досить великий, і дозволяє придбати ефективний рідкий ключ за доступною ціною. Не забувайте, що покупки необхідно здійснювати в перевірених магазинах з тим, щоб мінімізувати ймовірність покупки підробки. Намагайтеся не купувати рідкий ключ на авторинках у сумнівних продавців. Також ефективним і недорогим варіантом буде самостійне виробництво устаткування. Це дозволить вам значно заощадити, тим більше при наявності у вас в гаражі перерахованих вище компонентів.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found