Код помилки P0300, P0301, P0302, P0303, P0304 - пропуски запалювання по циліндрах. Причини і усунення порушення порядку займання

Код помилки P0300 говорить про порушення порядку запалювання , що розшифровується як випадкові множинні пропуски по циліндрах , англійською мовою діагностичний прилад видає: «Random cylinder misfire detection system». Якщо пропуски виявлені в конкретному циліндрі, то остання цифра «Р030х» буде змінюватися на 1, 2, 3, 4 і так до 6 або навіть 12, в залежності від того в якому саме «горщику» пропуск. Так що помилка Р0300 є вихідною від таких помилок як Р0301, Р0302, Р0303, Р0304. Найчастіше вони виникають через відсутність іскри, порушення подачі палива або проблем з випуском відпрацьованих газів.

Помилка P0300

Зі списком можливих причин виникнення пропусків запалювання, чому з'являється помилка p0301 помилка p0302, помилка p0303, помилка p0304 або інші цього роду, наслідком і методами усунення, розберемося більш докладно.

Наслідки появи помилки P0300

При виникненні в двигуні пропуску запалювання в випускній трубі підвищується рівень токсичності вихлопних газів , що, в свою чергу, теж може привести до підвищення температури в каталізаторі, через що, відбувається його пошкодження (стільники плавляться, оскільки температура перевищує поріг в 800 ° C ). На деяких авто, щоб знизити Догорание палива в каталітичному нейтралізаторі і отже рівень токсичності, блок ECM відстежує частоту пропусків запалювання за допомогою датчиків клонували, распредвала і, крім того, що реєструє помилку р0300, сигналізуючи лампочкою чекенджін , також може відключати форсунки конкретного циліндра, В якому був виявлений пропуск. Варто зазначити, що найчастіше причинами виникнення даної помилки, чомусь, цікавляться власники таких машин як Лачетті, Матіз, Пріора і інших інжекторних ВАЗів, також авто марки Опель, Ниссан, Кіа.

Коли вискакує код помилки Р0300?

Відзначимо, що код помилки P0300 фіксується блоком управління лише в тому випадку, коли в декількох циліндрах пропуски запалювання виявлені одночасно , оскільки пропуск в одному з них фіксується після двох повторень поспіль, причому важлива частота обертання КВ. На холостих, помилка заноситься в пам'ять після 3,5 хвилин роботи двигуна, а на оборотах понад 2 тис. - трохи більше однієї хвилини. Граничне значення реєстрації DTC в пам'яті ECM - більше 3,25% пропущених спалахів на 1000 оборотів. Якщо виявлені пропуски запалювання тільки в певному циліндрі, то формується не помилка Р0300, а інша, з порядковим номером камери згоряння ДВС.

Як зрозуміти, що є пропуски запалювання по циліндрах?

Зрозуміти, що жовта лампочка чека загорілася через порушення порядку займання буде неважко, оскільки, внаслідок пропусків запалювання, двигун «ковбасить» на малих обертах , відбуваються ривки і смикання при розгоні , а також пропадає тяга , зростає витрата палива.

Помилка р0300, p0301, p0302, p0303 і p0304 причини виникнення

На жаль, діагностичний прилад не навчився визначати конкретну причину збою і в даному випадку пропуску запалювання в циліндрі двигуна, але, на щастя, найбільш ймовірні несправності можуть розвиватися в двох напрямах - або нічому горіти , або неможливо підпалити . Хоча радіти можливому швидкого пошуку причини виникнення помилки р0300, все ж зарано, оскільки це може бути:

Пропуски запалювання в циліндрі. Як діагностувати причину.

 1. В системі запалювання
 • вихід з ладу свічки запалювання;
 • пробій високовольтного проводу;
 • несправна котушка (або модуль) запалювання;
 • інші причини, пов'язані з проведенням і роз'ємами в системі запалювання.
 • В системі живлення
  • неякісне паливо;
  • засмічені форсунки;
  • сильно забруднений паливний фільтр;
  • слабкий тиск палива.

  Основні причини, через які виникає помилка Р0300

 • В системі впуску випуску
  • затиснуті або підвисає клапана;
  • підсмоктування повітря;
  • слабка компресія;
  • забитий каталізатор;
  • порушення роботи газорозподільного механізму.
 • В електронній системі управління
  • збій датчиків КВ і РМ;
  • збій датчика детонації;
  • збій датчиків витрати і температури всмоктуваного повітря;
  • збій ЕБУ.

  Якщо зафіксована не спільна проблема множинних пропусків , а по конкретному циліндру: p0301, p0302, p0303, p0304 або в інших, ситуація спрощується і швидше за все криється в системі запалювання . У таких випадках може також відображатися помилка P0363, але вона сповіщає ще й про блокування подачі палива на циліндр.

  Рекомендації по перевірці та усунення несправності

  Першим, що варто перевіряти при пропусках запалювання - це ВВ дроти і котушки (модуль) запалювання, часто вони виявляються з пробитою ізоляцією, в обриві або з замасленої поверхнею. Провід ми міряємо мультиметром (нормальний опір близько 4 - 10 кОм), в режимі опору, а ось щоб перевірити окремі котушки запалювання, досить просто поміняти місцями зі свідомо робочим циліндром і за новою зняти помилки. Якщо код змінився на номер іншого циліндра - значить котушка несправна. З модулем запалювання складніше, потрібна його перевірка тестером.

  Всі компоненти системи запалювання дуже уважно оглядайте на знос або пошкодження.

  Другими на черзі йдуть вже свічки запалювання - пошкоджений електрод, неправильний зазор, або масляний нагар, призводять до відмови або ж нестабільної роботи свічки.

  Ізолятор свічки повинен бути білим, без жовтих слідів від пробою іскри.

  Викрутивши свічку для огляду, далі, що ще можна зробити - заміряти компресію в циліндрі . Знижена або відсутня компресія веде до недостатнього стиснення, а отже, створює проблеми займання суміші.

  Засмічені паливні форсунки провокують перебої з подачею палива в камеру згоряння, але, на жаль, без стенду їх так просто швидко перевірити не вдасться. І єдине, що можна порадити в такій ситуації, так це дозаправить паливом з підвищеним октановим числом, і покататися на машині деякий час на підвищених обертах (4-5 тис. / Об.).

  Давно не змінювався паливний фільтр або поганий бензин дуже часто стають винуватцями нестабільної роботи форсунок. Тому згадайте, коли востаннє змінювався фільтр, і на якій заправці заливали пальне.

  Заклинив клапан EGR або витоку через прокладку впускного колектора , які також можуть бути причиною для появи випадкових пропусків запалення, самостійно буває важко визначити, тому при комп'ютерній діагностиці приділяйте увагу такому параметру , як довгострокова корекція палива . Він покаже наскільки ЕБУ компенсує дисбаланс у співвідношенні повітря / паливо. Коли цей параметр на конкретному циліндрі має відміну більше 10%, це може свідчити про витік вакууму, підсосі повітря.

  Нормальна коригування не перевищує 1-3% в ту або іншу сторону.

  Більш рідкісні випадки, які стають причиною порушення порядку запалювання, такі, як збиті фази газорозподілу або порушення виведення відпрацьованих газів , контролюються блоком управління і, крім коду P030X з'являться і інші помилки, що стосуються каталізатора, лямбда зонда, розподілвалів.

  Сподіваюся, вам допоможуть всі ці поради не тільки розібратися з причиною несправності, але і усунути її самостійно, без сторонньої допомоги, не витративши ні рубля, або заплатити лише за конкретну деталь, а не викидати гроші на заміну всього того, що тільки може давати збій .

  Автор: Іван Матієшин


  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found