Бортовий герметик для монтажу безкамерних шин. Навіщо і який краще (огляд)

Герметики бортів шин бувають двох типів. Перший призначений для обробки бортового кільця бескамерной покришки перед установкою її на обід. Другий тип бортових герметиків для шин наносять при виконанні шероховки покришки, при якій трохи ушкоджується її шар, що забезпечує герметичність внутрішнього обсяг колеса. Одні та інші герметики більше необхідні для працівників і власників шиномонтажних майстерень, де відповідні роботи виконуються у великому (промисловому) обсязі. Тим більше що, як правило, обсяг упаковок цих коштів достатньо великий.

зміст

  • Які бувають герметики бортів шин
  • Навіщо і коли потрібно застосовувати
  • Рейтинг популярних герметиків
  • Як зробити герметик самому

Герметик для борта шин

У магазині представлені різні герметики для обіду шин (іноді їх називають мастикою або промазкой). Вибираються на підставі інформації про їхній тип, властивості, і умови застосування, а ціна і обсяг на останньому місці, адже головне щоб герметик для установки бескамеркі був якісним. Крім цього, корисно врахувати відгуки і тести про герметики для дисків безкамерних шин, залишені майстрами на різних ресурсах в мережі інтернет. Далі в матеріалі представлений не рекламний рейтинг подібних популярних засобів, якими користуються працівники шиномонтажних майстерень. Імет він такий вигляд:

Назва засоби Короткий опис і особливості Обсяг упаковки, мл / мг Ціна за станом на зиму 2018/2019 років, рублів
Ущільнювач бортів Tip Top Один з найпопулярніших бортових герметиків. Основне перевагою, його гелевидний стан, в якому він знаходиться в покришці. Це дає можливість не тільки герметизувати її на колісному диску, але і при пошкодженні герметик стікає до місця проколу і відразу герметизує його. 1 літр; 5 літрів. 700 рублів; 2500 рублів
Герметик бортів TECH Bead Sealer Використовується, як правило, на професійних шиномонтажах. Може застосовуватися для обробки гуми легкових і вантажних автомобілів. Банки об'ємом 945 мл, вистачає для обробки 68 ... 70 коліс діаметром від 13 до 16 дюймів. 945 1000
Герметик бортів Bead Sealer Rossvik Вітчизняний популярний герметик, використовується для обробки покришок легкових і вантажних автомобілів. У комплект упаковки входить пензлик для нанесення. Добре відходить від поверхні при демонтажі гуми з диска. 500 мл; 1000 мол 300 рублів; 600 рублів.
Герметик бортів безкамерних шин БХЗ Повсюдно використовується на території Російської Федерації та інших пострадянських країн. За допомогою герметика можна "залікувати" тріщини розміром до 3 мм, однак для цього його потрібно наносити в два або три шари з проміжною сушкою кожного з них. У комплекті упаковки є пензлик для зручності нанесення засобу на оброблювану поверхню. 800 500
Ущільнювач-герметик бортів з пензлем Unicord Недорогий і досить ефективний герметик для бортів покришки на основі повітронепроникного каучуку. Часто використовується невеликими шиномонтажках. 1000 500

Типи герметиків для безкамерних шин

Для того, щоб відповісти на питання про те, навіщо потрібен герметик для шин, необхідно уточнити, що ці кошти діляться на два типи: ущільнювальні (використовуються при шиномонтажі) і ремонтні герметики (для відновлення безкамерного шару на покришці).

Герметики для ущільнення також можна розділити на два підвиди. Перші - це так звані «чорні». Їх завдання полягає в тому, щоб герметизувати внутрішній простір бескамерной покришки, і усунути витік повітря по борту шини в разі, коли використовуються колеса з великим пробігом і / або просто старі (гума з часом має властивість тріскатися і зсихатися).

Як правило, такі герметики наносяться в декілька шарів (зазвичай два, максимум три шари) з їх проміжним сушінням протягом 5 ... 10 хвилин. У більшості шиномонтажних майстерень «чорні» герметики використовуються майстрами при виконанні сезонної заміни покришок на машинах, які звертаються до них автовласників. Особливістю таких герметиків є те, що вони висихають, утворюючи еластичну плівку, форма якої в точності повторює порожнечі між бортом шини і кордорм. Однак той факт, що герметики застигають, є їх недоліком, особливо при експлуатації машини по дорогах з поганим дорожнім покриттям.

Справа в тому, що завжди існує ризик пошкодження бічних герметиків шин. Це обумовлено їздою по поганих дорогах, бездоріжжю, особливо на великій швидкості. При цьому на колеса, і зокрема, герметик виявляється додаткова механічна навантаження, яка може привести до виникнення в ньому мікротріщини. А це автоматично тягне за собою розгерметизацію і поступову витік повітря. Щоб позбутися від неї, необхідно звертатися за допомогою в шиномонтажную майстерню.

Однак є «чорні» герметики, що не висихають. Саме в цьому полягає їхня перевага. Так, при виникненні аналогічної мікротріщини герметик під тиском повітря, що виходить в рідкому стані переміщається до місця локалізації та герметизує його подібно герметикам для ремонту шин.

Другий тип герметиків - це герметики безкамерного шару. Вони наносяться на зашерохованние ділянки на бічних поверхнях покришки, перед установкою пластиру всередині шини.

Шероховки - це обробка поверхні покришки в тих місцях, де мають місце невеликі дефекти, які були утворені в процесі виробництва (прикладом тому можуть служити напливи клею). Зазвичай шероховки піддається бокова поверхня покришки, через що на відповідних місцях утворюються невеликі затерті ділянки.

В процесі виконання шероховки порушується каучуковий шар, який безпосередньо утримує повітря. Тому, щоб після такої обробки трималося тиск, покришку і потрібно обробити відповідним герметиком. Причому обробляти можна не весь периметр шару, а лише ту частину, яка була пошкоджена в процесі виконання шероховки і після установки пластиру, а також наносити її на краю пластиру.

Чи потрібно застосовувати герметик

На тематичних форумах в мережі інтернет нерідко можна зустріти гарячі суперечки про те, чи має сенс використовувати герметики для борта. На цей рахунок існує багато протилежних за змістом доводів і прикладів. Опускаючи зайві міркування, можна сказати, що бортові герметики (профілактичні) рекомендується використовувати коли виконується ремонт не дуже якісної або старої (що має значний пробіг) покришки і самого диска з дефектами. У цьому випадку її безкамерний шар, прилеглий безпосередньо до поверхні колісного диска є нещільним А це є прямою причиною того виникнення ризику розгерметизації шини.

Якщо ж на машину встановлена ​​хороша нова гума, тим більше, на не гнуться диск, то використання герметика необов'язково. А в деяких випадках навіть шкідливо. Наприклад, якщо еластичний прилеглий гумовий шар дуже м'який, а герметик після засихання набуває жорстку форму, - це дуже шкодить покришці. Крім цього, можлива розгерметизація колеса. Обумовлена ​​така ситуація якраз тим, що покришка буде жорстко сидіти на своєму посадковому місці, і при їзді по поганій дорозі (особливо на великій швидкості) герметик може дати мікротріщину, через яку і буде йти повітря.

Деякі автолюбителі відзначають, що через використання герметиків при необхідності дуже важко відокремити покришку від колісного диска. Насправді така проблема може виникнути не тільки через використання згаданих коштів, а й з-за невідповідності ширини покришки і диска. Тому способів вирішення тут три. Перший (і більш правильний) - використання «правильних» колісних дисків, максимально підходять для конкретної покришки. Другий - використання більш м'якої гуми, тобто, з більш еластичним бортиком. Третій - використання спеціальних рідин для розчинення герметиків. Прикладом такого засобу може служити рідина для розбортування Bead Breaker від компанії Tech (артикул - 734Q).

Що стосується ремонтних герметиків, які наносяться після згаданої шероховки, то тут ситуація більш очевидна. Якщо проводилася відповідна ремонтна операція з відновлення покришки, то і використання подібного герметика також дуже бажано. В іншому випадку немає ніякої гарантії, що відремонтована покришка НЕ ​​буде пропускати повітря саме в тому місці, де проводилася шероховки.

Має сенс коротко зупинитися на тому, яким чином, необхідно наносити герметик на бортове кільце покришки. В першу чергу потрібно гарненько почистити диск (зокрема, його торцеву сторону, яка безпосередньо контактує з колісною гумою) від бруду, пилу, вогнищ іржавіння, облупленою фарби і інших можливих пошкоджень.

Очисники колісних дисків

Для очищення дисків коліс застосовується спеціальний очищувач. Він може бути кислотним і безкислотним. Ці кошти добре відмивають бітум та інший бруд. Відповідно до тестами в рейтинг кращих входять: Тортал Вакс, Koch, Ликви Моли

Детальніше

Деякі автолюбителі шліфують поверхню диска за допомогою наждачного паперу або спеціальних шліфувальних щіток, що одягаються на дриль або болгарку. Аналогічно і з поверхнею покришки. Її слід максимально очистити від пилу, бруду, і можливих нашарувань. І лише після цього за допомогою щітки (або іншого аналогічного пристосування) нанести мастику на край боковини покришки для її подальшої установки на диск.

Також варто звернути увагу на стан колісних дисків, їх геометрію. Справа в тому, що з часом, тим більше при їзді по дорогах з поганим дорожнім покриттям, вони можуть бути механічно пошкоджені.

Кращі герметики для борта шин

В даний час у продажу є досить багато різних герметиків для монтажу безкамерних шин. Їх вибір потрібно виконувати, грунтуючись, в першу чергу, на їх тип і призначення. Представлений рейтинг кращих герметиків для борта шин, заснований на аналізі тестів і відгуків автовласників, в різний час використовували ті чи інші подібні склади. Список не має комерційного характеру і не рекламує жодне представлене в ньому засіб. Його мета - допомогти працівнику шиномонтажу або автолюбителю купити герметик борту шин, найбільш підходящий для виконання його завдань.

Ущільнювач бортів Tip Top

Один з найбільш якісних і популярних герметиків для борта шин. Випускається компанією Rema tip top на території Німеччини. Популярність даного засобу обумовлена ​​тим, що після нанесення на поверхню покришки і в процесі експлуатації шини він не застигає, а постійно знаходиться в гелеобразном стані. Це є його конкурентною перевагою, оскільки завдяки цьому фактору він не тільки надійно захищає внутрішній обсяг покришки від розгерметизації, але і якщо станеться така неприємність, то він ефективно захистить колесо від неї. За рахунок властивості переходити з гелеобразного стану в тверде при контакті з повітрям, тобто, вулканізіруя гуму.

В інструкції вказується, що за допомогою герметика «Тіп Топ» можна позбутися від тріщин розміром до 3 мм. Основу герметика становить герметичний каучук. При демонтажі покришці він не викликає проблем, то є, герметик легко відшаровується від диска і гуми. Реальні тести показують, що даний герметик дійсно відрізняється своєю якістю, і багато професійних майстерні використовують саме його у своїй практиці.

Герметик Tip Top Bead Sealer реалізується в упаковках двох обсягів - один літр і п'ять літрів. Відповідно їх ціни станом на зиму 2018/2019 років становлять близько 700 і 2500 рублів.

1

Герметик бортів TECH Bead Sealer

Герметик або ущільнювач бортів Tech Bead Sealer призначений для герметизації внутрішнього обсягу бескамерной покришки за рахунок забезпечення надійного захисного шару між ободом і покришкою. Відзначається, що його можна використовувати навіть, якщо диск має невеликі нерівності. Також є одним з найбільш популярних засобів в своєму сегменті ринку. Як правило, використовується на професійних шиномонтажах. Склад є пальним, тому не можна нагрівати його і зберігати в безпосередній близькості від джерел відкритого вогню. Небажано його вдихати, а також не можна допускати попадання герметика на шкіру, а тим більше в очі. Однієї упаковки вистачає для обробки близько 68 ... 70 покришок легкових автомобілів (діаметром від 13 до 16 дюймів).

Реалізується бортовий герметик Теч в металевій банці об'ємом 945 мл. Її ціна за станом на вказаний вище період становить близько 1000 рублів.

2

Герметик бортів Bead Sealer Rossvik

Герметик бортів Bead Sealer від відомої російської компанії Rossvik є одним з найбільш популярних подібних засобів в своєму сегменті ринку. Може використовуватися для обробки коліс як легкових, так і вантажних автомобілів. Відзначається, що герметик здатний герметизувати пошкодження розміром до 3 мм. Однак для цього необхідно нанести два-три шари кошти з попередньою сушінням кожного з них. Для цього потрібно використовувати традиційний технічний фен. Основу герметика становить герметичний каучук, який не дає усадки і швидко сохне. Навіть при тривалій експлуатації колеса його демонтаж не складає ніяких проблем. Якщо потрібно усунути витік повітря на колесах вантажних машин допускається використовувати разом з герметиком використовувати м'яку пористу папір.Це дозволить скоротити витрату герметика при збереженні значень високої його ефективності.

Велика популярність серед автолюбителів і майстрів станцій шиномонтажу обумовлена ​​високою ефективністю кошти, а також невисокою ціною. Відповідно. Герметик бортів «Россвік» рекомендований до покупки всім, хто на постійній основі займається шиномонтажними роботами. Зверніть увагу, що існують упаковки, в комплекті яких є пензлик для нанесення кошти на оброблювану поверхню, а є упаковки без такої!

Реалізується в різних упаковках, в тому числі в банках об'ємом 500 мл і 1000 мл. Артикул популярної упаковки об'ємом 1000 мл - ГБ-1000К. Її ціна становить близько 600 рублів.

3

Герметик бортів безкамерних шин БХЗ

Герметик бортів для безкамерних шин «БХЗ» (абревіатура БХЗ) означає що даний засіб випущено Барнаульський хімічним заводом. Призначено для створення міцного ущільнення і усунення витоків повітря, які можуть мати місце між диском і бортом шини. В інструкції зазначено, що герметик бортів БХЗ здатний усунути тріщини шириною до 3 мм. Однак для досягнення такого високого результату на гуму необхідно нанести декілька шарів з проміжним його сушінням. Інструкція передбачається знежирення місця перед застосуванням герметика БХЗ. Це забезпечить кращий контакт і продовжить довговічність його використання. Герметик відрізняється високою швидкістю застигання.

Засіб може використовуватися як профілактичний, а також як ремонтне. У першому випадку його можна використовувати при регулярній заміні гуми з літньою на зимову і навпаки. У другому випадку за допомогою герметика можна позбутися від наявних витоків повітря в місцях зіткнення диска і гуми. Тобто, нанести його локально. Однак якщо розмір місця пошкодження перевищує 3 мм, то даний герметик (як і інші подібні засоби) не допоможуть, тому потрібно механічно ремонтувати диск або шукати причину витоку повітря в іншому обставині.

Реалізується в жерстяній банці об'ємом 800 мл, в комплекті йде пензлик для нанесення кошти на оброблювану поверхню. Ціна однієї упаковки складає близько 500 рублів.

4

Ущільнювач-герметик бортів з пензлем Unicord

Герметик Unicord проводиться однойменною компанією на території СНД. Як зрозуміло з назви, в комплекті є пензлик для нанесення складу на оброблювану поверхню. Герметик може бути використаний для обробки покришок як легкових, так і вантажних автомобілів. Особливо ефективно його використовувати для старих покришок, що мають вже пошарпаний внутрішній шар. Відзначається, що герметик здатний «залікувати» тріщини розміром до 3 мм. Легко прибирається з поверхні при демонтажі покришки. Основу складу представляє герметичний каучук.

Відгуки, знайдені в інтернеті, дозволяють стверджувати, що герметик бортів «Юнікорд» є досить ефективним, а головне, недорогим засобом, тому досить популярний у працівників різних СТО та шиномонтаж.

Реалізується в металевій банці об'ємом 1000 мл. Її ціна становить близько 500 рублів.

5

Цей список можна продовжувати і далі, тим більше, що зараз ринок постійно поповнюється новими герметизирующими складами. Якщо у вас був досвід застосування якогось їх таких герметиків для монтажу шин - висловіть свою думку про його роботу. Але далеко не кожен купує подібну Помазков, при самостійному монтажі автовласники герметизують між шиною і диском іншими, підручними засобами.

Як зробити герметик для шин самостійно

Існує так званий «народний» рецепт, відповідно до якого можна приготувати саморобний герметик для шин. Так, практично всі фабричні засоби містять в своєму складі каучук, наявний в «сирої гумі». Відповідно, щоб зробити герметик для корду безкамерної шини своїми руками, необхідно купити ту саму сиру гуму і просто розмочити її в бензині.

Однак тонкість тут полягає в тому, щоб купувати імпортну гуму, оскільки в складі вітчизняної продукції, на жаль, дуже багато домішок, а каучуку може бути зовсім небагато або він буде неякісним. Що стосується бензину, то можна використовувати практично будь-який, що є в наявності, не обов'язково найдорожчий і високооктановий. Деякі автомайстра використовують для цих цілей гас і навіть дизельне паливо. Але все ж бензин буде в даному випадку більш правильним рішенням.

Що стосується пропорцій, в яких необхідно розбавляти сиру гуму, то єдиного стандарту тут немає. Головне, додати розчинник в такій кількості, щоб суміш отримала полужидкое стан, тобто, по консистенції була схожою на фабричний герметик. Так, ви його без зусиль завдасте за допомогою кисті на бортове кільце і / або бічну поверхню покришки. Подібні поради по самостійному виготовленню герметика нерідко можна зустріти в інтернеті від досвідчених працівників шиномонтажних майстерень. Хоча найчастіше водія просто мажуть бортик солідолом. Він і ущільнити і захистить від корозії диск.

висновок

Використання герметиків для борта шин дозволяє не тільки зберегти герметичність внутрішнього простору покришки, але і продовжити термін її експлуатації. Особливо актуальне використання даних коштів у випадку використання не дуже якісної гуми або шин, що мають значний пробіг. Аналогічно має сенс їх використовувати в ситуації, коли обід колісного диска має пошкодження (деформацію), яке призводить до розгерметизації (нехай і незначною) надутим покришки.

Однак, якщо на машині використовується якісна гума (зокрема, фірмова від відомих світових виробників), а також рівні, недеформовані, диски, то використання герметика між шиною і диском навряд чи має сенс. Тому застосовувати герметик чи ні - вирішувати виключно автовласникові або працівникові станції шиномонтажу.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found