P0113: відмова датчика температури всмоктуваного повітря в двигун. Помилка датчика IAT (код p0113) - причини і усунення

Помилки P0113 говорить про відмову датчика температури всмоктуваного повітря . Тобто фіксується високий рівень сигналу датчика IAT (він же датчик температури повітря, що поступає в двигун). На деяких моторах це окремий датчик, але в основному, не що інше як ДАТ (датчик абсолютного тиску) або ДМРВ з датчиком тиску всередині.

P0113 - високий рівень сигналу датчика надходить повітря

Код P0113: каже що датчик температури всмоктуваного повітря видає високий рівень сигналу (Intake Air Temperature Sensor High).

Датчик температури всмоктуваного повітря встановлюється в повітряному патрубкуі являє собою термістор. Опір такого датчика змінюється в залежності від температури, а блок управління, з огляду на таку поведінку і відповідний сигнал - здійснює коригування ширини імпульсу, що подається на форсунки, що в результаті впливає на кількість палива, що подається, а також змінює кут випередження запалювання і здійснює управління холостим ходом. Особливо важливі свідчення датчика IAT при запуску двигуна, оскільки разом з датчиком ОЖ їх взаємне опір дає точну інформацію для визначення часу уприскування (дозволяє уникнути проблем при запуску двигуна на гарячу). Саме тому, коли з'являється проблема з датчиком температури впускного повітря і він перестає пропорційно змінювати свій опір, вискакує помилка P0113 - Intake Air Temperature Sensor High,яку можна визначити діагностикою. Якщо ж дані з датчика зовсім не надходять то фіксується помилка P0110.

Коли вискакує помилка p0113

Даний код помилки (DTC P0113) формується в блоці ECM, якщо фактична температура, нижче мінімальної (в цьому випадку напруга вхідного сигналу стає вище максимального порога), зберігається протягом 1,5 хв. Після занесення в пам'ять на приладовій панелі спалахує контрольна лампа індикації, а відключиться, може, лише через 4 послідовних циклу запалювання, в яких діагностика не виявила несправність. Але архів кодів несправностей очиститься тільки після 40 циклів роботи без виявленої помилки. Тому якщо ви зробили скидання коду р0113 сканером або методом зняття клеми з АКБ, а проблему не усунули, то незабаром сигнальна лампочка знову буде муляти око, а двигун автомобіля, як і раніше, буде працювати з перебоями (зокрема будуть стрибати обороти ).

Причини появи коду P0113

Методів вирішення даної проблеми небагато і всі вони полягають в ланцюзі датчика або ж самому датчику впускного повітря:

  1. Пропав контакт в роз'ємі харчування;
  2. Обрив проводу датчика IAT;
  3. Забруднення олійними відкладеннями;
  4. Вихід з ладу датчик температури всмоктуваного повітря.

Причини і самостійне усунення помилки p0113

Як виправити помилку по температурі повітря, що поступає

Найчастіше коли автовласники знявши показання Автосканер, на табло якого відображається код p0113, отримавши розшифровку, відразу ж шукають місце знаходження цього датчик і поспішають міняти на новий. Хоча так робити не завжди буває розумним, адже 100% впевненості, що помилка р0113 піде після заміни датчика тиску повітря або ДМРВ, немає ніякої. Тому часто так і трапляється, що поміняв, а помилка не йде - що робити?

Поради як усунути P0113 високий рівень сигналу датчика надходить повітря досить прості:

Для початку потрібно перевірити опір датчика IAT при різній температурі повітря. Це можна здійснити за допомогою фена або резервуара з теплою водою і мультиметра. Хоча для кожної моделі датчика числове співвідношення різний воно повинно завжди пропорційно зміняться. Тому навіть якщо у вас і не буде під рукою таблиці з технічними характеристиками датчика (° С / кОм) важливо щоб опір щодо температури змінювалося пропорційно.

Наступним кроком є перевірити контакти в роз'ємі і саму проводку датчика надходить повітря в двигун (можливо окислення або обрив).

Також усунути помилку p0113 може допомогти банальна чистка карбклінером чутливого елемента , оскільки картерів гази могли сильно «засрать» його масляним відкладенням.

І лише в тому випадку якщо всі наведені вище дії не допомогли усунути проблему, слід замінити датчик повітря , який, як правило, вмонтований в витратомір або ж являє собою датчик тиску стоїть на впускному колекторі. Тому якщо на вашому автомобілі будь то ВАЗ, Ford, Audi або Субару вискочила помилка P0113, то перш за все варто прислухатися до рекомендацій і почати з перевірки ДАТ і чищення датчика, оскільки на деякі моделі авто ціна таки досить кусюча.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found