Фарбування дисків своїми руками: акрилової, полімерною фарбою, під хром

Колісним дискам доводиться витримувати масу випробувань, серед яких не тільки ями на дорогах, але також що вилітають з-під коліс сусідніх автомобілів камінчики, вплив хімії, якою обробляються дороги взимку, часта вогкість і багато іншого. Все це відбивається на зовнішньому вигляді дисків, руйнуючи в першу чергу їх лакофарбове покриття. Але подряпини - це ще не причина покупки нових дисків або замовлення дорогої фарбування в сервісному центрі, адже відновити привабливий зовнішній вигляд можна і самостійно в гаражних умовах.

Ще кілька років тому єдиним поширеним методом була фарбування дисків своїми руками автомобільної емаллю. Але гідності такого покриття закінчуються на його доступності та простоті виконання робіт, тоді як про довговічність або гідний зовнішній вигляд коліс залишалося тільки мріяти. Зараз можливості розширилися, і вже існують десятки способів відновлення ЛКП колісних дисків різної складності і трудомісткості, а оптимальними можна назвати три варіанти: фарбування полімерною фарбою, фарбування акриловою фарбою і хромування. Слід зазначити, що для кожного із способів потрібен певний спеціальне обладнання, але його можна замінити побутовими приладами, так що ці роботи в домашніх умовах цілком здійсненні.

Фарбування полімерною фарбою

Диск оброблений пескоструем і пофарбований полімерною фарбою

Порошкова фарба хороша всім: вона довговічна, красива і стійка до стирання. Саме за цією технологією фарбуються литі колісні диски в заводських умовах. При наявності професійного обладнання всі роботи виконуються в наступній послідовності:

 • перевірка диска на наявність подряпин і інших дефектів;
 • зняття старої фарби і видалення всіх ознак корозії;
 • знежирення поверхні;
 • грунтування диска рідким складом;
 • нанесення порошкової фарби;
 • обробка диска в термопечі, де він сушиться і набуває глянцевий блиск.

Звичайно, спеціальна термопечь будинку є не у кожного, але це не проблема, адже наразі можуть собі дозволити фарбування порошковою фарбою дещо іншого типу, яка не потребує полімеризації під впливом високої температури. Аналогічна фарба застосовується для фарбування сучасних металевих дверей. Вона трохи менш довговічна, не має настільки добре вираженого глянцевого блиску, але все одно дуже хороша. Послідовність дій тут та сама, що і в заводському циклі, тільки випалювання замінюється звичайної просушкой.

Фарбування акриловою фарбою

Забарвлення диска акриловою фарбою з балончика

Акрилова - це вже більш традиційна рідка фарба, що істотно спрощується роботу. Тут не потрібно обов'язкове застосування спеціалізованого обладнання, і що ще важливо - на відміну від порошкових полімерів акрилом можна пофарбувати тільки частину диска, якщо хочеться зробити його різнобарвним.

Важливе значення акрилу - різноманіття доступних у продажу квітів.

Вся процедура виконується в кілька етапів:

 • очищення диска від бруду та старої фарби, що найкраще робити наждачним папером або дрилем зі щіткової насадкою;
 • шпатлювання всіх пошкоджених поверхонь;
 • грунтовка і просушування;
 • фарбування і фінішна просушка.

Найкраще наносити акрилову фарбу з пульверизатора. Оптимальний ефект досягається при фарбуванні в два шари , а перерва між їх нанесенням повинен становити не менше 20 хвилин . При бажанні можна на пофарбований диск напилити лак для досягнення глянцевого блиску.

Лакове покриття не дуже довговічне, особливо при зимової експлуатації.

Фарбування диска в хром

Диск від Лада Пріора забарвлений в хром

Здійснити цей хромування в побутових умовах з застосуванням підручних засобів неможливо, але доступна фарбування спеціальним лакофарбовим складом, що імітує хром. Це автомобільні фарби з так званої групи «хром-ефект». Процес забарвлення тут аналогічний фарбування акрилом, тільки сама фарба наноситься в два шари:

 • чорне покриття;
 • склад, що імітує хром.

Тут найважливіше ідеально відчистити, знежирити і відполірувати колісний диск. Крім того, слід купувати дорогу фарбу, яка насправді дасть повний візуальний ефект хромування. Бюджетні варіанти будуть більше схожі на сірий металік, без характерного зачаровує блиску.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found