Промивання інжектора своїми руками. Види промивок форсунок інжекторного двигуна

Промивання інжектора - це очищення паливних форсунок від засмічення і відкладень які утворюються через важких фракцій і домішок знаходяться в складі палива.

Промивання інжектора своїми руками.  Як промивати форсунки

Так має виглядати промита форсунка.

Саме інтенсивне накопичення такого наліт відбувається в момент зупинки двигуна, коли корпус форсунки нагрівається від гарячого двигуна, а охолодження паливом не провадиться. І коли інжектора засмічуються - погіршується освіту суміші, а в регуляторі тиску порушується герметичність запірного клапана, що природно позначається на роботі всього двигуна.

Симптоми брудних форсунок

  1. Поганий запуск на холодну або на гарячу.
  2. Піднімається витрата палива.
  3. Чи не стабільна робота холостому ходу.
  4. Детонаційні хлопки при прискоренні.
  5. Зниження потужності двигуна.

Звичайно ж такі симптоми притаманні не тільки забрудненим інжекторам, але якщо в поведінку вашого авто спостерігаються зміни по декількох з цих пунктів, то перевірити тиск у паливній рампі і перевірити форсунки обов'язково варто. І якщо огляд або перевірка роботи показала забруднення - потрібно промивати інжектора, або якщо є зайві гроші, купувати нові. Природно купуються паливні форсунки лише в крайніх випадках, тому оптимальним варіантом буде саме промивка. Тепер залишилося тільки вибрати спосіб, яким будемо промивати інжектора, а також визначиться робити її своїми руками або ж звернеться до фахівців.

види промивання

  1. Ультразвуковий (проводиться на сто на спец стенді). Має як свої плюси так і мінуси. Наприклад, хоч він і найбільш ефективний багато його бояться, як чорт ладану. І тому є своє пояснення, по-перше, промиваються тільки самі інжектора, а не вся рампа, по-друге, деяким видів форсунок такий спосіб тільки нашкодити;
  2. хімічний:

очищення сольвентом

Очищення засобом для чищення карбюраторів

а) Додавши спеціальну присадку безпосередньо в сам бензобак (рекомендується використовувати тільки з метою профілактики). Така промивка, дозволяє очищати від відкладень всю паливну систему, починаючи з самого паливного бака. Якщо авто не нове і подібні очищення ніколи не проводилися може лише погіршити ситуацію тому «Миє» бак, топлівопроводи, а вся грязь піде на клапан регулятора тиску і форсунки, що остаточно доб'є інжектор.

б) Очищення сольвентом не знімаючи форсунки. Такий метод досить популярний при промиванні інжектора своїми руками, хоча також має свої особливості. Наприклад потрібно спорудити невелику систему (з'єднану шлангами) з паливного фільтра, пластикової пляшки, манометра і компресора. Промивання інжектора таким способом досить ефективна і нескладна щоб впорається своїми руками, але вимагає обережності (робота з тиском).

Крім того що потрібно постійно контролювати тиск в пластиковій пляшці не більш 3 атм. (Щоб не розірвало пляшку, але сольвент піддавався в рампу під тиском що виробляється бензонасос), також після такої чистки потрібно обов'язково міняти свічки запалювання.

Варто відзначити, що на двигунах з немаленьким пробігом промивка сольвентом може видалити нагар на поршневих кільцях і штоках клапанів, а це може привести до втрати компресії і наблизити кап ремонт.

в) Очищення засобом для чищення карбюраторів (з демонтажем форсунок). Найпростіший спосіб з точки зору самої процедури, але ускладнений тим, що потрібно демонтувати форсунки, а на деяких двигунах це буває зробити не просто. Такий вид промивання інжектора напевно найпопулярніший серед бажаючих очистити форсунки двигуна своїми руками. Вимагає мінімум навичок і витрат. Все що потрібно це очисник в балончику, зарядний пристрій від телефону (щоб подавати живлення на форсунку) і два проводка. Або ж спорудити невелику схему і здійснити одночасну промивку всіх інжекторів на стенді.

Важливо не переплутати полюса при підключенні проводів до клем інжекторів, а також подавати короткочасні імпульси. Способи самостійної промивання форсунок інжектора

Основні види і способи як своїми руками промити форсунки інжектора.

Застосовуючи хімічну промивку інжектора, варто відзначити що вона не є ефективною на 100 відсотків, оскільки дозволяє розчинити і змити переважно м'які відкладення, а якщо притаманні скам'янілості, то впорається з ними може тільки ультразвукова чистка і промити інжектор своїми руками вже не вдасться.

Для стабільної роботи паливної системи промивку інжектора рекомендують проводити кожні 30 тис. Км.

В середньому життя форсунки триває близько мільярда циклів роботи, а це 120 тис. Км. пробігу, і щоб його продовжити потрібно не тільки періодично промивати, а й намагатися заправлятися якісним паливом.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found