Перевірка датчиків парктроника. 5 способів як перевіряти 2-х і 3-х контактні датчики паркування

Як перевірити датчик парктроника

Питання як перевірити датчик парктроника , виникає у автовласників в разі відмови системи допомоги парковки. Самостійна перевірка датчика парктроника здійснюється за допомогою тактильного огляду, мультиметра або смартфона. Як дізнатися працездатність парктроника розглянемо в статті.

зміст:

 • Принцип роботи датчиків парковки
 • несправності датчика
 • Як перевіряти датчики парктроника

Який параметр датчика перевіряється Що потрібно для перевірки
вібрація тактильна перевірка
Інший датчик парктроника з припаяними до нього світлодіодами
звукові клацання Перевірка на слух
Додаток диктофон на смартфоні з можливістю побудови діаграми звукових хвиль
опір обмотки Електронний мультиметр в режимі омметра

Як працює датчик парктроника

Принцип роботи датчиків парктроника

Перш ніж перейти до розгляду питання про те, як перевірити датчик парковки, потрібно розібратися, як взагалі він працює, оскільки датчики системи парктроника бувають двох типів - ультразвукові та електромагнітні. Перші більш поширені. Принцип їх роботи заснований на тому, що вони випромінюють ультразвукові хвилі і вловлюють їх відображення від перешкоди. Відстань між датчиком і перешкодою обчислює основний блок з різниці в часі випромінювання.

Електромагнітні датчики - являють собою стрічку, що випромінює електромагнітне поле. Стрічка встановлюється на внутрішній стороні переднього і заднього бампера. Такі датчики сучасніші і надійніші, але досить дорогі, тому зустрічаються рідко і лише на автомобілях преміум класу.

Несправності датчика парктроника

За статистикою датчики парктроника досить рідко виходять з ладу, зазвичай це відбувається через їх пошкодження, або некоректної роботи в теплу погоду. Найчастішими несправностями датчика парковки є:

Датчик парктроника з проводкою і роз'ємом підключення

 • корозія контактів, потрапляння вологи в корпус через тріщини в корпусі;
 • поломка електронної складової датчика;
 • забруднення робочої поверхні датчика парктроника;
 • механічне пошкодження датчика в результаті аварії, удару;
 • пошкодження проводки (особливо характерно для передніх датчиків через попадання на них бруду і хімічних реагентів);
 • виробничий брак датчика, або його низька якість (найчастіше підробка).

В результаті пошкодження одного або декількох датчиків система парктроника може або не працювати зовсім, або ж, навпаки, постійно пищати, спрацьовує помилково. А при замиканні проводів датчика в дощову погоду часто вискакує "Помилка датчика парковки".

Також іноді автовласники думають що несправність виникла внаслідок попадання бруду на робочу поверхню датчика або того, що його зафарбували під колір бампера. Отже виникає логічне запитання: " Чи можна фарбувати датчики паркування? ". Відповідь - так, можна, проте є кілька умов. Зокрема:

Процес фарбування датчиків

 • Фарбувати датчики краще ще до установки на машину. Якщо вони вже встановлені, то потрібно витягнути їх трохи з бампера (приблизно на сантиметр), а бампер за ними обклеїти малярським скотчем.
 • Перед фарбуванням поверхню датчиків потрібно зачистити за допомогою наждачного паперу (400-ої або 360-ї). Особливо це актуально, якщо на датчику є механічні пошкодження або подряпини.
 • Після зачистки поверхню датчиків потрібно знежирити.
 • Заґрунтувати акриловим грунтом.
 • Якщо датчики нові та пластмасові, то можна зачистити поверхню дрібним наждачним папером або сірим скотч Брайт і нанести грунт по пластику.
 • Після описаних процедур датчики можна фарбувати.

В інтернеті чимало відгуків про те, що датчик парктроника перестав працювати після фарбування. Однак більшість з них пов'язано з тим, що в процесі роботи була порушена технологія фарбування і попередньої обробки їх поверхні.

Варто відзначити, що ті системи паркування, які встановлюються на автомобіль з конвеєра є більш складними. І найчастіше при виході з ладу навіть одного датчика система повністю втрачає працездатність. Ті ж системи паркування, які були встановлені додатково є більш простими. У них при виході одного з датчиків парктроника з ладу працездатність частково зберігається.

Перевірка датчика парктроника

Перевірити ультразвуковий датчик парктроника можна одним з чотирьох способів - тактильно, за допомогою смартфона, використовуючи електронний тестер, а також за допомогою електронного сканера помилок.

Тактильна перевірка на працездатність

Тактильна перевірка поверхні датчика

Почати перевірку датчика парктроника має сенс з звичайного візуального огляду. Однак перед цим необхідно запустити двигун і включити передачу, але не їхати. Для роботи вам знадобиться напарник, який буде виконувати зазначені дії в машині, в той час, як ви будете оглядати датчики. Для перевірки задніх датчиків парктроника необхідно включити задню передачу. Для перевірки же передніх датчиків необхідно включити першу передачу на механічній трансмісії, або встановити режим «Драйв» на автоматичній коробці передач.

Коли датчик справний і активований, то безпосередньому наближенні до нього будь-якого предмета (найпростіше перевірити пальцем) він видає ледь помітні клацання (приблизно по 5 ... 10 клацань в секунду). Якщо прикласти до нього палець - поверхню датчика повинна трохи вібрувати . Для кращого відчуття вібрації пальцем потрібно трохи поводити по ньому.

Таким чином потрібно перевіряти кожен паркувальний датчик черзі. При цьому напарник в салоні повинен стежити, як реагує система на дотик до датчиків в цілому. Це дозволить визначити, який саме датчик вийшов з ладу. Якщо не працюють всі датчики - швидше за все, проблеми з модулем парктроника, або з проводкою.

Як перевірити датчик парктроника на справність смартфоном

Запис звукових хвиль і діаграма на смартфоні

Існують такі датчики парктроника, які вібрують дуже слабо і звук, що виходить від них, практично не вловлюється на слух. В цьому випадку для діагностики має сенс скористатися диктофоном на смартфоні. Однак потрібен не простий диктофон, а додаток, що дозволяє будувати діаграму надходить звуку. Операційна система і сам додаток в даному випадку неважливо.

Для діагностики потрібно активувати додаток і піднести вловлює мікрофон до діагностується датчику парктроника. Бажано не встановлювати мікрофон в одній точці, а трохи похитувати їм близько датчика з амплітудою 2 ... 3 сантиметри. Запис сигналу повинна складати близько 30 секунд. Після закінчення потрібно прослухати запис. По-перше, якщо сигнали є - вони будуть видні на діаграмі. А по-друге, на записи від справного датчика будуть явно помітні на слух клацання.

Як перевірити датчик парктроника мультиметром

Перевірка датчика мультиметром

Найнадійніший метод перевірки датчика парктроника на справність полягає в використанні мультиметра. Для цього тестер потрібно встановити в режим вимірювання електричного опору. А датчики потрібно демонтувати з автомобіля.

Значення опору у різних датчиків буде різним, проте важливо перевірити відсутність обриву і короткого замикання в його ланцюга. У триконтактних датчиків парктроника терморегулятори зазвичай наступна: перший контакт - це «плюс», другий контакт - це сигнальний, а третій контакт - це «мінус».

У справного датчика між «плюсом» і «мінусом» опір має бути більше 0,5 МОм (чим вище - тим краще). Між «мінусом» і сигнальним контактом має бути опір близько 2 ... 40 кОм (залежить від датчика). Між сигнальним контактом і «плюсом» буде аналогічне опір, близько 2 ... 40 кОм.

У деяких випадках навіть у несправних датчиків значення виміряних опорів будуть в нормі, тому якщо це так, то потрібно виконувати додаткову діагностику.

Перевірка за допомогою п'єзоелемента

Датчик з припаяними до нього світлодіодами

Датчики парктроника, по суті, є п'єзоелементами. Вони змінюють свою форму (вібрують) від подаваного на них напруги. Але є і зворотний ефект - при вібрації п'єзоелемент виробляє напругу. Цей ефект можна використовувати для перевірки. Для цього вам знадобиться інший датчик парктроника (тільки не штатний) з екранованим проводом і два світлодіода.

Зазначені світлодіоди потрібно припаяти до вихідного проводу датчика по зустрічно-паралельною схемою. Це дозволить светодиодам світитися по черзі по своюполярності. Далі потрібно протерти мембрану датчика і прикласти її до тестованого датчику на автомобілі. Якщо він вібрує, то світлодіоди будуть мигати. Цей метод добре підходить для перевірки тих датчиків парктроника, вібрація яких не відчувається пальцями.

Програма для діагностики датчика парктроника

Діагностувати парктроник в автомобілі можна також за допомогою програмних засобів. Для цього потрібно мати електронний сканер (найпростіше портативний на чіпі ELM327) і встановлену на смартфон діагностичну програму (одна з найбільш популярних - ELM Config).

Програма дозволяє зчитувати помилки з різних систем автомобіля, в тому числі парктроника. Розділ, в якому необхідно дивитися наявність помилок датчика парктроника так і називається, на англійській мові - PAM. Після натискання на кнопку зчитування помилок програма надасть відповідну інформацію.

висновок

Датчик парктроника ламається нечасто, і якщо виходить з ладу, то це відбувається через механічних пошкоджень, забруднення, пошкодження проводки або попадання вологи крізь тріщину в корпусі. У разі несправності датчики потрібно просто очистити оглянути візуально і спробувати визначити на слух спрацьовування. Якщо це не допомогло - потрібно їх демонтувати і перевірити опір за допомогою мультиметра.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found