Діагностика інжектора. Устаткування, методи і рекомендації як зробити діагностику інжектора своїми руками

Багато автовласників, які зіткнулися з проблемою вприскування палива, на форумах часто першої ж рекомендацією чують, що потрібна діагностика інжектора, ніж часто ставлять в тупик пошуків несправності. Давайте ж розберемося що таке діагностика інжектора, що вона собою являє і чи можна продігностіровать інжектор своїми руками або ж обов'язково звертатися в сервіс.

як діагностувати інжектор своїми руками

Устаткування і рекомендації для самостійної діагностики інжектора

Діагностика інжектора - це пошук причин виниклих проблем з роботою системи упорскування палива і двигуна в цілому. В ідеальному варіанті в комплекс діагностики інжектора повинні входити: комп'ютерна діагностика, діагностика системи упорскування, огляд стану механічної частини двигуна. Таким чином бачимо, що якщо ми хочемо здійснити діагностику інжектора своїми руками, то повинні вміти грамотно проводити не тільки візуальний огляд, знати уявлення про роботу системи в цілому, а й мати діагностичне обладнання.

Устаткування для самостійної діагностики інжектора

 1. Манометр для перевірки тиску палива. Допоможе визначити стан паливної апаратури (регулятора тиску, продуктивність паливного насоса і фільтрів, а також роботу форсунок інжектора);
 2. Комп'ютер з встановленою спецпрограмою і діагностичним кабелем. Також подібну функцію може виконати бортовий комп'ютер з можливістю діагностувати проблеми двигуна;
 3. Компрессометр, щоб заміряти компресію в циліндрах;
 4. Мультиметр, щоб перевірити електричні ланцюги і світлодіодний пробник, який допоможе визначити полярність на модулі запалювання і форсунках.

діагностика інжектора

Найчастіше при діагностиці обмежуються лише комп'ютерної сканіровкой для зчитування і розшифровки помилок, які видаються електронним блоком. Але професійний підхід вимагає всіх етапів, починаючи від візуального огляду і перевірки датчиків.

Потреба в перевірці і виявлені пошкодження інжектора може бути, відмова машини зводиться або ж нестабільна робота двигуна.

Що першочергово потрібно перевіряти

 1. Працездатність всіх датчиків
 2. Перевірити роботу системи запалювання
 3. Перевірити стан і надійність контактів
 4. Перевірити стан свічок
 5. Встановити чи працює бензонасос, а також продуктивність його роботи (заміряти тиск палива).

Крім того правильний напрямок в пошуку причин нестабільної роботи інжектора підкаже поведінки автомобіля в цілому, причому можливо задовго до самої критичній ситуації. Оскільки і затурканість фільтрів, і зниження продуктивності бензонасоса або паливних форсунок не відбуваються миттєво.

Робота двигуна може супроводжуватися:

 • нестабільною роботою на неодружених або під навантаження,
 • підвищеною витратою палива,
 • трійнят,
 • а також у вигляді палаючої лампочки "чек Енджін» на панелі приладів.

Щоб встановити причину появи чека самостійно для діагностики інжектора якраз і використовують або бортовий комп'ютер з відповідною функцією, або ноутбук з діагностичним кабелем і програмою. На сервісних станціях, як правило використовують спеціальне діагностичне обладнання.

Рекомендації по догляду за інжектором

Для стабільної роботи інжекторного двигуна рекомендується:

Проводити чистку інжекторів кожних 20-30 тис. Км., Оскільки якість палива на автозаправках бажає кращого, а в процесі роботи, під впливом температур, утворюється твердий наліт знижує продуктивність роботи.

Проводити контроль фільтрів (повітряного, паливних) і своєчасну їх заміну.

Здійснювати контроль стану системи запалювання і міняти свічки не рідше 20-30 тис. Км пробігу, навіть якщо на перший погляд вони ще можуть служити.

Заправлятися паливом гідної якості на перевірених автозаправках.

Дотримуючись цих простих порад, діагностика Вашому інжектору буде потрібна значно рідше.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found