Які шини краще вибрати для авто | Рейтинг 2019 - 2020 (зима-літо)

Які шини краще вибрати ? Цим питанням задаються багато автовласників не тільки при «перевзування» машини в міжсезоння, але і в ситуації, коли використовуються покришки вже порядно зносилися і просяться на спочинок. Вибір гуми грунтується на декількох чинниках - її розмірі, сезонності (річна / зимова / всесезонна), індексів швидкості і навантаження, формою протектора, ціною і багато іншого. Тому вибір шини для автомобіля - це завжди компромісне рішення, що враховує кілька факторів.

зміст:

 • Як правильно підібрати гуму
 • Рейтинг популярних літніх покришок
 • Рейтинг зимових нешипованних покришок
 • Рейтинг зимових шипованих покришок

Які шини краще вибрати

На полицях автомагазинів та шиномонтажей представлені десятки і сотні різних покришок від різних виробників і з різними характеристиками. При цьому слід враховувати, що більшість поширених автомобілів можуть використовувати однакові покришки. Тому кожен магазин може надати список найбільш продаваних шин. Однак поняття «найбільш продаються» і «кращі» не є синонімами. В кінці даного матеріалу представлений рейтинг кращих шин 2020 року, складений на основі відгуків автовласників, а також звітів магазинів, що займаються реалізацією автомобільної гуми.

Як вибрати гуму для автомобіля

Насправді питання про вибір кращої гуми для автомобіля є коректним, оскільки в кожному конкретному випадку автовласник купує найбільш підходящу для нього гуму. А вона може бути не найкращою в своєму сегменті. Так, при виборі тієї чи іншої покришки необхідно враховувати наступні фактори.

Сезонність

Кожен автолюбитель знає, що для їзди в літній період використовуються літні покришки, а для їзди в холодну пору року - зимові. Що стосується всесезонних покришок, то їх використання має сенс хіба що для великого комерційного транспорту - вантажівок, позашляхових машин, спецтехніки. Для легкових ж автомобілів врахування сезонності і вибір (а також своєчасна заміна) відповідної гуми є обов'язковим.

Коли міняти гуму на зимову

Міняти гуму на зимову потрібно при середньодобовій температурі нижче + 5-7 ° С. Зимові шиповані шини підійдуть для покритої снігом і льодом траси, а гума без шипів краще для ...

Детальніше

Літня гума, як правило, легше, і її протектор не настільки глибокий. Однак при негативних температурах вона швидко дубєєт, що призводить до складнощів у керуванні автомобілем. Зимова ж, навпаки, є більш м'якою, і на морозі залишається в такому стані. Якщо в регіоні, де використовується автомобіль, часто має місце ожеледь, то має сенс звернути увагу на покришки з металевими шипами. Вони покращують керованість автомобілем в складних погодних умовах. Пам'ятайте, що відповідно до Правил дорожнього руху при використанні шипованих покришок на задньому склі автомобіля повинен бути прикріплений відповідний знак!

Розмір

Розмір - це перше найважливіше значення, за яким необхідно вибирати гуму для автомобіля. Його значення вказується в маркуванні на покришці. Зокрема, там наводиться діаметр, ширина профілю, процентне відношення висоти профілю до його ширини. Для більшості сучасних автомобілів допускається установка покришок і дисків різних, але близьких по діаметру коліс. Наприклад, на вітчизняні ВАЗи допускається установка не тільки 13-дюймових дисків і покришок, але і 14-ти і навіть 15-дюймових (зокрема, на передньопривідні). В цьому випадку мають місце низькопрофільні покришки. Природно, що при цьому потрібно використовувати диск відповідного діаметру.

Для того щоб відповісти на питання, який розмір шин краще на літо або на зиму, необхідно розібратися, на що впливає розмір і висота покришок при різних умовах їх експлуатації. Так, колесо з найменш допустимим діаметром диска і найбільшою висотою покришки є, по-перше, найбільш безпечним під час руху, а по-друге, комфортніше. Це обумовлено великою відстанню від зовнішньої поверхні покришки до поверхні диска. Відповідно, для їзди в зимову погоду найкраще підійде саме високопрофільна гума.

Для літа можна використовувати і низькопрофільні і високопрофільні покришки. Низькопрофільні можна використовувати в разі, якщо машина їздить, в основному по дорогах з гладким покриттям, без великих ям і вибоїн, а також не використовується для їзди по путівцях. І навпаки, якщо дороги погані і / або автовласник не хоче відчувати дискомфорт від постійної тряски, то краще використовувати покришки з високим профілем.

Для літніх покришок допускається широкий профіль, а ось для зимових краще вибирати невелику ширину. Це обумовлено тим, що вужча резина буде краще «різати» сніг. Крім цього, якщо покришка буде вузькою, то її профіль буде вище. А це забезпечить додатковий комфорт при їзді, про що згадувалося вище.

Індекси навантаження і швидкості

Їх значення в зашифрованому вигляді нанесені на бічну поверхню будь-якої покришки. Індекси навантаження і швидкості вказують, відповідно, на яку максимальну навантаження розрахована гума (в кілограмах), а також на яку максимальну швидкість (в кілометрах в годину). Вибирати по цьому параметру гуму просто, достатньо лише подивитися відповідну інформацію в мануалі (технічної документації) до автомобіля.

малюнок протектора

Незважаючи на всю різноманітність протекторів на реалізованих в магазинах покришках, їх можна поділити на два основних типи - європейський і скандинавський. Особливо це актуально для зимових шин. Так, європейський тип призначений для «м'яких» зим, де переважають незначні морози, а в більшій мірі взимку поширені дощ і бруд. Скандинавський ж тип протектора використовують на покришках, призначених для використання в більш суворих, в тому числі російських, зимах. Найчастіше на бічній поверхні такої шини можна побачити позначення M + S (Mud в перекладі означає бруд, а Snow - сніг).

Тому щоб відповісти на питання які шини краще на зиму, необхідно вибрати той протектор, який відповідає температурному режиму в зимовий період. Але з огляду на погоду на більшій території Російської Федерації, все ж найбільш поширеними тут є саме скандинавський тип покришок.

Європейський тип має протектор з глибокими поздовжніми і поперечними канавками. При цьому поверхня великих шашок насичена великою кількістю ламелей. Скандинавський же тип має протектором з більш широкими канавками, що розділяють вузькі шашки, які порізані глибокими ламелями. Зазвичай на додаток вони мають майданчики для установки шипів.

При виборі протектора також має сенс звернути увагу на його спрямованість. Більшість сучасних покришок мають ненаправленої малюнок, при цьому їх асортимент ширше. Однак направлений протектор дозволяє краще відводити воду з плями контакту гуми з дорогою. Саме такі покришки краще для літа або зими в тій місцевості, де часто йдуть дощі. На бічній поверхні таких покришок є стрілки із зазначенням напрямку обертання зі словом Rotation (обертання). Переставляти таку гуму з одного боку машини на іншу без демонтажу її з диска категорично заборонено.

Ще один варіант шин, де важливий малюнок протектора - асиметричний тип. Профіль таких покришок розділений на дві частини - «дощову» і «суху». Зовнішня сторона у таких покришок жорсткіша, а внутрішня - м'якша. На бічних поверхнях є відповідні написи Outside і Inside - зовнішня і внутрішня поверхня відповідно. Протектор при цьому може бути як направленим, так і ненаправленим. Такі покришки забезпечують більшу безпеку, проте коштують вони набагато дорожче звичайної гуми. Тому рішення про доцільність їх покупки кожен автовласник нехай прийме самостійно.

додаткові фактори

Покришки діляться на камерні і безкамерні. Однак останнім часом безкамерні використовуються все частіше. Це обумовлено тим, що в разі проколу вони довше здатні підтримувати внутрішній тиск, краще витримують перегрів, довше служать. Єдиним недоліком безкамерних шин є необхідність їх ремонту тільки в шиномонтажі. У той же час шини з камерою можна залатати самостійно.

По конструкції корду покришки бувають діагональними і радіальними. Однак діагональні вже вважаються застарілими і використовуються, в основному, в комерційній техніці. На більшості легкових автомобілів використовують радіальні покришки. Вони позначаються літерою R в типорозмірі на боковині покришки.

Не варто купувати дуже старі покришки. Взагалі, середній термін експлуатації гуми на машині становить близько п'яти-шести років. Не варто купувати нову покришку за умови, що вона була випущена більше трьох-чотирьох років тому. Дату випуску (точніше, номер тижня в році) ви можете побачити на бічній поверхні покришки. Навіть за умови правильного зберігання гуми з часом на ній утворюються мікротріщини, і вона починає поступово виходити з ладу. А в критичних ситуаціях може порватися і навіть лопнути. Це багате самими неприємними наслідками аж до ДТП.

Також одним з головних чинників, що відповідає на питання, яка авторезина краще, - це її виробник. Технологія виготовлення і використовувані при цьому матеріали багато в чому впливають як на якість самої покришки, так і на її ціну. Але яка марка шин для авто краще? Всіх виробників можна умовно розділити на три класи - всесвітньо відомі дорогі, з середнього цінового сегмента і бюджетні. До дорогим преміальними виробникам відносяться: Nokian, Michelin, Toyo, Continental, Yokohama, Bridgestone і інші. Вони випускають дійсно якісну гуму, яка може експлуатуватися багато сезонів поспіль (залежить від конкретної моделі і умов експлуатації, але в будь-якому випадку довше, ніж більшість інших брендів). Єдиним недоліком таких покришок є їх висока ціна,тому їх має сенс ставити тільки на дорогі машини бізнес або преміум класу.

Для більшості ж пересічних вітчизняних автовласників цікавими будуть дешевші виробники. Так, до них належать такі торгові марки: Matador, Maxxis, Cordiant, Pirelli, Goodyear, Hankkook, Marshal, Nexen, Ovation, Viatti, Kama, Dunlop, Tunga, Nexen, Nitto, Sava. Насправді зараз на ринку автомобільних покришок існує величезна конкуренція, яка сприяє, по-перше, широкому вибору гуми, по-друге, постійного виходу на ринок нових зразків покришок, і по-третє, поступового зниження цін навіть на покришки всесвітньо відомих світових брендів.

У наступних підрозділах наведено список найбільш популярних моделей і виробників покришок для авто, заснований на відгуках автолюбителів і даних інтернет-магазинів, що займаються реалізацією автомобільної гуми. Рейтинг є некомерційним, тобто, не рекламує ні одну торгову марку. Його завдання полягає в тому, щоб полегшити автолюбителям пошук відповіді на питання, яку покришку краще купити на літо або на зиму. Відповідно до цього матеріал розділений на дві частини - рейтинг літніх покришок і рейтинг зимових покришок. У свою чергу зимові розділені на шиповані і звичайні. Почнемо огляд з літніх.

Рейтинг популярних літніх покришок

При виборі літніх шин потрібно звертати увагу на такі характеристики - здатність відводити тепло, стійкість до зношування, здатність забезпечувати хороше зчеплення на гарячому дорожньому покритті, а також під час дощу. Нижче представлені найпопулярніші покришки, що відповідають цим вимогам.

Continental Conti Premium Contact 5

Автомобільні покришки Continental Conti Premium Contact 5 є відносно новими, проте вже встигли завоювати велику популярність у автовласників, як у вітчизняних, так і у зарубіжних. Що Їх на ній тести показали, що покришки мають відмінні експлуатаційні характеристики.

Зокрема, забезпечують відмінну керованість автомобілем як на сухому, так і на мокрому асфальті. Також у них прекрасні зчіпні властивості, що забезпечує хороше гальмування, особливо на машинах, обладнаних системою АБС. Це стало можливим завдяки наявності так званих 3D-канавок. Порівняно невелика маса покришки забезпечує низький коефіцієнт опору коченню. Завдяки цьому двигун витрачає менше енергії на розгін машини, а також забезпечується менша витрата палива при їзді.

Наявність аква-ламелей зменшують ефект аквапланування. Це особливо актуально для регіонів, де часто йдуть дощі, зокрема, восени і влітку. Гума дуже еластична, тому вона виробляє мінімальний шум при русі, а також м'якість їзди за умови правильного підбору тиску в шинах. З недоліків покришки можна відзначити лише те, що вона швидко стирається, оскільки є дуже м'якою. Інший недолік - вона «не любить» екстремальну їзду і погані дороги по тій же причині. При невідповідному для неї експлуатації гума швидко вийде з ладу.

В цілому ж, покришки Continental Conti Premium Contact 5 є дуже збалансованими, і їх можна встановлювати на легковий транспорт, позашляховики і комерційний транспорт. Покришки представлені в діаметрах від R14 до R17. Середня ціна однієї покришки станом на літо 2020 року становить близько 5000 рублів.

Bridgestone Turanza T001

Покришки Bridgestone Turanza T001 володіють прекрасними експлуатаційними характеристиками. Зокрема, стійкі до аквапланування, забезпечують надійне гальмування на будь-якій дорозі, в тому числі на мокрому асфальті.

Невелика маса покришок забезпечують їм малий коефіцієнт опору коченню, що дозволяє двигуну витрачати менше енергії (а значить і палива) як для розгону «взутих» в неї коліс, так і при підтримці постійної швидкості в русі. Додатковою перевагою покришок Bridgestone Turanza T001 є зниження їх шумності при їзді. Це стало можливим завдяки використанню в їх конструкції спеціальних канавок-резонаторів (так званих канавок Гельмгольца). Зносостійкість розробникам вдалося збільшити за рахунок використання унікальної технології Nano Pro-Tech. Тепер покришками можна користуватися до шести і більше років (залежить від умов експлуатації). Переваги покришки Bridgestone Turanza T001:

 • низький рівень шуму при їзді по будь-якій дорозі;
 • міцна боковина покришки;
 • відмінне водовідведення, зниження ймовірності аквапланування;
 • не твердіє при низьких температурах, а значить, машина не втрачає керованості;
 • висока довговічність, навіть при жорстких умовах експлуатації;
 • забезпечення рівномірного зносу протектора;
 • відмінні зчіпні властивості в зоні контакту, що забезпечує короткий гальмівний шлях.

З недоліків можна відзначити два фактори:

 • не рекомендується використовувати дані покришки на автомобілях з жорсткою підвіскою;
 • не рекомендується встановлювати їх на машини, які часто їздять по проселочним (ґрунтовим) дорогах.

Відгуки і тести дозволяють зробити висновок про те, що покришки Bridgestone Turanza T001 на сьогоднішній день є одними з кращих в своєму сегменті ринку. Тому однозначно рекомендовані для автовласників легкових машин, а також «паркетних» позашляховиків, що експлуатуються переважно в міських умовах.

Покришки Bridgestone Turanza T001 реалізуються в 26 типорозмірах з діаметром колеса від 14 до 19 дюймів. Ціна однієї покришки діаметром R15 на вказаний вище період становить близько 4100 рублів. Купити покришку в інтернет-магазині можна по артикулу - Z641951268.

MICHELIN Cross Climate +

Покришки MICHELIN Cross Climate + набули популярності серед тих автолюбителів, які з яких-небудь причин не можуть або забувають вчасно змінити літню гуму на зимову в міжсезоння. Гума має чудові «літніми» характеристиками, однак і при похолоданні, в тому числі значне, показує себе виключно з позитивного боку. Це стало можливим в тому числі оригінальному протектору.

Зокрема, на ньому майже немає звичних поздовжніх канавок. Замість цього в його конструкції передбачена поперечна канавка. Саме завдяки такій конструкції забезпечується чудове протидія акваплануванню, а також «раптового» снігу в разі, коли автовласник «Не перевзув» вчасно машину. При цьому не можна вважати покришку MICHELIN Cross Climate + всесезонной. Так, вона забезпечує нормальне управління машиною навіть при невеликих морозах, проте її все ж потрібно міняти на нормальну зимову гуму. Винятком може стати хіба що експлуатації такої гуми в південних регіонах країни, наприклад, Сочі, Краснодар, райони північного Кавказу.

Що стосується інших експлуатаційних характеристик покришки MICHELIN Cross Climate +, то вони також на висоті. Зокрема, гальмівний шлях невеликий, маса однієї покришки середня. Великий асортимент вибору для різних машин. Що стосується недоліків покришки, то вони є «зворотною стороною медалі» переваг. Зокрема, через особливої ​​конструкції протектора і м'яких глибоких ламелей при їзді покришка видає багато шуму. Особливо це відчувається на крупнозернистому сухому асфальті. Однак якщо машина оснащена хорошою шумоізоляцією або їй не часто користуються для тривалих поїздок, то на цей недолік цілком можна закрити очі.

Тести і відгуки про покришці MICHELIN Cross Climate +, в основному, позитивні. Тому вона рекомендована для використання у всіх регіонах країни, а особливо в південних. Однією з найпопулярніших моделей даної покришки є зразок в розмірі 185/65 R15 92T. Ціна однієї такої покришки станом на вказаний вище період становить близько 4500 рублів. А ось з розміром 225/65 R17 (артикул ZZ1080570997) обійдеться вже близько 8,7 тис рублів.

MICHELIN Agilis

Відмінною особливістю покришок MICHELIN Agilis є їх жорстка боковина. Це забезпечується за рахунок подвійного плетіння корду, а також додатковим вставкам в боковинах. Для розбитих вітчизняних доріг такий підхід дуже навіть має сенс.

Їх практично неможливо пробити збоку до утворення так званої грижі. Однак через свою жорсткості покришки MICHELIN Agilis зазвичай ставлять на комерційний транспорт (мікроавтобуси, маленькі вантажівки), а також на позашляховики. Інша перевага даної серії - висока зносостійкість. Навіть при їзді по поганій дорозі.

У лінійці є зразки і для використання на легковому транспорті. Що стосується протектора, то він досить великий, і розрахований для їзди або по поганому асфальту, або по проселочним (ґрунтовим) дорогах. Аквапланування у гуми досить непогане, довжина гальмівного шляху - середня, тому що протектор великий, а маса - велика.

Однак така «неубиваемость» має і зворотну сторону. Зокрема, до недоліків покришки варто віднести велику масу гуми. Цей фактор забезпечує підвищену витрату палива при розгоні, а також підвищений знос елементів підвіски при їзді по нерівній дорозі, особливо на великій швидкості. Також недоліком є ​​мала курсова стійкість покришки, обумовлена ​​великим протектором, великий їх масою, а також високим профілем, який мають більшість з представлених в лінійці зразків. Згадані особливості також призводять до того, що покришка сильно шумить на дорозі.

Покришки MICHELIN Agilis представлені в 26 типорозмірах з діаметром диска від R14 до R16. Найдешевші зразки (175 / 65R14 90 / 88T арт. 137113) коштують приблизно від 5700 рублів і вище.

Nokian Hakka Green

Літні покришки Nokian Hakka Green призначені для використання в умовах помірних температур. Зокрема, в діапазоні близько + 10 ° С ... + 25 ° С. Однак при відхиленні від позначених температур гума не втрачає свої властивості. Тобто, її цілком можна використовувати на гарячому і / або вологому асфальті. Однак найкраще себе покришка проявляє саме в зазначеному температурному діапазоні. Так, відзначається що вона має високу м'якістю, низьким коефіцієнтом опору коченню, короткий гальмівний шлях, зниженням імовірності аквапланування.

Конструкція покришки має на увазі використання чотирьох широких центральних каналів, що забезпечують хороше відведення води з плями контакту покришки з асфальтом. Для зниження шуму під час їзди, особливо по поганій дорозі, використовуються спеціальні канавки, що мають назву Silent Groove. Переваги покришок Nokian Hakka Green:

 • висока ступінь м'якості;
 • низький рівень шуму, навіть при їзді по неякісній дорозі;
 • відмінно тримає дорогу автомобілем як на сухому, так і мокрому асфальті, прекрасно «входить» в повороти;
 • невелика маса, що забезпечує знижений витрата палива двигуном при розкручуванні колеса (розгоні автомобіля);
 • добре тримає удари, ями, стики асфальту та інші нерівності.

З недоліків варто відзначити:

 • відносно швидкий знос;
 • в деяких випадках при русі на великій швидкості відзначається, що гума починає «плисти», тобто, стає валянням.

Однак, зіставляючи переваги, недоліки і ціну покришки Nokian Hakka Green, можна зробити висновок про те, що дана гума цілком рекомендована для використання як на легкових автомобілях, так і позашляховиках, а також на комерційному транспорті. Реалізуються покришки Nokian Hakka Green в 9 типорозмірах. Діаметр коліс R15 і R16. Ціна найдешевшої покришки становить близько 3000 рублів, ось наприклад 195 / 60R15 88H (арт. Z1558610036) від 3,5 тис.

Yokohama Advan Fleva V701

Полусліковие покришки Yokohama Advan Fleva V701 більше підходять для автомобілів, експлуатованих на великих швидкостях в умовах гарного асфальту (тобто, підходять для автолюбителів, які люблять «поганяти»). Це стало можливим завдяки твердості її боковин, яка забезпечує відмінну курсову стійкість при входженні машини в повороти. Покришки прекрасно відводять воду, забезпечують короткий гальмівний шлях, мають невеликою масою.

Вартість покришок знижена за рахунок того, що вони проводяться не в Японії, а на території Філіппін. М'якість і невелика маса покришок забезпечують, по-перше, знижена витрата палива, а по-друге, низький шум при русі практично з будь-якого дорожнього покриття. З недоліків можна відзначити лише те, що бокова поверхня покришки має середню жорсткість. Однак це практично не позначається на її хорошою курсової стійкості.

В інтернет-магазинах або інших торгових майданчиках можна знайти покришки Yokohama Advan Fleva V701 в дев'яти типорозмірах. Діаметр реалізованої гуми становить від R16 до R19. Варто найдешевша покришка R16 205/55 (арт. R0383) приблизно 4100 рублів.

Dunlop SP Sport FM800

Покришки Dunlop SP Sport FM800 відмінно підійдуть для легкових автомобілів, що використовуються переважно в міських умовах. Їх відмітною особливістю є м'яка гума, зокрема, бокова частина покришки. М'якість забезпечує відмінне зчеплення гуми з асфальтом навіть в умовах дощу. Покришка видає мало шуму при їзді на швидкості до 70 ... 80 км / год. При цьому інерційність її маленька, тому витрата палива при використанні даної покришки буде зменшеним.

Однак при їзді на більш високих швидкостях, в умовах траси, поведінку покришки змінюється. Так, з'являється додатковий гул, а витрата палива підвищується. У цих умовах можна трохи підкачати тиск, однак це робити слід лише в разі, покриття траси досить гладке. В умовах їзди по грунтових дорогах покришка проявляє себе середньо, оскільки вона позиціонується саме як «асфальтова». Зокрема, позначається дрібний малюнок протектора і його невелика висота. Канавки протектора швидко забиваються брудом / піском. Тому на грунтових дорогах користуватися даною гумою слід обмежено.

Переваги покришок Dunlop SP Sport FM800:

 • відмінні експлуатаційні характеристики в умовах міської їзди;
 • надійне зчеплення гуми з асфальтом навіть на мокрому асфальті.

Недоліки покришок:

 • м'яку боковину легше проколоти;
 • погано підходить для їзди по грунтових дорогах.

Тобто покришки Dunlop SP Sport FM800 будуть хорошим рішенням для легкових автомобілів, які використовуються переважно в міських умовах. Якщо ж на машині часто виїжджають за місто на трасу або ж на грунтові дороги, то від покупки такої гуми краще відмовитися.

Dunlop SP Sport FM800 реалізуються в інтернет-магазинах і в звичайних торгових майданчиках в кількості 19 типорозмірів з діаметром колеса від 14 до 18 дюймів. Гума позиціонується як бюджетна, так 175 / 65R15 84H, її артикул - Z656447052, ціна однієї покришки починається приблизно від 2700 рублів.

Matador MP 16 Stella 2

Покришки Matador MP 16 Stella 2 поєднують в собі основні якості міського та трасової гуми. Відмінною особливістю покришки є асиметричний дизайн протектора. Це забезпечує не тільки комфортну і малошумну їзду, але і прекрасний відведення води під час їзди по мокрому асфальту, відмінне зчеплення з сухим покриттям, короткий гальмівний шлях, довговічність. Додатковою перевагою є невисока ціна покришок, представлених в даній лінійці.

Переваги покришки:

 • м'яка гума, що забезпечує хороше зчеплення з дорогою, а також комфорт їзди;
 • малий шум навіть при їзді на великій швидкості;
 • малий гальмівний шлях;
 • хороша керованість;
 • хороше зчеплення з дорогою, в тому числі на мокрому асфальті.

недоліки:

 • мала кількість грунтозацепов по поверхні призводить до складнощів їзди по грунтових дорогах (особливо вологим);
 • іноді покришка складна в балансуванні;
 • боковини м'які і тонкі, що підвищує ризик їх пошкодження.

В цілому ж, шина Matador MP 16 Stella 2 цілком рекомендована для використання на легкових автомобілях в умовах міської їзди, а також при русі по трасі (проте бажано, щоб покриття було гарне). Для їзди по грунтових дорогах вона слабо призначена, для цього краще купити іншу гуму.

Покришки Matador MP 16 Stella 2 реалізуються в 17 типорозмірах. Діаметр покришки варіюється від 13 до 15 дюймів. Найдешевша покришка 165 / 65R14 79T, арт. ZZ1239564951, коштує приблизно 3000 рублів.

Bridgestone Ecopia EP150

Покришки Bridgestone Ecopia EP150 виробляються на японському заводі в Індонезії. У лінійці представлені літні покришки для легкових автомобілів, кросоверів і позашляховиків діаметром від 13 до 16 дюймів. Кількість типорозмірів - 20. Покришки відрізняються прекрасними експлуатаційними характеристиками і співвідношенням ціни і якості.

Так, склад гуми дозволяє не змінювати свої властивості при сильному нагріванні (під сонцем або при швидкому русі автомобіля), є еластичними, м'яка гума прекрасно амортизує невеликі ями на дорозі. Протектор добре зчіплюється з дорожнім покриттям і забезпечує низький опір коченню. Завдяки цьому витрата палива на розгін коліс мінімальний.

Відмінною особливістю покришок Bridgestone Ecopia EP150 є асиметричний ненаправлений протектор. Таким чином, покришки відмінно відводять воду і забезпечують хороше управління на сухій і мокрій дорозі. Крім цього, покришка має довгий термін експлуатації.

З недоліків Bridgestone Ecopia EP150 слід зазначити лише їх посередню роботу на грунтових дорогах, для них вони не призначені. Ціна найдешевшої покришки (185/60-R14 82H, арт. ZZ707557017) становить близько 2800 рублів, що для такої гуми є дуже хорошою ціною.

Рейтинг популярних зимових нешипованних покришок

При виборі зимових шин потрібно орієнтуватися на головний критерій - здатність забезпечувати нормальне зчеплення на зледенілих і засніжених дорогах, а також стійкість до низьких температур. Найбільш популярні моделі, які відповідають цим вимогам, представлені нижче.

Nokian Hakkapeliitta R2

Покришки Nokian Hakkapeliitta R2 є одними з найпопулярніших в своєму сегменті ринку. Відрізняються порівняно невеликою масою, що дозволяє економити паливо. До складу гуми включені кристали, мета яких полягає в збільшенні терміну служби покришки, а також підвищення її експлуатаційних характеристик. Відрізняється високими показниками при гальмуванні машини на льоду (короткий гальмівний шлях). Зберігає еластичність навіть при значних морозах. У лінійці є покришки як для легкових автомобілів, так і для позашляховиків. Тип протектора - спрямований.

У лінійці представлені покришки з діаметром від 13 до 21 дюйма. Кількість типорозмірів - 29 штук. Ціна найдешевшої покришки на 13 дюймів - близько 3000 рублів.

Goodyear Ultragrip Ice 2

Покришки Goodyear Ultragrip Ice 2 забезпечують комфортну їзду в зимових умовах. Так, вони відрізняються поперечної стійкістю і високою керованістю машини в умовах їзди по ожеледі. Тип протектора на поверхні - спрямований.

Гарантується, що покришка не втрачає своєї еластичності при температурі до -25 ° С, однак на практиці відзначається, що еластичність не губиться і при більш низьких температурах. Тому покришка може бути використана в північних широтах. До складу гуми був впроваджений кріо адаптивний матеріал, мета якого полягає в тому, щоб поліпшити зчеплення покришки з льодом. Активні насічки на протекторі покращують керованість автомобілем під час проходження поворотів в умовах льоду і засніженості. А бічні канавки ефективно видаляють з-під покришки талий сніг і воду.

У лінійці є покришки як для легкових машин, так і для позашляховиків. Діаметр покришок становить від 14 до 18 дюймів. Кількість типорозмірів - 31 штука. Ціна найменшої покришки - 3500 рублів. А ось одні з найпопулярніших 205/55-R16 94T (арт. Z1544438754) близько 5 тис.

Continental ContiVikingContact 6

Покришки Continental ContiVikingContact 6 відмінно підходять для суворих російських зим. Вони позиціонуються виробником як легка фрикційна гума, призначена для легкових автомобілів і позашляховиків. Володіє унікальними властивостями зчеплення з дорогою, оскільки має асиметричний протектор скандинавського типу.

На ній можна без проблем керувати машиною на льоду і в засніжених поворотах. Відмінно розганяється за утрамбованому сніжному покриттю, і має відносно невеликий гальмівний шлях на вкритій льодом. У тому числі добре себе показує на мокрому асфальті, хоча на поворотах може трохи «плисти».

Виробляється в 80 типорозмірах. У лінійці представлені покришки діаметром від 14 до 20 дюймів. Ціна покришки самого малого діаметра - близько 5000 рублів. Популярні ж R16 205/60 (арт. 0344609) від 6,5 тис.

Pirelli Ice Zero Fr

Pirelli Winter Ice Zero Friction є нешиповані фрикційні зимові покришки для легкових автомобілів і повнопривідних позашляховиків. Гума відмінно підходить для експлуатації в суворих російських умовах.

Відмінною особливістю покришок Pirelli Winter Ice Zero Friction є наявність в їх протекторі 3D-ламелей, які збільшують курсову стійкість, підвищують прохідність покришки, а також підвищують керованість машиною на слизькій поверхні. Має спрямований тип протектора. Добре зберігає еластичність навіть в умовах сильних морозів. Зверніть увагу, що гуму не рекомендується використовувати на сухому гладкому асфальті.

Покришки Pirelli Winter Ice Zero Friction реалізуються в 39 типорозмірах з діаметром колеса від 14 до 20 дюймів. Ціна найменшої і дешевої покришки становить близько 4000 рублів. Але одні з найпопулярніших 225/45 R17, арт Z405629665, будуть недешевими, адже вартість від 8,5 тис.

Michelin X-ICE 3

Покришки Michelin X-ICE 3 відмінно підходять для експлуатації машини в умовах талого снігу і крижаної плівки на дорозі. Має дві відмінні риси. Перша полягає в тому, що ламелі корпусі покришки мають форму літери Z, тобто, є зигзагоподібними. А друга - в матеріал, з якого зроблена покришка, добавлена ​​сілікасодержащая гумова суміш із спеціальним назвою Flex-Ice.

Ламелі дозволяють відмінно справлятися з їздою на машині по снігу. А згадана суміш збільшує термін експлуатації покришки і не дозволяє їй дубеть на морозі. Покришка має направлений протектор.

Покришка Michelin X-ICE 3 випускається в 45 типорозмірах. Наявні діаметри знаходяться в інтервалі від 14 до 19 дюймів. Мінімальна ціна покришки - від 3500 рублів за одну штуку.

Hankook Winter I * Cept iZ 2 W616

Покришки Hankook Winter I * Cept iZ 2 W616 позиціонуються виробником як гума преміум-класу для легкових автомобілів. Однак незважаючи на це ціна цих покришок цілком прийнятна, тому вони здобули популярність серед вітчизняних і зарубіжних автолюбителів. Гума є фрикційної.

Особливістю покришок є наявність на їх поверхні мультіоб'емних блоків малюнків, призначення яких полягає в підвищенні прохідності колеса по снігу і збереження керованості на льоду. Каркас покришки зроблений з поліестеру, що не тільки підвищує його зносостійкість (а значить і час експлуатації), а й збільшує міцність. Є міцний брекер для жорсткості гуми в місці плями контакту.

Протектор на покришці спрямованого типу. Крім цього, він має численні подовжені ламелі, які запобігають деформацію великих елементів протектора. Кількість випущених типорозмірів в лінійці - 38 штук. Діаметр колеса - від 13 до 19 дюймів. Ціна маленької покришки складає близько 2900 рублів. А ось вартість однієї з найбільш ходових - 215/65 R15 (арт. ZZ1174883453) 5 тис.

Bridgestone Blizzak VRX

Покришки Bridgestone Blizzak VRX є одними з кращих зимових нешипованних покришок для легкових автомобілів і позашляховиків. Асиметричний протектор має велику кількість поперечних канавок, що дозволили підвищити здатність захоплювати сніг на дорозі, і в той же час при обертанні позбавлятися від його налипання.

Відгуки автовласників про дану гумі виключно позитивні. Вона прекрасно «тримає» дорогу, навіть якщо на її поверхні багато снігу і льоду. Дозволяє навіть долати відносно невеликі замети (стосується позашляховиків).

Покришка Bridgestone Blizzak VRX проводиться в 46 типорозмірах. Діаметр вироблених покришок становить від 13 до 19 дюймів. Мінімальна ціна маленької покришки становить 3200 рублів. Однак вартість популярних 235 / 55R17 99S (арт. PXR0037603) не маленька - від 10,5 тис.

Yokohama Ice Guard IG50 Plus

Покришки Yokohama Ice Guard IG50 Plus зроблена з еластичної м'якої гуми, що не дубєєт навіть при значних морозах. Покришка володіє відносно невеликою масою, що дозволяє автовласникові економити на паливі. У матеріал покришки введений спеціальний адсорбує склад, який допомагає уникнути ефекту аквапланування.

Крім цього, на крайках покришки є спеціальні відводи для води і талого снігу. Багатопрофільні ламелі розташовані щільно в місці контакту, що сприяє підвищенню згаданого матеріалу кромки ефекту і підвищує ефективність управління. Тип протектора - асиметричний.

Випускається в 11 типорозмірах. Діаметр коліс - від 14 до 18 дюймів. Мінімальна ціна покришки - 3200 рублів. Популярні R15 195/55 (ZZ84572785) обійдуться в 4,3 тис.

Рейтинг шипованих шин

Критерії для вибору шиповану зимової гуми ті ж, що і для звичайної. Плюс до потрібно звертати увагу на спосіб кріплення шипів. Від цього залежить те, наскільки вони галасливі, і наскільки довго протримаються на покришці. Далі представлені найкращі, згідно з відгуками покупців, шиповані шини.

Nokian Hakkapeliitta

Сімейство Nokian Hakkapeliitta складається з декількох підтипів. Однак найбільш сучасними і технологічними шипованими покришками тут є Nokian Hakkapeliitta 8, а також Nokian Hakkapeliitta з висувними шипами. Висувні шипи були представлені вперше в світі в 2014 році.

Що стосується Nokian Hakkapeliitta 8, то вони є одними з кращих зразків в своєму класі. Протектор покришки спрямований, насичений зчіпними крайками, що підвищує керованість. А менший розмір блоків протектора дозволяє йому швидше остигати після тривалої їзди. Пилкоподібня частина протектора дозволяє краще долати снігові замети. На покришці є індикатори її зносу, що особливо важливо для шиповану гуми.

Випускається в 52 типорозмірах. Діаметр призначених коліс - від 13 до 21 дюйма. Найдешевша покришка 175/70 R13 82T, арт. TS31861 варто 3400 рублів.

Nokian Nordman 7

Nokian Nordman 7 - відмінний недорогий варіант якісної зимовій шиповану гуми для легкового автомобіля або позашляховика. Відрізняється малою гучністю при їзді навіть по сухому асфальту. М'який хід гуми забезпечується вбудованими амортизаторами Air Claw. Володіє відмінними характеристиками зчеплення з будь-яким дорожнім покриттям - сухим і мокрим асфальтом, снігом, льодом. Забезпечує відмінне управління машиною в умовах ожеледиці та снігових заметів. Чи не розтріскується при значних морозах і взагалі має тривалим терміном експлуатації. Тип протектора - спрямований.

Випускається в 34 типорозмірах. Розмір діаметра покришки - від 13 до 17 дюймів. Ціна маленької покришки - 2700 рублів. Але вельми популярна R16 205/55 94T XL (арт. TS32177) обійдеться близько 4,6 тис.

Michelin X-Ice North 3

Особливістю покришки Michelin X-Ice North 3 є унікальна система під назвою «розумний шип». Її сенс полягає в тому, що при мінусовій температурі повітря матеріал навколо вбудованого в покришку шипа твердне, що забезпечує маневреність при їзді в складних дорожніх умовах, а також значно підвищує термін експлуатації покришки, зокрема, шип не так сильно зношується. Особливо при їзді по сухому асфальту. Таким чином також забезпечується впевнене і швидке гальмування на зледенілій трасі. Є спрямований тип протектора.

Підходить для установки на легкові автомобілі, а також на позашляховики. Реалізується в 20 типорозмірах. Діаметри пропонованих покришок - від 14 до 20 дюймів. Мінімальна ціна покришки складає близько 3500 рублів.

Pirelli Winter Ice Zero

Покришки Pirelli Winter Ice Zero позиціонуються виробником як гума, призначена для експлуатації в екстремальних умовах. Зокрема, конструктори тестували її в найскладніших ситуаціях. Особливістю покришки є використання здвоєних шипів, призначення яких полягає в поліпшенні чіпкості зчеплення на нерівних зледенілих дорожніх поверхнях. Є направлений протектор, який складається в тому числі з глибоких численних ламелей, що підвищує експлуатаційні характеристики покришки.

Покришка Pirelli Winter Ice Zero поставляється аж в 62 типорозмірах. Діаметри покришки складають від 14 до 21 дюйма. Мінімальна ціна найменшої покришки складає близько 3600 рублів. Середня ціна, зокрема вартість шини 235/65 R17 108H XL (арт. Z1072822424) від 7,5 тис.

Gislaved Nord Frost 100

Покришка Gislaved Nord Frost 100 є полегшеною зимовою гумою. Кількість шипів на покришці було зменшено відповідно до вимог від 2013 року, і нині становить до 100 штук. Однак конструктори пішли іншим шляхом, і змінили дизайн шипів, що не тільки зберегло ефективність зчеплення покришки, а й навіть збільшило його. Форма шипів трикутна. Таким чином було збільшено поздовжнє і поперечне зчеплення. Це дало можливість значно скоротити гальмівний шлях, в тому числі під час руху на льоду.

Покришка має направлений протектор. Може бути використана практично в будь-яких умовах (виключаючи екстремальні), зокрема, для їзди в місті, по трасі, з великою кількістю снігу і обмерзання. Покришка має відносно невелику масу, тому дозволяє економити паливо.

Випускається діаметром від 13 до 17 дюймів. Мінімальна ціна покришки становить близько 2300 рублів. В середньому ж вони обійдуться в 4,3 тис. Руб, так 215 / 60R16 99T XL (арт. ZZ508688511) коштують від 5 500.

Hankook Winter I * Pike RS W419

Покришки Hankook Winter I * Pike RS W419 випускаються діаметром гуми від 15 до 18 дюймів. Шини володіють відмінними характеристиками, що дозволяють експлуатувати машину в найсуворіших умовах. Зокрема, вона має направлений протектор з великою кількістю шипів, що дозволяє впевнено керувати машиною і на засніженій і на вкритій льодом. Курсова стійкість стала в тому числі результатом використання ребра жорсткості в середині протектора. Відгуки про покришці лише позитивні.

Кількість випущених типорозмірів - 9 штук. Найнижча ціна покришки - 3200 рублів за 185/65 R15 92T XL артикул 1014413.

Continental ContiIce Contact BD

Покришки Continental ContiIce Contact BD є відмінним рішенням для їзди як по місту, так і по трасі. Гума виготовлена ​​відповідно до новою технологією Brilliant Plus, яка дозволила зробити фіксацію шипа на його посадковому місці більш надійною, а також збільшити довжину зчіпних граней, і зменшити гальмівний шлях на 11%.

На покришці є асиметричний малюнок з тривимірними ступінчастими ламелями на внутрішній стороні і синусоїдальні розміри на зовнішній стороні. Такий підхід уможливив рівномірну передачу зусилля на рульове колесо, що робить керування автомобілем більш легким. Покришка володіє низьким рівнем шуму.

Більшість відгуків про покришці позитивні, проте в деяких випадках відзначається, що з неї швидко висипаються шипи. Особливо це актуально при частій їзді по сухому асфальту. Інший недолік полягає у високій ціні покришки. Так, її значення починається від 4500 рублів. Зокрема 185/65 R15 (можна купити по артикулу ZZ60426195) обійдуться саме стільки.

Cordiant Snow Cross

Покришки Cordiant Snow Cross - хороша шипована гума як легкового транспорту, так і для позашляховиків і навіть комерційного транспорту (в розмірі 16 дюймів). У виробництві використовується дві технології - SNOW-COR і ICE-COR. Перша призначена для створення оригінального малюнка протектора для видавлювання снігу з плями контакту шини з поверхнею. Друга технологія має на увазі 16-ти рядну ошиповку покришки. Протектор має направлений малюнок з класичними стрілоподібними елементами, що дозволяють без проблем утримувати курсову стійкість.

Випускається покришка в 16 типорозмірах. Діаметри колеса - від 13 до 17 дюймів. Ціна найдешевшої покришки 195/65 R15 91T (арт. Z14986496) - 2500 рублів.

висновок

Насправді асортимент представлених в магазинах покришок дуже широкий, і даний список можна продовжувати до нескінченності. Однак вибирати ту чи іншу покришку необхідно на підставі наведених вище факторів. І торгова марка є лише одним з них.

Станом на літо 2020 року, в порівнянні з весною 2019 роки (час написання статті), найбільше ціни піднялися на літні шини - в середньому на 500 руб, а MICHELIN Agilis подорожчав найбільше - на 2000 руб. Варто мати на увазі, що Matador MP 16 Stella 2 на даний момент у продажу знайти проблематично.

На зимові найсильніше ціна піднялася на Continental ContiVikingContact 6, Pirelli Ice Zero Fr і Yokohama Ice Guard IG50 Plus - в середньому на 500 руб. Решта ж покришки практично не змінилися в ціні.

Шипована гума практично не змінилася в ціні (або ж змінилися мінімально) крім Gislaved Nord Frost 100 - в середньому вони подорожчали на 500 руб. Також, в 2020 році в модельному ряді Hankook Winter I * Pike RS W419 в продажу з'явилися шини з розміром R14 (на весною 2019 найменший доступний розмір був R15), ціна на найдешевшу з них - 2800 руб.

Якщо говорити про популярність, то найбільше переваги покупці шин віддають наступним трьом брендам - ​​Bridgestone, Michelin і Nokian.

Крім представлених в рейтингу покришок варто звернути увагу на німецький бренд Viatti . Він позиціонує себе як виробник недорогих і якісних шин для авто середнього і бюджетного класу. Має найбільший відсоток позитивних відгуків від покупців. До сильних сторін даної гуми можна віднести міцні боковини, до слабких - невелика гучність, особливо в період обкатки. Найбільш популярною моделлю даного бренду є літня шина Viatti Strada Asimmetrico V-130 . Середня ціна на дану покришку з розмірами 175/65 R14 - 1900 руб.

А якими покришками користуєтеся ви? Напишіть про це в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found