Мастила для різьби свічок накалу, запалювання і дизельних форсунок. 7 кращих різьбових термосмазок

Вибір мастила для різьби свічок запалювання і напруження залежить від її експлуатаційних характеристик, температурного режиму роботи двигуна, типу (марки) свічок, а також типу двигуна. В даний час для змащення форсунок і свічок використовують такі типи змащувальних складів - графітові, мідні, керамічні. У кожному з перерахованих типів є свої конкретні лідери, які найбільш поширені серед автолюбителів. Далі в матеріалі представлені найбільш популярні мастила проти прикипання свічок запалювання і напруження.

зміст:

 • Навіщо потрібно змащувати свічки
 • Типи мастил для різьбових з'єднань
 • Популярні свічкові мастила
 • Інші високотемпературні мастила для різьби
 • додаткова інформація

Мастило для свічки
Назва мастила Короткий опис і особливості Обсяг упаковки, мл / мг Ціна за станом на осінь 2018 року, рублів
Permatex Anti-Seize Lubricant Є очищеною сумішшю алюмінієвої, мідної та графитной мастил. Витримує дуже високе механічне тиск, і має максимальну температурну кордон - + 870 ° С. Склад мастила відмінно справляється з завданнями щодо запобігання «прикипання» і стирання взаємодіючих поверхонь. 29 200
Presto Keramik Spray Реалізується не у вигляді пасти, а у вигляді аерозолю, в відповідному балоні. Має високий температурний діапазон, до + 1600 ° С. Використовувати можна після висихання її рідкої фракції. 400 500
Febi Bilstein 26712 Можна використовувати в будь-яких дизельних (в тому числі рекомендується її застосовувати в системах уприскування Common Rail) і інжекторних двигунах. Вища температурна межа - + 1400 ° С. 50 500
Liqui Moly Injektoren und Gluhkerzenfett Позиціонується як мастильна засіб для монтажу форсунок і свічок накалу. Заснована на суміші мінеральних і синтетичних масел. Температура застосування від -40 ° С до + 1400 ° С 20 400
Mannol Keramik Paste Універсальна високотемпературна керамічна мастило. Температурний діапазон - від -30 ° С до + 1400 ° С. Нею можна змащувати підшипники. 500 700
МС1650 Позиціонується як мастило для форсунок, свічок запалювання і розжарювання. Найвища температура використання - + 1200 ° С. 5 60
BERU GKF 01 Керамічна мастило для різьблення свічок накалу дизельних двигунів різної потужності. Має низький температурний діапазон - від -40 ° С до + 290 ° С. 35 730

Навіщо і як потрібно змащувати різьблення на свічці

Перед тим як перейти безпосередньо до огляду конкретних мастил, необхідно розібратися з питанням про те, навіщо взагалі використовувати мастильні матеріали в даному випадку. Справа в тому, що в процесі роботи двигуна свічки запалювання, а тим більше свічки напруження або паливні форсунки дизеля піддаються значній температурної навантаженні. При цьому в різьбовому з'єднанні, де безпосередньо кріпиться свічка в корпусі двигуна, відбуваються механічні розширення, пов'язані з тим, що під впливом високої температури метал розширюється. Крім того, на різьбу впливають гази, утворені при згорянні паливо-повітряної суміші. Під впливом цих двох чинників відбувається «спайка» поверхонь нарізного сполучення.

Однак, коли двигун остигає і геометричні розміри повертаються в початкове положення, то ця сама спайка не зникає. А це призводить до того, що механічно дуже важко викрутити свічку з її посадкового місця, а в особливо важких випадках і зовсім неможливо.

Описана ситуація може трапитися не тільки з різьбленням на свічці запалювання / напруження, а й на інших різьбових з'єднаннях, що піддаються експлуатації при значній температурі. Тому антипригарні мастила можна використовувати в різних механізмах машини. І навпаки, в інструкції до засобу не обов'язково може бути зазначено, що воно повинно використовуватися лише для свічок запалювання / накала.Такая мастило застосовується і на болтах випускного колектора або різьбових частин вихлопної системи.

Використання високотемпературної мастила для свічок якраз і служить для того, щоб описана вище ситуація не відбулася. Її використовують перед установкою свічки в посадочне місце, попередньо змастивши різьблення на її корпусі. У деяких випадках крім різьблення мастило наносять також на поверхню форсунки (крім сопла). Особливо це актуально для дизелів з системою впорскування Common Rail, для яких в даному випадку використовують керамічну пасту для змащення форсунок.

Існує думка, що мастило необхідно наносити не тільки на різьблення, але і на стрижень. Насправді це не так! Справа в тому, що якщо стався клин свічки, то причин цьому може бути дві - прикипання нарізного сполучення і роздуття електрода. За корпусу вона заклинити не може без її розриву, проте в цьому випадку мастило вже не допоможе.

Є і ще одна одна тонкість, яку потрібно знати. Виконуючи вибір тієї чи іншої мастила потрібно робити знаючи основу складу і його експлуатаційні характеристики. Оскільки не знаючи таких даних, то можна зробити тільки гірше, адже нанесена мастило під впливом високої температури, навпаки, сама по собі прикипить до поверхні і не дасть можливості відкрутити свічку. Тому потрібно знати, які бувають мастила, їх типи і властивості.

Які бувають мастила для різьби свічок і форсунок

Існує кілька типів мастил, які потрібно враховувати при виборі. Вони відрізняються складом, стійкістю до температур, областю застосування, і відповідно, ціною. Так, термостійкі мастила діляться на:

 • графітові;
 • мідні;
 • керамічні.

Для захисту різьблення від корозії

Мастило на графітової основі має найбільш простий склад, найменший робочий температурний діапазон, однак і найменшу ціну. Зазвичай подібні склади використовують в якості мастила для різьби свічок запалювання на бензинових двигунах. Особливо це актуально для бюджетних машин, власники яких не бажають або не мають можливості купувати дорожчі мастильні матеріали. Однак в даному випадку мова не йде про традиційну графітової мастилі, яка має вельми скромні температурні характеристики.

Мідна мастило для свічок відноситься до розряду високотемпературних. Вони зроблені з трьох основних компонентів - подрібненої дрібнодисперсного міді, мінерального або синтетичного масла, а також речовин, які протидіють корозії. Перевагами використання мідної мастила є широкий робочий температурний діапазон, зниження сили тертя, відсутність випаровування і точки роси. Відзначте, що перед нанесенням мідної мастила для захисту різьблення від корозії і пригорання дотичні поверхні (обидві різьби) необхідно ретельно очистити від сміття, а наносити її потрібно акуратно, щоб на різьблення не потрапив сміття. Це підвищить робочі властивості мастильного складу.

Зверніть увагу, що при використанні мідних мастил необхідно трохи зменшувати момент затяжки, оскільки в іншому випадку можна просто зірвати різьбу на свічці. Іншими словами, не потрібно сильно перетягувати свічку при її монтажі!

Традиційно мідні мастильні склади використовують для змащення свічок запалювання бензинових двигунів з підвищеною робочою температурою і турбомоторов. Однак в деяких випадках їх застосовують і як мастило для свічок накалу, а також як мастило для дизельних форсунок. Найчастіше це пояснюють тим, що, мовляв, мідь краще відводить тепло, ніж кераміка. Це дуже спірне питання, оскільки в даному контексті важливим є не тільки широкий температурний діапазон, а стабільна робота мастила при високій температурі. Тобто, щоб вона не спікається і не густіла. А для цього все ж краще підходять склади на основі синтетичної кераміки.

Різьбове змащення від прикипання

Керамічні мастила для свічок є найбільш сучасними і технологічними. Це забезпечується їх складом, до якого входять високотемпературні елементи (керамічний пил, проникаюча в пори металу), що дозволяють значно розширити робочий діапазон мастильного елемента. Зазвичай вони реалізуються у вигляді термопасти, тому часто так і називаються - паста для свічок накалу. Використання такого складу обумовлено, по-перше, температурною стабільністю, тобто, мастило не вигорає і густіє, а по-друге, її здатністю витримувати високі механічні навантаження, яким піддається свічка розжарення. Тому оптимальною відповіддю на питання про те, чим змастити свічки напруження перед установкою, буде відповідь - найкраще для цього використовувати керамічну високотемпературну мастило.

Деякі виробники свічок запалювання (наприклад, DENSO) прямо вказують, що їх вироби перед установкою змащувати не потрібно. Однак цю інформацію потрібно уточнювати додатково в інструкції або на упаковці!

Рейтинг популярних мастил для свічок

В даний час серед автолюбителів є ряд популярних мастил для використання як зі свічками запалювання, так і зі свічками розжарювання (найчастіше мастильні склади є універсальними). Нижче наведено рейтинг, складений на основі реальних відгуків і тестів, виконаних різними автовласниками. Список не носить комерційного характеру і не рекламує жодного властивості. Навпаки, він створений з тим, щоб допомога автолюбителям підібрати склад, який оптимально підійде для їх машини.

З часом асортимент подібних засобів змінюється, тобто поповнюється новими складами, які витісняють старі, малоефективні. Цей актуальний на 2018-2019 рік. Крім того, в залежності від логістики в магазинах різних регіонів країни можуть бути представлені різні мастила. Якщо у вас був позитивний або негативний досвід використання того чи іншого засобу - поділіться ним в коментарях.

Permatex Anti-Seize Lubricant

Мастило Permatex Anti-Seize Lubricant є однією з найбільш популярних мастил для свічок запалювання. Є очищеною сумішшю алюмінієвої, мідної та графитной мастил. Витримує дуже високе механічне тиск, і має максимальну температурну кордон - + 870 ° С. Склад мастила відмінно справляється з завданнями щодо запобігання «прикипання» і стирання взаємодіючих поверхонь. Перешкоджає корозії і заклинювання. Може використовуватися не тільки для мастил свічок запалювання, а й в інших механізмах, що працюють при високій температурі (наприклад, для змащення гальмівних супортів, колісних болтів і дисків, болтів вихлопного колектора, болтів кріплення частин двигуна). У промислових умовах може використовуватися в деталях турбін, реактивних двигунів, деталях котлів і печей.

Численні позитивні відгуки в інтернеті від автовласників дозволяють зробити висновок про те, що вона прекрасно запобігає «прикипання» різьблення свічок запалювання / напруження. Мастило довго не випливає з контактного з'єднання, і служить практично до самого процесу заміни свічкового елемента.

Реалізується в різних упаковках, однак найбільшої популярності набув маленький тюбик на блістері об'ємом 29 грамів. Артикул такої упаковки - 81343. Її середня ціна за станом на осінь 2018 року становить близько 200 рублів.

1

Presto Keramik Spray

Presto Keramik Spray є мастилом на основі керамічної пасти, що не має в своєму складі металевих компонентів. При цьому реалізується не у вигляді пасти, а у вигляді аерозолю, в відповідному балоні. Підходить для систем АВS і АSR. Мастило можна використовувати не тільки для свічок запалювання / напруження, але і в інших деталях і з'єднаннях, які працюють в умовах високої температури. Зокрема, температурний діапазон мастила становить від -40 ° С до + 1600 ° С, що є одним з кращих показників серед аналогічних складів. Крім цього, мастило запобігає утворенню корозії на робочих поверхнях і в різьбових з'єднаннях, спрощує демонтаж, запобігає скрипучі звуки в рухомих парах. Склад стійкий до впливу води, кислот і лугів.

Зверніть увагу, що перед використанням мастила балон рекомендується здригнутися протягом декількох секунд. Перед нанесенням поверхні обов'язково слід гарненько очистити і знежирити. А з'єднувати поверхні потрібно лише після висихання рідкої фракції мастила.

Продається в аерозольному балоні об'ємом 400 мл. Артикул товару - 217616. Ціна упаковки становить 500 рублів.

2

Febi Bilstein 26712

Febi Bilstein 26712 позиціонується виробником як керамічна антипригарная мастило, призначена для використання в інжекторах і свічках розжарювання. Має високу температурну кордон, а саме - + 1400 ° С, тому її можна використовувати в будь-яких дизельних (в тому числі рекомендується її застосовувати в системах уприскування Common Rail) і інжекторних двигунах. Вона перешкоджає утворенню корозії між свічкою розжарювання і блоком циліндрів. Стійка по відношенню до води, а також різних агресивних речовин, в тому числі до лугів і кислот.

Реальні тести показали її надзвичайну ефективність при монтажі свічок накалу на дизельні двигуни. Тому вона однозначно рекомендована до покупки, тим більше що реалізується вона в невеликій баночці об'ємом 50 мл, якої вистачить не на одну заміну (демонтаж) свічок запалювання / напруження. Артикул такої упаковки - 26712. А ціна на вказаний вище період становить близько 500 рублів.

3

Liqui Moly Injektoren und Gluhkerzenfett

Мастило Liqui Moly Injektoren und Gluhkerzenfett позиціонується як мастильна засіб для монтажу форсунок і свічок накалу. Традиційно вона забезпечує захист від корозії тривалий час, поки свічка буде «сидіти» в двигуні, полегшує демонтаж «прикипіла» деталей, таких як дизельних і бензинових форсунок, форкамер, свічок розжарювання, а також різних болтів, штифтів і так далі. Заснована на суміші мінеральних і синтетичних масел, а також різних загусників. Має дуже широкий температурний діапазон застосування - від -40 ° С до + 1400 ° С. Добре сприймає високий тиск, стійка до води і агресивних речовин.

Рекомендована до використання в дизельних двигунах, особливо, обладнаних системами Common Rail. Зверніть увагу, виробником безпосередньо вказується, що робочі поверхні перед нанесенням пасти повинні бути ретельно очищені і висушені.

Реалізується в невеликому флаконі об'ємом 20 мл. Його артикул - 3381. Ціна на вказаний вище період становить близько 400 рублів.

4

Mannol Keramik Paste

Mannol Keramik Paste - це універсальна високотемпературна біла керамічна мастило на синтетичній основі, яка не містить в своєму складі містять металеві домішки. Відмінно захищає металеві деталі від корозії зносу. Має широкий температурний діапазон - від -30 ° С до + 1400 ° С. Стійка до впливу агресивного середовища. Ефективно запобігає прикипання деталей, забезпечуючи тим самим їх простий демонтаж. Зверніть увагу, що мастило не призначена для змащування підшипників, а лише важко навантажених з'єднань .

Автолюбителі використовують її не тільки для змазування різьбових з'єднань на свічках запалювання / розжарювання, але також мастило можна використовувати для елементів вихлопної системи, гальмівної системи (зворотна сторона колодок), теплообмінників, промислових пресів і так далі. Судячи з відгуків, ефективність мастила досить висока.

Реалізується в банці місткістю 500 мл. Код такої упаковки - 3908. Ціна становить близько 700 рублів.

5

МС1650

Керамічна мастило MC 1650 (в червоній упаковці) призначається для форсунок, свічок запалювання і розжарювання. Має температурну кордон + 1200 ° С. Володіє стандартними для подібних засобів властивостями - не дозволяє прикипати різьбовим (і іншим) з'єднанням один до одного, полегшує подальший демонтаж свічок запалювання / розжарювання при їх заміні або чищення (регулюванню).

Дуже рекомендована автолюбителями до використання в силу того, що продається в маленькій упаковці (відповідно, має невисоку ціну), а також володіє дійсно непоганими властивостями, численні тести і відгуки в інтернеті підтверджують це. Купити мастило МС 1650 ви можете в будь-якому інтернет-магазині.

Вона реалізується в маленькому пакетику об'ємом всього 5 мл (одноразовий), що дуже зручно для швидкого ремонту. Артикул такої упаковки - 1920. Варто пакетик приблизно 60 рублів.

Тут же варто згадати, що в асортименті виробника є аналогічна мастило, що випускається, однак, в упаковці зеленого кольору, яка призначена для обробки нею свічок запалювання.

6

BERU GKF 01

Мастильний склад BERU GKF 01 - це керамічна мастило для різьблення свічок накалу дизельних двигунів різної потужності. Показує себе як досить ефективна мастило, судячи з численних відгуків автолюбителів в мережі інтернет. Може бути використана при заміні як легкових, так і середніх і важких вантажівок. Має оригінальний склад, що дозволяє їй нормально працювати в температурному діапазоні від -40 ° С до + 290 ° С. Однак такий не настільки широкий діапазон є і недоліком в цьому ключі. Тому питання про її використанні залишимо особисто кожному автовласнику.

Реалізується в упаковці об'ємом 35 мл. Вона має артикул GKF01. Середня ціна такої упаковки становить близько 730 рублів.

7

Інші популярні високотемпературні мастила для різьбових з'єднань

Як доповнення до перерахованих вище змащенням пропонуємо вашій увазі кілька менш поширених, проте ефективних складів, що володіють непоганими експлуатаційними характеристиками. Щоб не описувати їх докладно, просто перерахуємо назви і основні показники.

SWAG Anti-Seize 10 92 6712 . Це керамічна високотемпературна мастило, яка не містить метали. Ефективно запобігає появі корозії між між інжекторами і свічками розжарювання і головкою блоку циліндрів. Стійка до впливу води, як холодної, так і гарячої. Витримує температури до + 1400 ° С. Рекомендується для всіх інжекторів CommonRail, механічних форсунок і свічок розжарювання. Також відмінно підходить для захисту від корозії і подальшого демонтажу підданих нагріванню болтів, гайок, штифтів і інших різьбових з'єднань, що працюють в умовах високої температури.

Паста EFELE . Може застосовуватися для обслуговування свічок накалу і запалення, паливних форсунок, різьбових з'єднань з нержавіючих сталей, при монтажі сайлентблоков, наконечників рульових тяг, ексцентриків регулювальних болтів сходу-розвалу, кисневих датчиків і різьбових з'єднань вихлопної системи і інших деталей, схильних до корозії, високих навантажень і температур. Температурний діапазон від -50 до +1400 градусів за Цельсієм. Стійка до впливу води, протидіє корозії. Не містить, свинець, нікель, сірку, хлор, фтор.

Високотемпературна керамічна мастило Piton . Має широкий температурний діапазон - від -40 ° С до + 1400 ° С. Вона відмінно витісняє вологу, перешкоджаючи корозії, полегшує демонтаж свічок, зменшує силу тертя і зношуваність деталей, запобігає «прикипання». Дану мастило також можна використовувати не тільки зі свічками запалювання / напруження, але і в інших механізмах, що працюють при високих температурах.

У комплекті з деякими свічками, наприклад «Пересвет», йде упаковка спеціальної мастила з інструкцією, в якій зазначено, що різьблення свічки перед установкою потрібно рясно обробити даними складом.

Liqui Moly Keramik-Paste . Має великий температурний діапазон (до + 1400 ° С). При цьому є універсальним мастилом, яку можна використовувати для обробки тильної сторони гальмівних колодок, свічок запалювання, деталей системи вихлопу і різьбових з'єднань, що працюють під дією високої температури і великих механічних навантажень. Витримує вплив хімічно агресивних речовин, тому можна її використовувати в відповідних умовах. Нейтральна до ущільнювача матеріалами. Реалізується в упаковці об'ємом 400 мл. Артикул - 3419. Ціна становить близько 1400 рублів.

доповнення

Існують такі моделі автомобілів, конструкція яких зводить використання мастила для свічок запалювання / напруження на «ні». Одним з таких прикладів може служити машина Opel Vivaro 2.5DCi. Справа в тому, що конструкція його кабіни і нахил лобового скла виконані таким чином, що вода з його поверхні стікає в моторний відсік, і потрапляє в простір між форсунками і свічками. Це призводить до того, що з часом форсунки і свічки напруження закисают, і при спробі їх замінити автовласник стикається з описаними вище проблемами.

Перше, що потрібно зробити в даному випадку - посадити панель двірників на силікон (герметик). Це дасть ефект герметизації і вода не буде надалі стікати в моторний відсік. Друге - можна спробувати крім безпосередньо керамічної або інший свічковий мастила додати в колодязі трохи промивного масла (приблизно по 30 грам). Мастило буде перешкоджати прикипання свічок і форсунок.

Якщо під рукою немає промивного масла, для аналогічних цілей можна скористатися звичайною «відпрацюванням» (вже використаним і злитим маслом), або мастилом, що знаходиться в картері двигуна. Цими складами можна користуватися не тільки в даному випадку (для «Опеля»), але і для змащування різьби свічок запалювання / напруження на інших машинах.

Зверніть увагу, що при використанні будь-мастила момент закручування свічки в її посадочне місце повинен відповідати технічній документації. Тобто, не можна «перекручувати» її. В іншому випадку може не допомогти навіть мастило для різьблення свічки. Найкраще користуватися для цього динамометричним ключем , а також дістати інформацію про значення моменту, до якого можна закручувати свічку.

Конкретне значення моменту затягування залежить від використовуваних свічок, типу двигуна, марки і моделі автомобіля. Однак середні значення будуть наступними:

Динамометричний ключ

 • розмір різьби М8 - 8 ... 10 Н · м;
 • розмір різьби М10 - 10 ... 15 Н · м;
 • розмір різьби М12 - 15 ... 20 Н · м;
 • розмір різьби М14 - 20 ... 30 Н · м;
 • розмір різьби М18 - 30 ... 40 Н · м.

Що стосується свічок накалу, то значення їх затягування будуть приблизно такими:

 • розмір різьби М8 - 10 Н · м;
 • розмір різьби М9 - 12 Н · м;
 • розмір різьби М10 - 15 Н · м;
 • розмір різьби М12 - 22 Н · м.

При перед монтажем свічки на її посадочне місце, необхідно ретельно очистити її різьблення і різьблення на свічковий колодязі, очистивши їх поверхні від сміття і витерши насухо, позбавивши від вологих випарів. Причому робити це потрібно незалежно від того, припускаєте ви користуватися відповідною змазкою чи ні.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found