Яка гальмівна рідина краще. Рейтинг ТОП 7 | Що лити?

Відповідь на питання яка гальмівна рідина краще залежить від вимог, які пред'являються до неї автовиробником (в керівництві завжди є вказівки що лити), її характеристик і класифікації.

зміст:

 • Основні характеристики рідини
 • Класифікація DOT
 • Рейтинг кращих засобів

Яка гальмівна рідина краще

Більшість гальмівних рідин можна розділити за експлуатаційними характеристиками, класифікації згідно стандарту DOT, а також конкретним виробникам і торговим маркам. Деякі автовиробники припускають застосування в гальмівній системі рідини з певною специфікацією, правда в більшості випадків вона подібна до тієї, що передбачає ДОТ-4.

У зв'язку з чим, якщо виникає дилема яку гальмівну рідину вибрати, то вона стосується саме рідини яка відноситься до класу DOT 4. Розібратися що заливати допоможе рейтинг рідин, який включає в себе 4 закордонних виробника і 4 вітчизняних, що складають гідну конкуренцію.

Назва марки рідини Короткий опис і особливості Обсяг упаковки, літри Ціна за станом на літо 2020 року, російських рублів
Імпортні гальмівні рідини
Castrol React DOT4 Low Temp Кращі показники по очищує здібностям і температурі кипіння / замерзання. Може використовуватися в будь-яких географічних широтах. 0,5 520
Liqui Moly Bremsenflussigkeit DOT4 У складі є антикорозійні присадки, які продовжують термін служби гумових елементів. Має недостатні показники температури кипіння, до 230 ° C і посередню низькотемпературну в'язкість, цілих 1800 мм 2 / с. Для північних регіонів однозначно не рекомендована. 1,0 700
Mobil Brake Fluid DOT 4 Має оптимальні показники в'язкості і стабільності. Витримує температуру до - 30 ° C без втрат в'язкості. 1,0 570
Вітчизняні гальмівні рідини
Sintec Euro DOT 6 Володіє характеристиками схожими з DOT 5.1, Найвища температура кипіння 274 ° C. Відмінна кінематична в'язкість, підходить для використання в північних широтах. 0,9 450
ROSDOT 6 DOT 4 (class 6) Має найкращі показники кінематичної в'язкості серед вітчизняних ТЖ - 697,5 мм 2 / с. Перевершує вимоги рідин класу ДОТ 4 щодо температура кипіння - 260 ° C. Низька ціна. 0,91 350
Sintec Super DOT 4 Зроблена повністю на синтетичній основі і придатна для використання в будь-яких умовах, що правда має при цьому посередню стабільність хоча температура кипіння досить висока - 270 ° C. 0,91 250
Лукойл DOT 4 Високі показники температури кипіння, проте в'язкість при негативних температурах досить велика. Дуже популярна через маркетингового просування адже в вимоги DOT-4 вкладається. 0,45 і 0,91 140; 250
Hi-Gear DOT 4 Впевнений середнячок, проводиться в Росії за ліцензією. Має високу температуру кипіння, але низькотемпературна в'язкість підкачала. Для суворих морозів краще не використовувати. 0,47 260
ROSDOT 4 Повністю синтетична рідина, однак з поганими показниками. Для півночі і авто з АБС категорично не рекомендована! 0,45 і 0,9 240; 350
Sibiria Супер DOT 4 Має найгірші температурні показники в списку, однак для використання в середніх широтах цілком годиться. Має хороші очищаючі здібності і низьку ціну. 0,45 140

Основні характеристики

Щоб розібратися з питанням яку лити гальмівну рідину вивчіть базові характеристиками, притаманними конкретній ТЖ. Так, гальмівну рідину потрібно вибирати за такими критеріями:

 • В'язкість . Рідина з високою в'язкістю (густа) на морозі ще більше загусає і може погано передавати зусилля на систему гальмування. А склад з низькою в'язкістю часто може потроху витікати з системи, через що автолюбитель буде змушений регулярно додавати її туди. Відповідно, більш густу гальмівну рідину доцільно використовувати в південних регіонах країни, де немає значних морозів, а менш густий склад - в північних. Хоча температурний діапазон прямо вказується в описі на упаковці тієї чи іншої «тормозухі».
 • Температура кипіння . При нагріванні і закипании в рідини виділяється повітря, що призводить до завоздушіванію гальмівної системи, і зниження її ефективності аж до повної відмови. Відповідно, чим вище температура кипіння гальмівної рідини - тим краще. Але важливо щоб ця характеристика не знижувалася граничного значення через рік роботи.
 • Температура замерзання . Тут ситуація протилежна. На сильному морозі рідина може сильно загуснути і не передавати зусилля від педалі на виконуючі елементи гальмівної системи. Результат очевидний - часткова або повна відмова гальм. Тому для жителів північних регіонів завжди потрібно вибирати гальмівну рідину з низькою температурою замерзання.
 • Хімічна нейтральність, інертність . «Тормозуха» в ідеалі повинна мати, по-перше, антикорозійними властивостями, а по-друге, не роз'їдати гумові патрубки та інші елементи, що входять до складу гальмівної системи.
 • Змащувальні властивості . Рідина мало того що не повинна шкодити деталей гальмівної системи, а й захищати їх від впливу на них вологи з повітря.
 • Гігроскопічність . Це властивість гальмівної рідини вбирати в себе воду з навколишнього повітря. Воно повинно бути якомога нижче, оскільки в іншому випадку, коли в рідині багато вологи, її експлуатаційні властивості різко знижуються. Зокрема, підвищується температура замерзання і знижується температура кипіння.

Перераховані вище характеристики прямо або побічно вказуються виробником на упаковці кошти, що дає більшу частину інформації для відповіді на питання яку краще заливати гальмівну рідину. Однак існує ще кілька нюансів, які також потрібно враховувати.

Основа гальмівної рідини

Всі сучасні рідини зроблені на одному з трьох базових складів - гліколю, полигликоли і силікону. Найбільш поширені перші два типи. За допомогою додаткових присадок виробники можуть регулювати температуру їх кипіння і замерзання в необхідних межах (залежить від конкретної рідини і марки). Однак їх недолік полягає у відносно високої гігроскопічності, через що приблизно один раз в два роки такі гальмівні рідини потрібно міняти на нові.

«Тормозуха» на основі силікону мають відмінні експлуатаційні характеристики. Зокрема, вони повністю не гігроскопічні, мають високу температуру закипання, практично не стискаються. Однак без недоліків теж не обійшлося. Крім високої ціни такі рідини (ДОТ-5) неприпустимо застосовувати в авто з АБС. Відповідно, вони використовуються в спортивних автомобілях або в машинах, де це може бути передбачено заводом-виробником.

Класифікація рідин за стандартом DOT

У технічній документації будь-якого автомобіля прямо вказується, рідинами якого стандарту допускається користуватися для даної машини. Відхилятися від вимог не можна. Змішування деяких рідин, але не всіх (!!!) допускається, але не рекомендовано. Опис стандартів по ДОТ:

 • DOT 3 . Це найбільш старий клас, який ще можна знайти в продажу. Рідини зроблені на гліколевої основі. Відповідно до стандарту температура кипіння «сухий» (без вологи) рідини становить не менше + 205 ° С. А «вологої» (до 3,5% вологи) - не менше + 140 ° С. Період заміни рідини такого класу становить два роки.
 • DOT 4 . Аналогічно мають гликолевую основу, проте їх склад вдосконалений використанням додаткових присадок, призначених для поліпшення мастильних властивостей і захисту від корозії. Відповідно до стандарту температура кипіння «сухий» рідини DOT 4 становить не менше + 230 ° С, а «зволоженою» - не менше + 155 ° С. Вимоги до в'язкості теж парне обмежені - 750 ... 1800 мм 2 / с.
 • DOT 4.5, DOT 4 +, DOT 4 SUPER, DOT 6 . Ці підкласи - скоріше, маркетинговий хід окремих виробників, які в стандартні рідини DOT 4 додають додаткові пакети присадок для поліпшення їх характеристик. Єдиного вимоги тут немає, але в будь-якому випадку, вони не будуть гірше, ніж рідини DOT 4, а іноді трохи перевершувати їх.
 • DOT 5.1 . Така рідина є технологічним продовженням класу DOT 4, зокрема, по розширеному температурному діапазону і захисних якостей. Такі гальмівні рідини також зроблені на основі гліколів. Однак вони мають істотний недолік - вони дуже гігроскопічні. А з огляду на їх відносно високу ціну, не знайшли належної популярності.
 • DOT 5 . Клас гальмівних рідин найбільш наближений до ідеальних параметрах, оскільки їх база зроблена на основі силіконів. Відповідно, вони повністю не гігроскопічні (не вбирають вологу), має дуже широкий температурний діапазон (за стандартом температура кипіння «сухий» рідини становить + 260 ° С, а «вологої» - + 180 ° С), а термін заміни збільшений до 5 років . Використання такої рідини допустимо лише за вимоги автовиробника, так як є ряд особливостей експлуатації

Яку вибрати гальмівну рідину

В даному підрозділі буде представлений рейтинг кращих гальмівних рідин, що відносяться до згаданого вище класу DOT 4. Список грунтується на знайдених в інтернеті відгуках, а також думці експертів, в тому числі, знаменитого видання «За кермом». При цьому має сенс розділити представлені зразки на імпортні та вітчизняні (випущені в РФ). Це обумовлено тим, що імпортні рідини трохи краще за якістю (хоча і дорожче) і їх рекомендується використовувати в іномарках бізнес або преміум класу. У той же час вітчизняні зразки коштують дешевше, але гірше за характеристиками. Зате їх можна сміливо заливати в вітчизняні машини або недорогі (в тому числі старі іномарки). Якщо вам буде чим доповнити рейтинг - пишіть свою думку в коментарях.

Кращий вибір гальмівних рідин закордонного виробництва

Castrol React DOT4 Low Temp

Гальмівна рідина Castrol React DOT4 Low Temp за своїми характеристиками значно перевершує заявлений стандарт. Так, температура її кипіння становить + 265 ° С (свіжа рідина), а "мокрою" (через рік експлуатації) - 175 ° С. Відповідно, її можна використовувати при швидкісній їзді і частих різких гальмуваннях. І навіть періодичність заміни кожні 2 роки буде більш ніж достатньо.

Приставка Low Temp в назві вказує, що рідина має при температурі -40 ° С дуже низьку кінематичну в'язкість, що дорівнює 650 мм ² / с. Особливо це актуально для автомобілів, оснащених АБС. Саме завдяки своїм характеристикам гальмівна рідина «Кастрол» і отримує своє перше місце.

З недоліків можна відзначити лише той факт, що реалізується засіб в не зовсім зручних каністрах по 500 мл і 5 літрів. А з огляду на їх ціну, автолюбитель змушений буде переплачувати за тару і за сам по собі недешевий товар. Так, за станом на літо 2019 року каністра об'ємом 500 мл коштує 520 російських рублів, а 5-ти літрова - 4000 рублів.

1

Liqui Moly Bremsenflussigkeit DOT4

Повністю синтетична гальмівна рідина Liqui Moly Bremsenflussigkeit DOT4. Температура кипіння у неї +260 ° С у «сухого» складу, і + 155 ° С у «увлажненного» (через рік служби). Що стосується кінематичної в'язкості при -40 ° С, то вона становить 1800 мм? / С, це гранична допустима норма. Відповідно, дану рідину цілком можна рекомендувати до використання в автомобілях з АБС в середніх і південних широтах, проте навряд чи її варто використовувати в таких машинах в широтах зі значними морозами.

Відповідає вимогам: SAE J 1703 J 1704, ISO 4925, FMVSS 571.116 DOT 4. Основний упор гальмівної рідини Ликви Моли зроблений на змащувальні, антикорозійні та захисні властивості. Якщо у вас розмірене водіння, то така ТЖ якраз для вас.

Купити гальмівну рідину Liqui Moly Bremsenflussigkeit DOT4 можна в каністрах 250 мл і 1 літр. Ціна більш поширеною літрової каністри (артикул 8832) становить близько 800 рублів.

2

Mobil Brake Fluid DOT 4

Гальмівна рідина Mobil Brake Fluid DOT 4 має незначно нижче характеристики щодо температурних режимів роботи. Температура кипіння «сухий» рідини становить + 263 ° С, а «зволоженою» - + 168 ° С. Значення кінематичної в'язкості при температурі -40 ° С становить 1200 мм? / С.

З натяжкою підходить для використання в автомобілях в північних широтах, так як гранична нижня температура експлуатації без втрат експлуатаційних характеристик досягає лише -30 градусів Цельсія. Залежно від фасування і специфікаціям може бути розрахована для роботи в авто оснащених системою АБС і ESP. Володіє хорошими захисними властивостями. Рекомендується міняти її через кожні два роки експлуатації або через 40 тисяч кілометрів пробігу. Може застосовуватися в автомобілях де потрібно відповідність сертифікації: FMVSS 116 DOT 4, SAE J1704, ISO 4925.

На відміну від лідера Кастрол, Мобіл фасує свою ТЖ не тільки в каністри по 0,5 л., А й 1 літр. Ціна однолітрової каністри становить близько 460 рублів.

3

Кращі вітчизняні гальмівні рідини

Sintec Euro DOT 6

В позначенні Sintec Euro DOT 6 останні символи DOT 6 - це згаданий вище маркетинговий хід, оскільки так на території Російської Федерації позначають клас DOT 4 +, або просто DOT 4 з поліпшеними характеристиками. Однак реальні випробування рідини показали, що вона дійсно має досить вражаючими показниками. Так, температура її кипіння в «сухому» вигляді становить + 274 ° С, а у «вологому» - + 182 ° С. Що стосується кінематичної в'язкості, то при -40 ° С вона складає 647,5 мм² / с. Відповідно, її цілком можна рекомендувати для використання в будь-яких північних широтах на техніці обладнаної в тому числі і ABS.

Реалізується в каністрі об'ємом 900 мл. Її ціна становить близько 450 рублів.

1

ROSDOT 6 DOT 4

Гальмівна рідина ROSDOT 6 DOT 4 відноситься до ТЖ клас 6 оскільки перевершує вимоги до рідин ДОТ-4. Так, температура кипіння в «сухому» стані становить + 260 ° С, а «увлажненном» - + 168 ° С. Кінематична в'язкість на морозі становить 697,5 мм² / с.

Крім температурних і вязкостних показників головною перевагою є невисока ціна. Тому гальмівна рідина «РосДОТ» є одним з лідерів рейтингу.

Реалізується в магазинах в каністрах двох обсягів - 500 і 910 мл. Ціна каністри 0,91 л становить близько 350 рублів.

2

Sintec Super DOT 4

Гальмівна рідина Sintec Super DOT 4 непогано себе показала при високотемпературних тестах. Температура кипіння «сухого» складу становить + 270 ° С, а «увлажненного» - + 173 ° С. А ось при низьких температурах поводиться не найкращим чином, кінематична в'язкість при -40 ° С - +1172 мм² / с.

Відзначається її широке поширення в магазинах, а також досить невисока ціна. В цілому, засіб рекомендовано для використання в будь-яких регіонах РФ, однак якщо ви з півночі і авто обладнане системою АБС краще придивитися до іншого ТЖ.

Продається в каністрах об'ємом 910 мл. Ціна становить 250 рублів.

3

Лукойл DOT 4

Гальмівна рідина «Лукойл DOT 4» - впевнений «середнячок» серед вітчизняної продукції. Цілком може бути рекомендований автовласникам, які проживають в різних, в тому числі, північних регіонах Російської Федерації. Так, температура кипіння «сухого» складу становить + 270 ° С, а «увлажненного» - + 176 ° С. Значення «холодної» кінематичної в'язкості становить 1170 мм ² / с. Відповідає тільки двом вимогам: FMVSS 116 DOT 4 і SAE J 1704.

Відзначається низька ціна а також значна поширеність в автомагазинах і на заправках. Продається в каністрах двох обсягів - 455 мл і 910 мл. Вартість - 140 рублів і 250 рублів.

4

Hi-Gear DOT 4

Гальмівна рідина Hi-Gear DOT 4 відрізняється зниженою гігроскопічністю. Також відноситься до «середнячкам» рейтингу, так як виробляється за ліцензією. Має аналогічні температури «сухого» і «вологого» кипіння - відповідно, + 270 ° С і + 174 ° С (після року експлуатації). Значення «холодної» кінематичної в'язкості також досить непогане, і становить 1193 мм ² / с. Тому вона може бути використана в північних регіонах країни, але без системи ABS або ESP.

Гальмівну рідину «Хай-Гір» можна знайти в продажу в невеликій каністрі об'ємом 473 мл за ціною 260 рублів.

5

ROSDOT 4

Гальмівна рідина ROSDOT 4 виконана повністю на синтетичній основі. Що стосується її експлуатаційних характеристик, то їх, скоріше, можна назвати посередніми. І якщо захисні (очисні) властивості знаходяться на прийнятному рівні, то температурні - нижче середнього.

Так, значення кипіння «сухого» і «вологого» складу - + 259 ° С і 159 ° С відповідно. А ось значення кінематичної в'язкості найгірше в списку - 1678 мм ² / с. Тому гальмівну рідину «РосДОТ 4» не рекомендується використовувати в північних широтах, тільки в помірних і південних. ТЖ РосДОТ 4 є непоганим вибором для вітчизняних авто не мають додаткових систем стабілізації і гальмування.

У продажу можна знайти в каністрах двох обсягів - 450 мл і 900 мл. Їх ціни - 240 рублів і 350 рублів.

6

Sibiria Супер DOT 4

Гальмівна рідина Sibiria Супер DOT 4 має найгірші температурні показники. Так, її «сухий» склад кипить вже при температурі + 254 ° С, а «вологий» - + 160 ° С. Значення кінематичної в'язкості - 1 415 мм ² / с. Такі показники відповідають вимогам DOT, але не більше того. Однак очищувальних здібності має досить непогані. Продається в маленькій тарі, що не завжди зручно при заміні. До використання в північних широтах не рекомендована.

Продається в каністрі об'ємом 455 мл, середня ціна якої близько 140 рублів.

7

висновок

Зазвичай імпортні виробники випускають більш якісні гальмівні рідини, з кращими експлуатаційними характеристиками. Однак і ціна у них вище. І навпаки, вітчизняні зразки більш привабливі за вартістю, але мають гірші показники. Тому, загальна рекомендація така: для нових машин з невеликим пробігом краще все ж використовувати більш якісні імпортні зразки. І відповідно для бюджетних автомобілів з великим пробігом можна і заощадити. Головне, міняти «тормозуху» за регламентом, вказаною в документації до машини.

Станом на літо 2020 року (у порівнянні з 2019-м) із зарубіжних гальмівних рідин найбільше подорожчав Castrol (ємність 0.5 л на 150 руб) і Mobil (літрова упаковка на 110 руб.), А Liqui Moly залишився на тому ж рівні.

Серед вітчизняних засобів, представлених в рейтингу, за вказаний період змін в цінах практично не було. А ось Hi-Gear DOT 4 і ROSDOT 4 (в ємності 0.91 л) стали трохи дешевше, в середньому на 50 руб.

Відповідно до думки покупців, самим популярною і якісною гальмівною рідиною на літо 2020 року є Castrol. Це засіб має найвищий відсоток позитивних відгуків.

Крім цього рейтингу, досить популярною є рідина ATE DOT-4 BRAKE FLUID SL-6 , ціна за ємність 1 л. - 750 руб. Також має високий відсоток позитивних відгуків. З сильних сторін цієї гальмівної рідини автовласники зазвичай виділяють високу температуру кипіння, а також збереження експлуатаційних характеристик протягом усього періоду її використання. Основний же недолік - висока ціна.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found