Чому глухне при гальмуванні машина? Поширені причини через які глухне двигун при гальмуванні

Машина глухне при гальмуванні

З проблемою коли машина глухне при гальмуванні може зіткнутися як водій карбюраторного, так і інжекторного авто. Така несправність крім незручностей може призвести і до аварійної ситуації. Адже машина може стихнути не тільки при різкому гальмуванні, але і на повороті або перед перешкодою. Найчастіше з такою проблемою стикаються саме водії машин з карбюратором. Однак і сучасні інжекторні автомобілі не застраховані від такої неприємності. Причин чому може глухнути двигун при натисканні педалі гальма може бути кілька - несправності в роботі вакуумного підсилювача гальм, розгерметизація його шланга, проблеми з паливним насосом або датчиком холостого ходу (у інжекторних). В даному матеріалі ми надамо для вас необхідну інформацію, Яка допоможе вам усунути несправність самостійно. Але виявити справжню причину поломки ви зможете лише після проведення огляду і детальної діагностики машини.

Найчастіше така поломка говорить про несправності гальмівної системи, тому не рекомендуємо використовувати ваш автомобіль до того моменту, коли вона не буде усунена. Це убезпечить вас від створення аварійних ситуацій на дорогах.

Основні причини

Якщо двигун вашого автомобіля при гальмуванні глухне, то причин цього насправді може бути дуже багато. Однак основними з них є:

 • несправності в роботі вакуумного підсилювача гальм;
 • розгерметизація шланга ВУТ;
 • проблеми в роботі бензонасоса;
 • неполадки в роботі датчика холостого ходу (для інжекторних двигунів);
 • некоректна робота електронного блоку управління машини (якщо він встановлений).

Також існує ряд інших, рідше зустрічаються причин, про які ми також поговоримо нижче. Отже почнемо по порядку.

Розгерметизація ВУТ або його шланга

Вакуумний підсилювач гальм (скорочено - ВВП) служить для полегшення зусилля, яке водій створює, натискаючи на педаль гальма. Він розташований між головним гальмівним циліндром і згаданої педаллю . Його робота пов'язана із впускним колектором, з яким він пов'язаний вакуумним шлангом. Його роботу розглянемо пізніше. У конструкцію ВУТ, крім інших елементів, також входить мембрана. Якщо вона пошкоджена або не функціонує належним чином - це може бути однією з причин чому глухне при гальмуванні.

Зокрема, коли ви різко натискаєте на педаль гальма, несправна мембрана фізично не встигає створити розрідження, через що частина повітря, що знаходиться в гальмівній системі потрапляє в паливну суміш . Це є причиною того, що при гальмуванні двигун глухне.

Таку поломку можна легко виявити самостійно. Слід дотримуватися наступного алгоритму дій:

 • заглушити двигун автомобіля (якщо він до цього працював);
 • кілька разів (4 ... 5) натиснути і відпустити педаль гальма (спочатку хід педалі буде "м'яким", а потім хід стане "жорстким");
 • ногою тримати педаль в нижньому положенні;
 • запустити двигун;
 • якщо в момент запуску двигуна педаль "провалилася", значить з "вакуумник" і всією системою все в порядку, якщо ж залишилася на місці - потрібно шукати проблеми.

Перевірка роботи ВУТ

Ще один метод:

 • після того, як деякий час двигун попрацював натискають на педаль гальма;
 • глушать двигун;
 • близько 30 секунд тримати педаль натиснутою;
 • якщо за цей час педаль не намагається піднятися вгору і не чинить опір нозі - значить, з ТВП та всією системою все в порядку.

Як правило, вакуумний підсилювач не ремонтують, а міняють цілком , тільки в рідкісних випадках можливий ремонт, однак за нього візьметься не всякий майстер. Та й не для будь-якої машини такий ремонт доцільний. Тому в разі виходу ВУТ з ладу все ж рекомендуємо вам зробити його заміну.

Ще однією причиною, чому глухне при гальмуванні автомобіль, може бути розгерметизація шланга , який з'єднує вакуумний підсилювач гальм і впускний колектор. Останній забезпечує правильне освіту повітряно-паливної суміші, що подається далі в двигун. У разі, якщо шланг починає пропускати атмосферне повітря, то суміш сильно збіднюється, через що двигун втрачає оберти і навіть глухне в разі різкого натискання на педаль гальма.

Перевірити цілісність шланга можна самостійно за допомогою візуального огляду. Також можна від'єднати його від вакуумного підсилювача. Далі запустити мотор і затиснути отвір знятого шланга пальцем. Якщо він герметичний, то двигун автоматично підвищить обороти, а після того, як палець прибрати - знову знизить їх. У разі, якщо шланг пропускає атмосферне повітря, двигун буде працювати на постійних оборотах під час виконання перерахованих операцій.

Перевірка ВУТ

На кінці шланга, яким він приєднується до підсилювача, встановлений вакуумний клапан . У процесі перевірки шланга обов'язково необхідно перевірити і його роботу, щоб він не пропускав повітря. В іншому випадку наслідки будуть аналогічними вищеописаним. Тобто, всі роботи зводяться до пошуку підсосу повітря і причини розгерметизації системи.

Ще один метод діагностування несправності ВУТ є "прослуховування" можливих витоків повітря. Він може виходити в сторону салону, з штока гальмівної педалі або в сторону моторного відсіку. У першому випадку процедуру можна провести самостійно, в другому - за допомогою помічника. Одна людина натискає на педаль, другий слухає шипіння з боку ВУТ або його шланга. Найпростіше виявити несправність вакуумника по тактильним відчуттям. Якщо він пропускає повітря, то педаль гальма буде працювати дуже жорстко, і щоб її натиснути необхідно докласти великих зусиль.

Саме з цієї причини НЕ рекомендується використовувати машину з несправним вакуумним підсилювачем гальм.

Причина в бензонасосі і паливному фільтрі

Також іноді виникає проблема, коли машина глухне при гальмуванні на газу. Однією з можливих причин може бути несправності в роботі бензонасоса або забитий паливний фільтр . При цьому проблема може стосуватися автомобілів як з карбюраторними, так і інжекторними двигунами.

Перевірити стан фільтра можна самостійно. Однак лише в разі, якщо у вас карбюраторне авто. У кожній моделі автомобіля фільтр розташований по-різному, але як правило, він знаходиться в районі бензобака. Для діагностики необхідно дістати його і перевірити на забрудненість. Або якщо прийшла пора заміни (по пробігу) - то краще відразу поміняти його . Для інжекторних машин необхідно виконувати регулярну заміну фільтру, так як його візуальна діагностика неможлива.

У інжекторних автомобілів під час гальмування ЕБУ дає команду на те, щоб не подавати паливо в систему. Однак при поновленні роботи, якщо бензонасос несправний, з подачею можуть виникнути проблеми. Якщо ж забитий паливний фільтр, то у бензонасоса не вистачає потужності подати необхідну кількість палива в двигун, що є причиною втрати тяги. Діагностувати несправності бензонасоса на инжекторном двигуні можна шляхом перевірки тиску в паливній магістралі за допомогою манометра. Номінальні значення тиску ви знайдете в мануалі до вашого автомобіля.

Якщо ж у вас карбюраторний двигун , то для перевірки дотримуйтеся наведеного нижче алгоритму:

 • Від'єднати вихідний паливний шланг від насоса (зняти хомути).
 • За допомогою важеля ручного прокачування насоса спробувати прокачати насос.
 • Якщо він справний, то з отвору має піти паливо (будьте обережні при перевірці, щоб не забруднитися самому, і не залити моторний відсік бензином). В іншому випадку потрібно демонтувати насос для подальшої діагностики.
 • Далі необхідно перевірити всмоктувальне тиск на вході бензонасоса. Для цього потрібно від'єднати шланг, і за допомогою згаданого важеля привести в роботу насос, попередньо пальцем закривши вхідний отвір. При справному насосі на його вході створиться вакуум, який ви неодмінно відчуєте. Якщо його немає - насос несправний, його потрібно знімати і діагностувати додатково.

Залежно від ступеня поломки можна провести ремонт бензонасоса. Якщо ж він не підлягає ремонту - слід купувати і встановлювати новий.

Якщо несправний датчик холостого ходу

Датчик холостого ходу призначений для перекладу двигун в режим холостого ходу, а також підтримки його постійних оборотів. У разі його виходу з ладу двигун втрачає свої обороти і просто глухне. Діагностувати його поломку досить просто. Це можна зрозуміти по "плаваючим" оборотам двигуна на холостому ходу . Особливо це активно проявляється при різкому натисканні і відпуску педалі акселератора.

Для діагностики пристрою вам буде необхідний мультиметр, що вимірює постійну напругу. Насамперед необхідно перевірити його ланцюг управління. Для цього потрібно від'єднати і зняти датчик. Після цього один контакт вольтметра приєднуємо на масу (корпус) машини, а другий - на живлять висновки в колодці (у кожної машини ці висновки можуть відрізнятися, тому необхідно попередньо вивчити електросхему машини). Наприклад, у автомобіля ВАЗ 2114 необхідно під'єднати тестер до висновків A і D на колодці. Далі включаємо запалювання і дивимося, що показує тестер. Напруга має бути в районі 12 В. Якщо напруги немає - швидше за все, розірвана ланцюг управління датчиком від ЕБУ. Також може бути помилка безпосередньо ЕБУ. Якщо ланцюг в порядку, то переходять до перевірки самого датчика.

Для цього за допомогою тестера потрібно перевірити опір внутрішніх обмоток датчика. Знову ж таки, в залежності від конструкції необхідно приєднуватися до різних контактам. На тому ж ВАЗ 2114 необхідно перевірити опір між висновками A і B, C і D. Його значення має бути 53 Ом. Після цього перевіряють опір між A і C, B і D. Тут опір має бути нескінченним. На жаль, датчик не підлягає ремонту, його необхідно лише замінити.

Схема РХХ ВАЗ 2114

Глухне при гальмуванні на газу

Якщо на вашій машині встановлено ГБО без власного електронного блоку управління (зокрема, другого покоління) то ймовірною причиною в роботі двигуна може бути неправильно налаштований редуктор . Наприклад, така ситуація може проявлятися на великій швидкості при натисненні педалі гальма і відпуску педалі газу. В цьому випадку дросель прикритий, а потік зустрічного повітря збіднює суміш. Внаслідок цього вакуумний механізм газового редуктора подає малу дозу газу на холостих обертах, а зустрічний потік повітря ще більше збіднює її. Усунути проблему можна шляхом переналаштування редуктора для роботи на холостому ходу, щоб система подавала більше газу.

Не варто економити на газі при використанні ГБО без електроніки. Це загрожує прогоранням клапанів і перегрівом головки внаслідок того, що в суміші буде багато кисню, який сприяє різкому підвищенню температури.

Ще одна можлива причина описаної вище ситуації у машин з ГБО - це засмічений фільтр на електроклапанів (проте він є не на всіх установках). Для усунення проблеми необхідно почистити або замінити його. Якщо є регулювання положення "літо" і "зима" у фільтра необхідно виставляти його по сезону. В іншому випадку зустрічний потік повітря також може збіднювати суміш.

інші причини

Ще однією можливою причиною, чому машина глухне при гальмуванні, може бути засмічення дросельної заслінки . Це відбувається через використання неякісного бензину, такого поширеного на вітчизняних заправках. Через свою забрудненості заслінка не може нормально брати участь в роботі по утворенню правильного паливно-повітряної суміші, через що вона виходить занадто збагаченої. В цьому випадку рекомендується зняти дросельний вузол і почистити його із застосуванням спрею для чищення карбюратора.

В інжекторних двигунах причинами зупинки двигуна під час гальмування можуть бути "засмаглі" форсунки . Вони під час різкого гальмування не встигають закритися повністю, через що паливом заливає свічки і двигун глухне. У такому випадку необхідно провести чистку інжектора. Це можна виконати різними методами - за допомогою очисних присадок, демонтувавши їх і промивши їх в ультразвукової ванні. Однак подібні процедури рекомендується делегувати майстрам на СТО.

Не використовуйте очисні присадки в разі, якщо у вас забитий паливний фільтр. Спочатку перевірте його стан. В іншому випадку присадки размягчат наявний в фільтрі сміття, і пошириться по всій системі, після чого необхідно буде виконувати її комплексну чистку.

У ситуації, коли машина починає глухнути при гальмуванні, необхідно перевірити цілісність високовольтних проводів. Ще слід перевірити якість контакту на мінусовому дроті від акумулятора до "масі". Непогано провести ревізію свічок запалювання. Також потрібно знати, що якщо на акумуляторах поганий контакт, то при натисканні на педаль гальма двигун затихне. Відповідно, перевірте контакти. Однак це можна використовувати тільки для перевірки. Ще можливі помилки в роботі ЕБУ, але його перевірку потрібно здійснювати на сервісі шляхом комп'ютерної діагностики.

Глухне при гальмуванні причини

Найпоширеніші причини чому може стихнути при гальмуванні

висновок

Найпоширенішою причиною того, що машина глухне при гальмуванні є несправність «вакуумника». Тому діагностику необхідно починати з його перевірки. Хоча насправді причин вищеописаної проблеми може бути дуже багато. Якщо ви пішли наших рекомендацій, але в результаті перевірок не з'ясували причину - радимо вам звернутися за допомогою до майстрів на СТО. Вони проведуть повну діагностику машини і виконають ремонт.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found