Вибираємо хороші свічки напруження. Які свічки на дизель краще купити (ngk, denso, beru)

Які свічки напруження встановити в двигун? Цим питанням часто задаються власники машин з дизельними моторами незалежно від пори року. Адже виконувати заміну необхідно не тільки коли свічка вже повністю або частково вийшла з ладу, а й за регламентом. Особливо гостро питання про те, які ставити свічки напруження хвилює автовласників в холодну пору року, коли температура повітря значно знижується.

зміст:

 • Коли потрібно міняти свічки напруження
 • Наслідки несвоєчасної заміни
 • Як вибирати свічки
 • Рейтинг популярних свічок розжарювання
 • Інформація про підробки

Хороші свічки напруження

Вибір хорошої свічки напруження починається з визначення її типу. Вони діляться на металеві і керамічні. Наступний етап у виборі - вибір її виробника. В даний час на ринку реалізуються вироби різних торгових марок, тому відповідь на питання про те, свічки напруження якої фірми краще досить складний. В кінці даного матеріалу наведено список популярних свічок, складений на підставі знайдених в інтернеті відгуків реальної експлуатації цих виробів.

Коли міняти свічки напруження

Незалежно від того, наскільки хороші свічки розжарювання, рано чи пізно виникає питання про їх заміну. На жаль, багато автолюбителів виконують процедуру заміни лише коли свічка частково або повністю вийшла з ладу. Однак у кожного автомобіля існує регламент, відповідно до якого свічки необхідно міняти періодично, незалежно від їх стану і працездатності. Зазвичай заміна виконується (для стандартних, некерамических свічок накалу) кожні 25 ... 30 тисяч кілометрів пробігу або раз на два роки, дивлячись який з випадків настане швидше. І бажано виконувати заміну восени, перед настанням холодів. Додаткову інформацію про те, через який інтервал необхідно міняти свічки, ви можете знайти в мануалі до автомобіля або на сайті виробника / його офіційного представника в вашому регіоні.

Що стосується більш технологічних керамічних свічок, то їх термін служби набагато, і вище становить понад 100 тисяч кілометрів пробігу (а деякі японські і до 240 тисяч за запевненням виробника). Якщо з ладу вийшла лише одна свічка розжарювання, необхідно виконати заміну всього комплекту з тим, щоб їх ресурс витрачався однаково, і у них були приблизно однакових експлуатаційні характеристики.

Наслідки несвоєчасної заміни

Незалежно від того, які хороші свічки напруження були використані в конкретному автомобілі, рано чи пізно вони виходять з ладу. Несвоєчасна заміна (тобто, заміна не по регламенту) може привести до дуже сумних наслідків для двигуна, і відповідно, для автовласника це може вилитися дорогими ремонтами. Тому змінювати ці агрегати необхідно вчасно.

Так, якщо їздити на одних свічках 50 ... 70 кілометрів пробігу, то відбувається кородірованіе стрижня свічки від ущільнювального конуса до різьблення, і навіть за розбій. Це призводить до «пріростанію» корпусу свічки до корпусу головки блоку циліндрів. Відповідно, при спробі викрутити її з посадкового місця найчастіше відбувається її поломка або в районі різьблення, або відразу за шестигранником. Через це великий шматок свічки залишається всередині головки блоку циліндрів, а витягти його звідти дуже проблематично. Для цього потрібно демонтувати головку, і використовувати додаткові верстати та обладнання (координатно-розточний верстат). Для зменшення ймовірності таких випадків рекомендується змащувати різьблення свічки спеціальним мастилом.

Друга поширена проблема, пов'язана з довгої експлуатацією свічки напруження, проявляється в тому, що у неї може вийти з ладу безпосередньо нагрівальний елемент. Причому виходи з ладу можуть бути найрізноманітніші. Наприклад, він може отгореть і впасти в камеру згоряння. А це може призвести до дуже серйозних наслідків, таким як руйнування поршня, руйнування клапанного механізму і інших відповідальних і дорогих елементів двигуна.

Інший варіант виходу нагрівального елементу з ладу - це ситуація, коли він «роздувається» у вигляді груші. Це призводить до того, що при демонтажі свічки з її посадкового місця така «груша» відламується і потрапляє в циліндр двигуна. Ситуація аналогічна описаної вище.

Ще одна поширена проблема, пов'язана із заміною свічок накалу на дизель, обгрунтована неправильним моментом затяжки при установці свічки. Найчастіше це виражається в тому, що встановлював її майстер, не користувався динамометричним ключем, а вибрав момент затяжки «на око», зазвичай перевищуючи необхідне значення. Найчастіше при цьому корпус свічки підламується, в ньому з'являється мікротріщина. Свічка продовжує нормально працювати, проте в утвореному місці зламу починається процес кородірованія металу. А це призводить до того, що при демонтажі свічки з її посадкового місця вона зазвичай ламається саме в утвореному місці зламу. Як правило, значення відповідного моменту затягування становить близько 15 ... 20 Н · м (відрізняється у різних машин, тому додаткову інформацію шукайте в мануалі до автомобіля).Затягувати необхідно за допомогою динамометричного ключа.

Якщо на вашому автомобілі свічки розжарювання працюють вже понад 30 ... 40 тисяч кілометрів пробігу, і при цьому їх установка проводилася без використання динамометричного ключа, то краще не демонтувати їх самостійно, а звернутися за допомогою в спеціалізований сервіс. В таких організаціях демонтаж свічок накалу виробляють за допомогою спеціальних вібраційних знімачів, які не тільки безпосередньо відкручують свічку, а й передають на її корпус вібрацію, тим самим розхитуючи її в її посадковому гнізді, і запобігти поломку її корпусу. Вібрація нівелює дію іржі, через яку свічка прикипають до корпусу.

На що звертати увагу при виборі

Для того, щоб відповісти на питання про те, які свічки напруження краще на дизель, необхідно визначитися з тим, за якими параметрами потрібно виконувати вибір. Існує кілька критеріїв.

Матеріал виготовлення

Порівняння світіння металевої і керамічної свічок накалу

В даний час свічки розжарювання діляться на два основні класи за матеріалом виготовлення. Найбільш поширені і дешеві - металеві, їх ще називають штифтовими. Вони мають металеву оболонку зі стійкого сплаву заліза, хрому і нікелю. У них нагрівальний елемент ізольований від корпусу теплопровідність порошком (зазвичай це оксид магнію). Цей матеріал не тільки ізолює спіраль, але і надійно захищає її від шкідливих вібрацій, які можуть механічно пошкодити її.

Інший тип свічок розжарювання - так звані керамічні. У них нагрівач зроблений з тугоплавкого керамічного сплаву, який здатний тривалий час витримувати роботу при максимальних температурах зі збереженням заданих експлуатаційних характеристик. Захисна оболонка у них виконана з сіліконнітріта. Це керамічний матеріал, який володіє надзвичайно високими показниками теплопровідності. Конструкція керамічної свічки дозволяє розігріватися їй до робочої температури за рекордний час - близько 2 секунд. Таким чином, часто водій може відразу ж запускати двигун, що не вичікуючи часу розігріву.

Цікаво, що вимогам екологічних стандартів Євро-5 і Євро-6 відповідають лише керамічні свічки напруження, оскільки вони практично з перших секунд забезпечують згоряння дизельного палива в оптимальному режимі. Тобто, з мінімальними викидами, з мінімальною кількістю чадних газів.

Багато автолюбителів не можуть визначитися з вибором - керамічні або металеві свічки напруження купити в свій автомобіль? Однозначної відповіді в даному випадку немає. Керамічні свічки мають набагато більш високими експлуатаційними характеристиками, і міняти їх потрібно вкрай рідко. Однак вони мають істотний недолік - висока ціна. Тому їх має сенс встановлювати на нові і / або дорогі імпортні автомобілі, які вимогливі до окремих частин двигуна, зокрема, свічок розжарювання. В інших же випадках переплачувати сенсу немає, і можна користуватися стандартними металевими свічками. Однак їх вибір необхідно проводити вже за додатковими параметрами.

кількість спіралей

Найбільш поширеними є свічки з одного нагрівальної спіраллю. Вони відносяться до першого покоління. Час їх розігріву становить близько 10 секунд. Однак останнім часом все більшої популярності набувають свічки з двома спіралями розжарювання. Вони призначені для більш тривалої роботи на холодному двигуні. Друга спіраль є так званої регулюючої. Її використання дозволило добитися двох переваг. Перше - малий час розігріву, що становить близько 2 ... 5 секунд. Друге - знижується навантаження на основну спіраль, що продовжує термін її експлуатації.

Використання саморегулюючих свічок (з двома спіралями) сприяє кращому згорянню дизельного палива, зменшення кількості чадних газів і інших шкідливих речовин в атмосферу. Європейські екологічні стандарти Євро-4, Євро-5 та інші жорстко регламентують ці вимоги. Саме це і стало причиною появи свічок з двома спіралями напруження.

Тому перед тим як вибрати свічки напруження, необхідно додатково уточнити в документації, який саме тип свічок підходить для двигуна вашого автомобіля. І купувати відповідний вузол. Зверніть увагу, що геометричні розміри, посадочні і кріпильні елементи у свічок першого і другого покоління можуть бути однаковими. І відрізнятися вони будуть лише кількістю спіралей.

Замінювати їх між собою не можна. Справа в тому, що свічка з двома нагрівальними спіралями витримує довше часу в розігрітому стані. Тобто, призначена для роботи в тривалому тепловому режимі. І якщо замість неї встановити свічку з одного спіраллю розжарювання, то вона просто перегорить. Саме цей факт часто стає причиною того, що у деяких автолюбителів дуже часто перегорають нові свічки через короткий проміжок часу після установки. Ситуація ускладнюється, якщо на вулиці температура навколишнього повітря значно нижче нуля (сильні морози). В цьому випадку, якщо замість двухнітіевой свічки напруження була встановлена ​​однонітіевая, то ймовірність її швидкого виходу з ладу значно збільшується.

Існує ще один тип свічок - для полегшеного пуску. Їх конструкція передбачає використання однієї спіралі, проте із змінним опором. Його значення змінюється в процесі розігріву двигуна, що забезпечує не тільки легкий запуск двигуна в холодну пору року, але і менше навантаження на свічку і електросистему автомобіля в цілому.

Відповідно, при виборі тієї чи іншої свічки розжарювання, необхідно знати не тільки геометричні розміри свічки, а й її характеристики. І вибирати краще по електронному каталогу. В ідеалі, звичайно, купувати оригінальні запасні частини, проте в зв'язку з тим, що більшість з них невиправдано дорого коштують, то можна знайти і їх більш дешеві аналоги.

кількість полюсів

Сучасні свічки напруження можуть мати один або два полюси підключення. Однополюсне підключення більш просте. При цьому «плюс» харчування подається на свічку, а «мінус» (маса) виводиться на корпус. Більш складні двополюсні свічки мають роздільні контакти окремо для «плюса» і «мінуса».

Споживча напруга

Різні свічки напруження випускаються на різні робочі напруги - від 6 до 24 Вольт. Для більшості легкових автомобілів це значення становить 12 Вольт. Існують свічки розжарювання з функцією післясвітіння. Вони монтуються в комплекті з додатковим електричним опором. Це забезпечує роботу свічки до запуску двигуна на максимальній потужності, а після запуску мотора ця потужність знижується для того, щоб зменшити навантаження на регулювальну спіраль.

електричний опір

Як правило, значення опору у спіралі знаходиться в межах 0,5 ... 1,8 Ом. Воно залежить від конкретної моделі свічки, а також її типу. Так, у керамічних свічок відповідне значення менше, а у металевих - більше. Значення електричного опору безпосередньо впливає на коефіцієнт корисної дії свічки.

температура роботи

В середньому робоча температура свічок накалу знаходиться в межах + 1000 ° С ... + 1350 ° С. Це залежить від конкретної марки свічки. У металевих зразків температура буде нижче, а у керамічних - вище. Вибір температурного режиму необхідно виконувати відповідно до вимог автовиробника. Зазвичай в документації вказується конкретний температурний діапазон для свічок накалу.

стандартні характеристики

Йдеться про геометричні розміри і інших технічних параметрах. Зокрема:

 • діаметр і крок різьби кріплення: від М10 × 1,0 до М18 × 1,5;
 • розмір ключа: 12, 14, 17, 21 мм;
 • спадистість конуса: 63 °, 93 °, 123 °;
 • загальна довжина: 58 ... 137 мм;
 • довжина робочої частини: 17 ... 35 мм;
 • діаметр робочої частини: 4 ... 6 мм.

Інформацію про свічках, придатних для конкретного двигуна, можна дізнатися з його технічної документації. А вибір робити, обов'язково враховуючи дані параметри.

Які свічки напруження краще купити

У цьому розділі представлений список свічок накалу, які краще купити для свого автомобіля, щоб забезпечити не тільки нормальний підігрів палива перед запуском, а й бути впевненим в їх довговічності. Варто відзначити, що список не носить комерційного характеру, і не рекламується жодну торговельну марку, представлену в ньому. Рейтинг складений на підставі відгуків їх експлуатації, які були знайдені в мережі інтернет.

NGK

Японська компанія NGK Spark Plug Co., Ltd є провідним у світі виробником свічок розжарювання для різних видів автомобільної техніки. Свічки накалу NGK призначені для роботи в умовах найнижчих температур, тому можуть використовуватися навіть в умовах крайньої півночі. До переваг свічок NGK відноситься:

 • багаторічний досвід компанії з виробництва свічок накалу для самої різної техніки, і постійне оновлення асортименту за рахунок нових розробок;
 • компанія випускає свічки розжарювання для більш ніж 260 моделей європейської автомобільної техніки (що становить близько 86% ринку);
 • найвищу якість виготовлення і роботи свічок запалювання NGK;
 • унікальна конструкція корпусу свічок, що передбачає використання захисного шару від корозії, ефективну теплопередачу, газонепроникне ущільнення, міцність корпусу, високий опір деформації, високу надійність;
 • випуск різних типів свічок, в тому числі, з металевим стержнем і керамічні високотемпературні свічки розжарювання, здатні розвивати температуру + 1350 ° С, яку свічка набирає за дві секунди.

Відгуки та тести, знайдені в мережі інтернет, дозволяють стверджувати, що насправді свічки напруження НГК є одними з лідерів на даному ринку. Вони мають надзвичайно високими експлуатаційними характеристиками. Однак у них є два недоліки. Перший - висока ціна. Однак багато в чому вона виправдана, оскільки свічки гарантовано будуть надійно і довго працювати. Другий недолік полягає в великій кількості підробленої продукції. Відповідно, перед покупкою необхідно ретельно перевіряти товар.

Асортимент свічок накалу NGK надзвичайно великий. Однак для полегшення вибору тієї чи іншої свічки під конкретну машину і двигун фахівці компанії розробили електронний каталог, за допомогою якого можна швидко підібрати необхідний елемент. Даний ресурс ви без зусиль знайдете в інтернеті. Процедура підбору займає лічені секунди. Там же, в каталозі надається номер свічки по артикулу, за допомогою якого ви можете купити свічку напруження в будь-якому інтернет-магазині.

Denso

Компанія DENSO Corporation - ще один світовий лідер, який випускає, в тому числі і свічки напруження. На багатьох японських і європейських автомобілях її продукція встановлюється в якості оригінальної ще в процесі конвеєрного складання автомобіля. В даний час компанія «Денсо» випускає понад 130 моделей свічок розжарювання, які можна використовувати в 2600 випадках застосування. Це забезпечує близько 98% автомобільного ринку Європи, Азії та США. Тому можна підібрати свічку напруження DENSO практично для будь-якого автомобіля з дизельним двигуном. При цьому свічки відповідають міжнародним стандартам якості ISO TS 16949, ISO 14001 та OHSAS 18001.

Випускаються свічки діляться на наступні види:

 • з одного спіраллю;
 • з двома спіралями;
 • з тривалим післяпускових нагріванням;
 • керамічні свічки;
 • свічки миттєвого нагріву.

Всі свічки напруження Denso позначаються у вигляді DG-ХХХ, де ХХХ - це три цифри. Так, вони позначають:

 • 001 ... 010 - топ-10 найбільш продаваних свічок, близько 46% європейських продажів;
 • 101 ... 198 - інші свічки, близько 50% європейських продажів;
 • 211 ... 246 - свічки розжарювання для OE застосувань TOYOTA (крім керамічних);
 • 301 ... 311 - керамічні свічки розжарювання (включаючи OE застосування TOYOTA);
 • 400 ... 401 - свічки розжарювання з рідинним охолодженням (включаючи застосування TOYOTA);
 • 501 ... 502 - свічки розжарювання для Mazda;
 • 700 ... 703 - нові застосування після 2009 року.

Численні відгуки і тести показують, що оригінальні, непідробні, свічки напруження «Денсо» дійсно відрізняються дуже високою якістю виготовлення, високими експлуатаційними характеристиками і тривалим терміном служби. Тому про їх переваги не має сенсу говорити, все очевидно. Що стосується недоліків, то їх, знову ж таки два, - висока ціна і велика кількість підробок. Вибрати оригінальну свічку ви також зможете за наявним в інтернеті каталогу. Головне, купити свічку напруження Denso в магазині, які реалізують оригінальну продукцію.

Багатьох автолюбителів цікавить питання про те, які свічки напруження купити - NGK або Denso? Насправді конкретно відповісти на це питання не можна, оскільки обидва цих виробника випускають свічки найвищої якості. Тому при виборі необхідно розглядати конкретні моделі, порівнювати їх експлуатаційні характеристики і ціни. У разі купівлі оригінальної продукції однієї або іншої торгової марки у автовласника гарантовано не буде проблем з експлуатацією цих свічок.

Beru

Німецька компанія Beru випускає власні свічки напруження під однойменною торговою маркою. Оригінальна продукція відрізняється високою якістю і широким асортиментом. Багато власників автомобілів з дизельними двигунами купують свічки напруження «Беру» через те, що вони трохи дешевше, ніж зазначені вище NGK або Denso, при тому, що якість у них на висоті. Тому їх можна встановлювати практично в будь-дизельні мотори, звичайно ж, з урахуванням правильного підбору для конкретного мотора.

В даний час свічки напруження Beru діляться на наступні підвиди:

 • GN - для сучасних автомобілів, обладнаної трифазною системою розжарювання;
 • GF - для двигунів з великим робочим об'ємом, що мають прямий впорскування дизельного палива, факельного типу;
 • GH - стрижневі або спіральні свічки, використовуються для додаткових нагрівачів;
 • GD - свічки напруження для тракторів і автомобілів старих поколінь;
 • GV - двофазні стрижневі свічки напруження, застосовуються для автомобілів старих поколінь.

Знайдені в інтернеті (в основному, на численних форумах) відгуки дозволяють стверджувати, що свічки напруження «Беру» - це відмінне рішення для будь-яких автомобілів з дизельним двигуном. Асортимент моделей дозволяє підібрати свічки для більшості європейських машин. На багато марки ця продукція йде в якості оригінальної ще з конвеєра. Тому вони однозначно рекомендовані до покупки як рядовим автолюбителям, так і майстрам, які займаються ремонтом автомобілів на постійній основі.

Febi

Торгова марка Febi, під якою реалізуються свічки напруження, належить німецькому концерну Ferdinand Bilstein GmbH + Co. KG. Тому оригінальні запасні частини мають логотип Febi або Febi Bilstein JR. Компанія займається випуском, а також упаковкою вже готових запасних частин. Якість оригінальних товарів завжди підтверджено сертифікатом з номером DIN ISO 9002, а також перевірено незалежною асоціацією TUV. З 1998 року компанія є одним з найбільших пакувальників запасних частин для вторинного автомобільного ринку на території Європи.

Асортимент свічок накалу Febi дуже широкий. В даний час можна підібрати свічку практично для будь-якої європейської машини. В інтернеті без праці можна знайти електронні каталоги, за допомогою яких можна підібрати модель свічки під конкретну марку і конкретний двигун. Там же надається інформація про відповідні артикули. Процес підбору займає лічені хвилини.

Зверніть увагу, що нерідко в упаковках компанії Febi в даний час зустрічаються як BOSCH і NGK, так підроблені запасні частини китайського походження. Зокрема, вироблені на території Китаю невідомими виробниками. При цьому якість цих виробів дуже низька. Тому при покупці завжди звертайте увагу як на якість виготовлення самої свічки, так і на якість упаковки (поліграфію, наявність помилок в описі і так далі). На оригінальної продукції завжди є напис Febi Germany. Якщо такого напису немає - перед вами підробка.

Знайдені в інтернеті відгуки про свічках напруження Febi, в основному, позитивні. Тому їх можна однозначно рекомендувати до використання на різних автомобілях. Основна проблема полягає лише в наявності великої кількості підробок.

Kager

Торгова марка Kager, під якою випускаються однойменні свічки напруження, належить польській компанії Fota. Її продукція виробляється на декількох заводах на території Європейського Союзу, і відповідає всім стандартам якості цього державного об'єднання. Асортимент свічок досить широкий. Під цією торговою маркою можна купити свічки напруження не тільки для європейських автомобілів, але і для багатьох азіатських (в основному, південнокорейських) машин. У багатьох інтернет-магазинах є електронний каталог, за яким можна підібрати свічку під конкретну марку автомобіля і двигун.

Свічки накалу «Кагера» відрізняється хорошим співвідношенням ціни та якості. Вони можуть бути встановлені як на бюджетні автомобілі, так і на машини бізнес-класу. Відгуки про них в інтернеті, в основному, позитивні. Тому їх однозначно можна рекомендувати до покупки.

BOSCH

Всесвітньо відома компанія BOSCH в даний час випускає три лінійки свічок накалу - Duraterm, Duraterm @ High Speed, DuraSpeed. Всі вони виконані з кераміки, тому мають дуже високими експлуатаційними характеристиками. Розберемо їх особливості по порядку. Почнемо з Duraterm:

 • робоча напруга - 11 Вольт;
 • запатентована інтегрована система управління ниткою розжарення прискорює фазу її попереднього розігріву;
 • запуск двигуна менш, ніж за 4 секунди;
 • залишковий напруження становить близько 3 хвилин;
 • при розігріві витрата палива мінімальний;
 • використання свічок накалу BOSCH Duraterm забезпечує скорочення шкідливих викидів приблизно на 40%, що підвищує екологічність двигуна;
 • свічка накалу збільшує термін служби двигуна за рахунок поліпшення згоряння палива.

Свічки розжарювання Duraterm @ High Speed:

 • свічки розроблені для низьковольтних систем і працюють з напругою 4,4 або 5 Вольт;
 • час нагрівання до температури понад + 1000 ° С - менше 3 секунд;
 • час залишкового напруження - до 6 хвилин;
 • використання низької напруги для роботи свічки знижує навантаження на електросистему автомобіля в цілому;
 • свічка використовує менше палива при тій же ефективності, що і її аналоги;
 • покращений відгук при холодному запуску;
 • свічка розжарення BOSCH Duraterm @ High Speed ​​має збільшений термін служби.

Свічки накалу BOSCH DuraSpeed:

 • керамічна свічка з трубчастим нагрівачем розігрівається до температури понад + 1300 ° С менше, ніж за 2 секунди;
 • робоча напруга свічки - 7 Вольт або 11 Вольт;
 • забезпечення рівної роботи двигуна навіть при надзвичайно низьких температурах;
 • залишковий напруження - до 15 хвилин;
 • стабілізація згоряння палива при роботі в міському циклі, це забезпечує ідеальну регенерацію фільтру сажі;
 • знижена витрата палива при роботі;
 • може бути використана в двигунах, обладнаних системою «старт-стоп», зокрема, ідеально підходить для використання в машинах для їзди в міському циклі при частих запусках і зупинках двигуна в будь-яку погоду.

Останнім часом серед вітчизняних автолюбителів торгова марка BOSCH користується все меншою популярністю. Пов'язано це, в першу чергу, з тим, що якість продукції досить низька при тому, що заявлена ​​ціна їй зовсім не відповідає. Викликано це двома причинами. Перша полягає в тому, що компанія «Бош» має свої заводи в різних країнах, в тому числі, і на території Російської Федерації. Саме ця продукція часто і є неякісною. Якщо ж, наприклад, купити свічки розжарювання BOSCH виробництва Німеччини або Франції, то там якість напевно буде набагато краще. Друга причина зниження популярності згаданої торгової марки полягає в великій кількості підробок. Їх виготовляють в Китаї і Росії. Однак якщо ви купите оригінальні свічки розжарювання BOSCH, то вони напевно прослужать вам довгі роки.З недоліків цих свічок можна відзначити високу ціну.

Bremi

Компанія Bremi розташована в місті Кірспе, розташованому на території Німеччини. Вона виробляє різні елементи систем запалювання автомобільної техніки, в тому числі, свічки напруження. Вони є оригінальними для багатьох моделей таких всесвітньо відомих автовиробників, як AUDI, BMW і Volkswagen. При цьому компанією виробляються свічки напруження для інших європейських, азіатських і американських автомобілів. Якість продукції компанії підтверджено сертифікатами TS 16949, VDA 6, Part 1, ISO 9001: 2000. За допомогою електронних каталогів аналогічно можна підібрати необхідні свічки для самих різних автомобілів.

Відгуки в інтернеті в основній своїй масі вказують на те, що оригінальні свічки напруження Bremi дійсно досить гарні. Відповідно, їх цілком можна рекомендувати для установки на будь-яку відповідну техніку. Співвідношення ціни та якості у них на висоті.

JP Group

Компанія JP Group розташована в Данії, в місті Виборг. Компанія спеціалізується на виробництві різних запасних частин для європейських виробників, таких як Volkswagen, Audi, Skoda, Mercedes-Benz, Opel, Seat, Ford, Porsche та інших. Багато що поставляються запчастини є оригінальними для цих машин. Те ж стосується і свічок накалу.

Свічки накалу JP Group - це відмінне рішення для власників європейських автомобілів. Вони відрізняються високою якістю, тривалим терміном служби і відмінними експлуатаційними характеристиками. Тому вони будуть прекрасною заміною оригінальних свічок або послужать як оригінальних. Відгуки про свічках розжарювання JP Group, в основному, позитивні. Асортимент свічок широкий, і дозволяє вибрати свічку для великої кількості автомобілів.

Brisk

Чеська компанія BRISK Tábor випускає широкий асортимент запчастин для систем запалювання автомобілів, в тому числі свічки напруження під торговою маркою Brisk. В даний час випускається три основних типи таких свічок. Перший - спіральні. Вони використовуються для двигунів старих конструкцій. Дані свічки не мають регулювання. Підключаються при послідовному з'єднанні ланцюга. Існує три моделі спіральних свічок Brisk - 33.50; 34.51; Z25.

Однак більш сучасними варіантами є стрижневі свічки Brisk для дизельних двигунів. Вони діляться на два типи - з одного спіраллю і з двома спіралями. Свічка з одного спіраллю має функцію саморегулювання, що дає можливість регулювати проходить через неї струм, і відповідно, її робочу температуру.

Свічки з подвійними спіралями, в свою чергу, діляться ще на два типи - Brisk Exclusive і Brisk Twin. Свічки накалу «Бріск Ексклюзив» має збільшений термін експлуатації, який становить до 160 тисяч кілометрів пробігу. Час розігріву до робочої температури у них становить 3 секунди. Свічка може використовуватися в дизельних двигунах з передкамерою для насосно-карбюраціонних двигунів, в тому числі, турбированних.

Свічки накалу «Бріск Твін» - це більш простий варіант. Вони також можуть використовуватися практично в будь-яких дизельних двигунах, в тому числі, турбированних. Свічки дозволяють виконувати вимоги, визначені екологічними стандартами EURO 2 і EURO 3.

Компанія Brisk має багато шанувальників серед вітчизняних і зарубіжних автолюбителів. Це стало можливим завдяки відмінним експлуатаційним характеристикам її продукції, довговічності і високій якості виконання. Відгуки та тести, що проводяться автолюбителями, показують, що оригінальні свічки напруження «Бріск» дійсно можна встановлювати на дизельні двигуни, забезпечуючи тим самим його нормальну роботу в довгостроковій перспективі.

SWAG

Компанія SWAG випускає різні запасні частини для таких всесвітньо відомих автовиробників як Mercedes Benz, BMW, Porsche і багатьох інших. В тому числі, свічки напруження. Вся продукція, що випускається підтверджується міжнародними сертифікатами. Однак крім випуску власної продукції компанія також займається упакуванням деталей, випущених під чужою торговою маркою (наприклад, згаданої FEBI). І в деяких випадках виходить, що автолюбитель переплачує, оскільки купити ту ж FEBI буде дешевше.

В цілому ж, відгуки автовласників про свічках напруження SWAG в основній своїй масі позитивні. Тому їх можна підбирати по електронному каталогу, наявного на офіційному сайті виробника або в конкретних інтернет-магазинах. Особливо вони добре підійдуть для європейських (в основному, німецьких) автомобілів.

До питання про підробки

В даний час на полицях автомагазинів можна нерідко зустріти підроблені свічки напруження. В основному їх виробляють на території Китаю і Російської Федерації. Природно, що якість у таких виробів набагато гірше, ніж у оригінальних. І, відповідно, вони не тільки будуть експлуатуватися меншу кількість часу, але і не будуть відповідати заявленим характеристикам. Більш того, вони можуть завдати прямої шкоди двигуну автомобіля. Тому при виборі тих чи інших свічок розжарювання необхідно застосовувати нехитрі методи, що дозволяють звести до мінімуму ймовірність покупки фальсифікату.

В першу чергу необхідно користуватися послугами перевірених магазинів, які мають всі дозвільні документи на проведення торгівлі. Також бажано, щоб вони мали офіційні дозвіл від виробників тих чи інших товарів на реалізацію їх оригінальної продукції, тобто, були їх офіційними представниками. Не варто робити покупки в дрібних кіосках з сумнівною репутацією.

Багато сучасні виробники автомобільних запчастин користуються сучасними методами захисту своєї продукції за допомогою онлайн-перевірки. Так, існує кілька подібних методів. Це може бути перевірка упаковки за наявним на ній коду через офіційний сайт виробника. Або сканування нанесеного на упаковку QR-коду та отримання відповідної інформації на тому ж сайті виробника свічок. Виробники виявляють винахідливість у цій ніші.

Якщо ви впевнені, що в двигуні вашого автомобіля спочатку була встановлена ​​оригінальна свічка, яка вийшла з ладу, має сенс сфотографувати її. Це допоможе візуально порівняти оригінал і виріб, що пропонується в магазині.

Не забувайте візуально перевіряти свічку. Її корпус повинен бути якісно виготовлений, метал добре оброблений, на корпусі немає сколів, задирок, неякісної гравіювання і так далі. Аналогічно і з упаковкою. Імениті виробники не шкодують коштів на виготовленні якісних упаковок, в тому числі для їх захисту. Поліграфія повинна бути якісною, а картинки чіткими, а в описі товару на повинно бути помилок.

висновок

Свічки накалу - важлива деталь дизельного двигуна, і до їх вибору необхідно підходити з усією відповідальністю. В першу чергу необхідно враховувати їх розміри, щоб вони підходили для конкретного двигуна. По-друге, їх тип. Краще, звичайно, купувати керамічні свічки розжарювання, проте вони коштують досить дорого, тому їх краще встановлювати на дорогі іномарки. У більшості ж випадків цілком підійдуть і металеві свічки. Що стосується конкретних торгових марок, то все залежить від співвідношення ціни і якості, а також доступності певних свічок в конкретному регіоні країни, оскільки чимале значення на доступність надає логістика. Якщо у вас був позитивний або негативний досвід використання тих чи інших свічок розжарювання - напишіть про це в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found