Ремкомплект головного гальмівного циліндра - комплектація і як використовувати для ремонту ГТЦ

Використання ремкомплекта ГТЦ

Ремкомплект головного гальмівного циліндра - основа для проведення ремонтних робіт з ГТЦ. У свою чергу, ГТЦ - одна з найважливіших частин гальмівної системи автомобіля, яка завжди повинна знаходитися в справному стані. Це забезпечує безпеку машини, водія і пасажирів, а також запобігання аварійної ситуації на дорозі.

Ремкомплект на головний гальмівний циліндр дозволяє усунути основні несправності, і позбавити автовласника від необхідності купувати новий ГТЦ. Як правило, в нього входять різні гумки і манжети, мета яких полягає в забезпеченні герметичності гальмівної системи, адже її втрата - це основна причина несправності автомобільних гальм.

склад ремкомплекта

Склад ремкомплекта головного гальмівного циліндра відрізняється в залежності від декількох факторів:

 • моделі автомобіля, для якого призначений набір;
 • виробника;
 • складу комплекту (повний або неповний).

Так, комплекти відрізняються між собою не тільки наявністю тих чи інших витратних матеріалів, але і їх кількістю. В повні комплекти входять перераховані нижче елементи, а в неповні - лише манжети. Отже, в більшості випадків до складу ремкомплекта входять наступні витратні матеріали:

Ремкомплект ГТЦ до ВАЗ-2109

 • розділова манжета камер;
 • головна манжета поршня циліндра;
 • зовнішня манжета циліндра;
 • ущільнююча манжета для ГТЦ;
 • захисний ковпачок для ГТЦ;
 • ущільнювач для головки поршня;
 • ковпачок для штуцера шланги прокачування від циліндра вимикання зчеплення;
 • поршні (первинний і вторинний);
 • відвідні пружини для поршнів;
 • кільця ущільнювачів для поршнів;
 • сідло для поршнів;
 • держатель пружини поршня і гвинт тримача.

Використовувати ремкомплект головного гальмівного циліндра слід при появі несправностей в його роботі. Про них далі.

Ознаки несправності головного гальмівного циліндра

Існує ряд об'єктивних ознак, що вказують на те, що ГТЦ несправний. До них відноситься:

 1. Поява гальмівної рідини на корпусі вакуумного підсилювача гальм в місці його стику з головним гальмівним циліндром. Причина цього полягає в тому, що вийшов з ладу комірцевий манжет низького тиску в ГТЦ, внаслідок чого буде потрібно замінити.
 2. Відчуття "м'якості" в педалі . В даному випадку найвірогідніша причина полягає в тому, що в систему потрапило повітря через розгерметизації гальмівної гідросистеми. Ще один варіант - знос манжети поршнів головного гальмівного циліндра або знос "дзеркала" ГТЦ.
 3. Підклинювання педалі гальма . Причиною несправності такої проблеми полягає в тому, що виникло засмічення або перекриття компенсаційного отвору в корпусі головного гальмівного циліндра.
 4. Заїдання педалі гальма в момент процесу гальмування . Даний ознака може бути викликаний подклиниванием поршнів в головному циліндрі в разі потрапляння в систему бруду. Це, в свою чергу, може бути наслідком того, що гальмівна рідина "потягнула" вологу, оскільки вона є гигроскопичной. Разом з пилом в систему також можуть проникнути дрібні тверді частинки. Саме тому автовиробники рекомендують періодично міняти рідину в гальмівній системі.
 5. Чи не повернення педалі педалі гальма в початкове положення після натискання. Причин проблеми може бути декілька. Наприклад, вихід з ладу однієї або двох зворотних пружин поршнів ГТЦ або несправність в приводі педалі гальма.

Пристрій головного гальмівного циліндра

Знаючи пристрій гальмівного циліндра, ви зможете без проблем впоратися з його ремонтом, застосувавши необхідні елементи з ремкомплекта. У більшості сучасних автомобілів використовують ГТЦ, що складається з двох секцій, кожна з яких відповідає за роботу пари коліс. У разі передньопривідного автомобіля один контур працює з переднім лівим та заднім правим колесом, а інший - переднім правим і заднім лівим. Якщо ж ми говоримо про задньопривідних машинах, то один контур відповідає за передні гальма, другий - за задні. Використання двох контурів робить гальмівну систему набагато надійніше.

схема ГТЦ

Головний гальмівний циліндр складається з таких частин:

 • Корпус. У ньому знаходяться всі робочі механізми циліндра.
 • Розширювальний резервуар. Його завдання - харчування гідросистеми робочою рідиною.
 • Робочі трубки, призначені для пропускання рідини в схемі.
 • Поршні. Завдяки йому в системі забезпечується необхідний тиск.
 • Відвідні пружини. Працюють як противагу поршням, піднімаючи їх, і утримуючи в початковому положенні за умови відсутності протидії.
 • Манжети і кільця для ущільнення. Їх завдання - забезпечення необхідного рівня герметичності як в циліндрі, так і в гідравлічної гальмівної системи в цілому.
 • Датчики перепаду тиску. Вони передають інформацію ЕБУ, яка, в свою чергу, повідомляє водієві про виниклі несправності в гідравлічній системі гальмування (падінні тиску, низького рівня рідини і так далі).

Без знань принципу роботи вам навряд вийде перевірити правильність його спрацьовування. Так що далі пропонуємо зрозуміти як працює ГТЦ і перевірити його справність.

Алгоритм роботи головного гальмівного циліндра

Основне завдання ГТЦ полягає в тому, щоб перетворити тиск, наявне на педалі гальма автомобіля, в гідравлічний тиск гальмівної системи за допомогою робочих циліндрів. Тобто, він є головним розподільчим ланкою, завдяки якому робоча рідина подається до виконавчих механізмів.

Під час натискання на педаль гальма в магістралі створюється тиск, через що шток вакуумного підсилювача штовхає перший поршень циліндра, який перекриває компенсаційний отвір. Внаслідок цього збільшується тиск в першому, а потім і в другому контурі. А порожнечі, які виникають під час руху поршнів, заповнюються робочою рідиною. При цьому рух самих поршнів буде проходити до тих пір, поки це дозволить поворотна пружина.

При досягненні максимального тиску в контурах виконується спрацьовування гальмівного механізму. Після того, як водій прибрав ногу з педалі гальма, пружини повертають поршні в початкове положення, а тиск в системі нормалізується (стає атмосферним). В системі існує розширювальний бачок, куди повертається гальмівна рідина, перешкоджаючи таким чином створення розрідження в системі. При виході з ладу одного з контурів циліндра інший буде продовжувати працювати, забезпечуючи гальмування, хоча і з меншою ефективністю.

В системі повинна використовуватися тільки спеціальна гальмівна рідина, яка рекомендована автовиробником. Вона володіє високою температурою кипіння і високою стійкістю до механічних стисканням. Купуйте оригінальне масло!

Перевірка головного гальмівного циліндра

Пристрій головного гальмівного циліндра на увазі використання ущільнюючих гумових деталей, які періодично виходять з ладу і стають основною проблемою при проведенні перевірки. Тому, в разі, якщо в роботі гальмівної системи виникли неполадки, описані вище, необхідно перевірити її роботу. І почати необхідно саме з ГТЦ. Перевірка виконується в такій послідовності:

 • Необхідно перевірити наявність патьоків на корпусі, а також наявність тріщин на ньому.
 • Далі потрібно перевірити герметичність і стан ущільнюючих елементів циліндра. При будь-якому обсязі проведених ремонтних робіт необхідно обов'язково замінити всі гумові ущільнювачі, які є в складі ремкомплекта головного гальмівного циліндра. Перевірка герметичності циліндра виконується на спеціальному стенді. Тому в умовах звичайного гаража ця процедура навряд чи можлива.
 • Також обов'язково потрібно перевірити дзеркало циліндра . Воно не повинно мати раковин і пошкоджень. Крім цього, не допускається зміна його геометричної форми (перетворення в овал).
 • Потрібно перевірити зазор між поршнями і циліндром . Не допускається його збільшення понад норму, зазначеної в мануалі до вашого автомобіля.

Якщо перевірка показала поява змін в роботі ГТЦ, то не чекаючи повного виходу його з ладу, рекомендуємо відремонтувати його, замінивши деякі елементи з ремкомплекта. Врахуйте, що з його допомогою можна усунути лише дрібні несправності (наприклад, текти гальмівної рідини).

У разі ж, якщо було пошкоджено дзеркало циліндра , тобто, на ньому з'явилися подряпини, раковини або інші пошкодження, то він стає неремонтопрігоден. Єдиний вихід в такому випадку - його повна заміна.

Ремонт і заміна ремкомплекта головного гальмівного циліндра

Після того, як ви з'ясували причину поломки, вам необхідно купити ремкомплект головного гальмівного циліндра. Вони діляться на два основних типи - повний і неповний. Для деяких машин необхідний додатково спеціальний ключ (наприклад, для ВАЗ 2110). У комплект повного набору входять: пластикові конуса для монтажу нових манжет на тіло поршнів, шайби, пружини, пильовики, всі необхідні манжети. Якщо комплект неповний, то в нього, як правило, входять лише манжети ГТЦ.

Як же поміняти ремкомплект головного гальмівного циліндра? Алгоритм виконання робіт наступний:

Ремкомплект ГТЦ до ВАЗ 2108-2109

 1. Зняти мінусову клему з акумулятора і клеми з бачка гальмівної рідини. Це робиться для того, щоб електронний блок управління надалі не вивів повідомлення про помилку.
 2. Далі необхідно злити з системи робочу рідину. Робиться це за допомогою медичного шприца і трубок. Деяка рідина все ж залишиться в системі, тому приготуйте заздалегідь ганчір'я для усунення патьоків. Все від'єднані трубопроводи необхідно "заглушити".
 3. Після цього потрібно приступити до зняття безпосередньо ГТЦ. Цей процес буквально незначно відрізнятиметься для кожної моделі автомобіля, тому неможливо дати певних рекомендацій в рамках однієї статті, але одне можна сказати з упевненістю, що прикручений до вакуумника лише двома шпильками.

Подальший ремонт головного гальмівного циліндра необхідно проводити на робочому столі (верстаті). Як показує практика, капітальний ремонт ГТЦ в умовах гаража неможливий або не приносить бажаних результатів. Тому обмежимося розглядом випадку заміни гумових ущільнювачів з ремкомплекта гальмівного циліндра.

Зверніть увагу, що під час демонтажу з циліндра буде витікати гальмівна рідина, яка може потрапити на стіл або навколишні предмети. Тому рекомендуємо вам на початковому етапі підстелити дрантя або щільний папір для того, щоб масло стікало на нього.
 • Для демонтажу необхідно відкрутити стопорні і кріпильні болти механізму. Після чого розібрати корпус. Робити це потрібно акуратно. щоб наявні всередині пружинки НЕ розлетілися на всі боки.
 • Всі старі гумові ущільнення і манжети видалити з корпусу, після чого почистити їх посадочні місця від можливої ​​бруду і пилу з маслом.
 • При складанні все нові гумові ущільнення необхідно змастити використовуваної гальмівною рідиною (бажано нової). А мідні кільця під стопорними болтами краще замінити на нові. Кріпильні і стопорні болти краще покрити мідної мастилом (спреєм або пастою) з тим, щоб в подальшому при необхідності вони не прикипіли і їх можна було без праці викрутити.
Категорично забороняється ремонтувати регулятор тиску ГТЦ. Налаштування регулятора встановлено виробником при його виготовленні, тому регулятори тиску змінюються цілком.

Заміна ремкомплекта головного гальмівного циліндра

Використання ремкомплекта для ГТЦ ВАЗ

Збірка і установка циліндра на місце виконується в зворотному порядку. Не забудьте накинути клему на акумуляторну батарею. У систему обов'язково заливати нову робочу рідину (нею ж змащують нові гумові ущільнювачі деталі), після чого виконується прокачування гальмівної системи з тим, щоб вигнати з неї повітря.

Виробники ремкомплектов

Популярними виробниками ремкомплектов головного гальмівного циліндра, що використовуються на території нашої країни, є такі компанії:

 • АТЗТ "Волжскрезінотехніка". Підприємство виробляє ремкомплекти для вітчизняних автомобілів - "Жигулів", "Москвичів" і інших популярних марок (на Москвич 2140 складається з 3-х пар манжет кожна з яких має свій кат. Ном. 412-3505045, 042 і 036).
 • FENOX Global Group (Білорусь). Компанія виробляє широкий асортимент ремкомплектів для вітчизняних і зарубіжних автомобілів. Зокрема, для ВАЗ-2101, 2106, 2107 і ВАЗ-2121 каталожний номер ремкомплекта ГТЦ - KPT1963C3, ціна ремкомплекта 1,3 ... 1,7 $. А для Москвича 2140-3505032.
 • ПАТ "Балаковорезінотехніка". Виробник гумотехнічних виробів, що випускає більше 6000 найменувань і забезпечує безперебійну роботу автоконвейер ВАЗа, КамАЗа, ГАЗу (каталожний номер для ремкомплекта ГТЦ автомобілів ВАЗ 2108-09 - 21080350503300, ремкомплект від виробника, ціна - близько 1 $).
 • Компанія "Базальт". Російський виробник, що випускає ремкомплекти ГТЦ для вітчизняних автомобілів.
 • SEIKEN. Виробник з Японії, що випускає ремкомплекти, в основному, для японських автомобілів (наприклад, HONDA, каталожний номер комплекту - SK62811, ціна ремкомплекта головного гальмівного циліндра - 16 ... 18 $).
 • Aisin Seiki Co Ltd (або просто Aisin). Ще одна японська компанія, яка виробляє комплектуючі для автоскладальних виробництв. Багато продукції виробляє для Toyota.
 • SEGURIDAD INDUSTRIAL, SA (SEINSA), Іспанія. Виробляє продукцію, в тому числі ремкомплекти ГТЦ під ТМ AUTOFREN. Використовуються в багатьох європейських автомобілях. (Наприклад, каталожний номер набору - D1298, ціна - 2 ... 3 $).
 • Компанія DELPHI, США. Її ремкомплекти використовуються як на американських, так і європейських машинах (наприклад, Mercedes).
 • ATE, Німеччина. Виробляє ремкомплекти для європейських автомобілів (наприклад, каталожний номер 03037030232, ціна ремкомплекта ГТЦ - 20 ... 25 $).

Хотілося б нагадати що ...

За допомогою ремкомплекта ГТЦ можна усунути лише незначні несправності в його роботі - текти гальмівної рідини, плавність роботи педалі, регулювання гальмівної системи. Якщо ж циліндр пошкоджений фізично, то в більшості випадків він підлягає повній заміні, і на жаль, заміною манжет тут не обійтися.

По закінченню проведення робіт по заміні ремкомплекта головного гальмівного циліндра не забудьте виконати прокачування гальмівної системи , щоб забезпечити її герметичність і відсутність в ній повітря. А перед виїздом на дорогу спробуйте ефективність роботи гальмівної системи неподалік від гаража, дотримуючись при цьому правил безпеки.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found