4 способи як перевірити регулятор тиску палива на дизелі і інжекторі

Питанням про те, як перевірити регулятор тиску палива задаються власники машин як з бензиновим, так і з дизельним двигуном. Даний вузол встановлюється в паливну рампу тих і інших моторів. У деяких випадках їх може бути два - для контуру низького і високого тиску. Конструктивно датчик тиску палива (або скорочено ДДТ) складається з двох частин - металевої мембрани і тензорезисторов, які здатні змінювати своє електричну напругу. По суті, перевірка регулятора тиску палива і зводиться до того, щоб заміряти видається їм напруга / опір.

зміст:

 • Що таке ДДТ і як він працює
 • Ознаки виходу з ладу датчика
 • Причини поломки ДДТ
 • Як перевірити датчик тиску палива

Як перевірити регулятор тиску палива

Опис роботи регулятора тиску палива

Перед тим як перейти до питання про те, як перевірити датчик тиску палива, необхідно розібратися з принципом його роботи. Це дасть повноту розуміння даного процесу. Як зазначалося вище, ДДТ складається з двох частин - механічної та електричної. Механічна частина - це металева мембрана, яка прогинається під впливом зусилля, викликаного тиском у паливній системі. Слід зазначити, що на датчиках, розрахованих під різний тиск, товщина мембрани також буде різною. Зокрема, чим товще мембрана - тим на більший тиск розрахований датчик. Також варто відзначити, що в деяких машинах використовується два датчика - в контурі високого тиску і в контурі низького тиску. Називаються вони відповідно.

Електрична частина датчика тиску палива складається з чотирьох тензорезисторів, які змінюють значення свого електричного опору в залежності від що чиниться на них механічного тиску. Тензорезистори з'єднані по електричній схемі «місток Уїнстона», і до них через підсилювач до них подається напруга. Відповідно, його вихідне значення буде змінюватися в залежності від того, як сильно зігнеться мембрана. По суті, перевірка датчика тиску палива полягає в вимір вихідної напруги з датчика тиску палива.

За інформацією від датчика ЕБУ дає команду на відкривання паливного клапана, в результаті чого його тиск скидається за рахунок того, що воно перепускается з рейки. Це актуально як бензинових двигунів з інжектором, так і для сучасних дизельних систем Common Rail, які управляються за допомогою електронних систем.

Паливо подається під тиском в рампу, елементом якої є і датчик з мембраною. При цьому мембрана вигинається, внаслідок чого змінюється опір резисторів. Зазначене вхідна напруга може коливатися в межах від 0 до 80 мВ (відповідно, 0 показує, що тиску немає зовсім, а 80 мВ вказують, що значення тиску є максимально допустимим). За допомогою електронного підсилювача діапазон вихідної напруги збільшується до 0 ... 5 Вольта, які і передаються на електронний блок керування двигуном (ЕБУ).

Значення вихідної напруги однаково, проте тиск у бензинових і дизельних двигунів, як відомо, різняться. Для довідки:

 • У дизельного двигуна значення вихідної напруги становить 1,3 Вольта при тиску 250 Бар, і воно збільшується до 4,5 Вольта при тиску 2500 бар (1 Бар = 100 кПа).
 • У бензинових двигунів напруга 1,3 Вольта буде при тиску 50 Бар, а значення 4,5 Вольта при тиску 200 Бар.

Наведені дані є приблизними, і взяті за приклад для датчика від компанії BOSCH, що встановлюються на деякі моделі автовиробників BMW, Alfa Romeo і багатьох інших. Аналогічні характеристики можуть відрізнятися у конкретних марок автомобілів, в тому числі використовують різні регулятори тиску палива.

На старих дизельних двигунах використовується механічний регулятор тиску палива. Однак в силу того, що на сучасних автомобілях він практично не використовується, розглядати його пристрій ми не станемо.

Ознаки поломки датчика

До ознак несправності відноситься:

 • Активація на приладовій панелі контрольної лампи Check Engine. При скануванні помилок діагностичним приладом будуть показані одна або кілька помилок з номерами P0190, P0191, P0192, P0193, P0194. Всі вони сигналізують про проблеми в ланцюзі управління датчика тиску палива.
 • Падіння потужності двигуна. При цьому машина втрачає свої динамічні характеристики (погано розганяється), не тягне, особливо, якщо вона навантажена. Причиною цього стає той факт, що електронний блок управління при отриманні некоректної інформації від датчика (або відсутності сигналу від нього) просто підставляє стандартні кількісні значення палива і повітря. Через це і виходить топливовоздушная суміш з неоптимальними параметрами.
 • Перевитрата палива. Залежно від потужності двигуна це значення також змінюється.
 • Машина погано заводиться як «на гарячу», так і «на холодну».
 • При роботі двигуна на високих оборотах можливе виникнення так званих «провалів», коли обороти різко змінюються, а машина не слухається педалі акселератора.

Взагалі, їздити на машині з несправним регулятором тиску палива небажано. І висловлює це не тільки в тому, що машина втратила свої динамічні характеристики, але і в тому, що паливний насос буде працювати, що називається «на знос», оскільки він не може тривалий час підтримувати значний тиск. А це природним чином призводить до зниження його ресурсу і можливого передчасного виходу з ладу.

Також має сенс перевірити датчик тиску палива в дизельних двигунах в разі, якщо за допомогою діагностичного приладу була виявлена ​​помилка Р1181, що сигналізує про те, що система не може забезпечити герметичність в паливній рампі. Однією з причин цього якраз може бути несправний регулятор тиску палива.

Причини поломки датчика тиску палива

Причин виходу з ладу датчика тиску палива насправді небагато. Це або пошкодження внутрішніх частин датчика, або його проводки. У першому випадку це може бути механічне пошкодження корпусу, його іржавіння через механічного пошкодження або банальної старості. Також може пошкодити будь-якої електричний контакт всередині датчика. Як правило, ремонт його неможливий, і він підлягає заміні.

Однак частіше пошкоджується не саме датчик, а його сигнальна проводка або роз'єм для підключення (так звана «фішка»). У деяких випадках відзначається, що під впливом вібрації перетіраются дроти, псується їх ізоляція, навіть можливе виникнення короткого замикання, через що двигун може затихнути прямо на ходу. В цьому випадку необхідно виконати додаткову діагностику і виконати заміну проводки і / або роз'єму, який одягається на датчик.

Відзначається, що на деяких автомобілях при заміні датчика на новий необхідно «прописати» його в пам'яті електронного блоку управління двигуном. Особливо це стосується неоригінальних датчиків. Для цього необхідно використовувати додаткові апаратні і програмні засоби, тому краще звернутися за допомогою до спеціалізованого сервісного центру.

Що стосується механічного клапана регулювання тиску палива, то він може банально пропускати деяку кількість палива, через що в системі буде присутній низький тиск з усіма витікаючими наслідками, зокрема, падінням потужності двигуна, «сіпанням» машини та іншими неприємностями.

Причинами поломки також може бути засмічення сіточки на регуляторі. Засмічення може бути викликано потраплянням сміття в паливо в разі, якщо паливний фільтр не справляється з покладеними на нього завданнями або він просто забитий сам і сміття з нього проходить в паливну магістраль. Що стосується дизельних двигунів, то в холодну погоду солярка може замерзати, і в ній утворюються тверді частинки парафіну. У цьому випадку має сенс скористатися розморожувачі дизельного палива.

Ще одна причина - знос або заклинювання замикаючого елемента всередині корпусу регулятора тиску. Чергова причина несправності - нещільне прилягання конуса регулятора всередині рейки. Також причиною несправності може бути електронна система управління (котушка, мікросхема з тензорезисторами).

Як перевірити справність датчика тиску палива

Перевірити справність регулятора тиску палива можна двома методами - з демонтажем паливної рейки разом з регулятором або без такого. Перший метод більш складний, однак з його допомогою можна перевірити не тільки роботу регулятора тиску, а й інших елементів паливної системи. Крім цього, для такої перевірки необхідний спеціальний стенд, який є тільки в спеціалізованих автомайстерень, зокрема, у офіційних представників конкретного автовиробника. Хоча деякі автолюбителі збирають подібні саморобні у себе в гаражі.

Перевірка датчиків старого зразка

Згадані вище регулятори тиску палива старого зразка можна було перевірити, просто пережавши на нетривалий час «обратку» палива. Цей метод старий, і відповідно, підійде для автомобілів старої конструкції. Таку перевірку необхідно виконувати обов'язково «на холодну», коли двигун ще не прогрівся. Найкраще це робити приблизно протягом однієї хвилини після запуску двигуна. Актуально для бензинових двигунів.

Основна дія в даному випадку - перетиснути за допомогою плоскогубців шланг зворотної подачі палива на кілька секунд. Якщо при цьому троян і погано працює мотор відновив обертів і став нормально працювати, значить, вийшов з ладу саме регулятор тиску палива. Однак пам'ятайте, що на тривалий час віджимати шланг не можна, оскільки це може призвести до зносом паливного насоса аж до його виходу з ладу або зриванням будь-якого хомута на місці кріплення паливних шлангів. Проте такий метод підходить лише для тих машин, у яких в зворотній паливної магістралі використовують довгі гумові шланги. А на багатьох сучасних іномарках ці елементи виконані з металу, відповідно, механічно перетиснути їх не вийде.

Перевірка за допомогою мультиметра

Перевірку електронного датчика тиску палива, встановленого на рампі, необхідно з перевірки наявності харчування на ньому. Для цього потрібно зняти «фішку» з нього і за допомогою електронного мультиметра, перекладеного в режим вимірювання напруги, перевірити відповідні значення. Чорний щуп встановлюється на будь-який «мінус», а червоний - на ніжку на «фішку». Якщо все справно, то на екрані мультиметра має бути значення 5 Вольт постійного струму. Наступний крок перевірки полягає в тому, що червоний щуп встановлюється на «плюс» акумулятора (або найближчої точки, де можна взяти напруга), а чорний щуп - на мінусову ніжку на «фішку». У справному стані значення має бути -12,3 Вольта (або просто 12 Вольт). Якщо все так, значить, проводка датчика ціла. Можна повертати «фішку» на її посадочне місце на датчику.

Наступний крок - перевірка рівня сигналу від датчика. Для цього чорний провід мультиметра необхідно помістити на мінусову клему акумулятора, а червону - на третій сигнальний провід (зазвичай він знаходиться посередині). Далі потрібно запустити двигун і дати попрацювати йому на холостих обертах (мінімальних). При цьому вихідна напруга також має бути мінімальним. Як зазначалося вище, це значення буде приблизно 1,3 Вольта. При натисканні на педаль акселератора (збільшенні оборотів двигуна) відповідне значення буде зростати аж до 4,5 ... 5 Вольт (на максимальних обертах). Ця зміна можна відстежити в динаміці. Якщо зміна напруги відбувається - регулятор справний. Якщо значення напруги не змінюється - його потрібно міняти на новий.

Однак після перевірки «фішки» необхідно ще перевірити провід, який йде безпосередньо на електронний блок управління. Робиться це також за допомогою мультиметра. Якщо в процесі зміни обертів двигуна відповідне значення динамічно змінюється, значить регулятор тиску справний. У дуже рідкісних випадках можливі ситуації, коли проблемою стає сам ЕБУ, зокрема, так звані «глюки» в його програмному забезпеченні.

Перевірка за допомогою манометра

В даний час для перевірки справності регулятора тиску палива використовують манометр - прилад для вимірювання тиску в паливній системі (і не тільки). Під'єднується манометр між паливним шлангом і штуцером. Попередньо необхідно від'єднати вакуумний шланг.

Робочий тиск бензинового двигуна буде близько 2,5 ... 3 атмосфер, перед виміром це значення необхідно обов'язково додатково уточнити по мануалу або в інтернеті. При перегазовке тиск трохи опускається (на кілька десятих часток атмосфери). Після цього клапан деякий час повинен тримати тиск в системі, що можна спостерігати за показаннями манометра. Далі за допомогою плоскогубців необхідно перетиснути зворотний паливопровід, що сприяє зростанню тиску до 2,5 ... 3,5 атмосфер.

Перевірка регулятора тиску ТНВД Common Rail

В першу чергу необхідно перевірити значення опору індуктивної котушки управління. Точні дані необхідно взяти в додаткової довідкової літератури, проте в більшості випадків відповідне значення буде знаходиться близько 8 Ом. Вимірювання значення опору проводять все тим же електронним мультиметром, переведеним проте в відповідний режим роботи. Якщо виміряне значення істотно відрізняється в ту або іншу сторону - датчик свідомо несправний, і його потрібно замінити.

Для більш детальної діагностики застосовується додаткове дороге устаткування, що використовується лише в автосервісах, оскільки пересічному автовласнику воно просто не потрібно. З його допомогою перевіряється не тільки герметичність клапана регулятора, але і лінійність його управління. Якщо з герметичністю все зрозуміло, то лінійність управління забезпечує його плавне закривання / відкривання, яке сприяє нормальному перетоку дизельного палива по магістралі в обратку. Якщо ж будуть мати місце механічні заїдання, то і характеристика управління буде нелінійної. Для її побудови використовується спеціальне апаратне і програмне забезпечення.

У більшості випадків ремонт безпосередньо датчика тиску палива навряд чи можливий, тому його просто міняють на новий. Однак для багатьох автомобілів вартість цього вузла досить висока (навіть для вітчизняних ВАЗів і їх бюджетних аналогів). Тому перед заміною цього вузла необхідно точно переконатися, що вийшов з ладу саме датчик тиску палива, інакше в іншому випадку це буде зайва трата чималих грошей.

висновок

Регулятор тиску палива - нескладний, однак важливий вузол паливної системи, який безпосередньо впливає на роботу двигуна. Це стосується як бензинових, так і дизельних моторів. Варто враховувати, що при його виході з ладу двигун починає працювати не в оптимальному режимі, через що створюється топливовоздушная суміш з неправильним складом, а паливний насос починає працювати «на знос», що призводить до зниження його загального ресурсу. Тому при виникненні підозри на вихід з ладу датчика тиску палива необхідно якомога швидше виконати діагностику з тим, щоб повернути роботі двигуна оптимальні параметри роботи.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found