7 кращих герметиків для глушника | Швидкий ремонт вихлопної

Герметик для глушника дозволяє без демонтажу виконати ремонт елементів вихлопної системи в разі їх пошкодження. Ці цифри є жаростійкі керамічні або еластичні герметики, що забезпечують герметичність системи. При виборі того чи іншого герметика для ремонту глушника необхідно звертати увагу на його експлуатаційні характеристики - гранична робоча температура, агрегатний стан, зручність використання, довговічність, гарантійний термін використання та інше.

зміст:

 • Призначення герметика для глушника
 • Коли користуватися складами
 • Як правильно вибрати засіб
 • Огляд кращих герметиків

Герметик для глушника

Вітчизняні та зарубіжні автолюбителі користуються рядом популярних герметиків для вихлопної системи автомобіля. В даному матеріалі представлений короткий огляд найбільш популярних і ефективних герметиків з описом їх роботи, а також зазначенням обсягу упаковки і актуальною ціною.

Назва найбільш популярного герметика з лінійки Короткий опис і особливості Обсяг реалізованої упаковки, мл / мг Ціна однієї упаковки станом на літо 2019 року, російських рублів
Liqui Moly Auspuff-Reparatur-Paste Ремонтна паста-герметик вихлопної системи. Максимальна температура - + 700 ° С, не має запаху. Відмінно показує себе на практиці. 200 420
Керамічний герметик Done Deal Дуже добре підходить як для ремонтних, так і для монтажних робіт. Збільшує термін експлуатації вихлопної системи на 1,5 ... 2 роки. Дуже щільний і густий. З недоліків можна відзначити лише швидку полімеризацію, що не завжди зручно в роботі. 170 230
CRC Exhaust Repair Gum Клей-мастило для ремонту вихлопних систем. Використовується для усунення тріщин і отворів у вихлопній системі. Максимальна температура - + 1000 ° С. При включеному двигуні застигає за 10 хвилин. 200 420
Permatex Muffler Tailpipe Sealer Герметик для глушника і вихлопної системи. Не дає усадку після монтажу. За допомогою засобу можна ремонтувати глушники, резонатори, розширювальні баки, каталізатори. Максимальна температура - + 1 093 ° С. Забезпечує високу герметичність. 87 200
ABRO ES-332 Ремонтний цемент глушника, резонатора, вихлопних труб і інших подібних елементів. Максимально допустима температура - + 1100 ° С. При включеному двигуні застигає за 20 хвилин. 170 270
Bosal Герметик цемент для систем випуску. Може використовуватися як ремонтне і монтажне засіб. Дуже швидко застигає, що не завжди зручно. 190 360
Holts Gun Gum Paste Паста герметик для ремонту глушників і вихлопних труб. Може використовуватися на різній техніці. 200 170

Навіщо потрібні герметики глушника

Елементи вихлопної системи автомобіля працюють в дуже жорстких умовах - постійні перепади температур, попадання вологи і бруду, вплив шкідливих речовин, що знаходяться безпосередньо в вихлопних газах. Всередині глушника поступово накопичується конденсат, через що відбувається його іржавіння. Це природний процес, який призводить до руйнування вихлопної труби або резонатора. Однак існує і ряд аварійних причин, за якими відбувається аналогічну дію.

Причини ремонту системи вихлопу

На пошкодження елементів вихлопної системи впливають такі процеси:

 • прогари труб, резонатора, глушника або інших частин;
 • хімічна корозія металу через вплив парів неякісного палива, хімічних елементів, якими обробляють дорогу, дорожнього бітуму та інших шкідливих елементів;
 • неякісний метал, з якого виготовлений глушник або інші згадані частини системи;
 • часті перепади температур, при яких експлуатується машина і система вихлопу зокрема (особливо актуально для частих, але нетривалих поїздок в холодну пору року);
 • механічне пошкодження глушника або інших частин системи (наприклад, через їзди по нерівних дорогах);
 • неправильна і / або неякісна збірка система вихлопу машини, через яку вона працює з підвищеною інтенсивністю.

Перераховані вище фактори сприяють тому, що з часом система вихлопу автомобіля розгерметизується, і з неї назовні виходять вихлопні гази, а всередину потрапляє волога і бруд. Як результат маємо не тільки подальше руйнування всієї системи вихлопу, але і зниження потужності авто. Оскільки крім того, що елементи глушать звукові хвилі, вони відводять відпрацьовані гази з двигуна.

Ремонт вихлопної системи можна проводити двома шляхами - з використанням зварювальних робіт, а також ремонт глушника без зварювання. Саме для виконання ремонту без демонтажу і призначений згаданий герметик.

Де і як використовується герметик для глушника

У більшості випадків за допомогою цього засобу обробляють такі деталі:

 • Елементи нової вихлопної системи. Зокрема, місця з'єднань внутрішніх кільцевих поверхонь деталей, труб, фланців. При цьому товщина шару герметика може бути різною, аж до 5 мм.
 • Ущільнення елементів існуючої вихлопної системи. Аналогічно - місця з'єднань, куди просочуються вихлопні гази, фланцеві з'єднань та інше.
 • При ремонті глушника. Тут його використовують в трьох цілях. Перша - при появі на корпусі глушника тріщини / тріщин. Друга - якщо для ремонту глушника застосовується металева латочка, то її потрібно крім кріпильних елементів також монтувати за допомогою герметика. Третя - в аналогічній ситуації герметиком потрібно обробляти саморізи (або інші елементи кріплення, наприклад, заклепки), які використовуються для монтажу заплатки на корпус глушника.

Поради щодо використання жаростійкого клею для ремонту глушника:

 • Перед нанесенням герметика на оброблювану поверхню її потрібно ретельно очистити від сміття, іржі, вологи. В ідеалі потрібно також знежирити (цей нюанс краще уточнити в інструкції, оскільки не всі герметики стійкі до масла).
 • Герметик потрібно наносити рівним шаром, однак без надмірностей. Видавлену з-під доданків поверхонь пасту для вихлопної системи потрібно акуратно видалити (або розмазати по бокових поверхнях для забезпечення більшої герметичності).
 • Герметик для глушника зазвичай застигає мінімум від одного до трьох годин при нормальній температурі. Точна інформація написана в інструкції.
 • Герметик можна використовувати лише як тимчасовий захід або для ремонту невеликих ушкоджень елементів вихлопної системи. При значних ушкодженнях (великі прогнилі дірки) потрібно міняти елемент.
Відмінне застосування герметика - профілактика та збирання елементів нової системи.

За якими критеріями вибирати герметик для глушника

Незважаючи на всю різноманітність представлених в магазинах герметиків для глушників автомобіля не варто купувати перший-ліпший на очі! Спочатку потрібно уважно ознайомитися з його описом, і лише потім приймати рішення про покупку. Так, при виборі того або герметика необхідно звертати увагу на такі фактори.

Температурний робочий діапазон

Це один з найважливіших показників. Теоретично, чим вище максимально допустима робоча температура - тим краще. Це означає, що герметик навіть при тривалій роботі і високих температурах не втратить своїх властивостей тривалий час. Однак насправді це не зовсім так. Багато виробників свідомо вводять споживачів в оману, вказуючи максимально допустиму температуру, з якої герметик може впоратися лише короткий час. Природно, що таке значення буде вище. Тому потрібно дивитися не тільки на максимально допустиме значення температури, але і на час, який розрахований герметик при цій температурі.

Агрегатний стан

Зокрема, жаростійкі герметики глушника і вихлопної труби діляться на силіконові і керамічні.

Силіконовий герметик після застигання залишається трохи рухомим, і при вібрації або дрібних зрушення оброблених деталей не втрачає своїх властивостей. Такі використовують на прокладках при з'єднанні елементів вихлопної системи.

Керамічні герметики (їх ще називають пастами або цементамі) після застигання стають повністю нерухомими (кам'яними). Через що застосовується для замазування тріщин або проіржавілих дірок. Відповідно, при виникненні вібрацій вони можуть дати тріщину.

Між елементами системи вихлопу автомобіля завжди є невеликі зрушення і вібрації. Тим більше що і в русі машина постійно вібрує сама по собі. Відповідно, бажано застосовувати пасту герметик для глушника на основі силікону. Цемент для глушника підійде хіба що безпосередньо для обробки корпусу самого глушника.

Тип герметика

Герметизуючі матеріали, використовувані для ремонту елементів системи вихлопу, діляться на кілька типів, що відрізняються своїми експлуатаційними характеристиками.

 • Клей для ремонту вихлопної системи . Подібні склади призначені для закладення невеликих отворів і / або тріщин у вихлопній трубі і інших частин. Як правило, створюється на основі скловолокна та додаткових присадок. Відрізняється тим, що швидко застигає (приблизно за 10 хвилин). Стійкий до термічних навантажень, однак при сильних механічних навантаженнях може також дати тріщину.
 • Монтажна паста . Зазвичай використовується для обробки фланцевих і рукавних з'єднань. Як правило, використовується при монтажі нових деталей або при ремонті і установці відремонтованих. Під впливом високих температур швидко застигає і довго тримає свої властивості.
 • Герметик для глушника . Це один з найбільш поширених варіантів. Виконується на базі силікону з термічними присадками. Може використовуватися як в якості профілактичного, так і ремонтного кошти. Силіконовий герметик можна використовувати безпосередньо в глушнику, трубах, резонаторі, випускному колекторі. Застигає не відразу.
 • Цемент для глушника . Ці склади мають дуже високу стійкість та витримують найбільшу температуру. Однак їх можна використовувати для ремонту лише нерухомих частин - корпусів глушника, резонатора, а також для обробки стиків. Цемент дуже швидко висихає під впливом високої температури.

Рейтинг кращих герметиків для глушника

Незважаючи на всю різноманітність представлених у продажу зразків, все ж існує сім найкращих і популярних герметиків, які використовують не тільки вітчизняні, а й зарубіжні автолюбителі. Нижче представлена ​​докладна інформація про них. Якщо ви користувалися будь-яким іншим - напишіть про це в коментарях нижче.

Liqui Moly

Герметик вихлопної системи Liqui Moly Auspuff-Reparatur-Paste . Позиціонується як паста для герметизації пошкоджень. В її складі немає азбесту і розчинників, вона стійка до високих температур і механічних впливів. За допомогою пасти ліквідувати молі можна легко загерметизувати дрібні отвори і тріщини в елементах вихлопної системи. Термостійкість - + 700 ° С, значення рН - 10, не має запаху, колір - темно сірий. Liqui Moly Auspuff-Reparatur-Paste продається в тюбиках об'ємом 200 мл. Ціна однієї упаковки станом на літо 2019 року становить близько 420 російських рублів.

Перед використанням пасти для ремонту глушника поверхню, на яку планується нанести засіб, потрібно ретельно очистити від сміття та іржі. Наносити засіб потрібно на теплу поверхню

Монтажна паста Liqui Moly Auspuff-Montage-Paste . Призначена для монтажу вихлопних труб. Змонтовані нею деталі не прикипають і при необхідності їх можна легко демонтувати. Термостійкість становить + 700 ° С. Як правило, пасту застосовують для обробки фланцевих з'єднань, хомутів і подібних елементів.

Реалізується у флаконі об'ємом 150 мл. Ціна упаковки на вказаний вище період становить близько 500 рублів.

Комплект для ремонту глушників LIQUI MOLY Auspuff-bandage gebreuchfertig . Цей набір засобів призначений для ліквідації великих тріщин і пошкоджень у вихлопній системі автомобіля. Забезпечує герметичність.

У комплект входить один метр армуючої стрічки зі скловолокна, а також індивідуальні рукавички для роботи. Бандажну стрічку накладають на місце пошкодження алюмінієвої стороною назовні. Внутрішній шар просочений герметиком, який при нагріванні твердне, забезпечуючи герметичність системи.

Паста для збірки глушника LIQUI MOLY KERAMIK-PASTE . Застосовується для змащування високонавантажених поверхонь ковзання, в тому числі які працюють при високих температурах. Пастою обробляють кріпильні елементи елементів глушника болти, шліфи, штифти, шпинделі. Може використовуватися для обробки елементів гальмівної системи автомобіля. Температурний робочий діапазон - від -30 ° С до + 1400 ° С.

1

Done Deal

Під торговою маркою DoneDeal також проводиться кілька герметизирующих складів, які можна використовувати для ремонту елемента вихлопної системи.

Керамічний герметик для ремонту та монтажу вихлопних систем Донді . Є високотемпературним, витримує максимальне значення температури до + 1400 ° С. Час схоплювання - 5 ... 10 хвилин, час затвердіння - 1 ... 3 години, час повної полімеризації - 24 години. За допомогою герметика можна обробляти тріщини і пошкодження на глушники, трубах, колекторах, каталізаторах і інших елементах. Витримує механічні навантаження і вібрації. Може використовуватися як зі сталевими, так і з чавунними деталями.

Відгуки говорять про те, що працювати з герметиком легко, він добре намазується і розмазується. Поверхня на яку він буде наноситься повинна бути заздалегідь підготовлена ​​- зачищена і знежирена.

З недоліків наголошується на тому, що термостійкий керамічний герметик DoneDeal дуже швидко засихає, тому працювати з ним потрібно швидко. Крім цього, він досить шкідливий, так що працювати потрібно в добре провітрюваному приміщенні, а на руки одягати рукавички.

Реалізується герметик в баночці об'ємом 170 грамів. Упаковка має артикул DD6785. Її ціна становить близько 230 рублів.

Надміцний ремонтний герметик Термосталь DoneDeal під артикулом DD6799 так само є термостійким, витримує температуру до + 1400 ° С, його можна застосовувати для усунення дірок сталевих і чавунних деталей, в тому числі, що працюють під значною механічним навантаженням і в умовах вібрацій і напруг.

За допомогою герметика можна ремонтувати: вихлопні колектори, чавунні головки блоку двигуна, глушники, каталітичні допалювачи, причому не тільки в автомобільній техніці, але і в побуті.

Наносити герметик потрібно на підготовлену (очищену) поверхню, після нанесення потрібно дати герметику близько 3 ... 4 годин, щоб він засох. Після цього починати прогрівати деталь для забезпечення просушування і нормалізації його характеристик.

Реалізується в упаковці об'ємом 85 грам, ціна якої становить 250 рублів.

Керамічна стрічка Done Deal для ремонту глушника. Має артикул DD6789. Стрічка-бандаж виготовлена зі скловолокна, яке просякнуте розчином рідкого силікату натрію і комплексу присадок. Температурна межа - + 650 ° С, тиск - до 20 атмосфер. Розмір стрічки 101 × 5 см.

Наносити стрічку потрібно на спустошену поверхню. При забезпеченні температури + 25 ° С стрічка вже через 30 ... 40 хвилин твердне. Таку стрічку можна додатково обробляти - зашкурівают і наносити термостійкі фарби. Ціна упаковки - 560 рублів.

2

CRC

Під торговою маркою CRC випускається два основних засоби для ремонту елементів вихлопних систем.

Клей-мастика для ремонту вихлопних систем CRC Exhaust Repair Gum . Цей засіб використовується для ліквідації дрібних тріщин і отворів в елементах вихлопної системи без її демонтажу. За допомогою клею можна обробляти глушники, вихлопні труби, розширювальні бачки. Максимальна робоча температура - + 1000 ° С. Не горить, являє собою мастику чорного кольору.

Відрізняється швидким часом затвердіння. При кімнатній температурі повністю твердне приблизно за 12 годин, а при працюючому двигуні всього 10 хвилин.

Наносити потрібно на підготовлену очищену поверхню. Обсяг упаковки - 200 грамів, ціна - 420 рублів.

CRC EXHAUST REPAIR BANDAGE використовується для закладення значних по площі отворів і / або тріщин. З його допомогою можна аналогічно ремонтувати корпусу глушників, розширювальні баки, вихлопні труби.

Бандаж виконаний з скловолокна, просоченого епоксидною смолою. Не містить азбесту. Максимальна температура - + 400 ° С. Вступає в хімічну реакцію з металом ремонтованої деталі, що забезпечує його надійне кріплення. Швидко твердне. При нанесенні на місце пошкодження необхідно стежити, щоб від цього місця до краю нанесення бандажа залишалася відстань, рівну мінімум 2 см. Для посилення роботи бандажа рекомендується додатково скористатися глеем для глушника CRC Exhaust Repair Gum.

Реалізується у вигляді стрічок довжиною 1,3 метра. Ціна однієї стрічки становить близько 300 рублів.

3

Permatex

Permatex має 3 кошти, які підходять для ремонту елементів вихлопної системи автомобіля.

Permatex Muffler Tailpipe Sealer . Це класичний герметик для глушника і вихлопної труби, що не дає усадку після нанесення. Відрізняється високою максимально витримується температурою - + +1093 ° С. Не пропускає гази і воду. За допомогою герметика «Перматекс» можна ремонтувати глушники, вихлопні труби, резонатори, каталізатори.

Герметик наноситься на спустошену поверхню, попередньо змочену водою. Після нанесення потрібно дати засобу застигнути протягом 30 хвилин, і потім запустити двигун на холостих обертах приблизно на 15 хвилин.

Якщо засіб наноситься на нову деталь, то шар герметика повинен бути близько 6 мм і наносити його потрібно на деталь, площа зіткнення у якій більше. Реалізується в тюбику об'ємом 87 мл. Ціна такої упаковки становить 200 рублів.

Permatex Muffler Tailpipe Putty . Це герметик цемент глушника. Жаростійкий, максимально допустима температура - + 1093 ° С. Відрізняється тим, що гірше витримує механічні навантаження, має довгий термін застигання (до 24 годин), проте і меншу ціну. В інструкції вказується, що його можна застосовувати для ремонту глушників і вихлопних труб на автомобільній техніці, вантажівках, тракторах, спеціальної та сільськогосподарської техніки.

Реалізується у флаконі об'ємом 100 грам. Ціна - 150 рублів.

Permatex Muffler Tailpipe Bandage - бандаж для труби глушника. Використовується традиційно, для ремонту глушників і вихлопних систем вантажних і легкових автомобілів, спецтехніки. Максимальна температура - до + 426 ° С. Площа однієї стрічки становить 542 квадратних сантиметра.

4

ABRO

Цемент для глушника ABRO ES-332 , тобто, термостійкий герметик для ремонту елементів вихлопних автомобільних систем. Використовується для усунення отворів і тріщин в глушники, вихлопних трубах, каталітичних конверторах, резонаторах і інших елементах. Відмінно витримує вібрацію і механічні навантаження. Максимально допустима температура - + 1100 ° С. Забезпечує високий рівень герметичності, довговічний.

Герметик наноситься на спустошену поверхню. Якщо планується закладати великі за площею ушкодження, то рекомендується скористатися металевими латками або металевої перфорационной сіткою. Повна полімеризація складу відбувається в умовах нормальної температури через 12 годин, а при роботі двигуна на холостих обертах - через 20 хвилин. Тести показують досить хороший результат використання. Однак за допомогою герметика «АБРО» краще обробляти невеликі за площею ушкодження.

Реалізується у флаконі об'ємом 170 грам, його ціна становить приблизно 270 рублів.

5

Bosal

Герметик цемент для систем випуску вихлопних газів Bosal 258-502 . Призначений для ремонту глушників, вихлопних труб і інших частин вихлопної системи. Забезпечує високий рівень герметизації. Може використовуватися як ущільнювач прокладок, а також для безпосереднього укладання між окремими деталями системи.

Герметик Боса не може використовуватися як склеює засіб для монтажу деталей в системі. Стійкий до впливу вібрацій і механічних зусиль. Відрізняється високою швидкістю застигання, тому працювати з ним потрібно швидко. Щільна полімеризація наступає через 3 хвилини, а з працюючим мотором ще швидше.

Реалізується в упаковках двох обсягів - 190 грам і 60 грам. Ціна більшої упаковки становить близько 360 рублів.

6

HOLTS

Герметик вихлопної системи Holts Gun Gum Paste . Являє собою традиційну пасту для ремонту глушників і вихлопних труб. Може використовуватися на автомобільній та спеціальній техніці. Прекрасно закладає невеликі течі, отвори, тріщини. Створює газо- і водонепроникні з'єднання. Не містить у своєму складі азбесту. Підходить для тимчасового ремонту глушників. Реалізується в баночці об'ємом 200 мл. Ціна однієї такої упаковки становить 170 рублів.

Паста-герметик Holts Firegum для з'єднань глушника. Використовується не як ремонтне, а як монтажне засіб, тобто, при установці нових деталей в систему вихлопу. Реалізується у флаконі об'ємом 150 мл. Ціна упаковки - 170 рублів.

7

Чим можна замінити герметик для глушника і для вихлопної системи

Перераховані вище засоби є професійними і спеціально призначені для елементів вихлопної системи автомобіля. Однак автолюбителі і майстри на СТО для ремонтних робіт можуть використовувати не тільки їх, але і додаткові універсальні засоби. Серед них:

 • Холодне зварювання . Недороге хімічний засіб, призначене для «склеювання» металевих поверхонь між собою і забивання тріщин. Холодні зварювання виробляються під різними торговими марками, відповідно, вони мають різні характеристики. Тому при виборі потрібно вибирати термостойкую зварювання. Зазвичай для повного застигання цього кошти має пройти приблизно 10 ... 12 годин при природній температурі. Ефективність залежить, по-перше, від виробника, по-друге, від підготовленості поверхні і характеру пошкодження.
 • Комплект для відновлення вихлопної системи . Вони бувають різними, проте зазвичай до складу комплекту входять бандажная стрічка для обмотування пошкоджених елементів системи (негорюча), дріт і рідкий силікат натрію. Дротом примотують стрічку до поверхні, а потім обробляють рідким силікатом. Завдяки цьому ремонтний комплект витримує дуже високу температуру.
 • Високотемпературний склад для роботи з металевими деталями . В його основі лежать керамічні наповнювачі з додаванням нержавіючого металу. З його допомогою можна ремонтувати деталі з самих різних металів - сталі, чавуну, алюмінію. Застигання керамічних наповнювачів відбувається при нагріванні монтажного шару. Відрізняється високою механічною міцністю, однак ціна таких комплектів досить висока.

висновок

Герметик для глушника автомобіля може допомогти тимчасово впоратися з розгерметизацією системи вихлопу і окремих її деталей - самого глушника, резонатора, випускного колектора, сполучних труб і фланців. В середньому робота застиглого герметика становить близько 1,5 ... 2 років.

Для усунення значних ушкоджень герметик не призначений, тому при них потрібно виконувати додатковий ремонт. При обробці стиків елементів вихлопної системи краще користуватися силіконовими герметиками, оскільки вони забезпечують нормальну вібрацію елементів. А керамічні герметики підходять для ремонту корпусів глушників, резонаторів, труб.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found