Ознаки несправності і перевірка опорного підшипника передньої стійки

Коли виникають несправності в передній підвісці авто, то одна з перших заходів, які має вжити його власник, - перевірити опорний підшипник , що знаходиться між опорою і верхньої чашкою пружини. Для цього буде потрібно взятися рукою за «чашку» стійки (покласти руку на опору) і покачати автомобіль. Постійні різко мінливі навантаження, в тому числі і ударні в поєднанні з абразивними частинками пилу сприяють зносу складових частин підшипника опорної стійки і в кінцевому підсумку повністю виводять його з ладу. В результаті він починає люфтіть, стукати, скрипіти або пищати, а шток амортизатора відхиляться від своєї осі.

Опорний підшипник

Схема роботи опорного підшипника

Такі проблеми з його експлуатацією можуть привести до більш серйозних наслідків в підвісці машини. Оскільки знос опорного підшипника спричинить порушення кутів установки коліс, а слідчо, - погіршення керованості авто і прискорений знос шин. Як виконати перевірку, і якому виробникові наполегливих підшипників віддати перевагу при заміні - про все це ми розповімо докладніше.

Розглянемо такі питання:

 • Ознаки виходу з ладу
 • Причини несправності наполегливої ​​підшипника
 • методи перевірки
 • Який підшипник краще вибрати

Ознаки несправності опорного підшипника

Основною ознакою поломки, який повинен насторожити водія, є стук в області передніх лівого або правого лонжеронів . Насправді джерелами стукоту і скрипу можуть бути і інші деталі підвіски, однак почати перевірку потрібно саме з "опорника".

Особливо характерно неприємні звуки виявляються при їзді по нерівній дорозі, по ямах, на різких поворотах, при значній завантаженості машини. Тобто, в умовах критичної експлуатації підвіски. Крім цього, водій напевно суб'єктивно відчує зниження керованості машини. Рульове управління не так швидко відгукується на його дії, з'являється якась інерційність. Також машина починає "нишпорити" по дорозі.

Багато виробників передбачають ресурс роботи опорних підшипників - 100 тис км, але через складні умови експлуатації (зокрема поганий стан доріг) вони зажадають заміни вже після 50 тис. Пробігу, а якщо підвело якість вузла, то нерідко і через 10 000 км .

причини поломки

Основними причинами несправності опорних підшипників є пил і вода, що проникають всередину, відсутність там мастила, а також нерідко, через сильного удару в стійку. Про ці та інші причини викликають несправність опорного підшипника докладніше:

 • Природний знос деталі . На жаль, якість вітчизняних доріг залишає бажати кращого. Тому при експлуатації машини будьте готові до того, що підшипники будуть піддаватися більшому зносу, ніж про це заявляє їх виробник.
 • Попадання усередину механізму піску і бруду . Справа в тому, що опорний підшипник являє собою різновид підшипника кочення, і в ньому конструктивно не передбачена захист від згаданих шкідливих факторів.
 • Різкий стиль водіння і недотримання швидкісного режиму. Проїзд по поганих дорогах на великій швидкості призводить до надмірного зносу не тільки опорного підшипника, а й інших елементів підвіски машини.
 • Низька якість деталі або шлюб . Особливо це стосується підшипників вітчизняного виробництва, зокрема, для автомобілів ВАЗ.
передня опора

Пристрій передньої опори

Як перевірити опорний підшипник

Далі розглянемо питання про те, як визначити несправність опорного підшипника своїми руками по характерній ознаці. Зробити це досить просто. Щоб розпізнати як стукати опорні підшипники, існує три методи перевірки "опорника" в домашніх умовах:

 1. Необхідно зняти захисні ковпаки і притиснути верхній елемент штока передньої стійки пальцями. Після цього розгойдати машину з боку в бік за крило (спочатку в поздовжньому, а потім в поперечному напрямку). Якщо підшипник несправний - ви почуєте знайомий стукіт, який чули під час руху машини по нерівній дорозі. При цьому кузов машини буде розгойдуватися, а стійка або стояти на місці, або рухатися з меншою амплітудою.
 2. Покладіть руку на виток передньої амортизаційної пружини і попросіть кого-небудь сісти за кермо і покрутити кермо з одного боку в бік. Якщо підшипник зношений - ви почуєте металевий стукіт і відчуєте рукою віддачу.
 3. Можна орієнтуватися на звук. Проїдьтеся на машині по нерівній дорозі, в тому числі по "лежачим поліцейським". При значному навантаженні на систему підвіски (різкі повороти, в тому числі на великій швидкості, переїзд купин і ям, різкою гальмування) з передніх колісних арок буде чути металевий стукіт опорних підшипників. Ви також відчуєте, що керованість машини погіршилася.
Незалежно від стану опорних підшипників рекомендується виконувати перевірку їх стану через кожні 15 ... 20 тисяч кілометрів пробігу.

Перевірка "опорників" на ВАЗах

Як стукають опорні підшипники

Для продовження рядок служби даного підшипника дуже часто, якщо це дозволяє конструкція, автомайстра промивають і міняють мастило. У разі, якщо деталь частково або повністю вийшла з ладу, то ремонт опорного підшипника не виробляють, а роблять його заміну. У зв'язку з цим виникає логічне запитання - які опорні підшипники краще придбати і поставити?

Ремонт опорного підшипника Ford Mondeo

Детальна фото-інструкція по самостійному відновленні працездатності опорного підшипника Форд Мондео. Ремонт опорного підшипника стійки амортизатора Ford Mondeo своїми руками

Детальніше

Амортизатор (амортизатори автомобіля)

Амортизатор забезпечує безпеку і комфорт при русі поглинаючи удари, поштовхи, коливання рухомих елементів підвіски. Тому важливо своєчасно усувати проблеми амортизаторів, - правильно обслуговувати і своєчасно міняти.

Детальніше

Перевірка амортизаторів автомобіля

У цьому відео показуються наслідки несправних амортизаторів, а також описуються популярні способи перевірки: погойдування, поведінка на дорозі, на що дивитися при візуальної діагностики

Детальніше

Як вибрати опорні підшипники

Опорний підшипник

Опорний підшипник

Отже, на сьогоднішній день на ринку автозапчастин можна зустріти "опорники" від різних виробників. Найкраще, звичайно ж, купувати оригінальні запчастини, які рекомендовані виробником вашого автомобіля. Однак більшість автовласників, в якості альтернативи, купують неоригінальні підшипники з метою заощадити. І тут виникає якась подоба лотереї. Деякі виробники (в основному, з Китаю) випускають цілком пристойну продукцію, яка може якщо не конкурувати з оригінальними запчастинами, то хоча б наближатися до них. Але існує небезпека купити відвертий брак. Причому ймовірність покупки низькоякісного підшипника набагато вище. Представляємо для вас інформацію про популярних брендах опорних підшипників, відгуки про які нам вдалося знайти в інтернеті - SNR, SKF, FAG, INA, Koyo. При покупці фірмової продукціїзавжди звертайте увагу на наявність брендового упаковки . Вона, по суті, є аналогом паспорта на підшипник, який прийнято видавати вітчизняними виробниками.

SNR - під цією маркою випускаються опорні та інші підшипники на території Франції (деякі виробничі потужності знаходяться в Китаї). Вироби відрізняються високою якістю і використовуються різними автовиробниками на території Європи (такі як Mercedes, Audi, Volkswagen, Opel та ін.) В якості оригіналу.

Позитивні відгуки негативні відгуки
Підшипники фірми SNR дуже якісно виконані, якщо за ними правильно доглядати вони відходять вам вдвічі більше свого ресурсу заданого заводом виробником. У цих підшипників дуже хороша цементація робочої поверхні, якщо його не перегрівати і стежити за змащенням він стає не вбивав. На жаль, уже через півроку він у мене вийшов з ладу - почав помітно гудіти. До цього автомобіль їздив 8 років на заводських підшипниках, поки після попадання в яму правий не полетів. Новий підшипник я експлуатував з травня по жовтень на колесі з литим балансувати диском, потім перевзув на теж балансувати нову штампування із зимовою гумою, і ось в лютому почалося гудіння. В ями не потрапляв, швидкість не перевищував, диск і гума в порядку, а цей SNR під час проходження техобслуговування наказано терміново поміняти.
Багато разів ставив собі підшипники SNR і ніразу не стикався з проблемами. На місце стають без проблем, ходимость відмінна. Запас міцності явно пристойний, так як навіть при виході з ладу підшипник залишає ще досить багато часу на пошук нового і заміну. Шумом підказує, але їздить. Як і багатьом автолюбителям, мені часто доводиться стикатися з проблемою запчастин. Хочеться звичайно купити, що б була не дорога і якісна, але як часто трапляється ці два фактора не можна порівняти. Чого не можу сказати про підшипнику SNR. Порівняно недорогий підшипник і при правильній експлуатації може навіть прослужити весь свій термін, але краще звичайно не ризикувати - відкатав скільки належить, знімай і став новий.

SKF - інтернаціональна машинобудівна компанія зі Швеції, найбільший в світі виробник підшипників та інших деталей для автомобілів. Її продукція належить до топового цінового сегменту, і відрізняється високою якістю.

Позитивні відгуки негативні відгуки
В цілому ці підшипники перевірені часом, цілком годяться до установки. Якщо, звичайно Вас влаштовує стандартна опора, і взагалі підвіска автомобіля. Єдиний мінус-не скрізь і не завжди можна купити. Тут все хвалять СКФ, а ось я скажу: підшипник без змащення або злегка змащений багато не знаходить і СКФ непогано на цьому заробляє. Низька якість у них.
SKF - перевірений, надійний бренд. Я підшипник міняв, саме від цього виробника брав, служить без нарікань ... -

FAG - виробник підшипників та інших запасних частин для машинобудування. Продукція відрізняється надійністю, якістю, і відноситься до дорогого цінового сегменту.

Позитивні відгуки негативні відгуки
Підшипники повністю відповідають своїй ціні. Так, вони дорогі, але ходять дуже довго. Навіть за нашими убитим дорогах. Негативних відгуків не виявлено.
Коштують такі на моєму Mercedes M-класу. Міняв по гарантії. Проблем немає. -

Група INA (INA - Schaeffler KG, Herzogenaurach, Germany) - приватна німецька компанія з виробництва підшипників. Була заснована в 1946 році. У 2002 році компанія INA придбала компанію FAG і вийшла на друге місце в світі по виробництву підшипників.

Позитивні відгуки негативні відгуки
Я ризикнув і купив. Брехати не буду. Перші 10 тисяч від випадку до випадку прислухався до підшипника. Але він працював рівно і ніяких сторонніх звуків НЕ іздавал.Прішла чергова заміна і я був приємно здивований, що підшипник не підвів мене в дорозі і відходив 100 тисяч кілометрів. На продукцію фірми Ина останнім часом дуже багато нарікань. У мене на Тойота теж із заводу стояв опорний підшипник Ина, але при заміні я поставив інший.
Своєю якістю дана фірма зарекомендувала себе як відмінного і надійного виробника. На дотик відчувається, що підшипник зроблений з якісних матеріалів. При експлуатації взагалі ніяких претензій не виявляв. Зазвичай після установки забував про нього на дуже довгий час. Поставив на свій Пежо, проїхав 50 тис і застукав підшипник. Начебто нічого страшного, але довіри немає до цієї фірми більше, краще взяти у офіційного дилера такі речі.

Koyo - провідний японський виробник кулькових і роликових підшипників кочення, манжетних ущільнень, автомобільних механізмів рульового управління та іншого обладнання.

Позитивні відгуки негативні відгуки
Брав собі замість старого, убитого оригіналу. Від себе скажу що цілком непоганий аналог за свої гроші. Ходить вже 2-ий рік без проблем. З замінників як на мене це найкращий варіант, так як я десь чув що і оригінальні запчастини ставлять саме цієї фірми, тому як мені здалося вибір очевидний. Як він себе надалі поведе - невідомо, але сподіваюся що все буде добре. Негативних відгуків не виявлено.
Привіт автолюбителям і всім всім)) Виявив стукіт у своєму автомобілі, провів діагностику і зрозумів що потрібно міняти опорний підшипник, поки він не полетів. Хотів замовити KFC оригінал, але коштував він немало, тому передумав) Купив передній ступичний підшипник Koyo. Замовив з Москви. -

Вибір того чи іншого виробництва повинен грунтуватися, в першу чергу, на те, чи підходить підшипник до вашої машини. Крім цього, намагайтеся не купувати дешеві китайські підробки. Краще один раз придбати фірмову деталь, яка прослужить вам довгий час, ніж переплачувати за дешевизну і мучитися з її заміною.

висновок

Частковий або повний вихід опорного підшипника з ладу не є критичною поломкою . Однак все ж настійно рекомендуємо вам проводити їх діагностику через кожні 15 ... 20 тисяч кілометрів пробігу незалежно від наявності ознак його несправності. Так ви, по-перше, заощадите на дорогому ремонті інших елементів підвіски, таких як амортизаторів, покришок (протекторів), пружин, сполучних і рульових тяг, наконечників рульових тяг.

А по-друге, не дасте знизитися рівнем керованості вашою машиною . Справа в тому, що зношені підшипники погано впливають на геометрію осі і налаштування кутів коліс. Отже, при прямолінійній русі доводиться постійно "підрулювати". Через це знос опори амортизатора збільшується приблизно на 20%.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found