Ремкомплект тормозного суппорта. Навіщо потрібен ремкомплект, що туди входить і як його застосовувати

Будь-який водій знає, що гальмівна система автомобіля завжди повинна бути в порядку. Одним з основних її елементів є супорт. Необхідно постійно підтримувати його в справному стані, для чого використовується відповідний ремкомплект.

Навіщо потрібен гальмівний супорт

Завдання супорта складається в притисканні гальмівних колодок до диска, забезпечуючи процес гальмування. Відповідно, від його справності багато в чому залежить експлуатація всієї системи.

Коли водій натискає на гальмівну педаль, рідина, що знаходиться в системі, за допомогою поршня головного циліндра і трубок впливає на поршневі групи переднього і заднього супортів. Під їх впливом супорт починає рухати колодки у напрямку до гальмівного диску , чим забезпечується процес гальмування.

Симптоми несправності і причини ремонту супорта

Як визначити поломку гальмівної системи, і зокрема, знос супорта? Все досить просто. В процесі експлуатації колодки і вся гальмівна система природним чином зношується. Якщо в районі супорта з часом з'явився скрип або тонкий вереск під час гальмування - це перший дзвіночок водієві про те, що потрібно провести діагностику. При несправному супорті часто колодки стають не паралельно диску, а навскіс, зачіпаючи його поверхню.

Додатковою і і поширеною причиною зносу супорта може бути продірявився пильовик , через що бруд або пил потрапила всередину. Інший аналогічний варіант - потрапила всередину іржа.

Знятий гальмівний супорт

Вона, до речі, може з'явитися через недостатню мастила. Крім цього, необхідно регулярно проводити мастило вузлів і агрегатів гальмівної системи.

Для усунення перерахованих проблем використовується ремкомплект супорта. До його складу входять витратні матеріали, за допомогою яких можна усунути ці несправності. Тому для ремонту супорта необхідно обов'язково купити відповідний ремкомплект.

Огляд необхідно проводити не рідше одного разу на місяць. Разом з супортом потрібно перевіряти рівень гальмівної рідини, а також знос колодок.

Ремкомплект тормозного суппорта

Супорт - це набір дрібних запасних і видаткових частин, необхідних для проведення ремонту зазначеного елемента . Залежно від марки автомобіля, а також виробника комплекту в нього можуть входити різні елементи. Однак найчастіше в нього входять:

 • уплотняющие кільця;
 • напрямні;
 • регулювальні гвинти;
 • регулювальні пристосування;
 • мастильні матеріали.
Крім цього, врахуйте, що крім усього іншого, будова переднього і заднього супортів на одному автомобілі відрізняється. Відповідно, і набори ремкомплектів також будуть різними.

При виборі того чи іншого набору необхідно керуватися інформацією, яка представлена ​​в документації до вашого автомобіля. Там ви знайдете точну інформацію про те, які запасні частини використовуються в гальмівній системі. Якщо такої інформації немає, можна поцікавитися в інтернеті або безпосередньо у продавців-консультантів. Головне, щоб при покупці вони давали гарантію і можливість повернення комплекту в разі, якщо він не підійде.

Ремонт гальмового супорта

Пристрій, обслуговування та ремкомплект гальмівного супорта

Щоб відремонтувати супорт його знадобиться зняти. Спочатку слід демонтувати колесо і зняти притискну пружину, для цього використовують звичайну викрутку. Як правило, в місці з'єднання накопичується бруд і пил, яку треба прибрати. Після цього потрібно заблокувати магістральний патрубок, робиться це за допомогою затиску, і від'єднати ГМ . Будьте обережні, щоб не пролити гальмівну рідину. Для цього потрібно закрити циліндр болтом з різьбленням, яка підходить для даного отвори. Потім треба відкрутити ковпачки, і зняти кожух супорта. Перед вами постануть гальмівні колодки. Перевірте їх зношеність. У разі необхідності - замініть.

Кілька слів про ремкомплект і його використанні. Зазвичай в нього входять гумки і мастила. Як правило, мастил дві. Перша - для напрямних, друга - для поршня. Супорт необхідно розібрати, видалити з нього бруд, пил і іржу. Це стосується як його поверхні, так і пазів. Для цього використовуються слюсарні інструменти, щітки, при необхідності компресор. Тобто, корпус повинен чистим.

Перш ніж вставити поршень в супорт, його необхідно змастити відповідною змазкою. У процесі ремонту замініть всі наявні гумки на нові з ремкомплекта , попередньо видаливши старі.

Ремонт заднього гальмівного супорта

Перед цим, як було зазначено, потрібно зачистити відповідні поверхні і пази, а також обробити все очищувачем. Ущільнювальні кільця обов'язково змащуємо наявної мастилом, після чого встановлюємо в паз.

З пилюжником виконуємо ту ж операцію - мастило і установку. Після чого встановлюємо новий поршень. Далі слід заміна амортизатора направляючої. Потім потрібно зачистити отвори для напрямних і видалити старе мастило. Далі змащуємо посадочні місця пиляків і встановлюємо їх. Потрібно змастити направляючі і з'єднати зі скобою. Тобто, необхідно замінити всі гумки, які були в наборі.

Виробники і ціни ремкомплектов супорта

Ще раз повторимося, що для кожної машини існують індивідуальні ремкомплекти супорта . Крім цього, на сьогоднішній день існує багато виробників витратних матеріалів. Зупинимося на найбільш популярних.

 • Супорт ТТТ. Турецький виробник, який випускає якісну продукцію. Клієнтами заводу є всесвітньо відомі автовиробники - Scania, Neoplan, MAN, Mercedes, Volvo та інші.
 • Супорт Carlson. Ця американська компанія також випускає продукцію відмінної якості.
 • Супорт RENAULT. Цей автомобільний виробник відомий у всьому світі. Його продукція якісна і надійна. Єдиний недолік - висока ціна.
 • Супорт Lucas TRW. Англійська компанія, яка виробляє витратні матеріали для автомобільної та літакобудівної промисловості.
 • Супорт FEBEST. Німецька компанія, яка виробляє якісні запасні частини матеріали для автомобільної промисловості.
 • Супорт NISSAN. Відомий на весь світ виробник машин і запасних частин до них. Сподіваємося, особливого представлення не потребує.
 • Супорт TOYOTA. Аналогічно до попереднього пункту. Продукція відрізняється якістю і технологічністю.
 • Супорт PEUGEOT. Французька компанія, чиї витратні матеріали підходять не тільки для машин цієї торгової марки.
 • Супорт MAZDA. Ще один японський автовиробник. Його запасні частини і витратні матеріали, як і машини, відрізняються високою якістю.
 • Супорт BOSCH. Ця компанія займається випуском широкого спектра приладів і витратних матеріалів. В тому числі, різних ремкомплектов. Відмінна якість і технологічність - особливість продукції.
 • Супорт MITSUBISHI. Черговий виробник з Японії. Купивши ремкомплект цієї компанії, ви можете бути впевнені в його качестве.прочіе.

Ціна на ремкомплект також буде істотно відрізнятися в залежності від марки автомобіля і виробника витратних матеріалів. Вартість може знаходиться в межах від 250 до 3500 рублів. Хоча в даний час ціни коливаються дуже динамічно, тому перед покупкою уточнюйте актуальну вартість.