Ремонт ниток обігріву заднього скла - причини несправностей, як діагностувати

Коли не працює обігрів заднього скла багато автовласників змінюють скло повністю. Але насправді несправні нитки обігріву можна відновити - ремонт пошкоджених доріжок обігріву легко робиться своїми руками. Хочете дізнатися якими методами і засобами це можна здійснити, які несправності можна відремонтувати і які не можна, а також що робити з тонуванням - тоді читайте статтю.

Ремонт ниток обігріву заднього скла

зміст:

 • Причини несправності та ризики ігнорування
 • Методи визначення місць обривів ниток
 • Коли ремонтувати нитки, а коли міняти скло
 • Відхилення від норми в системі обігріву заднього скла
 • Варіанти ремонту ниток обігріву: основний і альтернативні

Чому пошкоджуються смуги обігріву на задньому склі

Тонкі нитки обігріву можуть або перегоріти від напруги чи пошкодиться під зовнішнім впливом. З яких причин заднє скло обігрівається частинами найчастіше?

Фізичне пошкодження ниток обігріву

Фізичне пошкодження ниток

 1. Найпоширеніший варіант - фізичні ушкодження при транспортуванні вантажів. Поклали щось гостре на задню полку в седані, везли щось негабаритний в хетчбек, неакуратно робили прибирання або ремонт автомобіля. Нитки дуже тонкі і досить крихкі - обірвати їх просто.
 2. Пошкодити обігрів можуть неакуратні дії при поклейке тонировочной плівки.
 3. Перетирати нитки може заводський гумовий ущільнювач або неакуратно нанесений клей ущільнювача. Це буває рідко, але трапляється - наприклад, така болячка є у Opel Corsa.
 4. Ще один варіант - коли нитка не пошкоджується, але просто перегорає згодом. Імовірність такого ефекту залежить від якості самої нитки і справності електросистеми автомобіля.

Коли не працює обігрів заднього скла, водії можуть і просто ігнорувати проблему. Але це елементарно небезпечно в зимовий і осінній час року. Так ви не тільки позбавляєте себе можливості огляду через заднє скло, залишаючись тільки з бічними дзеркалами, але навіть можете залишитися зовсім без скла.

Продовжувати використовувати обігрів заднього скла коли частина ниток перегоріла, а частина працює, небезпечно. В такому випадку виникає перепад температур і на сильному морозі скло може просто луснути. Якщо у вас тонування, скло повисне на плівці. Але без неї скло розсипається, і здатне поранити осколками!

Як знайти обрив нитки обігріву заднього скла

Перевірка ниток обігріву взимку

Огляд працездатності ниток взимку

Ремонт системи обігріву заднього скла на машині починається з пошуку конкретних місць несправностей. Коли деякі нитки не працюють, потрібно чітко зрозуміти, де стався обрив контактів, щоб його виправити.

Найпростіше знайти пошкоджені місця металевих ниток підігріву на склі коли на вулиці йде дощ або мороз. У такому випадку досить включити обігрів заднього скла і ви відразу побачите які нитки не гріють. Однак це вже пізно. Контролювати справність системи допоможе мийка. Щоразу після такої процедури задійте обігрів для просушки, і як тільки побачите що підсихає не скрізь однаково, саме час скористатися іншими доступними кожному способами.

Візуальна перевірка на просвіт

Даний метод зручний, коли пошкоджені одна-дві нитки і підходить для первинного огляду. Включаємо ліхтарик (на телефоні або звичайний) і підсвічуючи скло уважно вивчаємо, де з'явилося пошкодження. Відзначаємо його маркером або шматком ізоляційної стрічки, малярного скотча. Метод гарний тим, що не вимагає ніяких спеціальних навичок або інструментів. Але не дозволяє виявити дуже маленькі розриви, потертості.

Огляд зі збільшувальним склом

Можна вважати модифікованою версією першого методу для випадків, коли обрив є дуже маленьким і знайти його складно. Візьміть збільшувальне скло (до речі, можна встановити у вигляді додатку на смартфон) і оглядайте нитки на розрив. Мінус цього і попереднього способів пошуку місць пошкодження - складно знайти перегоріла, але неушкоджену нитку.

Перевірка ниток за допомогою мультиметра

Найнадійніший і універсальний метод що дозволити знайти обрив нитки обігріву - скористатися мультиметром. Їм можна шукати в двох режимах - вольтметра і омметра. Це дозволяє виявити навіть дрібні розриви.

Пошук розриву вольтметром

Схема пошуку розриву мультиметром в режимі вольтметра

Пошук розриву омметром

... в режимі омметра

Пошук обриву тестером (вольтметром)

Щоб знайти пошкодження доріжки обігріву заднього скла в режимі вольтметра на мультиметри необхідно включити запалювання і систему обігріву. Включивши прилад, виставляємо режим вимірювання до 20В і один щуп міняємо на затиск "крокодил", щоб зачепити на будь-яку металеву деталь, з'єднану з кузовом (у хетчбеків найзручніше місце - петля багажника). Другим щупом повільно ведемо від одного краю нитки до іншого. Так як нитки паралельно приєднані до двох годує шинам, то з одного краю напруга у них завжди 0В, а з іншого 12В.

Рухаючись щупом по справної нитки напруження зростатиме або спадати в інтервалі цих значень. У випадку з обірваної ниткою, напруга з одного краю завжди буде постійним, а в місці обриву відбудеться різкий стрибок - або від 0В до 12В, або навпаки.

Як перевірити обігрів скла мультиметром в режимі омметра

Цей метод такий же універсальний і точний, як попередній, але при цьому не вимагає включення системи обігріву і запуску двигуна. Включаємо мультиметр в режим омметра, чіпляємо один провід на масу (до кузова) і заміряємо опір в середині нитки. Потім рухаємо в сторону будь-якого краю. У тому напрямку, в якому опір буде зростати - і знаходиться обрив. Якщо опір зменшується - рухайтеся в іншу сторону. У місці обриву опір різко зменшиться в кілька разів.

При пошуку обірваних ниток обігріву заднього скла з тонуванням, щоб її не знімати, можна примотати до щупа мультиметра голку. Акуратно протикаючи тонування, спробуйте таким чином знайти місце обриву.

Коли не варто відновлювати обігрів заднього скла автомобіля своїми руками?

Ремонт обігріву скла є недоцільним в трьох випадках:

Велика кількість пошкоджених ниток

Велика кількість пошкоджених ниток

 • Якщо кількість пошкоджень і розривів нитки занадто багато . Наприклад, коли пошкоджені практично всі нитки, ще й в декількох місцях, а розриви великі. У такому випадку шанси на успіх серйозно зменшуються.

 • Якщо розриви нитки занадто великі . Тут єдиної думки немає, але шанси на те, що вам вдасться відновити пошкодження довше 5 і тим більше 10 сантиметрів, дуже малі. До того ж сильно великі відновлені ділянки негативно позначаться на функціонуванні взимку, коли ви включите систему, щоб прибрати полій. На відновлених місцях нагрівання буде в кілька разів сильніше і такий перепад може призвести до того, що скло лопне.

 • Якщо для ремонту пошкоджених ниток Вам потрібно знімати тонування , особливо коли обривів багато. При демонтажі тонування ви можете пошкодити нитки ще більше і відновити їх цілком буде неможливо.

Всі вищевказані поради можна вважати виключно рекомендаційними і ви завжди можете випробувати свої сили в цих важких випадках. Однак, іноді, дійсно простіше замінити скло цілком, а не витрачати час і кошти на пошуки, і на ремонт. Так як набір для ремонту ниток обігріву заднього скла теж коштує грошей.

Коли потрібен ремонт інших компонентів системи обігріву?

У 95% випадків в несправності обігріву заднього скла винні саме обриви ниток. Тому ми докладно зупинимося на тому, як виправити саме цю проблему. Але можливі й інші варіанти несправностей системи. Про них вам теж слід знати.

В якому випадку необхідний ремонт контактів обігріву заднього скла

Якщо кнопка системи обігріву включається і світиться, а жодна нитка не гріє, то швидше за все проблема в реле або в контактах обігрівача. Реле потрібно знайти в схемі електрообладнання вашого автомобіля і перевірити його працездатність мультиметром. Якщо несправне - замінити. Якщо реле робоче - перевірити контакти.

Контакти системи обігріву знаходяться у двох струмопровідних шин, які розташовані з боків заднього скла. Часто вони заховані за елементами ущільнювачів і ви не можете побачити місце контакту ниток і шин, не знявши ущільнювач.

Знаючи схему системи обігріву, легко зрозуміти яка шина з'єднана з масою, а на яку подається напруга. Наприклад, у Рено Логан токоподающая шина розташована праворуч, якщо дивитися ззаду автомобіля. Але навіть якщо такої інформації у вас немає, то просто виміряйте напругу на проводці перед шинами: на масі буде 0В, на плюсовій 12В.

Далі можливі такі варіанти:

 1. Якщо шина справна (мультиметр показує 12В на токоподающей), а скло не гріється, то проблема в нитках.
 2. Якщо на топокодающей шині немає напруги, потрібно ремонтувати її контакти.
 3. Якщо обидві шини показують 12В, то потрібно ремонтувати контакти на шині з масою.

Ремонт виконується за допомогою струмопровідного клею. Компанія Permatex пропонує для цього професійний набір «Ремонт контактів обігріву заднього скла» під артикулом 213515.0.

Спочатку потрібно очистити і знежирити поверхні, після чого акуратно видалити плівку з контактів наждачним папером. Потім протріть серветкою-активатором все поверхні і залиште висохнути на п'ять хвилин. Після цього нанесіть одну краплю клею і міцно притисніть поверхні один до одного на кілька секунд. Включити і перевірити працездатність системи можна буде через 24 години.

Коли потрібний ремонт кнопки обігріву заднього скла

Якщо не включається світловий індикатор кнопки включення обігріву і система не працює, то проблема в запобіжнику або в самій кнопці.

Спочатку потрібно перевірити запобіжник. Наприклад, у Деу Ланос він маркується як F7 / 30 на плані блоку запобіжників в моторному відсіку, як і у Chevrolet Lacetti (схема). Якщо він несправний - замінити.

Потім потрібно перевірити саму кнопку. Для цього її доведеться витягти з посадкового місця і примусово закоротити контакти. Якщо система запрацювала, проблема в кнопці і її потрібно замінити. Але скажемо чесно це одна з найрідкісніших несправностей системи. Крім ниток, найчастіше проблема в реле, або в запобіжнику, або ж в контактах шин.

Як зробити ремонт ниток обігріву заднього скла

Провести ремонт доріжок обігріву своїми руками можна декількома методами. Основний і найпопулярніший варіант - ремонт з використанням токопроводящего клею . Все що потрібно - намазати смужку в кілька шарів на місці обриву. З різних причин (бажання заощадити, можливість використання знань в фізики і хімії, є навички пайки, необхідність впоратися з сильними пошкодженнями) можуть застосовуватися і інші альтернативні варіанти. Ми докладно опишемо основний метод, а також коротко розглянемо інші.

Ремонт обігріву заднього скла струмопровідних клеєм

Ремонтний набір Permatex 213515.0

Струмопровідний клей Permatex 213515.0

Найпростіше використовувати саме струмопровідний клей для ремонту обігріву заднього скла автомобіля. Тому що це метод з доведеною ефективністю, який випробуваний неодноразово і дає ефект на тривалий час.

Клей для ремонту ниток обігріву заднього скла доступний у вигляді ремкомплекта, де звичайно лежить: серветки для знежирення і активації клею, пензлики для нанесення, картонний шаблон з прорізом і інші компоненти.

У таблиці зібрані основні варіанти токопроводящего клею, які рекомендують використовувати автовласники.

Назва Артикул вартість
Контактол-А від різних виробників - 100-200 рублів
Клей струмопровідний ASTROhim AC9101 150 рублів
Набір для ремонту ниток обігріву заднього скла Done Deal Rear Window Defogger Repair Kit DD6590 400 рублів *
Набір «ремонт ниток і контактів обігрівача заднього скла» Permatex 09117 1000 рублів
Loctite 3863 Circuit + 1151364 1700 рублів

* За непідтвердженою інформацією вже знятий з виробництва

Судячи з описів застосування на Drive2.ru перші два артикулу не завжди дозволяють отримати хороший ефект і відновити працездатність ниток. Найнадійніший і популярний варіант - це американський набір Permatex, але він і один з найдорожчих. Клей Loctite 3863 Circuit + від німецького концерну Henkel користується меншою популярністю через ціни і хороших відгуків клею Permatex. Клеї російського виробництва обіцяють відновлення пошкоджень до 2 сантиметрів. Henkel - до 10 сантиметрів. Американський Permatex не декларує такий параметр.

Як відновити доріжку обігріву струмопровідних клеєм

Відновлення ниток обігріву

 1. Вимикаємо запалювання і систему обігріву.
 2. Кріпимо на позначене місце розриву шаблон з набору, або якщо вам не подобається, що він товщі вашої рідної нитки, використовуємо звичайний малярний скотч щоб локалізувати місце ремонту.
 3. Струшуємо флакон з клеєм і наносимо пензликом перший шар.
 4. Даємо висохнути близько 20 хвилин.
 5. Повторюємо операцію ще двічі: наносимо клей і даємо просохнути 20 хвилин. Має вийти три шари.
 6. Акуратно ножем або лезом проходимо краю шаблону або місця кріплення малярного скотча. Якщо цього не зробити, високий ризик відриву нанесеного шару клею разом з шаблоном.
 7. Знімаємо шаблон або малярний скотч.
 8. Включаємо систему обігріву щоб перевірити її працездатність (через добу).
 9. Якщо якась із ниток не запрацювала, операцію можна повторити.
У всіх варіантах ремонту не пробуйте зачищати краю обриву наждачним папером, навіть самої дрібнозернистої. Нитка дуже ніжна і руйнується моментально. Неодноразово на практиці доведено - самий мінімальний розрив тут же перетворюється на величезну дірку. Ремонт ниток обігріву струмопровідних клеєм

Процес ремонту ниток струмопровідних клеєм

Нитки після ремонту

Нитки після ремонту

Що робити якщо доріжки знаходяться під тонуванням? Зробити ремонт ниток обігріву заднього скла з тонуванням можна використовуючи два методи. Вони підходять для маленьких обривів в невеликій кількості і в не самих помітних місцях. Перший - акуратно підрізати маленькі шматочки тонування і використовувати описаний вище клей. Другий - акуратно нанести клей під тонування використовуючи шприц.

Використання саморобних струмопровідних клеїв і / або ниток

Можна приготувати суміш для ремонту нитки обігріву в домашніх умовах. Для цього беруть швидковисихаючий клей (наприклад, серії БФ) і додають в нього металеву стружку (підійде мідь, латунь, алюміній), в співвідношенні 1 до 1. Отриманою сумішшю виконують ремонт за описаним вище алгоритмом.

Є й підвиди такого кустарного методу ремонту своїми руками:

 • Додати металеву стружку в готові струмопровідні клеї, описані в таблиці вище - для більшої надійності.
 • Приклеїти на готовий струмопровідний клей або саморобну суміш тонку мідний дріт - наприклад, з шлейфу старого принтера (особливо, якщо розриви великі або потрібно усунути обрив бічній доріжки).
 • Змішати графітову пил зі звичайним лаком для нігтів. Цей варіант не рекомендований, тому що часто призводить до руйнування скла внаслідок порушення температури нагріву.
 • Як варіант можна навіть скористатися простим струмопровідних лаком, але ефективність такого відновлення працездатності обігріву скла дуже низька.

Ремонт саморобним клеєм може бути небезпечний! Відновлений таким чином ділянку нитки починає дуже сильно нагріватися. Це можна побачити в мороз або дощ - в місці ремонту скло гріється НЕ смугою, а великою плямою. Температура нагріву в цій точці перевищує 100 ° C. Старе ослаблене вібраціями скло може лопнути через перепад температур.

Ремонт обігріву заднього скла паяльником

Це варіант для тих, хто дуже добре володіє паяльником. При цьому є високий ризик перегріти скло , через що воно лопне. Ефективність ремонту при хорошій техніці пайки може бути високою, але зважитися на це може не кожен. Для ремонту використовується м'який струмопровідний припій і мідний дріт. Застосуємо виключно при великих розривах, ремонті бічних шин і контактів обігріву.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found