Причини і усунення помилок детонації (P0325, P0326, P0327, P0328)

Помилка детонаціїможе бути викликана різними причинами - низьким або дуже високим сигналом від нього на електронний блок керування двигуном (ЕБУ), помилкою ланцюга, позамежний вихід діапазону напруги або сигналу, а так же повним виходом датчика детонації (далі ДД) з ладу, що трапляється дуже рідко . Однак в будь-якому випадку при цьому на приладовій панелі автомобіля активізується лампочка Check Engine, що символізує про появу несправності, а при роботі двигуна спостерігається погіршення динаміки, провали в оборотах і збільшення витрати палива. Частенько "джекічан" можна вловити і надалі використання неякісного палива, але найчастіше вся справа в контакті і проводці ДД. Код помилки легко зчитується за допомогою діагностичних сканерів. Розшифровку всіх помилок датчика детонації із зазначенням причин і методів їх усунення дивіться нижче.

зміст:

 • код Р0325
 • код P0326
 • код P0327
 • код P0328
 • рекомендації

Помилка датчика детонації

Помилок датчика детонації насправді чотири - P0325, P0326, P0327 і P0328. Однак умови їх формування, зовнішні ознаки, і методи усунення дуже схожі, а часом і ідентичні. Ці діагностичні коди не можуть повідомляти про причини збою конкретно але вказати на напрям пошуку несправності ланцюга датчика детонації. Досить часто це поганий контакт в підключенні датчика до гнізда або приляганні його поверхні до двигуна, але іноді датчик дійсно вийшов з ладу (ремонту не підлягає, можлива тільки заміна). Тому перш за все проводиться перевірка роботи датчика детонації двигуна.

Помилка P0325

Помилка з кодом р0325 має назву - «несправність в ланцюзі датчика детонації». На англійській мові це звучить як: Knock Sensor 1 Circuit Malfunction. Вона сигналізує водієві про те, що блок керування двигуном не отримує сигнал від ДД. Через те що виникли якісь проблеми в його живильної або сигнальної ланцюга. Причиною виникнення такої помилки може бути дуже низька або дуже висока напруга, що йде від датчика через обрив або поганого контакту в колодці джгута проводів.

Можливі причини виникнення помилки

помилка P0325

Існує кілька причин, за якими може виникнути помилка р0325. Серед них:

 • обрив проводки датчика детонації;
 • коротке замикання в ланцюзі проводки ДД;
 • несправність в роз'ємі (фішці) і / або контакту ДД;
 • високий рівень перешкод від системи запалювання;
 • несправність безпосередньо датчика детонації;
 • несправність блоку управління двигуном (має англійську абревіатуру ECM).

Умови фіксування коду помилки 0325

Установка коду в пам'яті ЕБУ відбувається на прогрітому двигуні при частоті обертання коленвала 1600-5000 об / хв. якщо проблема не йде протягом 5 сек. і більше. Сам по собі архів кодів помилок несправності очищається через 40 послідовних циклів без фіксування несправності.

Щоб з'ясувати, яка саме проблема стала причиною виникнення помилки необхідно провести додаткову діагностику.

Зовнішні симптоми виникнення помилки P0325

До зовнішніх ознак виникнення згаданої помилки можуть бути ставитися наведені нижче ситуації. Однак вони ж можуть вказувати і на інші помилки, тому потрібно завжди потрібно виконувати додаткову діагностику за допомогою електронного сканера.

 • активована лампа Check Engine на приладовій панелі;
 • блок керування двигуном працює в аварійному режимі;
 • в деяких випадках можливо детонірованія двигуна;
 • можлива втрата потужності двигуна (машина «не тягне», втрачає свої динамічні характеристики, слабо розганяється);
 • нестійка робота двигуна на холостому ходу.

В цілому ж, симптоми виходу з ладу датчика детонації або його проводки зовні схожі з тими, коли в машині виставлено пізнє запалювання (на карбюраторних моторах).

Алгоритм діагностики помилки

Для виконання діагностики помилки p0325 обов'язкова наявність електронного OBD-II сканера помилок (наприклад Scan Tool Pro Black Edition ). Він має ряд переваг перед іншими аналогами.

32-х бітний чіп Scan Tool Pro Black дозволяє сканувати блоки двигуна, коробки передач, трансмісії, допоміжних систем ABS, ESP в режимі реального часу і зберігати отримані дані, а також вносити зміни параметрів. Сумісний з багатьма автомобілями. Можна підключати до смартфону і ноутбука по wi-fi або Bluetooth. Має найбільший функціонал в найпопулярніших діагностичних додатках. Прочитавши помилки і відстежуючи показники датчиків можна визначати несправності будь-який з систем. Алгоритм виявлення помилки буде наступним:
 • Для початку потрібно переконатися, що спрацьовування не було помилковим. Для цього за допомогою сканера потрібно скинути помилку (якщо немає інших, в іншому випадку потрібно спочатку розібратися з ними) і виконати тестову поїздку. Якщо помилка р0325 виникла знову - то продовжуємо далі.
 • Потрібно перевірити працездатність датчика детонації. Робити це можна двома способами - за допомогою мультиметра і механічно. Мультиметром перш за все необхідно виконати вимір напруги датчика при впливі на нього тиску. А також перевірити його ланцюг до ЕБУ на урвище. Другий, більш простий, метод полягає в тому, що на холостих обертах просто вдарити по двигуну в безпосередній близькості від датчика. Якщо він справний, то обороти двигуна впадуть (електроніка автоматично змінить кут запалювання), що правда такий алгоритм роботи не на всіх авто і в деяких випадках зчитування сигналу БК від ДД працює при інших додаткових умовах).
 • Перевірити працездатність ECM. У рідкісних програма може давати збій. Перевірку самостійно виконати навряд чи вийде, тому краще звернутися за допомогою до офіційного дилера автовиробника вашої машини.

Як позбутися від помилки р0325

Залежно від того, що саме стало причиною виникнення помилки p0325, можливі кілька варіантів вирішення даної проблеми. Серед них:

 • очистка контактів або заміна роз'ємів проводки (фішки);
 • ремонт або заміна проводки від датчика детонації до блоку управління двигуном;
 • заміна безпосередньо датчика детонації, найчастіше виконується саме вона (ремонту цей вузол не підлягає);
 • перепрошивка або заміна блоку управління двигуном.

Сама по собі помилка р0325 не є критичною, і автомобіль може своїм ходом дістатися до автосервісу або гаража. Однак існує ризик, що при виникненні детонації в двигуні ЕБУ не зможе відреагувати належним чином і усунути її. А оскільки детонація дуже небезпечна для силового агрегату, то потрібно позбутися від помилки і виконати відповідні ремонтні роботи якнайшвидше після її появи.

Помилка p0326

Помилка з кодом р0326 при діагностиці розшифровується як « вихід за межі допустимого діапазону сигналу датчика детонації». В англомовному варіанті описі коду - Knock Sensor 1 Circuit Range / Performance. Вона дуже схожа на помилку р0325 і має схожі з нею причини, ознаки та методи вирішення. Електронний блок управління виявляє відмову датчика детонації внаслідок виникнення в ланцюзі короткого замикання або обриву шляхом перевірки відповідності аналогового вхідного сигналу від датчика необхідного діапазону. Якщо ж різниця між сигналом від датчика детонації і рівнем шуму виявляється менше порогового значення за певний проміжок часу, то це стає причиною формування коду помилки p0326. Також цей код реєструється в разі, якщо значення сигналу від згаданого датчика вище або нижче відповідних допустимих значень.

Умови формування помилки

Існує три умови, при яких в пам'ять ЄСМ заноситься інформація про помилку p0326. Серед них:

 1. Амплітуда сигналу датчика детонації нижче допустимого порогового значення.
 2. Електронний блок керування двигуном (ЕБУ) працює в режимі контролю детонації палива (зазвичай включено за замовчуванням).
 3. Помилка заноситься в пам'ять електронного пристрою не відразу, а лише на третьому драйв-циклі, коли двигун прогрітий до робочої температури і при частоті обертання КВ вище 2500 об / хв.

Причини виникнення помилки p0326

Причиною формування помилки р0326 в пам'яті ЄСМ може бути одна або кілька описаних нижче ситуацій:

 1. поганий контакт
 2. Розрив або коротке замикання в ланцюзі датчика детонації автомобіля.
 3. Несправність безпосередньо датчика детонації.

Діагностика та усунення помилки з кодом P0326

В першу чергу необхідно упевнитися, що спрацьовування не було помилковим. Для цього, як було описано вище, необхідно за допомогою програмного коду скинути (стерти з пам'яті) помилку, а після цього зробити контрольну поїздку на автомобілі. Якщо помилка повториться знову - необхідно шукати причину її виникнення. Отже, перевірку потрібно виконувати за таким алгоритмом:

 • Вимкнути запалення і від'єднати дроти, що сполучають ЕБУ і датчик детонації від одного і іншого пристрою.
 • За допомогою мультиметра потрібно перевірити цілісність цих проводів (простіше кажучи, «продзвонити» їх).
 • Перевірити якість електричного з'єднання в місцях підключення проводів до ЕБУ і датчику детонації. У разі необхідності почистити контакти або зробити механічний ремонт кріплення фішки.
 • Якщо дроти цілі і електричний контакт в порядку, то потрібно перевірити момент затягування в посадковому місці датчика детонації. У деяких випадках (наприклад, якщо він вже був замінений і автовласник закрутив його «на око», не дотримуючись значення необхідного крутного моменту) датчик буває недотягнутого. Тоді потрібно дізнатися в довідковій літературі до конкретної машини точне значення моменту і за допомогою динамометричного ключа виправити ситуацію (зазвичай значення відповідного моменту становить близько 20 ... 25 Н · м для легкових машин).

Сама по собі помилка не є критичною, і експлуатувати автомобіль з нею можна. Однак це ризиковано, оскільки в разі виникнення детонації палива, датчик може повідомити некоректну інформацію на ЕБУ, і електроніка не зробить відповідних заходів для її усунення. Тому бажано якомога швидше усунути як саму помилку з пам'яті ЄСМ, так і прибрати причини, за якими вона виникла.

Помилка p0327

Загальна розшифровка цієї помилки має назву « низький рівень сигналу від датчика детонації » (зазвичай значення сигналу становить менше 0,5 В). В англійському варіанті звучить як: Knock Sensor 1 Circuit Low Input (Bank 1 or Single Sensor). При цьому сам датчик може і працювати, а в деяких випадках відзначається, що лампочка Check Engine на приладовій панелі не активується оскільки лампочка "чека" загоряється тільки при виникненні постійної несправності через 2 драйв-циклу.

Умови формування помилки

На різних машинах умови формування помилки р0327 може відрізнятися, однак у більшості випадків вони мають подібні параметри. Розглянемо цю ситуацію на прикладі популярного вітчизняного автомобіля марки «Лада Пріора». Так, код P0327 заноситься в пам'ять ЕБУ, коли:

 • значення оборотів колінчастого вала становить понад 1300 об / хв;
 • температура охолоджуючої рідини понад 60 градусів за Цельсієм (прогрітий двигун);
 • значення амплітуди сигналу від датчика детонації знаходиться нижче порогового рівня;
 • значення помилки формується на другому драйв-циклі, а не відразу.

У будь-якому випадку двигун обов'язково повинен бути прогрітий, оскільки детонірованія палива можливе лише при високих температурах.

Причини виникнення помилки p0327

Причини виникнення зазначеної помилки аналогічні описаним вище. Зокрема:

 • погане кріплення / контакт ДД;
 • коротке замикання проводки на масу або несправність в ланцюзі управління / харчування датчика детонації;
 • неправильна установка ДД;
 • вихід датчика детонації палива з ладу;
 • програмний збій електронного блоку управління двигуном.

Відповідно, необхідно перевірити вказане обладнання.

Як виконати діагностику

Перевірку наявності помилки і пошук її причини необхідно проводити за таким алгоритмом:

 • Перевірити помилкове спрацьовування шляхом обнулення помилки. Якщо після відтворення умов її виникнення помилка не з'явиться, значить, це можна вважати «глюком» електроніки управління двигуном.
 • Підключити до роз'єму адаптера діагностичний прилад з відповідним програмним забезпеченням. Запустити двигун і прогріти його до робочої температури ДВС (якщо двигун не прогрітий). Педаллю газу підійміть обертів двигуна вище 1300 об / хв. Якщо роботу не з'явилася, то на цьому можна закінчити. Якщо з'явилася - продовжуйте перевірку далі.
 • Перевірити роз'єм датчика на наявність в ньому бруду, сміття, моторного масла і так далі. При їх наявності за допомогою чистячих рідин, безпечних для пластмасового корпусу датчика, позбутися від забруднень.
 • Вимкнути запалення і перевірити цілісність проводів між датчиком і ЕБУ. Для цього використовується електронний мультиметр. Однак обрив проводів крім помилки p0327 також зазвичай викликає і зазначені вище помилки.
 • Перевірити датчик детонації. Для цього його потрібно демонтувати і виміряти його внутрішній опір за допомогою все того ж електронного мультиметра, перекладеного в режим вимірювання опору (омметра). Його опір має становити приблизно 5 МОм. Якщо воно дуже низька, значить, датчик вийшов з ладу.
 • Продовжити перевірку датчика. Для цього на мультиметри включити режим вимірювання постійної напруги (DC) в межах близько 200 мВ. Приєднати щупи мультиметра до висновків датчика. Після цього за допомогою гайкового ключа або викрутки постукати в безпосередній близькості з місцем кріплення датчика. При цьому значення вихідної напруги від нього буде змінюватися. Через пару секунд значення стане постійним. Якщо цього не відбулося - датчик несправний і вимагає заміни. Однак даний метод перевірки має один недолік - іноді мультиметр не в змозі вловити найменші коливання напруги і можна справний датчик прийняти за несправний.

Крім етапів перевірки стосуються безпосередньо роботи датчика переконайтеся що виникнення помилки не було викликано сторонніми звуками, такими як вібрація захисту картера, стукання гидрокомпенсаторов або просто датчик був погано прикручений до блоку двигуна.

Після усунення несправності не забудьте стерти помилку з пам'яті ЕБУ.

Помилка p0328

Помилка з кодом р0328 за визначенням означає що « вихідна напруга датчика детонації вище порогового значення » (зазвичай порогове значення становить 4,5 В). В англійському варіанті називається Knock Sensor 1 Circuit High. Дана помилка є аналогом попередньої, але відмінність полягає в тому, що в даному випадку її причиною може стати обрив сигнальних / живильних проводів між датчиком детонації і електронним блоком управління або замикання ділянки проводки до ЕБУ на "+". Визначення причини ускладнюється тим фактом що така помилка набагато частіше вискакує не через проблем з ланцюгом, а поганим надходженням палива в камеру згоряння (бідна суміш), яке трапляється через забиті форсунок, погану роботу паливного насоса, неякісного бензину або зсуву фаз і установкою раннього запалювання.

зовнішні ознаки

Непрямі ознаки, за якими можна судити про те, що має місце помилка p0328, аналогічні описаним вище. Зокрема, активується лампочка Check Engine на приладовій панелі, машина втрачає свою динаміку, погано розганяється. У деяких випадках відзначається підвищена витрата палива. Однак перераховані ознаки можуть вказувати і на інші несправності, тому потрібна обов'язкова комп'ютерна діагностика.

Причину потрібно шукати вивчивши симптоматику, а сам пошук зі зняття роз'єму підключення детонаційного датчика на працюючому двигуні. Необхідно виміряти параметри показання і спостерігати за поведінкою роботи мотора.

Причини виникнення помилки p0328

Причинами виникнення помилки р0328 можуть бути наступні несправності:

 • пошкодження роз'єму датчика детонації або його значно забруднення (потрапляння сміття, моторного масла);
 • ланцюг згаданого датчика має коротке замикання або обрив;
 • несправний безпосередньо датчик детонації;
 • мають місце електричні перешкоди в ланцюзі датчика (наведення);
 • низький тиск у паливній магістралі автомобіля (нижче порогового значення);
 • використання невідповідного для даного автомобіля палива (з низьким октановим числом) або його низька якість;
 • помилка в роботі електронної системи управління двигуном (збій).

Ще одна цікава причина, яку відзначають автолюбителі, полягає в тому, що подібна помилка може з'явитися в разі, якщо неправильно відрегульовані клапана, зокрема, вони мають дуже зазор.

Можливі варіанти усунення несправності

Залежно від того, якими причинами була викликана помилка p0328, різними будуть і шляхи її усунення. Однак процедури по ремонту повністю аналогічні описаним вище, тому просто перелічимо їх за списком:

 • перевірити датчик детонації, його внутрішній опір, а також значення видається їм на ЕБУ напруги;
 • зробити ревізію проводів, що з'єднують електронний блок і ДД;
 • виконати ревізію фішки, де підключається датчик, якість і надійність контактів;
 • перевірити значення крутного моменту на посадковому місці датчика детонації, при необхідності встановити потрібне значення за допомогою динамометричного ключа.

Як бачите, процедури перевірки та причини, за якими з'являються помилки p0325, p0326, p0327 і p0328 багато в чому схожі. Відповідно, і методи їх вирішення ідентичні.

Пам'ятайте, що після усунення всіх несправностей обов'язково потрібно стерти коди помилок з пам'яті електронного блоку управління. Зробити це можна або за допомогою програмних засобів (бажано), або просто від'єднавши мінусову клему від акумуляторної батареї на 10 секунд.

додаткові рекомендації

Наостанок варто відзначити кілька цікавих фактів, які допоможуть автолюбителям позбутися проблем з датчиком детонації і безпосередньо з явищем детонації палива.

По-перше, завжди потрібно враховувати, що в продажу є датчики різного якості (від різних виробників). Нерідко автолюбителями зазначалося, що дешеві неякісні датчики детонації не тільки некоректно працюють, але і швидко виходять з ладу. Тому намагайтеся купувати якісні вироби.

По-друге, при установці нового датчика завжди дотримуйтесь правильний момент затяжки. Точну інформацію можна знайти в мануалі до автомобіля або на спеціалізованих ресурсах в мережі інтернет. А безпосередньо затяжку потрібно виконувати за допомогою динамометричного ключа. Причому установку ДД потрібно проводити не на болт, а на шпильку з гайкою. Вона не дасть з часом під дією вібрації датчику послабити своє кріплення. Адже при ослабленні кріплення стандартного болта він або безпосередньо датчик може вібрувати в своєму посадковому місці і помилково видавати інформацію про те, що є детонація.

Що стосується перевірки датчика, то однією з таких процедур є перевірка його внутрішнього опору. Зробити це можна за допомогою мультиметра, перекладеного в режим вимірювання опору (омметра). У кожного датчика воно буде різним, проте приблизне значення буде перебувати близько 5 МОм (не повинно бути занадто низьким або взагалі рівним нулю, оскільки це прямо вказує на вихід його з ладу).

В якості профілактики можна побризкати контакти рідиною для їх очищення або її аналогом з тим, щоб в подальшому зменшити ймовірність їх окислення (зробити ревізій як контактів на самому датчику так і його роз'ємі).

Також при виникненні перерахованих вище помилок завжди потрібно перевіряти стан проводки датчика детонації. Під впливом високих температур з часом вона може стати крихкою і пошкодитися. На форумах іноді відзначається, що вирішити проблему з помилкою може банальне обмотування проводки ізоляційною стрічкою. Але для цього бажано використовувати жаростійкий ізоляційну стрічку і ізолювати в кілька шарів.

Деякі автовласники відзначають, що одна або відразу декілька з перерахованих вище помилок може виникнути в разі, якщо заправляти машину неякісним бензином з меншим, ніж наказано двигуну, октановим числом. Тому якщо після перевірки ви не знайшли несправностей, спробуйте просто поміняти заправку. Деяким автолюбителям це допомогло.

У рідкісних випадках можна обійтися без заміни датчика детонації. Замість цього можна спробувати відновити його працездатність. Зокрема, за допомогою наждачного паперу і / або напилка необхідно зачистити його металеву поверхню з тим, щоб видалити з неї забруднення і іржу (якщо вони там є). Так можна збільшити (відновити) механічний контакт між датчиком і безпосередньо блоком циліндрів.

Ще одне цікаве спостереження полягає в тому, що датчик детонації може прийняти сторонні звуки за детонацію. Прикладом може служити ослаблене кріплення захисту двигуна, через якого сама захист деренчить в дорозі, а датчик може помилково спрацювати, передати сигнал на ЕБУ, той в свою чергу збільшує кут запалювання, а «детонація» триває. У цьому випадку може виникнути описані вище помилки.

У деяких моделях машин подібні помилки можуть з'являтися спонтанно, а повторити їх складно. Адже в деяких автомобілях датчик детонації спрацьовує лише при певному положенні колінчастого вала. Тому навіть при постукуванні молотком по двигуну буває неможливо відтворити помилку і зрозуміти в чому причина. Цю інформації потрібно уточнити додатково і краще з цим звернутися за допомогою в автосервіс.

У деяких сучасних автомобілях є датчик нерівної дороги, який відключає датчик детонації в умовах, коли машина їде по нерівній дорозі і має місце зміщення клонували і виникнення при цьому звуку, схожого на детонірованія палива. Саме тому перевірка датчика детонації при запущеному двигуні, коли по мотору б'ють чимось важким, після чого обороти двигуна падають, не завжди коректно. Так що краще перевіряти значення видається їм напруги під час механічного впливу на двигун.

Стукати краще не по блоку двигуна, а з яких-небудь кріпильних елементів, щоб не пошкодити корпус мотора!

висновок

Як зазначалося вище, всі чотири описані помилки не є критичними, і автомобіль може доїхати до гаража або автосервісу своїм ходом. Однак це буде згубно для двигуна, якщо при цьому має місце детонація палива в двигуні. Тому при виникненні подібних помилок все ж від них бажано позбутися якомога швидше і усунути викликали їх причини. В іншому випадку виникає ризик появи складних поломок, що призведе до серйозних, а головне дорогим, ремонтом.

Додаткові матеріали по темі:

 • Як перевірити датчик детонації за допомогою сканера?
 • Датчик детонації: пристрій, функції та призначення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found