Маркування стекол автомобіля - види і їх розшифровка

Маркування на склі автомобіля несе виключно інформативний характер, але нею можна скористатися в двох ситуаціях - при заміні розбитого скла і при покупці вживаного автомобіля. У чому секрет і як його використовувати для особистих потреб ми вам детально розповімо.

По-перше, якщо при покупці авто більш детально розглядати, то можна визначити чи була проведена їх заміна чи ні. Тому, що на будь-якому склі, в кутку, є стандартна маркування вказує тип, рік випуску і виробника. А по-друге, також можна побачити які маніпуляції намагалися проводити злодії після викрадення авто, якщо була додатково нанесена так звана протиугінна маркування (вигравіруваний vin-код). Таким чином вона здатна вберегти або застерегти автовласника.

Розшифровка маркування на склі авто
 1. Відповідність китайському стандарту безпеки ССС Е000199 / Е00039.
 2. Позначення розширеного типу автомобільного скла. Позначаються похилими римськими цифрами, які означають:
  • I - зміцнене вітрове скло;
  • II - вітрове звичайне багатошарове скло;
  • III - вітрове оброблене багатошарове скло;
  • IV - скло, яке виготовляють з пластика;
  • V - друга (не вітрове) скло, у якого коефіцієнт пропускання світла нижче 70%;
  • VI - двошарове скло з пропускним світловим коефіцієнтом нижче 70%.
 3. Код країни виробника. Може бути від E1 - Німеччина до E43 - Японія.
 4. Товарний знак, найменування заводу, фірми-виробника. У нашому випадку скла виготовлені під марками Pilkington - транснаціонального концерну, одного з найбільших виробників автомобільного скла в світі. Ще дуже часто можна зустріти фірми XYG - одного з найбільших виробників автоскла в Азії.
 5. Тип автомобільного скла. Laminated, Lamisafe - багатошарове скло; Tempered, Temperlite, Therlitw - загартоване скло.
 6. Скло перевірено на безпеку.
 7. Код DOT (Department Of Transportation) - це шифр виробника. Федеральний департамент транспорту США видає ліцензію з номером для виробників стекол для авто згідно FMVSS 205 і ANSI Z26.1. Код DOT і ряд цифр вказує на реального виробника стекол для автомобілів. Цей код обов'язково повинен відображатися на всіх стеклах без винятку.
 8. Скло пройшло випробування на пропускання світла і на проникнення. ASI - знак відповідності з американським стандартом, означає прозорість, маркується цифрами від 1 до 3, саме прозоре автоскло має маркування AS1.
 9. M - ідентифікатор номера матеріалу, він вказує на властивості скла і містить таку інформацію: товщину скла, колір, покриття, характеристики кріплень і склоцементу. Код M не стандартизований, наприклад компанія Ford Motor Company використовує букви FM.
 10. 43R-001532 - напис означає, що скло відповідає європейському стандарту. Знак офіційного затвердження відповідно до правил R43 ЄЕК ООН або директивою 92/22 / ЄЕС держав, що входять в європейське економічне співтовариство.
 11. Скло тоноване з прозорістю 70%.
 12. Дата виготовлення автомобільного скла. Також може мати й інший вид маркування.
 13. Напис Acoustic або піктограма у вигляді вуха - шумопоглинальне скло. Також можуть зустрічатися додаткові позначення, наприклад:
  • Вбудований підігрів скла.
  • Атермальние скла з солнцеотражающіе покриттям.
  • Атермальние скла з покриттям антивідблиску.

Якщо коротко, найголовніша інформація про автоскла розглянута на зображенні. А щоб більш детально розібратися з позначенням маркування на склі наноситься виробником, для початку з'ясуємо які є види матеріалів і стандарти подачі інформації.

види матеріалів

На сьогоднішній день відомі 3 види матеріалів, 5 типів маркувань для автоскла і близько двох десятків виробників, далі будемо з ними розбиратися. Але в першу чергу розглянемо що повинна містити маркування стекол:

 • тип скла;
 • товарний знак або назва виробника;
 • маркування офіційного затвердження відповідно до правил R43 ЄЕК ООН або директивою 92/22 / ЄЕС держав, що входять в європейське економічне співтовариство;
 • дата випуску автоскла.

Поділимо виробників на 3 групи:

 1. Преміум клас - Pilkington, Saint Gobain Securit, AGC, PPG.
 2. Бізнес клас - JAAN, Guardian, Shatterprufe.
 3. Економ клас - XYG, CSG, FYG, Starglass, Tamglass, і інші виробники.

Тепер розглянемо види застосовуваних матеріалів для виготовлення автомобільного скла і розшифруємо де це вказується:

 1. Триплекс (від лат.Triplex - потрійний). Це скло, яке складається з безлічі шарів, найчастіше саме трьох, що склеюються між собою прозорою полімерною плівкою при нагріванні під тиском. В основному з нього виготовляють лобові стекла, іноді бічні, задні або навіть люки. Позначають, як правило, такі скла словом Laminated, Lamisafe - багатошарове скло.технологія триплекспозначення триплекс

  Переваги автомобільного скла з типом «триплекс»:

  • висока міцність проти ударів;
  • після сильного удару, на склі може з'явитися тільки тріщина, яка не буде поширюватися по всій поверхні скла;
  • навіть якщо лобове скло тріснуло через попадання каменя або іншого предмета, то воно не розіб'ється, за допомогою полімерної плівки осколки втримаються і не розлетяться по салону, що є характерним плюсом для пасажирів, які знаходяться в салоні авто;
  • скло настільки міцне, що зловмисникові потрібно ще постаратися, щоб проникнути в салон;
  • досить добре поглинає шум;
  • знижує теплопровідність і термічну стійкість, також можливість фарбування.

  Автомобільне скло з великою кількістю шарів застосовуються досить рідко і то, як правило, в ексклюзивних моделях авто преміум-класу, також в броньованих інкасаторських машинах.

 2. Сталініт - звичайне скло, яке виготовляється методом загартування . Після того, як скло нагріли до температури від 350-680 ° С, при контакті з повітрям, в момент охолодження, на його поверхні утворюється залишкова напруга стиснення, яке власне і забезпечує високу міцність термостійкість і безпеку в разі пошкодження.
Посередині двох шарів скла розташований шар плівки з поливинилбутираля, за допомогою нього скло при ударі не розсипається, а покривається дрібними тріщинами і залишається цілим.

З цього матеріалу виготовляють в основному задні і бічні стекла. Маркування, як правило, на таких стеклах позначається словом Tempered, Temperlite, Therlite , що означає загартоване скло або просто буквою « Т ».

безпеку скла сталініт темпередСкло з цього матеріалу є досить безпечним, при ударі воно розпадається на маленькі фрагменти, межі яких тупі, але фахівці всерівно не радять ставити його на лобове скло , тому що в разі аварії вони можуть поранити водія і пасажирів. У Росії загартовані стекла для автомобілів позначаються літерою «З» і встановлюється на "Класику".

стандарти маркувань

Виробники стекол для автомобілів використовують, як правило, два типи маркування:

 • американський;
 • європейський.

Американський тип маркування повинен бути виготовлений, згідно стандарту FMVSS 205. Всі автоскла, як OE, які постачають на конвеєр автозаводів, також і запчастини повинні бути марковані відповідною інформацією, яка підтверджує безпеку виробу. Є маркування у вигляді монограми, яка відома, під назвою «жук». Різні виробники ставлять різні маркування, але незалежно від цього вони несуть однакову інформацію.

європейський стандарт

43R-00346 - Відповідність європейському стандарту безпеки ECE R43 (Європейська омологация)

американський тип

DOT-376 Сертифікація виробника відповідає стандартам департаменту транспорту США

Європейський тип маркування . В Європі існують стандарти безпеки, які відносяться до автомобільних стекол, що встановлюються на автомобілях, що продаються на її території. Так як у них застосовуються законодавства різних країн, був розроблений єдиний стандарт, прийнятий всіма країнами - членами ЄС. Відповідно до стандарту, буква E повинна знаходитися всередині монограми. Деякі компоненти автомобільних стекол, проданих і встановлених в США, також містять позначення AS і європейську маркування.

А в Росії, як правило, відповідно до стандарту ГОСТ (5727-88) маркування повинно бути позначені цифро-буквеним кодом, в якому зашифрована інформація про тип вироби, вигляді скла, товщині скла і плівки, сорті вироби і технічних умовах на конкретний виріб.

Заміна стекол на авто

Самостійна заміна стекол на авто, що для цього потрібно і чи реально самому поміняти лобове скло за 10 кроків. Як відбувається процедура заміни і які потрібні інструменти і матеріали.

Детальніше

Як позбутися від тріщин на склі? Ремонт лобового скла своїми руками

Для самостійного ремонту лобового скла знадобиться фотополімер, інжектор (пластмасовий / металевий) для його нанесення, і дриль, за допомогою якої можна запобігти розповзання тріщини.

Детальніше

Полірування лобового скла

Ми розповімо коли потрібно полірувати лобове скло, що для цього знадобитися, як виконати процедуру своїми руками, а також - чого робити не варто.

Детальніше

Маркування на стеклах різних автомобілів

Маркування на стеклах у різних автомобілів мають свої особливості. Потрібно відзначити, що маркування на вітчизняних авто відрізняються від тих, що розміщують на іномарках. Далі і будемо розглядати їх відмінності.

Маркування скла ВАЗ

У далекому минулому на всіх вітчизняних автомобілях встановлювали скла БОР, які проводилися на великому російському заводі. Це позначення свідчило про якість, доступною ціною і про оригінальність продукції. На даний момент БОР входить в групу компаній AGC. Далі розглянемо більш докладно маркування автоскла від компанії БОР.

Розшифровка маркування скла БОР:

 • БОР - торговий знак скляного заводу.
 • WL - скло вітрове багатошарове (ламіноване - триплекс).
 • T - скло загартоване.
 • TINTED - атермальне світло-зелене скло з теплопоглинальні властивостями (тоноване).автоскло бор
 • OVERTINTED - атермальне темно-зелене скло з посиленими теплопоглинальні властивостями (тоноване).
 • ASI M461 DOT 183 - відповідність американським стандартом ANSI-Z26.1.
 • E2 43R 001 207 - свідоцтво відповідності всім вимогам і проходження випробувань на безпеку у Франції за міжнародним стандартом офіційного затвердження 43 Правил ЄК ООН.
 • ..... 8 - дата виготовлення (точки позначають місяць, цифра - рік виготовлення). Якщо автомобіль випущений в 2005 році, але на маркуванні вказана цифра «0», то логічно, що рік випуску не може бути 1990-й або 2000 відповідно його випустили в 2010 році. Якщо вказана цифра «4», наприклад на марці авто ВАЗ 2112, а його року випуску з 1999-2008, то зрозуміло, що ця машина 2004 року. Звичайно бувають рідкісні випадки, коли якась марка авто випускається вже більше ніж 10 років, наприклад «Нива» від ВАЗ, тому в такому випадку потрібно звернути увагу на стан автомобіля.
марікровка скла ВАЗ

Маркування лобового скла ВАЗ 2107

Маркування скла на японських і китайських авто

Якщо більш детально розглядати маркування автоскла з Японії , то можна помітити, що вони виготовляються з таким самим технологіям, як і в усьому світі. Скло для автомобілів, які випускають в цій країні, шифруються кодом - 43 . На сьогоднішній день відомий найбільший в світі концерн Asahi Glass Company (Японія) з виготовлення скла, він випускає автоскла під такими марками, як: AGC Automotive, Asahi, Lamisafe, AP Tech. Splintex, Temperlite, Asahimas, БОР. Корпорація сьогодні займає третю частину на світовому ринку і є абсолютним лідером серед конкурентів по виготовленню скла.

китайське позначення

Виробники в Китаї додають ще до маркування букви ССС в колі , які означають відповідність їх стандарту безпеки CCC E000199 / E000039, тобто скла виготовлені для китайського ринку, якщо виготовляють для Європи то цей знак не розміщують.

китайська маркування

Розшифровка маркування на склі

Логотип або торгова марка говорить про те, хто виробник скла або автомобіля. Потрібно відзначити, що необов'язково вказувати один логотип виробника, можна вказувати просто компанію, яка є партнером виробництва скла. Маркування автомобільного скла позначається спеціальним способом і розміщується в правому або лівому, нижньому або верхньому кутку. Для того, щоб дізнатися що означає маркування на лобовому склі, потрібно ознайомитися з наведеною нижче інформацією.

Розшифровка маркування лобового скла виглядає наступним чином:

розшифровка позначень на Автоскло

Код європейської маркування складається з трьох частин: буква Е і код країни всередині кола, номер директиви і номер розширення, а також тип скла. Цифра всередині кола є кодом країни, яка дозволила застосування скла для установки на автомобілі.

 1. Товарний знак, найменування заводу, фірми-виробника. У нашому випадку скла виготовлені під марками Pilkington - транснаціонального концерну, одного з найбільших виробників автомобільного скла в світі і XYG - одного з найбільших виробників автоскла в Азії.
 2. Позначення розширеного типу автомобільного скла. позначаються похилими римськими цифрами, які означають:
  • I - зміцнене вітрове скло;
  • II - вітрове звичайне багатошарове скло;
  • III - вітрове оброблене багатошарове скло;
  • IV - скло, яке виготовляють з пластика;
  • V - друга (не вітрове) скло, у якого коефіцієнт пропускання світла нижче 70%;
  • VI - двошарове скло з пропускним світловим коефіцієнтом нижче 70%.
 3. Код країни (Е), де автомобільне скло пройшло сертифікацію.
  Розшифровка коду країни виробника скла
  код Країна код Країна код Країна
  E1 Німеччина E12 Австрія E24 Ірландія
  E2 Франція E13 Люксембург E25 Хорватія
  E3 Італія E14 Швейцарія E26 Словенія
  E4 Нідерланди E16 Норвегія E27 Словаччина
  E5 Швеція E17 Фінляндія E28 Білорусь
  E6 Бельгія E18 Данія E29 Естонія
  E7 Угорщина E19 Румунія E31 Боснія і Герцеговина
  E8 Чехія E20 Польща E32 Латвія
  E9 Іспанія E21 Португалія E37 Туреччина
  E10 Сербія E22 Росія E42 Європейська спільнота
  E11 Англія E23 Греція E43 Японія
 4. M - ідентифікатор номера матеріалу, він вказує на властивості скла і містить таку інформацію: товщину скла, колір, покриття, характеристики кріплень і склоцементу. Код M не стандартизований, наприклад компанія Ford Motor Company використовує букви FM.
 5. Дата виготовлення автомобільного скла.
 6. Скло пройшло випробування на пропускання світла і на проникнення. ASI - знак відповідності з американським стандартом, означає прозорість, маркується цифрами від 1 до 3, саме прозоре автоскло має маркування AS1.

  AS - Американський Національний Стандарт безпеки матеріалів для скління автомобілів і автомобільного устаткування, який використовують на магістралях.

  • AS1 - розміщують в будь-якому місці на автомобілі. Скло цього класу пройшло тестування відповідно до ANSI Z26.1 на пропускання світла і на проникнення. Виняток становлять сонцезахисні вітрове скло, їх позначення на стеклах автомобіля наносять в верхніх кутах на вітровому склі.
  • AS2 - всюди, крім вітрового скла. Ці скла проходили тести на пропускання світла, але не на проникнення.
  • AS3 - значення, яке забороняють розміщувати на автомобілі. Позначення AS-3 застосовуються тільки до темних шибках. Як правило, вони не проходять тестування на пропуск 70% світла і на проникнення. Цей вид стекол забороняють використовувати в якості вітрових і бічних стекол зі сторони водія, так як вони не забезпечують потрібний огляд.
 7. Код DOT (Department Of Transportation) - це шифр виробника. Федеральний департамент транспорту США видає ліцензію з номером для виробників стекол для авто згідно FMVSS 205 і ANSI Z26.1. Код DOT і ряд цифр вказує на реального виробника стекол для автомобілів. Цей код обов'язково повинен відображатися на всіх стеклах без винятку.
 8. Тип автомобільного скла. Laminated, Lamisafe - багатошарове скло; Tempered, Temperlite, Therlitw - загартоване скло.
 9. Відповідність китайському стандарту безпеки ССС Е000199 / Е00039.
 10. 43R-001532 - це відповідність стандарту безпеки ECE R43 Європи.

Додаткові позначення на лобовому склі :

додаткові маркування ламіновані скла безпеку

Ламіновані бічні стекла забезпечують безпеку

ламіновані бічні стекла

Ламіновані бічні стекла: підвищена ударостійкість

акустика

Напис Acoustic або піктограма у вигляді вуха - шумопоглинальне скло

підігрів скла

Вбудований підігрів скла

атермальне скло

Напис IR - атермальне скло, «хамелеон», як правило він з фіолетовим відливом. У нього між шарами додатково до поливинилбутиральной плівці додана плівка, яка містить срібло, завдяки цьому відбивається і розсіюється 70-75% теплової енергії.

скло з ультрафіолетовим випромінюванням

Позначення атермальне скло з ультрафіолетовим фільтром

Атермальние скла з фільтром ультрафіолетового випромінювання. Крім вищезазначених функцій автоскла, дане скло досить ефективно захищає пасажирів і обробку в салоні від впливу сонячного тепла і ультрафіолетових променів.

атермальние скла з солнцеотражающіе покриттям

Скло з солнцеотражающіе покриттям

Також є і трохи інший значок - градусник зі стрілкою без букв UU. Їм позначаються атермальние скла з солнцеотражающіе покриттям. Таке маркування наносять на стеклах мають покращений температурний комфорт.

атермальние скла

Скло з покриттям антивідблиску

Серед атермальниє стекол нерідко ще можна зустріти і інший значок - дзеркальне відображення фігури зі стрілкою. Атермальние скла з покриттям антивідблиску. Скло підвищеної комфортності для водія, з його допомогою знижується відображення більш ніж на 40%.

вбудована антена

Знак вбудована антена

водовідштовхувальне скло

Скло з водовідштовхувальним ефектом

Водовідштовхувальне скло має в своєму маркуванні зображення крапель. Покриття, яке використовується на цьому склі забезпечує візуальний контроль водієві навіть при дощовій погоді.

скорочене позначення типів скла для мікроавтобусів скорочене позначення типів скла для легкових авто

Протиугінна маркування

Протиугінна маркування автомобіля полягає в нанесенні VIN-номер машини (спеціального ідентифікаційного номера, такий як на кузові і двигуні). Як правило він відображається в цифровому варіанті, його наносять на поверхню автомобіля спеціальним складом у вигляді точок, в деяких випадках повністю, а іноді тільки кілька останніх цифр. Тобто за фактом він, витравлюється на склі і стає матового кольору.

Номер у кожної машини індивідуальний, прибрати його не можна, можна тільки відшліфувати, але тоді буде видно сліди. Найчастіше маркування наносять на скло і дзеркала автомобіля, також іноді маркують фари і задні ліхтарі. Наносять в основному, спеціальним методом витравлювання за трафаретом за допомогою спеціальної пасти, яка містить кислоту або ж за допомогою «пескоструя» - розпорошення крупнозернистого кварцового піску під тиском.

VIN-номер авто протиугінна маркування

Основні плюси протиугінною маркування:

 1. Якщо автомобіль буде вкрадений , то автовикрадачів буде набагато складніше продати маркований автомобіль , ніж той у якого вона відсутня і як результат вам набагато простіше його буде знайти.
 2. По маркуванню можна досить швидко знайти вкрадені скла, фари, вітрове скло , якщо звернутися до правоохоронних органів.
 3. Безліч страхових компаній роблять знижку на маркування при покупці КАСКО для того, щоб убезпечити автомобіль.

Витрати на протиугінну маркування стекол не такі вже й великі в порівнянні зі збитком в результаті викрадення, тому знижувати ризик чи ні вирішувати тільки вам. Якщо вам потрібна більш детальна інформація з приводу символом і монограм, то ми вам рекомендуємо дізнатися її у постачальника або у виробника скла.

В результаті, хотілося б відзначити найголовніші моменти на які вам слід звертати увагу при покупці автомобільного скла, а саме на те, що абсолютно на будь-якому склі повинен бути вказаний DOT номер в монограмі і по-друге, що запис цього числа повинна бути з посиланням на американський стандарт AGRSS. Звичайно, всі ці знаки на стеклах автомобіля досить складні для розуміння і вимагають відповідних знань і навичок, тому що без них вам буде складно правильно підібрати вітрове скло, але якщо бути уважним і серйозно підійти до цієї справи, то у вас обов'язково все вийде.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found