Як тонувати заднє скло. Методика поклейки тонировочной плівки на заднє скло

Тонувати заднє скло трохи складніше ніж, скажімо, бічні, тому, що заднє скло має вигнуту форму. Тому, доведеться вдатися до формування тонировочной плівки, тобто, надати їй форму заднього скла. Це досягається різними методами, але давайте міркувати про те, як тонувати заднє скло по порядку.

Що потрібно для тонування заднього скла

 • пульверизатор з мильною водою;
 • гумовий шпатель (вигонка);
 • губка;
 • ніж;
 • канцелярський ніж або лезо;
 • рулетка;
 • присипка;
 • шкурка;
 • будівельний фен.

Як тонувати заднє скло

Для початку потрібно ретельно вимити, витерти і висушити скло. Потім насипати трохи присипки і розтерти. Тепер треба визначити розміри тонування, в чому допоможе рулетка, і вирізати по потрібну плівку. Наступним етапом буде формування - надання тонування форми скла.

Способи формування тонировочной плівки

 • «Мокрий» - намочити (не знімаючи захисної плівки), покласти плівку на заднє скло зовні і розгладжувати вигонки від центру до країв, паралельно підігріваючи викривлені ділянки феном. Таким чином, плівка вигнеться і прийме потрібну форму.

 • «Сухий» - набагато швидший метод, який використовується в Європі. Суть в тому, що шматок тонування кладеться на заднє скло обкладинкою назовні, потім обрізається зайве (машину можна і не дряпати). Складки продуваються феном і розгладжуються вигонки.

Потім, не знімаючи тонування зі скла, в салон автомобіля потрібно поставити прожектор, промінь якого буде висвітлювати заднє скло. Це потрібно для того, щоб вирізати тонування більш ретельно , враховуючи всі форми і вигини.

Вирізану плівку потрібно зняти, щоб помити ту сторону, яка стикалася зі склом, і акуратно змити дитячу присипку. Скло теж можна помити, оскільки на нього знову буде лягати плівка.

Злегка змочивши плівку, можна починати її розгладжувати короткими рухами в різні боки, починаючи від центру. Таким чином, буде видно, наскільки добре відформовані плівка. Сумнівні місця слід підігріти феном і розгладити. Тепер плівку можна заносити всередину.

Але перед цим, природно, потрібно дуже ретельно вимити заднє скло зсередини, щоб не залишилося піщинок і порошинок . Якщо скло з шовкографією, але планується якісна клейка тонування на заднє скло, тоді варто шкіркою акуратно пройтися по контуру скла, щоб не було некрасивих білих смуг. Після цього в останній раз помити заднє скло зсередини.

Щоб уникнути потрапляння гаражної пилу, можна прибити її пульверизатором.

Тепер треба зняти захисну плівку тонування, змочуючи клейку поверхню мильною водою, яка нейтралізує клей на деякий час. Намочивши скло зсередини, слід занести плівку всередину і акуратно і не поспішаючи покласти на поверхню заднього скла. Правильно розташувавши тонування , її потрібно злегка змочити пульверизатором, і можна розганяти складки, починаючи від центру і по сторонам, слідуючи лініях, що нагадує британський прапор.

Головне завдання вигнати основну масу води.

Не варто забувати про нижньому краї, який можна подоткнуть тонкої вигонки. Потім, наостанок, пройтися знову від центру до країв сухою, звичайної вигонки.

Ось як тонувати заднє скло. Чи впорається можна своїми руками у власному гаражі, озброївшись необхідними інструментами і знаннями.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found