Як правильно вибрати кращі амортизатори. Monroe, KAYABA, Sachs, KONI - вибираємо які амортизатори краще газові або газо-масляні

Амортизатори - це один з елементів підвіски автомобіля, що впливає на його поведінки під час руху і тісно пов'язаний з безпечною їздою. Тому, якщо стоїть питання, які краще амортизатори поставити, то потрібно орієнтуватися не на фірму або ціну, а на тести і рекомендації автовиробника.

Точно така ж ситуація і з вибором виду Аморта - газового або масляного - рекомендується ставити тільки ті, що передбачені на автозаводі . Інші можуть впливати на поводження машини і не завжди в кращу сторону, відхиляючись від бажаного результату.

які амортизатори краще

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • Основні дані при виборі амортизаторів
 • Вибір амортизатора в залежності від стилю їзди
 • ТОП фірм кращих амортизаторів

Вагомі показники вибору амортизаторів

Прикидаючи, на що дивитися при виборі кращих амортірзаторов, в першу чергу слід звернути увагу на :

 1. Гальмівний шлях , як це не дивно звучить. Адже амортизатори протистоять розгойдування, яке сильно впливає на швидкість зупинки машини при екстреному гальмуванні. Тобто, чим м'якше амортизаторная стійка, тим більшою буде амплітуда коливання під час гальмування авто з системою АБС.
 2. Просідання на крутих поворотах . За рахунок відцентрової сили створюється крен кузова, коли авто входить в поворот на швидкості і, як наслідок, відбувається погіршення зчеплення з дорожнім покриттям, що, в свою чергу, загрожує втратою траєкторії руху. За цей показник також відповідає жорсткість амортизатора.
 3. Стійкість на розбитій дорозі залежить від здатності амортизаторів швидко гасити коливання при проходженні нерівностей. За цей показник відповідає опір амортизатора.
Який амортизатор поставити

графік залежності керованість-плавність ходу

Неупереджене порівняння трьох найбільш відомих виробників амортизаторів дозволило зробити наступні суб'єктивні висновки:

 • амортизатори Bilstein будуть хорошим вибором для швидкої і резкоуправляемой їзди, але при цьому доведеться терпіти тряску і жорстку роботу підвіски;
 • прі не швидкої і комфортної їзди установка амортизаторів Monroe - оптимальний варіант;
 • для змішаних циклах пересування рекомендують установку Kayaba .

Вибір найкращого амортизатора під стиль їзди

Які амортизатори краще підійдуть для вашого авто в чому залежить від передбаченого призначення, якості доріг, жорсткості шин і властивого вам стилю водіння. Тому, одна і та ж машина може добре тримати дорогу на швидкості, але буде дратувати тряскою навіть на дрібних купинах, а інший автомобіль, який інертно і мляво поводиться на поворотах, відмінно утримає навіть глибокі вибоїни. А все тому, що характеристики амортизаторів залежать від типу і справності.

Вирішуючи, який амортизатор поставити, потрібно визначитися з тим, яким показником ви віддаєте перевагу: швидка керованість або м'яка комфортність. Адже, на жаль, коли збільшується один показник, то інший падає.

Якщо немає особливих вимог до експлуатації, то бажано нічого не мудрувати і дотримуватися рекомендацій автовиробника, купуючи штатні амортизаційні стійки. Їх технічні показники сумісні зі звичайними умовами експлуатації авто - вони володіють надійною стійкістю, керованістю, враховують особливості підвіски і міцність кузова.

Занадто потужні амортизатори можуть вирвати «з м'ясом» місця кріплення до кузова або підвісці.

Коли ж авто часто і сильно навантажують або в багажнику додатково лежить балон від газобалонного обладнання, то рекомендується придбати і встановити стійки відсотків на 30-40 сильніше. А водії, які люблять придавити педаль газу, ставлять амортизатори з підвищеним опором, щоб зменшити крен кузова.

Всі амортизатори діляться на види за такими двома параметрами :

 • склад робочої речовини (це може бути масло, газ або газо-масляні);
 • кількість труб (2-х трубні або однотрубні).

Як манера водіння впливає на амортизатори

Обговорення вічного питання «Які амортизатори краще»

Газові або масляні амортизаторів - які краще поставити

Як нам вже відомо, амортизатори авто діляться на три види за типом робочої речовини. Далі розглянемо, в яких ситуаціях вони проявляють себе з найкращого боку.

Встановити масляні амортизатори краще якщо :

 • бюджет обмежений, адже у зв'язку з основними недоліками, такими як слабка ефективність на нерівних дорогах і нестабільна робота в холодну пору року, ціна таких амортизаторів значно нижче ніж інших.

Вибрати газо-масляні амортизатори краще якщо автовласник:

 • воліє спокійній манери їзди;
 • не готовий часто ремонтувати підвіску автомобіля.
Як правило, саме такі амортизатори і встановлює основна маса водіїв.

Їх конструкція схожа на звичайні гідравлічні, але за рахунок того, що замість повітря в них використовується газ-азот, вони довше служать, забезпечують кращу амортизацію і більш ефективну роботу в швидкісних режимах на трасі.

Ставити газові амортизаторів краще якщо :

 • автомобіль часто використовується в гонках;
 • необхідна миттєва реакція на зміну режиму руху коліс;
 • потрібна покращена керованість транспортним засобом в будь-яких погодних умовах (НЕ дубеют на морозі і захищають авто від аквапланування);
 • потреба впевнено тримати зчеплення з дорожнім полотном на високій швидкості є пріоритетною ніж комфортний рух.

Головний недолік таких амортизаторів в тому, що через малу ходу штока будете не тільки відчувати тряску на купині, а й доведеться частіше ремонтувати підвіску , оскільки деякі вузли ходової будуть зношуватися швидше.

Експлуатація автомобіля з газовими стійками по нерівній дорозі прискорить вихід з ладу інших елементів підвіски.

Вибираючи найкращі амортизатори, можна керуватися різними критеріями: як стилем водіння, так і умовою експлуатації авто, або виходячи з показника жорсткості і зручності. Але в будь-якому випадку потрібно стежити за справністю кожного з видів амортизаторів, адже коли один або кілька аморт виходять з ладу, то істотно погіршується якість зчеплення шин з дорожнім покриттям, а це негативно вплине на стійкість і гальмівний шлях автомобіля.

Проводити перевірку стану амортизаторів рекомендується кожні 20-30 тис. Км.

Крім цього, також відбувається значний знос таких деталей підвіски - сайлентблоков, важелів, рульових наконечників, шин, пружин і гальмівних механізмів, яких би фірм вони не були. Тобто, з усього вище викладеного, можна зробити висновок, що для середньостатистичного автовласника на свій автомобіль буде краще поставити газо-масляні амортизатори . Залишається тільки визначиться з фірмою виробника.

Вибір кращої фірми амортизаторів - ТОП 7

Виробники часто роблять амортизатори, які можна встановити на більшість автомобілів, причому навіть розрахованих під різний стиль їзди. Разом з тим кожна з компаній все ж намагається робити більший акцент на якусь одну специфікацію, тому і доводиться віддавати перевагу тій чи іншій фірмі, в залежності від умов експлуатації автомобіля. Далі представимо огляд таких популярних фірм як: KONI, Bilstein, Boge, Sachs, Monroe, Tokico і KYB, що випускають амортизатори, успішно зарекомендували себе на практиці.

Яка фірма робить кращі амортизатори

Амортизатори Bilstein і KONI найдорожчі і надійні. Якщо розмова стосується фірми KONI , то виробник дає гарантію на весь строк служби автомобіля. Їх амортизатори застосовні до будь-яких авто і для будь-якого стилю водіння. Тип амортизаторів KONI потрібно підбирати в залежності від конструкції підвіски і умов експлуатації. З такими амортизаторами ходять підвіски автомобілів Mazerati, Lamborghini, Ferrari. Перш ніж їх упаковувати, виробник тестує аморти на чітка відповідність заданим характеристикам.

Німецькі Bilstein будуть трохи гірше тому, що «найкрутіша» у них тільки серія спорт (Sport, Sprint і Rally). Підвіска з їх однотрубним газовим амортизатором буде дуже жорсткою.

Boge теж німецька якість. Амортизатори цієї фірми, яка, до речі, тепер належить компанії Sachs, встановлюються на конвеєрних авто концерну VAG, BMW і Mercedes. Вартість значно дешевше, ніж у попередніх, так і технічні характеристики іномарок загального призначення не змінюють. Проводять амортизатори з розрахунком на 3 основні потреби: для комфортної їзди (Pro-gas, Automatic), для спортивних авто (Turbo-gas) і здатні витримувати підвищені навантаження (Nivomat, Turbo24).

Амортизатори Sachs стоятимуть лише на підлогу сходинки вище ніж Каяба або Токико, так як розраховані на загальну доступність і застосовність. Хоч вони і з одного підрозділу разом з Бога, але чіткого розподілу за призначенням та умовами експлуатації, в залежності від підвіски, немає (що на джип, що на легкову однакові). Сакс випускаються в декількох модифікаціях: SuperTouring, Advantage і Sporting Set.

Японські амортизатори KYB і TOKICO більш-менш надійні. Каябу можна зустріти на автомобілях з конвеєра Honda, Toyota, Mazda, Ford, Renault і багатьох інших, адже їх заводи знаходяться більш ніж в 10 країнах світу, а ось TOKICO розраховані виключно для японського і трохи американського автовиробника. Але і підробки не зустрічаються, чого не скажеш про каяба.

KAYABA випускаються в стандарті газо-масляних і посилених газ-амортизаторах. Є окрема лінійка для повнопривідних джипів - MonoMax, спортивних - Ultra SR і стандартної експлуатації - Exel-G.

Амортизатори фірми MONROE розраховані для ринку aftermarket. Їх надійність відповідає ціні, а термін служби складе близько 20 тис. Км. Автомобіль з такими стійками буде несильно розгойдуватися по нерівній дорозі, але стане завалюватися на повороті. Бельгійський виробник представляє свої амортизатори в широкому асортименті. Пропонують одне і двотрубні стійки. Раніше вони були досить популярні і якістю краще, останнім же час позиції стали здавати. Але все ж, вони кілька надійніше, ніж Profit або Optimal . Monroe - нормальний економ-варіант.

Як бачите, вибір великий, і віддавати однозначна перевага амортизаторам однієї чи іншої фірми не варто. Швидше потрібно робити вибір з міркувань доцільності, ніж просто питати у людей які амортизатори краще - майже кожен виробник пропонує свій тип амортизатора, який підійде для будь-яких умов і способів експлуатації. Так що, якщо у вас вітчизняний автомобіль, то немає сенсу купувати дорогі Коні, Бельштейн або Бога, а ідеальним варіантом будуть Сакс або Монро. А ось новеньку іномарку середнього класу краще ставити Бога або Каябу.

Також, крім амортизаторів, представлених в рейтингу варто звернути увагу на бренд Hola . Станом на літо 2020 року ці фірми мають високу популярність, і високий відсоток позитивних відгуків від реальних покупців. Амортизатори цього виробника мають гарне співвідношення ціна / якість, тому користуються популярністю у власників вітчизняних авто. Основні плюси - поліпшення керованості, надійність, ціна. З недоліків - трохи дещо жорстким.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found