Чому горить лампа подушок безпеки на приладовій панелі. Причини і усунення

Що робити, коли загоряється лампа системи безпеки?

Будь-який сучасний автомобіль обладнується різними засобами безпеки.

Лампа подушок безпеки

Коли загорілася така лампочка airbag - явно свідчить про те, що в даний момент подушки не працюють. Значок може не тільки горіти постійно, але і моргати, начебто чек Енджиніа, вказуючи тим самим, на конкретний код помилки в системі безпеки.

Так, обов'язковим атрибутом машини стало наявність не менше ніж однієї подушки Airbag. А при проблемах з цієї самої системою водієві, на приладовій панелі, сигналізує лампа подушок безпеки . У будь-якій машині можна знайти розташовану десь в передній частині салону маркування «SRS», що є скороченням від «Supplementary Restrain System» або як звучить по-російськи «Система Розгорнутої Безпеки». Вона складається з певної кількості подушок, а також таких елементів, як:
 • ремені безпеки;
 • Піропатрони;
 • натяжітельний пристосування;
 • датчики ударів;
 • електронна система управління всім цим, що є мозком автомобільної безпеки.

Система SRS, як і будь-який інший складний автомобільний вузол, може вийти з ладу через поломку певної деталі або втрати надійності взаємозв'язку між елементами. У вас сталося саме це, якщо на приладовій панелі зажевріла лампочка подушок безпеки, індикатор якої різниться в різних моделях автомобілів.

Чому загоряється індикатор Airbag на панелі приладів?

Якщо загоряється лампа подушок безпеки, це означає, що десь стався збій, причому проблема може стосуватися не тільки самих подушок, але і будь-якого іншого елемента бортової системи безпеки.

Якщо поломок немає, при включенні запалювання лампа подушок безпеки висвічується і блимає шість разів. Якщо з системою все нормально і вона справна, індикатор самостійно затухає після цього до чергового запуску мотора. Якщо ж є проблеми - залишається горіти. Система починає самостійне діагностику, виявляє код несправності і записує його в пам'ять.

Після першого тестування, через невеликий проміжок часу система тестує свої елементи повторно. Якщо поломка була визначена помилково або ознаки несправності пропали, діагностичний модуль стирає записаний раніше код помилки, лампа гасне і машина працює в штатному режимі. Винятком є ​​випадки з виявленням критичних поломок - їх коди система зберігає в довготривалій пам'яті і не стирає.

можливі несправності

Якщо у вас горить srs на приладовій панелі, проблема обов'язково присутній. Сучасні автовиробники дуже відповідально підходять до організації безпеки водія і пасажирів, тому що відповідають за це пристрої вважаються найнадійнішими і безвідмовними елементами практично будь-якої машини. Тобто, якщо горить airbag, потрібно не розмірковувати про можливу неполадку управління безпекою, а починати шукати проблему, оскільки вона присутня з високою часткою ймовірності.

Несправності системи безпеки Airbag

Якщо у вас горить лампа подушок безпеки, це може означати одну з описаних нижче проблем:

 1. порушення цілісності будь-якого елементу системи;
 2. припинення обміну сигналами між елементами системи;
 3. проблеми з контактами в дверях, які найчастіше трапляються після їх ремонту або заміни; досить просто забути підключити один роз'єм, і у вас вже постійно горить srs;
 4. механічне пошкодження ударного датчика;
 5. замикання або пошкодження проводки між будь-якими частинами системи безпеки;
 6. неполадки запобіжників, проблеми з проходженням сигналів в місцях з'єднань;
 7. механічне або програмне пошкодження блоку управління системою безпеки;
 8. порушення цілісності системи в результаті монтажу елементів сигналізації;
 9. неакуратно заміна крісел - це теж причина, через яку горить лампа подушок безпеки, оскільки були пошкоджені проходять там дроти і з'єднання;
 10. відновлення подушок безпеки після їх спрацьовування без обнулення пам'яті керуючого електронного блоку;
 11. перевищення значення опору на одній з подушок;
 12. критично низька напруга в бортовій електромережі; якщо у вас горить airbag саме з цієї причини, досить просто замінити акумулятор;
 13. перевищення експлуатаційного періоду для подушок безпеки або пиропатронов, найчастіше становить до десяти років;
 14. виконаний дилетантами тюнінг, який може привести до порушення цілісності проводки або датчиків;
 15. намокання датчиків через мийки автомобіля;
 16. неправильно виконана заміна акумулятора.

Крім того, лампа подушок безпеки може спалахнути через неправильну заміни керма, оскільки там необхідно пам'ятати і про саму подушці безпеки, і про інших розташованих в кермі або безпосередній близькості від нього елементах захисної системи.

Усунення несправностей

Коли горить srs, потрібна строго вивірена послідовність дій:

 1. спочатку система працює сама - перевіряє свою працездатність при включенні запалення, при виявленні помилки записує її код;
 2. далі вступає механік - він зчитує код і визначає причину поломки;
 3. система перевіряється спеціалізованим діагностичним обладнанням;
 4. виконуються ремонтні операції;
 5. оновлюється пам'ять блоку управління.
Всі операції необхідно виконувати тільки при повністю відключеному акумуляторі!

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found