Гальмує ривками - основні причини ривків при гальмуванні

Існує ряд причин, чому при гальмуванні машина гальмує ривками . Серед них - використання нових, ще не притертих, гальмівних колодок, потрапляння повітря в рідину системи гальмування, кривизна гальмівних дисків, частковий вихід з ладу сайлентблоков і / або рульових наконечників, проблеми зі втулками маятника. В поодиноких випадках можлива ситуація, коли машина не тільки гальмує ривками, а й при цьому б'є в кермо.

гальмує ривками

Відразу варто сказати, що перераховані несправності є дуже небезпечними і можуть привести не тільки до виходу з ладу відповідальних вузлів автомобіля, але і до створення аварійної ситуації на дорогах! Відповідно, при появі ситуації, коли машина гальмує ривками, необхідно вжити екстрених заходів по виявленню несправності і її усунення.

Причини виникнення ривків при гальмуванні

Для початку перерахуємо найбільш поширені причини того, що машина гальмує ривками. Так, до них належить:

 • Завоздушіваніе гідравлічної гальмівної системи . Дане явище відбувається через розгерметизацію відповідної системи на шлангах, циліндрах або в інших її складових. Повітря в гальмівній системі знижує ефективність її роботи, в тому числі іноді виникає і ситуація, коли при гальмуванні машина гальмує ривками. Найчастіше перед появою ривків відзначається загальне зниження ефективності гальмівної системи. Тому ривки - це вже фінальний сигнал того, що систему потрібно прокачати і додати в неї гальмівну рідину.
 • Кривизна гальмівного / гальмівних дисків . Така ситуація може виникнути, наприклад, внаслідок їх різкого охолодження. Зокрема, після різкого гальмування, коли диск дуже гарячий, машина заїжджає в калюжу з холодною водою, внаслідок чого відбувається різкий перепад температур матеріалу, з якого виконаний гальмівний диск. Якщо він (матеріал) недостатньо якісний, то існує ймовірність того, що виріб може змінити свою геометричну форму (його може банально «повісті»). Особливо така ситуація актуальна для неоригінальних або просто дешевих неякісних дисків.

Типи деформації гальмівних дисків

Пам'ятайте, що товщина гальмівних дисків повинна бути більше 20 мм! Якщо це не так - обидва диска необхідно замінити.

Існує спеціальний прилад - індикатор годинникового типу, за допомогою якого можна виміряти ступінь биття диска про колодку. Він є на більшості СТО, а також у вільному продажі, коштує недорого.
 • Іржа на диску . Вельми екзотичний варіант, актуальний, зокрема, для старих автомобілів з Японії. Так, при тривалій стоянці машини без руху між гальмівною колодкою і диском утворюється наліт іржі, який згодом сприймається як удари при гальмуванні. Особливо активно явище проявляється, коли диски обертаються синхронно. Для довідки: в прибережних умовах Японії або Владивостока (тумани, висока вологість) диски можуть заіржавіти буквально за пару місяців за умови, що машина стоїть на вулиці без руху.
 • Неправильна установка диска . При заміні цього вузла / вузлів недосвідченими майстрами іноді виникають ситуації, коли диск встановлюється кривовато, через що виникає його тертя об колодку. Це навіть за умови, що диск новий і рівний.Гальмівний диск
 • Кривизна барабанів . Аналогічно попереднім пунктам. Зміна геометрії барабанів може бути викликано зношеністю або через різкі перепади їх робочої температури.
 • Зношеність гальмівних колодок . Деякі автовласники відзначають ситуацію, коли при дуже зношених гальмівних колодках машина починає гальмувати ривками. Підтвердженням зношеності також може служити свист при гальмуванні. Він може бути викликаний як критичним рівнем зношеності колодки, так і роботою так званих «піскунів» - спеціальних металевих вусиків, які труться об диски, викликаючи писк і сигналізуючи тим самим автовласника про необхідність заміни гальмівних колодок. Іноді вібрація можлива при роботі навіть нових колодок, частіше за умови, що вони дуже поганої якості.
 • Прикипання задніх колодок . Це досить рідкісна ситуація, яка іноді зустрічається в разі тривалого гальмування і неякісних колодок. Але в цьому випадку вібрація буде не тільки при гальмуванні, але і в процесі їзди.
 • Розбовталися передні супорта . Точніше, мова йде про те, що їх пальці просто сточити в процесі експлуатації. Дана ситуація виникає нечасто і тільки на машинах з дуже великим пробігом.
 • Невідповідність м'якості дисків і колодок . Дана ситуація має на увазі, що були встановлені «м'які» диски (барабани) і «жорсткі» колодки. Внаслідок цього колодки вгризаються в диски (барабани), тим самим пошкоджуючи їх.

  Зношений гальмівний диск

 • Великий люфт колісних підшипників . У такому випадку при гальмуванні колеса будуть вібрувати, а це автоматично стане причиною вібрації всієї машини. Особливо це актуально для передніх коліс, як більш навантажуються в процесі гальмування.
 • Зіпсовані сайлентблоки . Йдеться про сайлентблоках задньої частини підвіски. При їх значному зносі деякі автомобілісти відзначають ситуацію, коли машина починає смикатися при гальмуванні.

За статистикою близько 90% випадків, коли виникає вібрація при русі, пов'язана з кривизною гальмівних дисків . Відповідно, перевірку необхідно починати саме з цих вузлів.

Методи усунення неполадок

Тепер перейдемо безпосередньо до опису ремонтних робіт, за допомогою яких можна усунути проблему, коли машина гальмує ривками на маленькій і / або великій швидкості. Перерахуємо методи в тому ж порядку, що і причини. Отже:

 • Завоздушіваніе системи . В даному випадку її необхідно прокачати, вигнати повітря і долити необхідну кількість нової гальмівної рідини. Відповідну інформацію ви знайдете в матеріалі, де розповідається про те, як правильно прокачати гальмівну систему автомобіля.
 • Викривлений гальмівний диск . Тут можливі два варіанти. Перший полягає в тому, що якщо товщина диска досить велика, то можна спробувати проточити його на спеціальному верстаті. Для цього звернутися за допомогою на СТО або в автосервіс. Однак не у всяких сервісах виконують такі роботи. Можна звернутися до знайомого токаря. Другий варіант більш раціональний і безпечний. Він полягає в повній заміні диска в разі, якщо його деформація значна, і / або диск вже зношений і досить тонкий. В цьому випадку краще не ризикувати і виконати відповідну заміну. І міняти диски (барабани) необхідно парами (одночасно лівий і правий). Самостійна перевірка диска має сенс тільки при сильному пошкодженні диска. Тому виконувати перевірку, а тим більше ремонт, краще на спеціалізованій СТО.
 • Неправильна установка дисків . Для виправлення ситуації необхідно зняти і встановити диск / диски рівно відповідно до інструкції.
 • Кривизна барабанів . Виходу тут два. Перший - віддати токареві для розточування. Другий - їх заміна. Залежить від ступеня зношеності і викривленої геометрії барабанів. Але краще встановити нові вузли.
 • Зношені колодки . В даному випадку все дуже просто - необхідно замінити їх на нові. Головне, їх правильно підібрати. А процедуру по заміні можна виконати самостійно (якщо є досвід і розуміння подібних робіт) або в автосервісі.
 • Прикипання колодок . Потрібно виконати ремонтні роботи на підйомнику по відновленню працездатності колодок і супортів. Найкраще замінити використовувані колодки на нові, гарної якості, щоб виключити появу подібних ситуацій в майбутньому.
 • Розбовталися супорта . Ремонт в даному випадку неможливий. Необхідно виконати заміну супортів, пальців, а при необхідності і колодок. Не забудьте при зворотній збірці всіх вузлів змастити все ретельно за допомогою мастила для супортів і напрямних.
 • Невідповідність м'якості дисків і колодок . При виборі тих і інших вузлів необхідно звертати увагу на відповідне значення жорсткості. При необхідності замінити одні або інші деталі.
 • Великий люфт колісних підшипників . Тут доведеться, швидше за все, виконати заміну відповідних вузлів. Можна спробувати відремонтувати їх, однак, як показує практика, така затія малоефективна.
 • Іржа на гальмівному диску . Якщо наліт іржі невеликий, то можна нічого не робити, а експлуатувати машину протягом 500 ... 1000 кілометрів пробігу, поки іржа природним чином, під впливом гальмівних колодок, що не піти. Інший варіант - проточка дисків. Насправді другий варіант кращий, але затратнее.
 • Зіпсовані сайлентблоки . Необхідно провести ревізію згаданих вузлів, а при необхідності - замінити їх.

Примітно, що в більшості випадків виявлення причини необхідно проводити не в гаражних умовах, а на станції технічного обслуговування із застосуванням відповідного обладнання. Адже «на око» неможливо відчути найменші відхилення від норми, які насправді, на високій швидкості можуть бути джерелами вібрацій та інших неприємних явищ, які не тільки можуть бути причиною дискомфорту для водія і пасажирів, а й стати причиною виникнення аварійної ситуації на дорогах .

Якщо ви стикалися з причинами виникнення ситуації, коли машина гальмує ривками, які не було перераховано - будемо раді почути ваші міркування і досвід з цього приводу в коментарях під цим матеріалом.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found