Звідки стук в підвісці. Поширені причини чому стукає передня і задня підвіска

Підвіска автомобіля

Стук в підвісці рано чи пізно виникає на будь-якій машині. Причин його виникнення може бути дуже багато - проблеми з ходовою, неправильна експлуатація машини, легковажне ставлення до профілактики і так далі. Як виявити причину поломки і що робити в цьому випадку?

Стук в передній підвісці

На жаль, на слух неможливо визначити , що насправді стукає. Тому при виконанні самостійної діагностики потрібно оглянути амортизатори, наконечники рульових тяг, штангу стабілізатора поперечної стійкості, важіль передньої підвіски, поворотний кулак, сайлентблоки, кульові опори. Частою причиною стуку є вихід з ладу гумових ущільнювачів. Всі гумові деталі не повинні мати тріщин або пошкоджень. Якщо ви помітили дефект, необхідно відразу ж провести їх заміну.

Роботи необхідно проводити на оглядовій ямі або в поддомкраченном стан автомобіля.

Можливі причини стуку і їх діагностика

Причиною стукоту може бути будь-яка деталь, що входить до складу підвіски. Найбільш поширеними причинами стукає передньої підвіски є:

Проведення діагностики підвіски автомобіля самостійно

 • знос наконечника рульової тяги;
 • несправність амортизатора;
 • знос кульових опор;
 • ушкодження гумово шарнірів;
 • деформація опор стійок амортизаторів;
 • зношеність опор і важелів підвіски;
 • ослаблення гайок і болтів кріплень вузлів системи;
 • знос подушки і гумово шарнірів штанги;
 • вироблення підшипників маточин;
 • великий дисбаланс коліс або деформація колісних дисків;
 • осаду або поломка пружини підвіски.

Далі розберемо ці та інші причини виникнення стуку більш детально. Почати самостійну діагностику варто з перевірки стану пиляків і гумових ущільнювачів деталей . Якщо на них є пошкодження - їх обов'язково слід замінити. Також зверніть увагу на сліди витоку масла з амортизаторів.

Несправності в роботі важелів підвіски

Сайлентблок

Можлива причина стуку підвіски - несправність її важелів . Зазвичай це супроводжується поганою керованістю машини. Перевірте роботу сайлентблоков. Для цього скористайтеся монтуванням в якості плеча для прогинання важелів. При несправності ви побачите істотний люфт . Для ремонту необхідно буде провести заміну сайлентблоков. Для цього потрібно зняти важелі і випрессовать старі сайлентблоки з отвору. Перед установкою нових сайлентблоков змастіть посадочне місце для зниження тертя. За одне очистіть його від пилу і бруду.

несправності амортизатора

Амортизатор може стукати в місці верхнього або нижнього кріплення. Причина цього може полягати в розкручуванні кріплять болтів або збільшення люфту в кріпильних отворах. Візуально знос або поломку пружин можна визначити за рівнем посадки автомобіля. Якщо пружина сильно осіла або поламалася - це буде видно по посадці кузова. При їзді зламана пружина буде видавати характерний звук.

амортизаційна пружина

Щоб зберегти амортизатори рекомендується заливати в них масло тієї в'язкості, яка вказана виробником (за умови, що амортизатори є розбірними). Взимку ніколи різко НЕ стартуйте на непрогрітій машині. Ви можете пошкодити не тільки двигун, а й амортизатори, оскільки масло в них також не розігрілося. Так ви подбаєте про амортизаторних стійках і збільшите термін їх служби.

Нерідко стійка може бути причиною стуку. Особливо, при їзді по нерівній дорозі (стук на купині, нерівностях) або при попаданні колеса в яму. Щоб перевірити стійку, потрібно вертикально натиснути на крило або капот . При справній стійці автомобіль плавно повертається у вихідне положення. В іншому випадку ви почуєте скрип і різкий рух.

Можливою причиною стуку в стійці може бути розкрутити стопорная гайка. Цю несправність можна визначити по розгойдування машини під час руху і зниження керованості. При цьому шуми виникають безсистемно. Гайку обов'язково потрібно затягнути, інакше ви ризикуєте втратити контроль за машиною на дорозі.

Проблеми з рульовим управлінням

Діагностика рульових тяг на автомобілях ВАЗ

Стук, викликаний рульовим керуванням, схожий на той, який видають несправні амортизатори. Непрямим ознакою, що підтверджує, що причина стуку полягає в рульовому управлінні, є вібрація керма і стукіт на купинах, нерівностях.

Стук спереду, в даному випадку, є результатом взаємодії рейки і переміщається по ній шестерні. В процесі експлуатації системи рульового управління контактний зазор і вироблення між рейкою і шестернею згодом збільшується. Тому в місці зіткнення виникає стукіт. Щоб діагностувати цю поломку, достатньо піддомкратити машину з однією з передніх сторін і похитати кермові тяги. Якщо при цьому ви відчули люфт, то швидше за все, глухий стукіт виходить від зношених втулок. Вони є ремонтопридатності, і в будь-якому автомагазині ви зможете знайти ремкомплекти для заміни втулок.

Опора для стійки

Глухий звук при їзді по нерівній дорозі може виникнути через некоректну роботу верхньої частини передньої підвіски. Вона має гумову основу, яка є природним демпферним гасителем ударів. Однак гума з часом зношується і "дерев'яніє". Через це втрачається її гнучкість і амортизаційна здатність. На жаль, конструкції багатьох автомобілів не дозволяють дістатися до цього вузла і заміряти зазор між обмежувачем і опорою. Однак, якщо у вашому автомобілі це можна зробити, то знайте, що відстань повинна бути близько 10 мм. Зазвичай стукіт в підвісці виникає лише з одного боку, оскільки малоймовірна одночасна вироблення опор з двох сторін в один і той же час.

Опорний підшипник

Звук, який видає зношений опорний підшипник, схожий з тим, який видає демпфер, проте є більш дзвінким. Щоб виявити поломку, необхідно демонтувати передню стійку. Особливість його вироблення полягає в нерівномірності зносу по периметру корпусу. Найбільша вироблення відбувається при русі автомобіля прямо. Тому і стукіт можливий при прямолінійній русі . Якщо повертати вправо або вліво, стук припиняється. Якщо у вас склалася така ситуація - значить, у машини вийшов з ладу опорний підшипник.

кульові опори

Кульова опора

На стареньких задньопривідних автомобілях (наприклад, ВАЗах) проблеми з кульовими опорами вважаються класичної причиною виникнення стуку в підвісці. Перевірку необхідно починати з підвішування на амортизаторі машини над тим колесом, звідки доноситься стукіт. Чи не обертаючи диск, потрібно спробувати похитати його протилежні частини на себе і від себе. Процедуру потрібно проводити в двох площинах , взявшись за ліву і праву частину колеса, потім за верхню і нижню. При несправних опорах ви відчуєте люфт.

Шарнір рівних кутових швидкостей (ШРУС)

Якщо несправний ШРУС, то час їзди він видає характерне потріскування, особливо на повороті. При поломці ШРУС доводиться міняти, оскільки він не підлягає ремонту.

Нехарактерні причини поломки

Ще однією причиною стукоту може бути розкручений гальмівний супорт . Це досить рідкісна причина, оскільки, як правило, кріплення супорта дуже надійне з використанням контргаек. Але якщо кріплять болти все ж розкрутилися, звук супорта, особливо при гальмуванні машини, буде дуже гучним, тому сплутати його ні з чим неможливо. Іноді, особливо якщо гальмівні колодки неякісні, вони можуть видавати невеликий і глухий звук. У деяких випадках може відбутися відшарування їх робочої поверхні. Причиною стукотів в передній підвісці також може зустрічатися і кронштейн стабілізатора стійкості . Він має в своїй конструкції втулки з гумовими елементами. Потрібно перевірити їх цілісність.

Ще однією причиною виникнення стуку може бути ситуація, коли лопаються подушки двигуна . Через це виникає стукіт, зовні схожий зі звуком з ходової системи автомобіля. Тому перевірте і такий варіант. Також варто перевірити, закручені чи всі гайки і кріпильні елементи під капотом . Особливо це актуально при купівлі вживаного автомобіля. Незафіксовані частини можуть деренчати, видаючи звук, схожий на стукіт підвіски.

Стук в задній підвісці

Діагностика задньої підвіски проводиться швидше, оскільки її конструкція простіше. Причин стукоту може бути кілька - зношені втулки реактивних тяг (якщо вони є), відпущені болти кріплення колеса, відпущений або поламане кріплення вихлопної труби, зламаний виток пружини підвіски, ослаблення кріплення кронштейна кріплення коротких реактивних штанг, клапан віддачі в амортизаторі, втулки задніх амортизаторів, відпущена піввісь, розпірна планка колодок. Також причиною невідомих звуків можуть причини, не пов'язані безпосередньо з підвіскою. Наприклад, предмети в багажнику, відкрутити "запаска" і так далі.

Також рекомендується перевірити кріплення вихлопної труби і її загальний стан. Адже прогорів глушник видає сторонні звуки, які автолюбитель може прийняти за стук в задній підвісці. Крім цього, необхідно перевірити всі елементи кріплення труби. Якщо вона закріплена ненадійно, то на нерівній дорозі може видавати невеликий і глухий стукіт, який водій може прийняти за проблеми з підвіскою.

При самостійної діагностики необхідно перевірити наступні вузли (деякі з них можуть бути відсутні на деяких моделях автомобілів):

Перевірка підвіски

 • напрямна конструкція задньої підвіски;
 • важелі (поперечний, поздовжній);
 • стабілізатор поперечної стійкості;
 • задні амортизатори;
 • амортизаційні пружини;
 • чашки і кронштейни кріплення амортизатора;
 • гумові втулки;
 • балка задньої осі;
 • буфер стиснення;
 • підшипники.

Діагностика направляючої конструкції

В процесі виконання діагностики необхідно виконати наступні дії:

 • Перевірити зусилля і стан балки, а також важелів (при їх наявності). Упевнитися у відсутності деформації на цих деталях.
 • Перевірити шарніри. На них можуть з'явитися тріщини в силу зносу. Це також призводить до деформації.

Варто перевірити різьбові з'єднання фланців в місцях їх кріплення. Залежно від марки і моделі машини їх можна відремонтувати або доведеться купувати і встановлювати нові. Виконувати перераховані роботи необхідно в автосервісі або в гаражі з оглядовою ямою.

Діагностика пружин підвіски

Незважаючи на те, що сталь, з якої зроблені пружини, відрізняється фортецею, з часом вони можуть вийти з ладу. Їх окремі витки ламаються, тому пружина перестає нормально працювати. Для її діагностики пружини досить провести візуальний огляд. При цьому варто звернути увагу на відсутність дефектів на витках пружини, а також цілісність гумових вкладок, які знаходяться в місцях їх установки. При виході пружини з ладу її необхідно замінити, вона не підлягає ремонту.

задні амортизатори

Пильовики амортизатора б / у

Як і у випадку з передніми амортизаторами, необхідно провести діагностику пиляків . У разі необхідності замінити їх. При огляді амортизатора також варто звернути увагу на відсутність течі масла з його корпусу. Якщо амортизатор розбірний, має сенс демонтувати його і розібрати, щоб переконатися в справності внутрішніх елементів. При цьому варто перевірити знаходяться всередині гумові втулки, які часто виходять з ладу.

додаткові причини

Якщо ви перевірили перелічені вище частини, а стукіт ззаду все ж залишився, варто звернути увагу на наступні речі:

 • Гальмівний супорт. Тут надходять, як і в випадку з передньою підвіскою. При його перекосе супорт буде видавати гучний звук, тому діагностика цієї несправності не складає труднощів.
 • Підшипник маточини. Потрібно піддомкратити машину повністю або тільки те колесо, яке ви хочете перевірити. При вільному обертанні підшипник не повинен видавати шумів, стукотів або скрипів. При перевірці можливо затирання про диск гальмівний колодки, звук якого дуже схожий на скрип. Тому при діагностиці будьте уважні.

висновок

Стук в передній або задній підвісці каже автовласникові, що необхідно провести діагностику. Тому проведіть її якомога швидше щоб невинний стукіт, здавалося б, який-небудь втулки не перетворився на ремонт розбитої підвіски. А щоб мати справу з дрібним і глухим стуком в підвісці якомога рідше, рекомендуємо вам вибирати правильний режим їзди , особливо по нерівностях сільських і поганих асфальтових дорогах. Так ви вбережете автомобіль від ремонтів, а свій гаманець від додаткових розтрат.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found