Свистить ремінь генератора: 5 основних причин свисту ременя. Як усунути свист - поради

В процесі експлуатації автомобіля власник стикається з безліччю проблем, в число яких входить і неприємна ситуація з ременем генератора. Він починає, здавалося б без причини, «свистіти», і здогадатися відразу чому так відбувається - не так вже й просто. У нашому випадку, мова не йде про зношеному або старому ремені. Тут все зрозуміло - замінив і все справи. Ні, все набагато цікавіше, і, як в захоплюючому англійською детективі, будемо шукати причинно-наслідковий зв'язок.

Як усунути свист ременя генератора

Огляд ременя і пошук причин чому свистить ремінь.

Отже, чому ж «свистить» новий ремінь генератора? Як виявляється, на це є кілька причин і всі вони представлені нижче.

Коротко про навісному ремені

Ремінна передача - це найпоширеніший спосіб передачі обертання ротору генератора. Використовується метод вже давно і відрізняється від інших своєю простотою: всього два шківа на валах, які з'єднуються ременем.

Сам ремінь відповідає за багато. Саме на нього лягає відповідальність передачі обертання від шківа до шківа. Слід знати, що одна частина ременя натягнута сильніше іншої . Саме різниця цих натяжений і визначає тягове зусилля і його коефіцієнт.

Ремінь забезпечує чітку передачу і відрізняється безшумністю в роботі. Якісні вироби здатні витримувати тривалі навантаження, згладжувати поштовхи і ривки. Вони компактні, займають мало місця, але пускають у хід одночасно кілька важливих вузлів автомобіля: генератор, помпу, компресор кондиціонера і насос ГУР.

Ротор генератора зобов'язаний постійно обертатися. Цьому сприяє як раз ремінне з'єднання з коленвалом. Шківи, ​​які прикручуються на вали генератора і клонували, з'єднуються ременем, обов'язково гнучким.

«Свист» ременя схожий з огидним брязкотом. Викликається він тим, що ремінь прослизає. Звук від такого свисту неприємний і почути його можна на великій відстані. Зрозуміло, їздити в такій ситуації не слід.

Свист ременя і його причини

Деякі автомобілісти посилаються на те, що нібито ремінь попався неякісний і проводять заміну, але все починається по новій. З цієї причини, щоб не втратити дорогоцінний час і зайві гроші, рекомендується провести огляд всієї пасової передачі. Аналіз умов, при яких з'являється свист - найбільш корисне судження, яке виносить власник автомобіля.

Перевірка зводиться до наступних дій:

  • перевіряється цілісність ременя (погодимося з версією, що сьогодні навіть нові вироби можуть бути неякісними);
  • перевіряється ступінь натягу (як відомо, через слабке натягу часто відбуваються скрипи ременя);
  • перевіряється чистота вала (ще одна причина «свисту», про що докладно написано нижче);
  • перевіряється лінія двох шківів на зміщення .

5 причин свисту ременя генератора

П'ять основних причин чому свистить генератор

Нижче наводиться список найбільш поширених причин «свисту» ременя генератора:

  1. Чистота деталей автомобіля - важливе правило, яке зобов'язаний дотримуватися власник транспортного засобу. Масло , яке випадково потрапило на ремінь або вал, стає причиною неприємного писку. Відбувається це через те, що ремінь втрачає колишню зчеплення з поверхнею вала і прослизає. Якщо зняти ремінь, а потім гарненько видалити всі сліди масла за допомогою ганчірки, просоченої бензином, то проблему вдасться вирішити.
  2. Ремінь може просто провіснуть і слабке натяг стане причиною «свисту». Рішення досить очевидне - треба буде заглянути під капот, перевірити, як затягнуть ремінь і якщо слабо, то підтягнути.
  3. «Свист» може початися через неправильну лінії шківів . Як відомо, два шківа повинні знаходитися строго по одній лінії і незначний ухил призводить до неприємного звуку. Треба перевірити зміщення і виставити шківи, як потрібно.
  4. Надто тугий ремінь теж може привести до «свисту». Автовласники напевно знають, що дуже жорсткий ремінь не дає шківів нормально обертатися. Особливо часто така ситуація спостерігається в холодну пору року і свист припиняється, як тільки двигун прогрівається і ремінь знову знаходить свою форму;
  5. Що вийшов з ладу підшипник може стати причиною «свисту» навісного ременя. Міняємо підшипник на новий і всі справи.

Перераховані вище положення - основні. Але це не означає, що інших причин бути не може. Найголовніше - це вчасно реагувати на проблему і вживати невідкладних заходів щодо їх усунення, тоді ви забудете, як свистить ремінь генератора.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found