Cвечи Запалювання (10 кращих) | Маркування, Характеристика, Види

Система запалювання є однією з найбільш важливих систем кожного двигуна з іскровим запалюванням. Свічки відповідають за генерацію іскри в циліндрах двигуна. Іскровим свічка використовується у всіх типах системи запалювання: контактної, безконтактної і електронної. Провідними виробниками виступають такі фірми як: Denso, NGK, Bosch, Champion, Beru. Пристрій свічки запалювання являє собою керамічну трубку з провідником по центру і металевим електродом збоку.

Свіча запалювання

Стаття допоможе дізнатися:

 • Характеристики свічок запалювання.
 • Види свічок.
 • Матеріали, що застосовуються в свічках.
 • Кращі виробники свічок запалювання.
 • Основні ознаки несправності свічок.

Грамотно підібрані свічки запалювання, взаємодіючи з якісним паливом, прослужать без заміни протягом досить великого пробігу автомобіля. В середньому, це 30-60 тис. Км, а якщо це Іридієві або платинові - то набагато довше. Саме тому, роблячи підбір свічок запалювання, так важливо добре розбиратися в маркуванні, видах і їх призначенням, такі знання допоможуть вибрати кращі свічки для вашого транспорту.

Параметри і характеристика свічок запалювання

Основними параметрами характеристики свічок виступають розмір і краплинне число, це крім того, що вони також відрізняються за кількістю електродів і за матеріалом виготовлення. З усіма цими моментами, і як вони впливають на працездатність, розберемося по порядку.

Одна з найважливіших теплових характеристик свічок запалювання - так зване, краплинне число . Це параметр, що позначає тиск, при якому виникає краплинне запалювання. Зазвичай в документації автомобіля вказується марка свічок і краплинне число, які повинні в ньому використовуватися. Намагайтеся дотримуватися цих рекомендацій.

Чи не правильно підібране краплинне число впливає на самоочищення свічки запалювання. Краплинне число свічок
Краплинне число ділиться на три діапазони:
 • холодні свічки (к. ч. від 20 і вище);
 • гарячі (11 - 14);
 • середні (к.ч. від 17 до 19).

Даний параметр вказує на теплові режими роботи свічки , чим вона вища, тим з більш високими температурами вона може працювати.

Свічка з більш високим калильним числом може працювати в більш агресивному середовищі з високими температурами, а свічка з більш низьким буде частенько перегріватися, що, природно, позначається на терміні її служби.

Крім калильного числа і геометричних розмірів, є ще один досить важливий параметр при виборі свічок - їх конструкція.

Технічні характеристики

Загальна інформація про свічки запалювання

До технічних характеристик свічки запалювання відносяться:

 • діаметр різьби;
 • розмір головки ключа;
 • довжина різьби;
 • зазор між електродами.

Діаметр автомобільних свічок запалювання, як правило, становить 14 мм. По довжині різьби свічки діляться на три групи:

1) короткі - 12 мм;

2) середні - 19-20 мм;

3) довгі - 25 мм і більше.

Довжина різьбовій часті свічки буде залежати від потужності двигуна - чим потужніший, тим свічка довше . Така конструкція обумовлена тим, що температура по довгому корпусу швидше і рівномірніше розподіляється. Найбільш поширеним розміром інструментом для вкручування свічок є головка на 16 мм, рідше - 14 і 18 мм. Розмір зазору між центральним і бічним електродами у всіх свічок запалювання в межах 0,5 мм - 2,0 мм, але найбільш поширений - 0,8 або 1,1 мм.

Характеристики свічки запалювання маркуються типовим позначенням - буквено-цифровим кодом, який наноситися на свічку і на упаковку. Типові позначення свічок розрізняються залежно від виробника, уніфікованих позначень немає.

З яких матеріалів роблять свічки запалювання?

Крім усього іншого, свічки розрізняються і за матеріалом, з якого вони виготовлені. Свічки можуть бути одне або біметалічними , але так як часи, коли свічки проводилися тільки для радянської техніки пройшли, в нинішній час виготовляються з двох металів - мідного (або хромо-нікелевого) сердечника і сталевої оболонки. Такий метод застосовується щоб забезпечувати швидкий і надійний пуск двигуна, а також швидке відведення тепла під час роботи, оскільки сталева оболонка швидко прогрівається на початковому етапі роботи, а мідний сердечник добре відводить тепло при робочій температурі від 500 до 900 ° C.

Але для підвищення стійкості до корозії і, відповідно, збільшення терміну служби, таку класичну компоновку розбавляють тим, що на центральний електрод роблять напайку, зі сплавів стали і інших дорогих металів типу платини, іридію, паладію або вольфраму або повністю замінюють мідний сердечник.

Види свічок запалювання

У класичному виконанні свічка запалювання є двоелектродної - з одним центральним електродом і одним боковим, але внаслідок еволюції конструкції з'явилися Багатоелектродні (бічних електродів може бути кілька, в основному це 2 або 4). Така багатоелектродного дозволяє збільшити надійність і термін служби . Також менш поширені через свою дорожнечу і суперечливих тестів факельні і форкамерно свічки.

Види свічок запалювання

Крім конструкції, свічки поділяються і на інші види, обумовлені матеріалом виготовлення електрода. Як вже з'ясувалося, найчастіше, це сталь, легована нікелем і марганцем, але для збільшення ресурсу роботи на електроди робляться напайки різних дорогоцінних металів, як правило, з платини або іридію.

Тестування свічок запалювання

Відмітна риса платинових і іридієвих свічок запалювання - інша форма центрального і бічного електродів. Оскільки застосування цих металів дозволяють забезпечити постійну потужну іскру в більш жорстких режимах експлуатації, тонкий електрод вимагає меншої напруги, тим самим знижуючи навантаження на котушку запалювання і оптимізуючи згоряння палива.

Має сенс ставити платинові свічки в турбомотор, так як цей метал має високу корозійну стійкість, а також стійкий до високих температур.

На відміну від класичних, платинові свічки ні в якому разі не можна очищати механічним способом.

За періодичністю заміни свічки можна розмістити в такому порядку:

 1. Мідні / нікелеві свічки запалювання мають стандартний ресурс роботи до 30 тис. Км., Їх вартість цілком відповідає терміну служби, ціна однієї такої свічки буде в районі 250 рублів.
 2. Платинові свічки (мається на увазі напилення на електрод) стоять на другому місці за терміном служби, використанням і ціннику. Тривалість безвідмовної роботи іскрового запалювання в два рази більше, тобто близько 60 тис. Км. До того ж утворення нагару буде значно менше, що ще більш сприятливо впливає на займання повітряно-паливної суміші.
 3. Свічки з іридію в рази покращують теплові характеристики. Такі свічки запалювання забезпечують безперебійну іскру при найвищих температурах. Ресурс роботи складе більше 100 тис. Км, але і ціна буде куди вище перших двох.

Кращі свічки запалювання

Дізнавшись про типах свічок і їх характеристика, виникає логічне запитання при підборі: «Які свічки запалювання краще?». При пошуках однозначної відповіді на дане питання можна довго гортати сторінки в інтернеті і вивчати різні рейтинги виробників свічок запалювання. Але сказати абсолютно всім, що потрібно купувати іридієві і радіти роботі мотора, не можна.

Якою б не була свічка, якщо вона підібрана неправильно, це обов'язково позначиться на роботі двигуна і на її терміні служби.

Що потрібно враховувати підбираючи свічки?

Насамперед заглянути в інструкцію з обслуговування вашого автомобіля, найчастіше, там завжди можна знайти інформацію про те, яка марка свічок встановлюється з заводу. Найкращим вибором будуть ті свічки, які рекомендує автовиробник , адже на заводі враховані потреби двигуна і технічні характеристики іскрових свічок. Тим більше, якщо машина вже з великим пробігом - вкладення в неї вигляді дорогих платинових або іридієвих свічок як мінімум не виправдає себе. Також потрібно взяти до уваги, на якому бензині і скільки ви їздите. Безглуздо платити гроші за дорогі свічки для мотора з об'ємом менше 2 літрів, коли від двигуна не вимагається позамежної потужності.

Як правильно підібрати свічки запалювання для свого автомобіля

Основні параметри підбору свічок запалювання

 1. Параметри і технічні характеристики
 2. Температурний режим.
 3. Тепловий діапазон.
 4. Ресурс вироби.

А щоб швидко орієнтуватися в свічках з необхідними вимогами, потрібно вміти розшифровувати маркування. Але, на відміну від маркування масла, маркування свічок запалювання не має загальноприйнятого стандарту і, в залежності від виробника, буквено-числове позначення по-різному розшифровується. Втім, на будь-яких свічках обов'язково існує маркування, що вказує на:

 • діаметр;
 • тип свічки і електрода;
 • краплинне число;
 • тип і розташування електродів;
 • зазор між центральним і бічним електродом.

Розшифровка маркування свічок запалювання

Розшифровка маркування свічок запалювання

Від якого виробника свічки краще

Дивитися потрібно, перш за все, не на модель і виробника, а на конструкцію і якість виготовлення свічки. Для звичайного застосування підійде будь-яка свічка, яка здатна забезпечити стабільність іскроутворення при тиску не менше 8 атм., Але рекомендовано все ж брати ті, які мають запас по тиску не менше ніж на 16 атм.

Нижче наведено ряд свічок з різної цінової категорії, конструкції, видів і популярних виробників, які, в ході тесту, показали найкращі результати:

 1. Іридієва DENSO VK20 (ном. 5604) - буде коштувати в районі 15 $ за штуку, але ціна виправдовує очікування. Стійко працює при тиску до 25 атм., Має ефективну синію іскру з мінімальною кількістю пропусків.
 2. Звичайна свічка DENSO W20TT з нікелевим центральним електродом без будь-яких драг. металів, вартістю трохи більше 100 рублів. Підійде як для ВАЗів, так і різних іномарок.
 3. Свічка DENSO IRIDIUM POWER IK16 буде коштувати близько 700 р. стабільно працює при великих навантаженнях.
 4. Трохи дешевше попередніх, але, нітрохи не гірше якістю роботи свічки NGK DILFR5A-11 (93759). Ці свічки є оригінальними для Лансера, стабільно витримує будь-які навантаження.
 5. Платинові Longlife свічки запалювання VAG BOSCH BOM 06H905611 R1 DC будуть коштувати близько 11 $ за штуку, розраховані на роботу в турбированних німецьких моторах. Термін служби даних свічок становить не менше 100 000 км.
 6. Досить непоганими будуть бошівських BOSCH SUPER PLUS FR8DPP33 з легованих иттрием, але платиновим наконечником центрального електрода і з середнім цінником (5 $). Термін служби таких свічок складе в середньому не менше 50 тис. Км.
 7. NGK VAG 03F905600A R1 NG4 з іридієвим електродом розрахована на застосування в TSI моторах автомобілів Ауді, Фольксваген, Шкода як і бошівських, концерну ВАГ, тільки ціна буде трохи нижче. Тонкий електрод і невеликий зазор, всього 0,7 мм дозволяє отримувати потужну іскру і домагатися повного згоряння палива.
 8. Для двигунів старого зразка хорошим вибором будуть свічки BOSCH SUPER4 WR78X R6 208 (ориг. Ном. 242232804), за демократичною ціною, трохи більш 600 рублів. За комплект з 4 штук ви отримаєте багатоелектродного свічку з пристойними результатами роботи.
 9. NGK R ZFR5V-G - класична бюджетна свічка зі стабільним результатом роботи аж до навантаження в 25 атм.
 10. Непоганий бюджетний варіант з мідним центральним електродом DENSO KJ16CR-L11 обійдеться вам в трохи більше ста рублів за штуку. Такі свічки можна застосовувати на різних іномарках, в тому числі на Хендай, Кіа, Опель.

Які гарні свічки запалювання, вирішує особисто кожен автовласник сам для себе. Хтось вважає за краще підбирати виконані виключно з рідкісних і дорогих матеріалів, а хтось в першу чергу враховує марку деталі і марку авто, а також те, в яких умовах експлуатується його машина.

Основні ознаки виходу з ладу свічки

Зовнішній вигляд свічок запалювання може розповісти не тільки про їхню роботу, але і несправності, як паливної системи, так і інших систем двигуна. А які ознаки несправності самих свічок запалювання?

Щоб водії змогли зрозуміти з поведінки свого авто, що пора замінити свічки запалювання, нагадаємо основні ознаки їх несправностей:

Огляд свічки на несправності
 • пропуски запалювання і троение двигуна;
 • запах бензину;
 • підвищена витрата палива;
 • погіршення динаміки;
 • краплинне запалювання;
 • коричневий колір і тріщини внизу ізолятора.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found