Фіксатори для різьблення. Який краще вибрати? Червоний, синій, зелений. ТОП 7

Фіксатор різьби допомагає збільшити притискну силу між закрученими різьбовими з'єднаннями, тобто, запобігти мимовільне розкручування, а також захистити з'єднувальні частини від іржі і прикипання.

Випускаються три основних типи фіксаторів - червоні, сині та зелені. Червоні традиційно вважаються «сильними», а зелені - найбільш «слабкими». Однак при виборі того чи іншого фіксатора необхідно звертати увагу не тільки на колір, але і на експлуатаційні характеристики, наведені на їх упаковці.

зміст

  • Для чого потрібні фіксатори різьби
  • типи фіксаторів
  • На що звертати увагу при виборі
  • Популярні засоби
  • Чим замінити фіксатор різьби

фіксатори різьби

Міцність фіксації може залежати не тільки від кольору, а й від виробника. Тому у кінцевого споживача виникає резонне питання - який вибрати фіксатор різьби? І щоб допомогти вам визначитися з вибором наведемо список популярних засобів, який був складений на підставі знайдених в інтернеті відгуків, тестів і досліджень. А також опис характеристик, складу і принципу підбору.

Навіщо використовують фіксатори різьби

Фіксатори різьби знайшли повсюдне поширення не тільки в автомобілебудуванні, а й в інших областях виробництва. Ці кошти прийшли на зміну «дідівських» методів фіксації різьбових з'єднань, таким як гровер, полімерна вставка, отгібнимі шайба, контргайка і іншим вишукувань.

Причина використання цих технологічних засобів полягає в тому, що в сучасних автомобілях все частіше використовують нарізні сполучення з фіксованим (оптимальним) моментом затяжки, а також болти зі збільшеною опорною поверхнею. Тому важливо зберегти значення притискної сили на всьому терміні служби вузла.

Так, фіксатори різьби застосовують при кріпленні гальмівних супортів, шківів розподільних валів, в конструкції і кріпленні коробки передач, в органах рульового управління і так далі. Фіксатори застосовують не тільки в автомобільній техніці, але і при виконанні інших ремонтних робіт. Наприклад, при ремонті побутової техніки, велосипедів, бензо- і електропила, кіс і іншої техніки.

Анаеробні фіксатори різьби виконують не тільки свою безпосередню функцію по фіксації з'єднання двох деталей, але і захищають їх поверхні від окислення (іржавіння), а також герметизують їх. Тому різьбові фіксатори має сенс використовувати і для відповідного захисту деталей в тих місцях, де велика ймовірність попадання в різьбу вологи і / або бруду.

Види фіксаторів різьби

Незважаючи на всю різноманітність фіксаторів різьби, всіх їх можна розділити на три великі категорії - червоні, сині та зелені. Такий поділ за кольором дуже умовно, все ж це дає базове розуміння про те, наскільки високо-або, навпаки, слабкий герметик пропонується.

Червоні фіксатори традиційно вважаються найбільш «сильними», і позиціонуються виробниками як високоміцні. Більшість з них є термостійкими, тобто, такими, які можна використовувати в механізмах, в тому числі автомобільних, які працюють при температурі понад + 100 ° С (зазвичай до + 300 ° С). Визначення «нероз'ємний», часто вживане саме до червоних фіксаторів різьби, - це, скоріше, маркетинговий хід. Реальні тести показують, що нарізні сполучення, оброблені навіть самими «міцними» засобами, цілком піддаються демонтажу за допомогою слюсарних інструментів.

Сині фіксатори різьби зазвичай позиціонуються виробниками як «роз'ємні». Тобто, їх сила дещо менше, ніж у червоних (середньої міцності).

Зелені фіксатори - найслабші. Їх теж можна охарактеризувати як «демонтуються». Зазвичай вони використовуються для обробки різьбових з'єднань невеликого діаметру, і закручені з невеликим крутним моментом.

Наступні категорії, на які ділять різьбові фіксатори - діапазон робочих температур . Як правило, виділяють звичайні і високотемпературні засоби. Як зрозуміло з їх назв, фіксатори можна використовувати для кріплення нарізного сполучення, що працює при різних температурах.

Також різьбові фіксатори діляться по їх агрегатному стані. Зокрема, в продажу зустрічаються рідкі і пастоподібні засоби. Рідкі фіксатори зазвичай застосовують для маленьких різьбових з'єднань. І чим більше різьбове з'єднання - тим густішим має бути засіб. Зокрема, для великих різьбових з'єднань застосовуються фіксатори у вигляді густої пасти.

Більшість різьбових фіксаторів, є анаеробними. Це означає, що вони зберігаються в тюбику (посудині) в присутності повітря, і в таких умовах не вступають в хімічну реакцію і ніяк себе не проявляють. Однак після їх нанесення на оброблювану поверхню, в умовах, коли доступ повітря до них обмежений (при затягуванні різьблення) вони полімеризуються (тобто, тверднуть), і виконують свою безпосередню функцію, яка полягає в надійній фіксації двох зіштовхувалися поверхонь. Саме з цієї причини більшість упаковок-тюбиків з фіксаторами на дотик м'які, і здається, що вони більш ніж наполовину наповнені повітрям.

Найчастіше полимеризующиеся кошти використовують не тільки для стопоріння різьбових з'єднань, але і для герметизації зварних швів, ущільнення фланцевих з'єднань, склеювання виробів з плоскими поверхнями. Класичним прикладом в даному випадку може служити знаменитий «Супер клей».

Склад фіксатора різьби

В основі більшості анаеробних демонтованих (рознімних) фіксаторів різьби лежить полигликоли метакрилат, а також добавки. Більш складні (нероз'ємні) кошти мають більш складний склад. Наприклад, фіксатор «АБРО» червоного кольору, має наступний склад: акрилова кислота, альфа діметілбензілгідропероксіда, бісфенол А етокси диметакрилат, диметакрилат естер, 2-гідроксіпропілметакрілат.

Однак колірна градація - це всього лише грубе наближення за категоріями коштів, і для вибору того чи іншого фіксатора завжди потрібно звертати увагу на два фактори. Перший - експлуатаційні характеристики обраного фіксатора. Другий - розмір оброблюваних деталей (нарізного сполучення), а також матеріал, з якого вони створені.

Як вибрати кращий фіксатор різьби

Крім кольору є ряд критеріїв, на які обов'язково потрібно звертати увагу при виборі того чи іншого нарізного фіксатора. Далі вони наведені по порядку.

Фіксується момент опору

Значення моменту, що визначене як «нероз'ємний». На жаль, більшість виробників не вказують цього конкретного значення. Інші ж вказують момент опору з конкретними значеннями. Однак проблема тут полягає в тому, що виробник не говорить, для нарізного сполучення якого розміру цей опір розраховане.

Очевидно, що для відкручування маленького болтика потрібен менший крутний момент, ніж при відверненні болта з великим діаметром. Серед автолюбителів існує думка, що «кашу маслом не зіпсуєш», тобто, чим міцніший фіксатор використовувати - тим краще. Однак це не так! Якщо використовувати дуже сильний фіксатор для маленького болта з дрібною різьбою, то його можна закрутити назавжди, що в більшості випадків небажано. У той же час аналогічний склад буде тим менш ефективний, ніж для більшої різьблення (як діаметра, так і довжини) він використовується.

Цікаво, що різні виробники вказують значення в'язкості свого кошти в різних одиницях виміру. Зокрема, одні вказують цю величину в сантіпуаз, [сПз] - одиниця динамічної в'язкості в системі одиниць СГС (зазвичай так чинять заокеанські виробники). Інші ж фірми вказують аналогічне значення в мілліПаскаль-секундах [мПас] - одиницею динамічної в'язкості масла в міжнародній системі СІ. Необхідно пам'ятати, що 1 СПЗ дорівнює 1 мПа · с.

Агрегатний стан

Як зазначалося вище, фіксатори різьби зазвичай реалізуються у вигляді рідини і пасти. Рідкі засоби зручно заливати в закриті з'єднання. Також рідкі фіксатори більш повно поширюються по оброблюваних поверхонь. Однак з недоліків таких засобів можна відзначити їх повсюдне розтікання, що не завжди зручно. Пасти само не розтікаються, проте їх буває не завжди зручно наносити на поверхню. Залежно від упаковки робити це можна безпосередньо з горлечка тюбика або ж з використанням додаткових інструментів (викрутки, пальця).

Однак агрегатний стан кошти потрібно вибирати і відповідно до розміру різьби. Зокрема, чим менше різьблення - тим більше текучим повинен бути фіксатор. Це обумовлено тим, що в іншому випадку він стече до краю різьблення, а також буде видавлений з межрезьбових зазорів. Наприклад, для різьби з розміром від М1 до М6 використовують так званий «молекулярний» склад (значення в'язкості становить близько 10 ... 20 мПас). І чим більше стає різьблення - тим більше пастоподібною повинен бути фіксатор. Аналогічно і в'язкість повинна підвищуватися.

Стійкість до технологічних рідин

Зокрема, мова йде про різні змащувальних рідинах, а також паливі (бензині, солярці). Більшість фіксаторів різьби повністю нейтральні до зазначених засобів, і можуть бути використані для фіксації різьбових з'єднань деталей, що працюють в масляних ваннах або в умовах паливних випарів. Однак цей момент потрібно уточнювати додатково, в документації, щоб не зіткнутися з неприємним сюрпризом у майбутньому.

час полімеризації

Одним з недоліків фіксаторів різьби є те, що вони проявляють свої властивості не відразу, а після деякого кількості часу. Відповідно, скріплений механізм небажано використовувати при повному навантаженні. Час полімеризації залежить від типу конкретного засобу. Якщо ремонт не терміновий, то даний параметр некритичний. В іншому випадку має сенс звернути увагу на вказаний чинник.

Співвідношення ціни та якості, відгуки

Даний параметр необхідно вибирати, як і у будь-якого іншого товару. На ринку представлено багато різних подібних засобів. Виходячи із загальних міркувань, найкраще купувати фіксатор з середнього або вищого цінового діапазону. Відверто дешеві кошти будуть, швидше за все, малоефективними. Звичайно, при цьому потрібно звертати увагу на обсяг упаковки, умови застосування і так далі.

Рейтинг кращих фіксаторів різьби

Щоб відповісти на питання, який фіксатор різьби краще, редакцією нашого ресурсу був складений не рекламний рейтинг зазначених коштів. Список ґрунтується тільки на знайдених в інтернеті відгуках різних автолюбителів, в різний час використовували ті чи інші засоби, а також на матеріал авторитетного видання «За кермом», фахівці якого проводили відповідні тести і дослідження ряду вітчизняних і зарубіжних фіксаторів різьби.

IMG

Різьбовій фіксатор IMG MG-414 High Strength відповідно до тестами, проведеними фахівцями Автожурнал, є лідером рейтингу, оскільки показали найкращі результати під час проведення випробувань. Засіб позиціонується як надміцний фіксатор різьбових з'єднань, однокомпонентний, тиксотропний, червоного кольору з анаеробним механізмом полімеризації (затвердіння). Засіб з успіхом можна використовувати замість традиційних гроверних шайб, стопорних кілець і інших аналогічних пристроїв. Збільшує міцність всього з'єднання. Запобігає окисленню (іржавіння) різьблення. Стійкий до сильної вібрації, ударів і тепловому розширенню. Стійкий до всіх технологічних рідин. Може використовуватися в будь-яких автомобільних механізмах з діаметром різьблення від 9 до 25 мм. Діапазону робочих температур - від -54 ° С до + 150 ° С.

Реалізується в невеликій упаковці об'ємом 6 мл. Артикул одного такого тюбика - MG414. Його ціна за станом на весну 2019 року становить близько 200 рублів.

Високотемпературний фіксатор різьби Permatex

Різьбовій фіксатор Permatex (англійське позначення - High Temperature Threadlocker RED) позиціонується як високотемпературний, і здатний працювати в умовах до + 232 ° С (нижній поріг - -54 ° С). Призначається для використання в різьбових з'єднаннях розміром від 10 до 38 мм (від 3/8 до 1,5 дюйма).

Витримує посилені вібрації, а також екстремальні механічні навантаження. Запобігає появі корозії на різьбі, не тріскається, не стікає, не вимагає подальших підтягувань. Повна міцність настає після 24 годин. Для демонтажу складу вузол потрібно розігріти до температури + 260 ° С. Тест підтвердив високу ефективність даного фіксатора різьби ..

Реалізується в упаковках трьох типів - 6 мл, 10 мл і 36 мл. Їх артикули - 24026; 27200; 27240. І відповідно ціни - 300 рублів, 470 рублів, 1300 рублів.

Loctite

Всесвітньо відомий німецький виробник клейових матеріалів Henkel ще в 1997 році випустив у продаж лінійку клеїв і герметиків під торговою маркою Loctite. В даний час на ринку представлений 21 тип фіксаторів різьбових з'єднань, що випускаються під згаданої торговою маркою. Всі вони мають у своїй основі ефір диметакрилат (в документації просто вказується метакрилат). Відмінною особливістю всіх фіксаторів є їх світіння в ультрафіолетових променях. Це необхідно для перевірки їх наявності в з'єднанні, або відсутність згодом. Інші характеристики у них відрізняються, тому перерахуємо їх по порядку.

Loctite 222

Фіксатор різьбових з'єднань низької міцності. Підходить для будь-яких металевих деталей, однак найбільш ефективний для металів з низькою міцністю (наприклад, алюмінію або латуні). Рекомендується використовувати для роботи з болтами з потайною головкою, де є ризик зриву різьблення при відверненні. Допускається змішання з невеликою кількістю технологічних рідин (зокрема, масла). Однак починає втрачати свої властивості приблизно через 100 годин роботи в подібному середовищі.

Агрегатний стан - рідина фіолетового кольору. Максимальний розмір різьби - М36. Допустима робоча температура - від -55 ° C до + 150 ° C. Міцність - низька. Момент відвернення - 6 Н ∙ м. В'язкість - 900 ... 1500 мПа · с. Час для ручної обробки (міцності): сталь - 15 хвилин, латунь - 8 хвилин, нержавіюча сталь - 360 хвилин. Повна полімеризація відбувається через один тиждень при температурі + 22 ° C. У разі необхідності демонтажу оброблений вузол потрібно локально нагріти до температури + 250 ° C, і в подальшому розібрати в нагрітому стані.

Реалізується товар в упаковках наступних обсягів: 10 мл, 50 мл, 250 мл. Артикул упаковки об'ємом 50 мл - 245635. Його ціна за станом на весну 2019 року становить близько 2400 рублів.

Loctite 242

Універсальний фіксатор різьбових з'єднань середньої міцності і середньої в'язкості. Являє собою рідину блакитного кольору. Максимальний розмір нарізного сполучення - М36. Діапазон робочих температур становить від -55 ° С до + 150 ° С. Момент відвернення - 11,5 Н ∙ м для різьблення М10. Володіє тиксотропні властивості (має здатність зменшувати в'язкість, тобто, розріджувати при механічному впливі і загусати в стані спокою). Стійкий до різних технологічних рідин, в тому числі до олією, бензином, гальмівної рідини.

В'язкість становить 800 ... 1600 мПа ∙ с. Час для роботи з ручною міцністю для сталі - 5 хвилин, для латуні - 15 хвилин, для нержавіючої сталі - 20 хвилин. Виробник прямо вказує, що для демонтажу фіксатора оброблений їм вузол потрібно локально розігріти до температури + 250 ° С. Видалити засіб можна спеціальним очищувачем (виробник рекламує очищувач тієї ж торгової марки).

Реалізується в упаковках об'ємом 10 мл, 50 мл і 250 мл. Ціна найменшої упаковки станом на весну 2019 року становить близько 500 рублів, а вартість тюбика об'ємом 50 мл - близько 2000 рублів.

Loctite 243

Фіксатор Loctite 243 є найпопулярнішим в лінійці, оскільки володіє одним з найбільших моментів відвернення і підвищеною температурою експлуатації. При цьому він позиціонується як фіксатор різьбових з'єднань середньої міцності, представляючи собою рідину синього кольору. Максимальний розмір різьби - М36. Діапазон робочих температур - від -55 ° C до + 180 ° C. Момент відвернення - 26 Н ∙ м для болта М10. В'язкість - 1300-3000 мПа ∙ с. Час для ручної міцності: для звичайної і нержавіючої сталі - 10 хвилин, для латуні - 5 хвилин. Для демонтажу потрібно нагріти вузол до температури + 250 ° C.

Реалізується в упаковках наступних обсягів: 10 мл, 50 мл, 250 мл. Артикул найменшої упаковки - 1370555. Її ціна становить близько 330 рублів.

Loctite 245

Засіб Loctite 245 позиціонується як і стікає фіксатор різьби середньої міцності. Може використовуватися для різьбових з'єднань, що вимагають легкого демонтажу за допомогою ручного інструменту. Агрегатний стан - синя рідина. Максимальна різьба - М80. Діапазон робочих температур - від -55 ° C до + 150 ° C. Момент відвернення після зриву для різьблення М10 - 13 ... 33 Н · м. Момент зриву при використанні даного фіксатора буде приблизно рівним моменту затяжки (без використання на 10 ... 20% менше). В'язкість - 5600-10 000 мПа ∙ с. Час ручної міцності: сталь - 20 хвилин, латунь - 12 хвилин, нержавіюча сталь - 240 хвилин.

Реалізується в упаковках наступних обсягів: 50 мл і 250 мл. Ціна меншою упаковки складає близько 2200 рублів.

Loctite 248

Різьбовій фіксатор Loctite 248 має середню міцністю, може використовуватися для будь-яких металевих поверхонь. Відмінною особливістю є його агрегатний стан і упаковка. Так, він є нерідких і зручним в нанесенні. Пакується в упаковку-олівець. Максимальний розмір різьби - М50. Момент відвернення - 17 Нм. Діапазон робочих температур - від -55 ° C до + 150 ° C. На стали до застигання можна працювати до 5 хвилин, на нержавійці - 20 хвилин. Для демонтажу потрібно нагріти вузол до температури + 250 ° C. При контакті з технологічними рідинами спочатку може втратити свої властивості приблизно на 10%, проте в подальшому підтримує цей рівень на постійній основі.

Реалізується в упаковці-олівці об'ємом 19 мл. Середня ціна такої упаковки складає близько 1300 рублів. Купити її можна по артикулу - 1714937.

Loctite 262

Засіб Loctite 262 позиціонується як тиксотропні клей, фіксатор різьби, який може використовуватися в різьбових з'єднаннях, які не потребують періодичної розбирання. Володіє одним з найбільших фіксують моментів. Агрегатний стан - рідина червоного кольору. Міцність - середня / висока. Максимальний розмір різьби - М36. Робоча температура - від -55 ° C до + 150 ° C. Момент відвернення - 22 Нм. В'язкість - 1200-2400 мПа ∙ с. Час для ручної міцності: сталь - 15 хвилин, латунь - 8 хвилин, нержавіюча сталь - 180 хвилин. Для демонтажу потрібно розігріти вузол до + 250 ° C.

Реалізується в різних упаковках: 10 мл, 50 мл, 250 мл. Артикул флакона об'ємом 50 мл - 135576. Ціна однієї упаковки - 3700 рублів.

Loctite 268

Засіб Loctite 268 - не рідким різьбовій фіксатор високої міцності. Його відрізняє упаковка - олівець. Може використовуватися для будь-яких металевих поверхонь. Агрегатний стан - воскова консистенція червоного кольору. Максимальний розмір різьби - М50. Температура роботи - від -55 ° C до + 150 ° C. Міцність - висока. Момент відвернення - 17 Нм. Не володіє тиксотропні властивості. Час для ручної обробки на сталі і нержавіючої сталі - 5 хвилин. Зверніть увагу, що фіксатор різьби Loctite 268 швидко втрачає свої властивості при роботі в нагрітому маслі! Для демонтажу можна розігріти вузол до + 250 ° C.

Фіксатор реалізується в упаковках двох обсягів - 9 мл і 19 мл. Артикул найбільш популярною великий упаковки - 1709314. Її приблизна ціна становить близько 1200 рублів.

Loctite 270

Різьбовій фіксатор Loctite 270 призначений для фіксації та герметизації різьбових з'єднань, які не потребують періодичної розбирання. Забезпечує тривалу фіксацію. Підходить для будь-яких металевих деталей. Агрегатний стан - рідина зеленого кольору. Максимальний розмір різьби - М20. Має розширений температурний діапазон - від -55 ° C до + 180 ° C. Міцність - висока. Момент відвернення - 33 Нм. Відсутні тиксотропні властивості. В'язкість - 400-600 мПа ∙ с. Час для ручної обробки: для звичайної сталі і латуні - 10 хвилин, для нержавіючої сталі - 150 хвилин.

Реалізується в трьох різних упаковках - 10 мл, 50 мл і 250 мл. Артикул упаковки об'ємом 50 мл - 1335896. Її ціна становить близько 1500 рублів.

Loctite 276

Засіб Loctite 276 - це різьбовій клей-фіксатор, призначений для нікельованих поверхонь. Володіє дуже високою міцністю і низькою в'язкістю. Призначається для різьбових з'єднань, які не потребують періодичної розбирання. Агрегатний стан - рідина зеленого кольору. Міцність - дуже висока. Момент відвернення - 60 Нм. Максимальний розмір різьби - М20. Робоча температура - від -55 ° C до + 150 ° C. В'язкість - 380 ... 620 мПа ∙ с. Незначно втрачає свої властивості при роботі з технологічними рідинами.

Реалізується в упаковках двох видів - 50 мл і 250 мл. Ціна найбільш затребуваною маленької упаковки складає близько 2900 рублів.

Loctite 2701

Різьбовій фіксатор Loctite 2701 має високу міцність, низькою в'язкістю і призначений для обробки хромованих деталей. Використовується для нерозбірних з'єднань. Може застосовуватися для деталей, піддаються значній вібрації під час експлуатації. Агрегатний стан - рідина зеленого кольору. Максимальний розмір різьби - М20. Робоча температура - від -55 ° C до + 150 ° C, однак після температури + 30 ° C і вище властивості значно знижується. Міцність висока. Момент відкручування для різьблення М10 - 38 Нм. Відсутні тиксотропні властивості. В'язкість - 500 ... 900 мПа ∙ с. Час ручної обробки (міцності) для матеріалів: сталь - 10 хвилин, латунь - 4 хвилини, нержавіюча сталь - 25 хвилин. Стійкий до технологічних рідин.

Реалізується в упаковках трьох типів - 50 мл, 250 мл і 1 літр. Артикул флакона об'ємом 50 мл, його артикул - 1516481. Ціна - близько 2700 рублів.

Loctite 2 422

Фіксатор різьби Loctite 2422 забезпечує середню міцність для металевих різьбових поверхонь. Відрізняється тим, що реалізується в упаковці-олівці. Агрегатний стан - паста блакитного кольору. Друга відмінність - можливість працювати при високій температурі, зокрема, до + 350 ° C. Момент відгвинчування - 12 Нм. Відмінно взаємодіє з гарячим моторним маслом, рідиною ATF (для заливки в АКПП), гальмівною рідиною, гликолем, ізопропанолом. При взаємодії з ними підвищує свої характеристики. Знижує їх тільки при взаємодії з бензином (неетилованим).

Реалізується в упаковці-олівці об'ємом 30 мл. Ціна однієї упаковки складає близько 2300 рублів.

Фіксатор різьби Abro

Під торговою маркою «АБРО» випускається декілька фіксаторів різьби, однак тести і відгуки показали, що найбільшу ефективність показує Abrolok Threadlok TL-371R. Він позиціонується виробником як не видаляється фіксатор різьбових з'єднань. Засіб належить до «червоним», тобто, нерозбірним, фіксаторів. Використовується для з'єднань, що не вимагають частого розбирання. Забезпечує герметизацію загвинчування, стійке до вібрації, нейтрально до технологічних рідин. Може використовуватися для різьблення розміром до 25 мм. Застигання відбувається через 20 ... 30 хвилин після нанесення, а повна полімеризація наступає через добу. Температурний діапазон - від -59 ° C до + 149 ° C.

Може бути використаний в самих різних автомобільних вузлах - складальних шпильках, елементах коробки передач, болтах підвіски, кріплення деталей двигуна і так далі. При роботі потрібно дотримуватися обережності, не допускати попадання в очі, на шкіру і в органи дихання. Працювати в провітрюваному приміщенні або на вулиці. Тести показують середню ефективність фіксатора різьби Abrolok Threadlok TL-371R, однак він цілком може бути використаний в некритичних вузлах автомобіля.

Реалізується в тюбику об'ємом 6 мл. Артикул такої упаковки - TL371R. Відповідно, її ціна - 150 рублів.

DoneDeaL DD 6670

Аналогічно під торговою маркою DoneDeaL реалізується кілька різьбових фіксаторів, однак одним з найбільш популярних і ефективних є анаеробний роз'ємний фіксатор різьби DoneDeaL DD6670. Він відноситься до «синім» фіксаторам, і забезпечує з'єднання середньої міцності. Різьблення може бути відкручу за допомогою ручного слюсарного інструменту. Засіб добре витримує навіть значні механічні навантаження і вібрації, захищає оброблені поверхні від вологи і результату її впливу - корозії. Рекомендований до використання на різьбових з'єднаннях діаметром від 5 до 25 мм. В автомобільній техніці може бути використаний для фіксації болтів штифтів коромисел, регулювальних болтів, болтів клапанних кришок, масляного піддону, нерухомих гальмівних скоб, деталей впускної системи, генератора, посадочних місць шківів і так далі.

В експлуатації показали середню ефективність фіксатора, однак з огляду на його середні ж заявлені виробником характеристики, справляється він зі своїм завданням непогано. Тому рекомендований для використання в некритичних елементах машини. Реалізується різьбовій фіксатор «Донді» в маленькому флаконі об'ємом 3 мл. Його артикул - DD6670. А ціна такої упаковки становить близько 250 рублів.

Mannol Fix-Gewinde Mittelfest

Виробник кошти Mannol Fix-Gewinde Mittelfest прямо на упаковці вказує, що даний фіксатор різьбових з'єднань призначений для запобігання розкручуванню металевих різьбових з'єднань, що мають крок різьби до М36. Відноситься до демонтується фіксаторам. При цьому може застосовуватися на деталях, які експлуатуються в умовах вібрації, зокрема, його можна використовувати в елементах автомобільних моторів, системах трансмісії, коробках передач.

Механізм його роботи такий, що він заповнює внутрішню поверхню нарізного сполучення, тим самим захищаючи її. Завдяки цьому запобігається витік води, масла, повітря, а також освіти вогнищ корозії на металевих поверхнях. Значення максимального крутного моменту для різьблення з кроком М10 становить 20 Н · м. Діапазон робочих температур - від -55 ° С до + 150 ° С. Первинна фіксація настає вже через 10 ... 20 хвилин, а повне застигання забезпечується через один-три години. Однак краще почекати більше часу з тим, щоб дати фіксатора добре застигнути.

Зверніть увагу, на упаковці вказано, що працювати із засобом необхідно на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні. Не допускати попадання в очі і на відкриті ділянки тіла! Тобто, працювати потрібно в захисних рукавичках. Реалізується у флаконі об'ємом 10 мл. Артикул однієї такої упаковки - 2411. Ціна за станом на весну 2019 року становить близько 130 рублів.

Роз'ємний фіксатор Lavr

З випускаються під торговою маркою Lavr саме роз'ємний (синій / блакитний) фіксатор різьби, що реалізується з артикулом LN1733 є найефективнішим. Він може використовуватися для різьбових з'єднань, що вимагають періодичної зборки / розбирання (наприклад, при сервісному обслуговуванні автомобіля).

Характеристики традиційні. Момент відкручування - 17 Нм. Робочий діапазон температур - від -60 ° С до + 150 ° С. Початкова полімеризація забезпечується через 20 хвилин, повна - через добу. Захищає оброблені поверхні від корозії, стійкий до вібрації.

Тести фіксатора різьби «Лавр» показують, що він досить непоганий, і витримує середні зусилля, забезпечуючи надійне кріплення нарізного сполучення. Тому він цілком може бути рекомендований як рядовим автовласникам, так і майстрам, виконуючим ремонтні роботи на постійній основі.

Реалізується в тюбику обсягом 9 мл. Артикул такої упаковки - LN1733. Її ціна за станом на вказаний вище період становить близько 140 рублів.

Чим замінити фіксатор різьби

Багато автолюбителів (або просто домашні майстри) замість фіксаторів різьби використовують інші засоби, які мають аналогічними властивостями. Наприклад, в далекі часи, коли різьбові фіксатори ще не були винайдені, водії і автослюсарі повсюдно користувалися сурик або нітролак. Ці їх склади аналогічні демонтується фіксаторам різьблення. У сучасних умовах можна скористатися також засобом, відомим як «Супер клей» (воно проводиться різними компаніями, і може відрізнятися за назвою).

Ще кілька підручних аналогів фіксаторів:

  • лак для нігтів;
  • бакелітний лак;
  • лак-цапон;
  • нітроемаль;
  • силіконовий герметик.

Однак необхідно розуміти, що перераховані вище склади, по-перше, не забезпечать належну механічну міцність, по-друге, будуть не так довговічні, по-третє, не витримають значну температуру експлуатації вузла. Відповідно, їх можна використовувати лише в крайніх «похідних» випадках.

Що стосується особливо міцних (нероз'ємних) з'єднань, то в якості альтернативи фіксатора різьби можна використовувати епоксидну смолу. Це недороге і дуже ефективний засіб. Його можна використовувати не тільки для різьбових з'єднань, але і для інших поверхонь, які потрібно скріпити «намертво».

Як відкрутити фіксатор різьби

Багатьох автолюбителів, які вже скористалися тим чи іншим фіксатором різьби, найчастіше цікавить питання про те, чим його розчинити, щоб знову розкрутити різьбове з'єднання. Відповідь на це питання залежить від того, який саме тип фіксатора був використаний. Однак універсальною відповіддю в даному випадку буде - температурний нагрів (різного ступеня для певних типів).

Наприклад, для найстійкіших, червоних, фіксаторів різьби відповідне значення температури становитиме приблизно + 200 ° С ... + 250 ° С. Що стосується синіх (демонтуються) фіксаторів, то аналогічна температура становитиме близько + 100 ° С. Як показують тести, при такій температурі більшість фіксаторів втрачають до половини своїх механічних здібностей, тому різьблення можна відкрутити без проблем. Зелені фіксатори втрачають свої властивості при ще меншій температурі. Для нагріву нарізного сполучення можна скористатися будівельним феном, вогнем або електричним паяльником.

Зверніть увагу, що використання традиційних «відмочувати» коштів (на зразок WD-40 і його аналогів) в даному випадку буде малоефективним. Це обумовлено полімеризацією фіксатора в його робочому стані. Замість цього в продажі є спеціальні очисники-удалители залишків фіксаторів різьби.

висновок

Фіксатор різьби - дуже корисна річ серед технологічних складів в активі будь-якого автолюбителя або майстра, що займається ремонтними роботами. Причому, не тільки в сфері автомобільного транспорту. Вибирати той чи інший фіксатор необхідно по його експлуатаційними характеристиками. Зокрема, опору обертального моменту, щільності, складу, агрегатному стані. Не варто купувати найсильніший фіксатор, з «запасом». Для невеликих різьбових з'єднань це може бути шкідливо. А чи користувалися ви будь-якими різьбовими фіксаторами? Розкажіть про це в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found