Огляд моторного масла Mobil. Його характеристики та види

Моторне масло Мобіл відоме в багатьох країнах світу як якісний мастильний матеріал для двигунів самих різних автомобілів, мотоциклів, спецтехніки і іншого. Асортимент моторних масел ділиться на кілька лінійок - Mobil 1, Mobil Super 3000, Mobil Super 2000. Mobil Super 1000. У свою чергу кожна з них ділиться ще на кілька типів масел, помітних по в'язкості і умов експлуатації. Підбір того чи іншого масла Мобіл необхідно виробляти, відштовхуючись, в першу чергу, від рекомендацій виробника автомобіля. Зокрема, допустимої в'язкості, класифікацій і допускам. У більшості випадків можна використовувати різні типи масел.

зміст

 • Історія компанії
 • вибір масел
 • Популярні марки
 • Де виробляється масло
 • Як відрізнити оригінал від підробки

масло Mobil

Історія компанії

Перед тим як перейти до обговорення асортименту і характеристик окремих марок моторного масла Мобіл хотілося б сказати пару слів про історію компанії і масштаби її діяльності для того, щоб у автовласників склалося правильне думку про якість її продукції. Так, компанія ExxonMobil була заснована в далекому 1882 році в Сполучених Штатах Америки і займається видобутком нафти, її перевезенням і переробкою. Паралельно з цим корпорація займається випуском різних паливно-мастильних матеріалів в тому числі моторних масел.

За більш ніж сто років компанія видозмінювалася, росла, змінювала назви і лише в 1998 році вона знову набула назви ExxonMobil. При цьому основний товарний знак залишився Mobil, який і відомий на даний момент у всьому світі. Корпорація займається розвідкою і видобутком нафти, газу, вугілля та інших копалин. Також займається їх переробкою і транспортуванням. Завдяки цьому в даний час вона є другою найбільшою світовою корпорацією.

Однак автовласники знають цю компанію по моторних мастил, що випускаються під торговими марками ESSO і MOBIL. Однак перший бренд реалізується все менше, натомість масла, які випускалися під торговою маркою ESSO в даний час реалізуються під брендом MOBIL. Наприклад, моторне масло ESSO ULTRA 10W-40 було знято з виробництва, а замість нього почали випускати його аналог (по суті той же самий склад) під назвою MOBIL ULTRA 10W-40. Точно невідомо, але можливо, компанія в майбутньому відмовиться від бренду ESSO на користь MOBIL.

Асортимент масел Мобіл

В даний час під торговою маркою Мобіл випускаються наступні лінійки автомобільних масел - Mobil 1, Super і Делвак (Delvak розглядати не будемо оскільки воно призначене виключно для дизельних вантажних авто TIR). У свою чергу лінійка Super ділиться на три серії - 3000-ву, 2000-ву і 1000-ву. Масла Мобіл 1 відносяться до синтетичних олив, серія Супер 3000 - до гидрокрекинговиє, Супер 2000 - до напівсинтетичних масел, а Супер 1000 - до мінеральних. На полицях також нерідко можна зустріти серію ULTRA. Ці масла є полусинтетическими, проте досить якісними. При їх підборі необхідно звертати увагу на допуски і специфікації.

Цікавий факт! На каністрах масел серії Супер 3000 присутній напис Full Synthetic, хоча насправді вони до синтетичним не належать. Справжнім синтетичним маслом є лінійка Mobil 1, яка з'явилася в широкому продажі в 1974 році. Однак в тому, що 3000-ная серія позначається як синтетичне масло винна не компанія Mobil, а її конкурент Castrol. Саме працівники цієї компанії почали писати на каністрах зі своїм гидрокрекинговиє маслом, що воно синтетичне, навмисно вводячи тим самим споживачів в оману.

Яке масло краще Castrol або Mobil?

Детальніше

Компанія Мобіл звернулася з цього приводу до суду, проте той ухвалив, що ця дія лише маркетинговий хід, а не опис технології виробництва, тому порушень виявлено не було. Описані події відбулися в кінці 1990-х років. Був створений прецедент, і з тих пір будь-який американський виробник може писати на каністрах, що його масло синтетичне, хоча насправді воно таким не є. Що стосується компанії Mobil, то з тих пір на каністрах Мобіл 1, яке було справжньою синтетикою, пишуть Advanced Full Synthetic, а на каністрах 3000-ої серії присутні написи Full Synthetic .

У свою чергу описані вище лінійки складаються з наступних типів моторних масел:

 • Mobil 1 - x1, FS x1, ESP Formula, Fuel Economy;
 • Super - 1000 x1, 2000 x1, 2000 x1 Diesel, 3000 x1, 3000 x1 Diesel, 3000 x1 Formula FE, 3000 XE);
 • Ultra.

У наведеному списку позначення несуть таку інформацію:

 • х1 - масло використовується для американських, японських і корейських автомобілів;
 • FS x1 - поліпшені експлуатаційні характеристики для масел х1;
 • ESP Formula - масло використовується для європейських машин;
 • Fuel Economy - дозволяє економити до 4% палива;
 • Diesel - спеціально для дизельних двигунів;
 • Formula FE - аналогічно Fuel Economy, тобто, економія палива;
 • XE - малозольних масло, зокрема, добре підходить для дизельних двигунів з фільтром сажі (DPF).

Підтвердженням високої якості оригінального синтетичного моторного масла Мобіл 1 є той факт, що його використовують як заводське такі всесвітньо відомі виробники Porsche, Corvette, Mercedes-AMG. Також його використовують багато виробників спортивних машин, в тому числі Формули-1 і Наскар.

Опис популярних марок

У 2017 році компанія Мобіл виконала ребрендинг своєї продукції, зокрема, каністр та їх оформлення. Це було зроблено не тільки як маркетинговий хід, але і для полегшення вибору складу автолюбителями. Почнемо огляд з даного синтетичного масла Mobil 1 з в'язкістю 5W-30. Така в'язкість є однією з найпопулярніших у вітчизняних автолюбителів поряд з 5W-40.

5W30 і 5W40 - в чому різниця моторних масел

При виборі масел 5w30 або 5w40 потрібно враховувати їх різницю в в'язкості, а також інші відмінності, які не дозволять лити одне замість іншого, або змішувати один з одним.

Детальніше

Відтепер таке масло реалізується в каністрах з етикетками двох кольорів - зеленого і сірого. Вони мають відповідні допуски і класифікації. Зокрема, каністра з зеленою упаковкою має наступні класифікації за стандартами: ACEA C2, C3; API SN; JASO DL-1. Є допуски наступних автовиробників: MB-Approval 229.51 / 229.31; VW 504.00 / 507.00; BMW Longlife 04; Porsche C30; Peugeot / Citroen Automobiles B71 2290 / B71 2297; Chrysler MS-11106; GM Dexos2 (license D20002GA015). Іншими словами, зелена каністра підходить для європейських автомобілів .

Що стосується аналогічної каністри, але з етикеткою сірого кольору , то таке масло має наступні характеристики відповідності: ACEA A1 / B1; API SN / SM; ILSAC GF-5; Ford WSS-M2C929-A / M2C946-A. Є допуски GM Dexos1. Рівень якості: API CF; GM 6094M / 4718M. Простіше кажучи, таке масло підійде для американських, корейських і японських автомобілів .

На зеленій каністрі є напис ESP Формула, таке масло для європейських машин. На сірій каністрі аналогічний напис X1, масло призначене для американських, корейських і японських машин.

Ще один маркетинговий хід, який зробила компанія Мобіл в цьому ребрендинг, полягає в тому, що в продажу з'явилися каністри з написом +100 000 km , яка означає, що даний склад можна використовувати в двигунах, чий пробіг перевалив за сотню тисяч кілометрів. Такий тип представлений відтепер в більшості лінійок масел Мобіл.

Mobil 1 10W-60 "Specifically Designed for Vehicles 150,000 + km

Що стосується використання масел в нових і старих двигунах, то тут існує колірна градація обкладинок . Зокрема, масло із золотистою етикеткою (і брошурою в тому числі) призначене для використання на нових двигунах, з пробігом до 100 тисяч кілометрів (раніше носили назву New Life). Для моторів з пробігом вище вказаного значення використовуються масла з сріблястою обкладинкою (раніше мали позначення Peak Life).

Є ще одне унікальне масло - Mobil 1 10W-60 з написом "Specifically Designed for Vehicles 150,000 + km" . Як зрозуміло з назви, воно призначене для двигунів з пробігом більше 150 тисяч кілометрів. За запевненнями виробників, такий склад ідеально підходить для "втомленого" мотора, чистить деталі, максимально подовжує термін експлуатації, а також захищає його.

При всіх своїх перевагах масло Mobil 1 має один істотний недолік, а саме високу ціну. Тому власникам бюджетних автомобілів, в тому числі вітчизняних (наприклад, ВАЗів) не має сенсу переплачувати. Навпаки, краще купити моторне масло Мобіл напівсинтетика серії Mobil Super 2000. Дуже популярний цей склад з в'язкістю 10W-40.

Інший непоганий бюджетний варіант - Mobil Super 3000 з в'язкістю 5W-40. Це гидрокрекинговоє масло, за якістю знаходиться між напівсинтетикою і чистої синтетикою. При оновленні 2017 року були не додані допуски французьких виробників. В даний час його характеристики виглядають наступним чином: ACEA A3 / B3, A3 / B4; API SN / SM. Є допуски: MB-Approval 229.3; VW 502.00 / 505.00; BMW Longlife 01; Porsche C40; Peugeot / Citroen Automobiles B71 2296; Renault RN 0700/0710.

Пам'ятайте, що вибір масла завжди повинен грунтуватися на рекомендаціях виробника вашого автомобіля. Зокрема, це стосується в'язкості, стандартів і допуски автовиробника . Куплене масло обов'язково має відповідати всім трьом перерахованим параметрам.

Якщо ви проживаєте в широтах, де взимку температура значно опускається (до -30 градусів і нижче), то має сенс підібрати так зване арктичне масло. Наприклад один з двох варіантів - Mobil 1 з в'язкістю 0W-40 і Mobil 1 з в'язкістю 0W-20. Вони також призначені для різних типів машин. Каністра з маслом 0W-20 має зелену етикетку, і цей склад призначений для корейських і японських машин (зокрема, конкретно вказані чотири марки - Toyota, Honda, Kia, Hyundai). За запевненням компанії Мобіл дане масло в зимових умовах дозволяє економити до 4% палива. Каністра ж з маслом в'язкістю 0W-40 має коричневу етикетку і призначене для європейських машин. Володіє збільшеним інтервалом заміни.

Де проводиться Mobil

За етикетці на каністрі з маслом можна з'ясувати, в якій країні було виготовлено масло. Відразу варто відповісти на цікавить багатьох про те, що для інших країн масло Мобіл за якістю краще, ніж для країн СНД. Насправді це не так! Компанія Mobil дорожить своєю репутацією, і на всіх заводах в багатьох країнах світу технологія виготовлення паливно-мастильних матеріалів ідентична. Це було багаторазово доведено проведеними тестами.

Країну-виробник можна дізнатися по матричному коду, на початку якого стоїть одна з латинських букв. На території країн СНД найбільш популярні наступні:

Mobil 1 5W-30 для американських, корейських і японських машин

 • N - Наанталі, Фінляндія;
 • J - Порт Жером, Франція;
 • P - Пурфліт, Великобританія;
 • H - Гамбург, Німеччина;
 • E - Перніс, Голландія;
 • G - Гравеншон, Франція;
 • U - Уддевалла, Швеція;
 • S - Сервібурну, Туреччина.

Підроблене ж масло, зокрема для Росії, виготовляють прямо на території цієї країни. Наприклад, кілька років тому в Підмосков'ї було знайдено і закритий великий завод з виробництва підроблених моторних масел не тільки торгової марки Мобіл, а й багатьох інших всесвітньо відомих виробників.

Як відрізнити масло Мобіл від підробки

Перевірка справжності ультрафіолетом

Цікаво, що згаданий ребрендинг стосувався не тільки зовнішнього вигляду каністр і додаванням допусків, але і поліпшення засобів захисту від підробок. Так, одним з них є той факт, що етикетку відтепер можна перевірити за допомогою ультрафіолетової лампи . Так, при наведенні на етикетку УФ світла її поверхня поглинає світлову енергію, а буква "О" в написі Mobil, а також значення в'язкості починають світитися (виглядає дуже красиво). На жаль, на старих каністрах та етикетках така можливість перевірки відсутній.

Цікаво, що на об'ємних бочках з маслом (200+ літрів) відтепер теж можна перевірити справжність за допомогою УФ лампи. На листової етикетці на верхній кришці бочки є дві лінії, які не видно при звичайному освітленні, і які з'являються при наведенні на них УФ світла. Перша - у верхній її частині, має вигнуту форму. Друга - в самому низу, пряма, по нижньому краю листа. В кінці нижньої лінії є англійська літера E.

У великих автомагазинах у продавців є спеціальні УФ світильники для перевірки оригінальності етикетки. Ви можете самостійно купити маленький УФ ліхтарик, коштує він недорого, а згодом може також стане в нагоді в господарстві.

Якщо ви збираєтеся купити моторне масло Мобіл Супер 3000 (або будь-яке інше, актуально в тому числі і для Super 2000), і у вас немає з чим порівняти упаковку, щоб порівняти два зразка, то необхідно звертати увагу на такі два аспекти (мова йде про найбільш популярному обсязі каністри, рівному 4 літри).

На оригінальній каністрі видно шов третього компонента каністри

 • Корпус каністри складається з ТРЬОХ компонентів . Тобто, каністра термічно сплавлена з трьох "блоків". Це ліва половина, права половина і зверху в районі горловини є третій елемент, схожий на перевернуту лійку. Шви від його приєднання видно у верхній частині рукоятки каністри. У підробок третього елемента немає, а каністра "сплавляється" з двох половинок.
 • Зі зворотного боку каністри є етикетка, що складається з двох частин, у вигляді книжечки. Зовнішній лист повинен легко і без зусиль відклеюватися від основи. А шрифт на етикетці повинен бути чітким і добре надруковані.

Також необхідно звертати увагу на загальний стан пластика каністри. На ньому не повинно бути напливів або нерівностей. На рукоятці є лінійка, яка допомагає відміряти обсяг рідини в каністрі.

На оригінальній каністрі зубців не видно

Є ще один метод, як можна досить точно виявити підробку. Для цього потрібно порівняти дати виготовлення каністри і дату розливу масла. Дату виготовлення каністри можна подивитися на нижній поверхні. Там в видавленому вигляді вказується місяць і рік. А безпосередньо на етикетці чітко вказується дата розливу. Дата виготовлення обов'язково повинна бути трохи більш рання! У більшості випадків різниця між датами знаходиться в межах до 3 місяців (зрідка більше, але в розумних межах).

На каністрах Mobil 1 (зокрема, із зеленою етикеткою ESP Формула) в кришці є спеціальні зубці, які запобігають зворотне обертання пробки. У оригінальної каністри якщо трохи підняти верхнє кільце, то можна побачити, що ці зубці закриті пластмасовою захистом . На підроблених каністрах цього захисту немає, і зубці видно просто по периметру.

На закінчення хочеться порадити вам здійснювати покупки в перевірених автомагазинах, у яких є всі дозвільні документи на проведення торгівлі. Намагайтеся уникати невеликих кіосків і крамничок, де продають ту чи іншу масло. Ну а перераховані вище методи перевірки автентичності продукту повинні допомогти йому пережити вам виявити контрафакт, якщо він попадеться вам на очі.

Оновлення захисту 2018 року

Інструкція з перевірки автентичності

Компанія ExxonMobil, слідуючи сучасним світовим тенденціям щодо захисту оригінальної продукції, влітку 2018 року ввела новий метод перевірки своїх масел. Відтепер на етикетках каністр, в їх правому нижньому кутку, є QR-код і захисний дев'ятизначний код . Завдяки цьому тепер можна перевірити справжність масла прямо в торговельній точці. Для цього потрібно мати з собою смартфон (або інший гаджет) з доступом до мережі інтернет. Як працює система? Існує два варіанти подібної перевірки.

Перший - за допомогою 12-ти значного коду. Так, за допомогою смартфона потрібно зайти на офіційний сайт компанії ExxonMobil тієї країни, де ви проживаєте, і знайти сторінку для перевірки. Далі в відповідне поле на цій сторінці необхідно ввести 12-ти значний код перевірки, розташований під QR-кодом. Після чого система запропонує вам заповнити поле так званої «капчі» (його потрібно заповнити). Потім на екрані з'явиться квадрат з дев'ятьма цифрами і розташованими на ньому точками. Для перевірки необхідно порівняти точну відповідність отриманого малюнка і аналогічного зображення, яке є зліва від QR-коду безпосередньо на етикетці каністри. Система пропонує вам відповісти на питання про те, чи збігається зазначена інформація чи ні. Для цього існують дві кнопки - ТАК і НІ.

В даному випадку важливі не дев'ять цифр в квадратику, а точне розташування точок на цьому зображенні . Їх розташування повинне в точності збігатися на обох малюнках! В цьому і полягає сенс перевірки. На кожній оригінальній каністрі масла Mobil розташування вказаних точок індивідуально. Зверніть увагу! Зображення цифр і точок на малюнку досить дрібні, тому якщо у вас є певні проблеми із зором, то має сенс взяти з собою в магазин окуляри або збільшувальне скло .

Другий спосіб перевірки аналогічний першому, однак він більш простий. Так, для цього потрібно активувати сканер QR-коду на смартфоні і передати інформацію на згаданий вище сайт (тобто замість введення 12-ти значного коду інформація надходить автоматично). У відповідь на сайті з'явиться аналогічний квадратик з дев'ятьма цифрами і розташованими на ньому точками. Далі процедура аналогічна. Потрібно або підтвердити справжність продукту або спростувати її.

Пам'ятайте, що компанія ExxonMobil ввела такий метод перевірки відносно недавно, лише в кінці весни - початку літа 2018 року. Тому в багатьох торгових точках, в тому числі і в великих автомагазинах у продажу ще може бути масло, що реалізовується в каністрах старого зразка. У таких випадках перевірку необхідно виконувати за методами, вказаними вище.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found