Огляд кращих мастил для кульових опор і рульових наконечників. Яку мастило використовувати для шарнірів

Як мастила для кульових опор і рульових наконечників найчастіше використовують мастильні матеріали на літієвої основі адже вони дешевші за все, а її експлуатаційних цілком достатньо для звичайних умов експлуатації (при температурі від -40 ° С до + 90 ° С). А головними вимогами до мазку для цих вузлів є в'язкість - NLGI 2, водостійкість і температурна стійкість. Найпопулярніші і дешеві з мастил для кульових опор - це вітчизняні «Літол 24» і «Циатім 201». Вони підходять практично для будь-яких автомобілів, як вітчизняних, так і імпортних моделей.

зміст:

 • Навіщо змащувати кульові
 • Які використовуються мастила
 • На що звертати увагу при виборі
 • Огляд популярних мастил

Мастило для кульових опор і наконечників

Прогрес не стоїть на місці і крім старих перевірених часом смаз, яким користувалися ще діди для кульових опор, кермових наконечників і стійок стабілізатора, винаходять більш досконалі склади здатних поліпшити вплив на шарнірне з'єднання. На "п'яти наступають" Liqui Moly, Motul, Molykote, Amalie і деякі інші, проте змогли вони придумати кращі мастила для кульових шарнірів? Висновок знаходиться в таблиці рейтингу кращих і їх детальному огляді.

Таблиця кращих мастил для кульових

Мастило для кульової Короткий опис і характеристики Обсяг упаковки, мл Ціна за станом на літо 2020 року, російських рублів
Литол 24 Універсальна найдешевша мастило. Чи не змивається водою, проте погано впливає на гуму, рекомендується для силіконових пиляків Різні, залежить від виробника від 70 рублів за 100 мл.
ШРБ-4 Краща вітчизняна мастило для кульових опор на основі барію. 500 180
Liqui Moly Thermoflex Spezialfett Забезпечує абсолютний захист від корозії. Має високу ціну. 370 2600
Amalie Elixir Green Synthetic Calcium Sulfonate Grease Спеціальне мастило для роботи з шарнірами. Працює в важких умовах. Низький температурний діапазон. 425 750
Motul Tech Grease 300 Універсальний засіб. Середні експлуатаційні характеристики. 400 530
циатім 201 Володіє низьким температурним порогом -60 ° С, змивається водою. Різні, залежить від виробника. від 220 рублів за 800 мл.
Molykote PG-65 Універсальний засіб з хорошими характеристиками. Основний недолік - це дуже висока ціна. 1 кг 6200

Чи варто змащувати кульову опору

Для того, щоб відповісти на питання, чи має сенс використовувати мастило для кульових опор і рульових наконечників розглянемо роботу шарніра. Конструкції кульових опор і рульових наконечників у сучасних автомобілів можуть бути різними. Однак в будь-якому випадку основою його є кульовий шарнір і завзятий палець. Шарнір впирається в основу, яке має форму півсфери, в якій і «ходить» шарнір. Зверху всю цю конструкцію прикриває захисний пильовик, запобігаючи потрапляння всередину пилу, вологи, бруду, сміття.

Оскільки шарнір опори в процесі руху автомобіля постійно рухається, то відбувається його знос і підстави під ним. Тому, щоб зменшити значення зносу, зменшити навантаження і збільшити рухливість конструкції необхідно використовувати мастила. Виробник закладає змазує матеріал на виробництві, однак, як показала практика, її кількість і характеристики часто дуже слабкі.

Основні вимоги, що пред'являються до мастилі, - широкий температурний робочий діапазон (особливо його нижня межа), а також гидрофобность (щоб мастило не вимивалася водою), але тим не менше ніж її характеристики і кількість вище, тим більше прослужить шарнірне з'єднання. Тому ми радимо періодично обслуговувати такі вузли - це продовжити термін служби.

Які можна використовувати мастила

Як мастила в кульових опорах використовують матеріали на наступних засадах:

 • літієвої;
 • кальцієвої.
 • бариевой.

Найчастіше використовують саме літієві мастила, оскільки вони недорогі, а їх експлуатаційних характеристик цілком достатньо для використання в кульових шарнірах (опорах), а також їх можна використовувати для змащення рульових наконечників.

Що стосується мастильних матеріалів на кальцієвої основі, то, по-перше, вони мають набагато більшу ціну, а по-друге, їх має сенс використовувати хіба що при значних навантаженнях на шарніри (наприклад, в спеціальному і вантажному транспорті), а також при експлуатації техніки в екстремальних умовах.

У деяких мастилах в якості мила-згущувача використовується барій. Завдяки цьому значно збільшуються протизадирні властивості, збільшується водостійкість і пластичність. Тому мастила на бариевой основі можна використовувати також в екстремальних умовах і для спеціальної і вантажної техніки.

Як правильно вибрати мастило

Щоб зрозуміти яку мастило краще використовувати для кульових опор, необхідно визначитися, з необхідними вимогами.

Пристрій кульового шарніра

 1. Температурний діапазон . У багатьох регіонах країни взимку температура повітря опускається до -30 ° С ... -40 ° С і навіть нижче. Тому важливо, щоб мастило нормально працювала при низьких температурах. Що стосується вищого температурного межі, то в більшості випадків ця межа набагато вище + 100 ° С, чого цілком достатньо в кожному окремому випадку.
 2. Безпека для гуми . Пильовики кульового вузла часто саме гумові, але можуть бути і з іншого матеріалу, тому дивіться щоб мастило не була агресивна до цього матеріалу.
 3. Основа мастила . Як зазначалося вище, для кульових опор і рульових наконечників простіше і дешевше всього використовувати мастильні матеріали на літієвої основі. Їх експлуатаційних характеристик цілком достатньо для забезпечення нормальної роботи в більшості умов експлуатації. Якщо ж машина експлуатується в тяжких умовах, або мастило потрібна для спецтранспорту, то можна використовувати і мастила на кальцієвої або барієвої основі.
 4. Обсяг упаковки . Більшість літієвих мастил зберігаються тривалий час (роками) в звичайних умовах. Однак при виборі потрібно вибирати упаковку, щоб її обсягу вистачило для набивання кульових конкретного автомобіля. До слова, літієві мастила можна використовувати не тільки для кульових опор, а й для інших деталей машини, а також для ремонту інших виробів, тому зайвої вона не буде.

Вибір бренду і готовність заплатити більше - це рішення кожного автолюбителя індивідуально. Нижче наведено список з семи популярних мастил для кульових, якими можна користуватися, допоможе в цьому визначиться.

Пам'ятайте, що стан кульової опори залежить не тільки від вибору тієї чи іншої мастила, але і від умов експлуатації машини, а також від стану її пильовика. Якщо він втратив герметичність, то в шарнір буде постійно потрапляти волога і бруд, і мастило дуже швидко прийде в непридатність. Тому потрібно регулярно стежити за цілісністю пильовика. А при заміні мастила на нову, видаляйте бруд і старий склад з шарніра інакше не допоможе чим би ви там не намазали.

Рейтинг кращих мастил для кульових

Як мастильного матеріалу для кульових опор і / або рульових наконечників цілком можна користуватися недорогими літієвими мастилами, випущеними під різними брендами. Вітчизняні автолюбителі і майстри на автосервісах користуються сімома основними мастилами, які відмінно зарекомендували себе в зазначеному якості. Тому далі наведено рейтинг мастил за популярністю і поширеності. Список був складений виключно на рекомендаціях та відгуках автолюбителів і не носить рекламного характеру. Якщо у вас був досвід використання тих чи інших мастил для кульових опор - розкажіть про це в коментарях.

Литол 24

«Літол 24» - це одна з найбільш популярних мастил, що використовуються в якості мастильного матеріалу для кульових опор і рульових наконечників. Зовні вона являє собою однорідну мазь кольором від світло-жовтого до коричневого, залежно від виробника, оскільки випускають її різні підприємства по всій країні. Тому при виборі мастила зазначеного бренду не потрібно звертати увагу саме на колір або фірму. Замість цього потрібно звернути увагу на те, чи відповідає мастило ГОСТ 21150-87, яким і регламентується склад кошти. Якщо замість ГОСТ вказані місцеві для підприємства технічні умови (ТУ), то вона може мати зовсім іншими характеристиками. Температурний діапазон «Літол 24» становить від -40 ° С до + 120 ° С. Допускається короткочасне використання при температурі + 130 ° С.

Мастило «Літол 24» володіє хорошими антикорозійними властивостями, тому захищатиме шарнір від вологи та бруду. Засіб володіє схильністю до підвищення опору коченню кульок у міру зростання зусиль на шарнір, тобто, не дає деталі сильно розгойдуватися при навантаженнях. «Літол 24» має гарну хімічну, механічну і колоїдної стабільністю (не виділяється масло в процесі зберігання). При нагріванні щільність мастила не змінюється.

З недоліків мастила «Літол 24» варто відзначити, що вона негативно впливає на гуму пильовика, що з часом призводить до його розбухання, і передчасного розриву. Однак, якщо пильовик забивати НЕ цілком або використовувати пильовик з іншого матеріалу, то проблема ця майже нівелюється. Ще один недолік полягає у відсутності в його складі антизадирні присадок.

На форумах в інтернеті можна знайти чимало постів, в яких автолюбителі вказують, що використовують саме «Літол 24» в якості мастила для опорних підшипників і / або рульових наконечників. Однак через відсутність зазначених антизадирні присадок його краще використовувати в недорогих вітчизняних машинах. Для іномарок має сенс використовувати спеціалізовані, більш дорогі, засоби.

Як зазначалося вище, «Літол 24» випускається різними виробниками. Відповідно, і обсяги і види його упаковок відрізняються від разу до разу. Приблизна ціна упаковки об'ємом 100 мл за станом на літо 2020 року становить близько 70 рублів.

1

ШРБ-4

Мастило «ШРБ-4» - це спеціалізоване мастильна засіб, призначений для використання в кульових з'єднаннях підвіски, наконечники рульових тяг (причому, закладається вона туди на весь термін служби вузла). Мастило «ШРБ-4» була розроблена ще за часів СРСР, однак при її розробці була застосована інноваційна технологія - використання в якості мильного загустителя елемента барію. У порівнянні з літієвими і графітовими мастилами це на порядок поліпшило експлуатаційні властивості. Для того, щоб підвищити густоту мастила до її складу також був введений надлишок вільних кислот.

Завдяки всьому цьому мастило стала володіти високими протизадирні властивості, водостійкість і пластичністю. Крім цього, мастило «ШРБ-4» абсолютна безпечна для гумових ущільнень, тобто, для пильовика. Температурний діапазон зазначеного мастильного матеріалу становить від -40 ° С до + 130 ° С. Мастило володіє дуже високим показником колоїдної стабільності (не більше 10%). Має світло-коричневий колір.

І за радянських і в даний час мастило «ШРБ-4» випускає одне-єдине підприємство - завод «Азмол» в місті Бердянськ. В даний час це підприємство називається «Агрінол» (Agrinol), і воно випускає різну автохімію під тією ж торговою маркою. В інтернеті є багато позитивних відгуків саме про оригінальну мастилі «ШРБ-4» від «Агрінол», і навпаки багато негативних відгуків про ту ж мастилі, випущеної під іншими брендами. Відзначається, що використання оригінальної мастила «ШРБ-4» дійсно добре захищає кульові опори, сприяє захисту пильовика (він не роздувається), і мастила вистачає дійсно надовго, вона практично не вимивається водою з шарніра.

Оригінальна мастило реалізується в жерстяних банках обсягом 500 мл. Ціна однієї упаковки в офіційному інтернет-магазині підприємства становить близько 180 рублів на вказаний вище період часу.

2

Liqui Moly

Під торговою маркою Liqui Moly випускається чимало мастильних матеріалів, які можна використовувати в кульових опорах. Однак найбільш підходяще для цього засіб - Liqui Moly Thermoflex Spezialfett. Воно являє собою консистентне мастило світло-бежевого кольору, що відноситься до другого класу шкали NLGI (класифікація пластичних мастил).

Засіб може використовуватися в високонавантажених підшипниках, що направляють редукторах, механізмах, що працюють на високих оборотах. Особливістю її є те, що мастило Liqui Moly Thermoflex Spezialfett може бути використана в парах тертя метал / пластик. Склад безпечний для гуми (пильовика). Володіє дуже високою стійкістю до окислення, виштовхує вологу (реальні тести показали, що мастило забезпечує абсолютний захист від корозії). Відрізняється тривалим терміном дії.

Температурний діапазон мастила Liqui Moly Thermoflex Spezialfett становить від -50 ° С до + 150 ° С. Володіє відмінною адгезійною і змазує здатністю. Відмінно протистоїть задирам завдяки наявності ЕР-присадок. В інтернеті можна знайти чимало позитивних відгуків про використання мастила Liqui Moly Thermoflex Spezialfett. Негативних майже немає.

З недоліків можна відзначити два фактори. Перший - нету прямого допуску для використання в кульових шарнірах, хоча консультанти компанії «Ликви Моли» стверджують, що засіб можна використовувати в подібних умовах. Другий фактор - висока ціна.

В офіційних інтернет-магазинах мастило Liqui Moly Thermoflex Spezialfett можна знайти в упаковці об'ємом 370 мл. Артикул для покупки - 3352. Середня ціна упаковки становить 2600 рублів.

Зверніть увагу, що в асортименті продукції, що випускається компанією Liqui Moly продукції є ще кілька мастил, які можна використовувати в кульових опорах, і які коштують дешевше. Зокрема, Liqui Moly LM50 (артикул 7569) і Liqui Moly Mehrzweckfett (артикул 7562). 3

Amalie Elixir Green Synthetic Calcium Sulfonate Grease

Засіб Amalie Green Elixir є консистентне мастило, в основі якої лежить комплекс сульфату кальцію. Крім цього, в складі мастила є композиція унікальних присадок для захисту від корозії і змивання водою з поверхні. Мастило Amalie Green Elixir спеціально рекомендована для використання в кульових з'єднаннях і відповідає стандарту NLGI GC-LB (ASTM D4950). Також може використовуватися в різних колісних підшипниках, в тому числі, в умовах підвищеної вологості і значних механічних навантаженнях.

Володіє дуже високими захисними властивостями і практично не вимивається водою і захищає метал від корозії. Недолік мастила Amalie Green Elixir полягає в недостатній низькому температурному порозі. Так, температурний робочий діапазон мастила становить від -18 ° С до + 246 ° С.

Судячи з відгуків і тестів, мастило Amalie Elixir Green Synthetic Calcium Sulfonate Grease володіє дійсно дуже високими захисними характеристиками. Може працювати при великих навантаженнях, підвищених температурах і при високій вологості. Однак суттєвим недоліком є ​​той факт, що її обмежено можна використовувати взимку. Другий недолік полягає у відносно високій ціні кошти.

Купити мастило для кульових Amalie Elixir Green Synthetic Calcium Sulfonate Grease можна в тубі об'ємом 425 мл. Її ціна становить близько 750 рублів.

4

Motul Tech Grease 300

Мастило Motul Tech Grease 300 - універсальний засіб, яке може використовуватися в самих різних умовах і механізмах. Наприклад, підшипниках кочення, шарнірах, підшипниках маточин, кульових опорах і навіть кабелях. Може працювати в умовах підвищених механічних навантажень, високих температур, підвищеної вологості, вібрації. Може використовуватися для вантажної та спеціалізованої техніки.

Мастило Мотюль відрізняється тривалим терміном служби. Відноситься до другого класу за стандартом NLGI. Температурний діапазон становить від -30 ° С до + 150 ° С. Основу складають синтетичні масла. У складі мастила є протизадирні, протизносні, антиокислювальні і антикорозійні присадки.

В інтернеті є чимало хороших відгуків про мастило Motul Tech Grease 300. Вона застосовується як в кульових опорах, так і в інших механізмах автомобілів. Практичні тести показують, що даний мастильний матеріал дійсно добре себе веде навіть в умовах підвищеної вологості. Однак реальний термін експлуатації часом буває менше заявленого.

У продажу мастило Motul Tech Grease 300 реалізується в пластиковій тубі об'ємом 400 мл. Ціна однієї упаковки складає близько 530 рублів.

5

циатім 201

Серед автолюбителів користується популярністю Мастило "Циатім 201" користується популярністю не менше ніж литол, вона призначена для змащування опорних шарнірів і рульових наконечників. Однак в рейтингу нижче через своїх неідеальних властивостей.

Циатім-201 являє собою багатоцільову антифрикційні мастило, яка використовується в мало- і средненагруженних механізмах. Особливість мастила у її широкому температурному діапазоні. Зокрема, нижній поріг роботи становить -60 ° С, а верхній - + 90 ° С. Обумовлено це тим, що спочатку мастило створювалася для використання в авіаційній техніці. В даний час зазначена мастило повсюдно використовується в автомобілях, експлуатованих в екстремальних умовах, наприклад, в умовах Крайньої півночі.

Являє собою суміш малов'язкого нафтового масла, яке в процесі загущувальну літієвим милом (стеаратом літію). Візуально є мазь жовтого або коричневого кольору (залежить від конкретного виробника). Використання «Циатім 201» в якості мастила для кульових опор є запорукою того, що гумовий пильовик буде цілий і, відповідно, на шарнір не потраплятиме вода і бруд. Однак якщо він таки пошкодився, то будуть проявлятися недоліки зазначеного мастильного матеріалу, що виражаються в тому, що мастило буде просто вимиватися з вузла, і швидко втрачати свої експлуатаційні властивості через низьку колоїдної стабільності (в тому числі через відсутність в її складі антиокислювача) . Однак безперечною перевагою мастила є її повсюдна доступність і низька ціна.Тому багато автолюбителів закладають її в кульові опори.

Обсяг і ціна мастила «Циатім 201» залежить від конкретного виробника. Приблизна ціна металевої банки об'ємом 800 мл за станом на вказаний вище період становить близько 220 російських рублів.

6

Molykote PG-65

Molykote PG-65 - це пластична морозостійка мастило, зроблена на основі синтетичних масел (поверхнево-активних речовин). Може використовуватися в різних механізмах - підшипниках ковзання, напрямних ковзання, напрямних кочення, відкритих і закритих зубчастих передачах, тросах управління в «сорочках», гнучких валах в оболонках. Вона не має безпосереднього специфікації для використання в кульових шарнірах, однак фахівці компанії-виробника запевняють, що її можна використовувати як засіб для змащення кульових опор і рульових наконечників автомобілів.

Володіє широким робочим температурним діапазоном, зокрема, від -55 ° С до + 130 ° С. Крім цього, мастило добре працює у вологому і запиленому середовищі, вона стійка до змивання водою, безпечна для пластмас, еластомерів, гуми. Експлуатаційні характеристики дуже хороші, проте їх переважує істотний недолік - дуже висока ціна. Відгуків про мастило в інтернеті мало, оскільки її використовують лише в рідкісних випадках з тієї ж причини - високою ціною. Однак, судячи з характеристик, мастило однозначно можна рекомендувати до використання в кульових опорах при можливості.

Мастило Molykote PG-65 реалізується в металевих банках трьох обсягів - 1, 5 і 25 кілограм. Ціна найпопулярнішої кілограмової упаковки складає близько 6200 рублів.

7

висновок

Для кульових опор найкраще користуватися спеціалізованими мастилами, призначеними для використання в шарнірних з'єднаннях. Особливо це стосується дорогих іномарок, які мають складну конструкцію підвіски. Якщо ж з якихось причин у автовласника немає можливості використовувати спеціальні мастила, то цілком можна забити в шарнір (пильовик) кульової опори «Літол 24» або «Циатім 201». Ці кошти хоч і мають гірші експлуатаційними характеристиками, проте стоять на порядок дешевше, і їх можна змінювати частіше.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found