Хороший акумулятор для авто. Який краще вибрати АКБ в автомобіль

Хороший акумулятор для автомобіля дозволяє його власнику не тільки запускати двигун в будь-яку погоду і при будь-якій температурі навколишнього повітря, але і не турбуватися про правильну і безпечну роботу автомобільних приладів, які споживають електрику з його системи. Як правило, при виборі АКБ автолюбителів цікавить основне питання - який акумулятор поставити? Однак при виборі необхідно враховувати чимало факторів - геометричні розміри, номінальний робочий струм, ємність батареї, тип акумулятора, торгову марку, під якою була випущена АКБ. Таким чином, вибір хорошого авто акумулятора - це завжди компроміс багатьох рішень.

зміст

 • Що враховувати при виборі
 • Які бувають АКБ
 • Додаткова інформація за вибором

кращий акумулятор

За якими критеріями вибирати

Щоб правильно відповісти на питання, який акумулятор вибрати для автомобіля, необхідно розібратися з тими параметрами, за якими, власне, і необхідно робити вибір. Перерахуємо їх по порядку.

геометричні розміри

Всі автомобільні акумулятори мають кілька стандартних розмірів, і всі виробники АКБ завжди дотримуються цих стандартів. Відповідно, в першу чергу необхідно переконатися в тому, що нова акумуляторна батарея гарантовано поміститься в призначеної для неї ніші під капотом. Причому необхідно вибирати такий корпус, який максимально підходить для неї. Тобто, не тільки не великий (оскільки він просто не поміститься там), але і не на багато менший. По-перше, маленький акумулятор буде мати меншу ємність, а по-друге, батарею на її посадковому місці завжди потрібно надійно закріпити. І якщо вона буде менше, ніж належить, то і закріпити її буде проблематично.

полярність

Всього в світі існує чотири стандарти для маркування акумуляторних батарей - російський, європейський, американський і азіатський. Відповідно до них маркуються всі АКБ. Відповідно до трьох першими плюсова клема акумулятора знаходиться зліва, а мінусова, відповідно, справа (якщо дивитися на батарею з боку наклейки і місця установки в автомобілі). Однак якщо автовласник думає, що краще купити автомобільний акумулятор японського, південнокорейського або іншого азіатського виробника, то йому необхідно врахувати, що багато хто з них використовують зворотну полярність. Тобто, плюсова клема на таких батареях знаходиться праворуч, а мінусова - зліва.

ємність

Це один з найважливіших параметрів, і від того, який ємності акумулятор, залежить подальша експлуатація машини. Одиниця виміру цієї величини - Ампер-години (скорочено А ​​· год, в англійській мові - Ah). Для всіх автомобілів їх виробник в технічній документації завжди вказує, акумулятор якої ємності необхідно встановлювати в машину для нормальної роботи його електросистеми. Зазвичай допускається не одне значення, а їх невеликий діапазон. При цьому менша, ніж потрібно, ємність акумулятора не дозволить нормально запускати двигун, особливо в холодну пору року, а також може призвести до проблем з експлуатацією електроприладів в машині (прилади освітлення, автомагнітола, підсвічування і так далі).

Однак акумулятор більшої ємності також небажано ставити. Це обумовлено тим, що в парі з акумулятором працює генератор, основне завдання якого полягає в постійній підзарядці АКБ. І якщо батарея буде мати велику ємність і більший зарядний струм, ніж може видати генератор, то останній просто не зможе нормально заряджати АКБ. Відповідно, акумулятор буде постійно недозаряжен, а глибока розрядка згубна для будь-якої батареї. Особливо це актуально для ситуації, наприклад, коли автовласник встановив на свою машину велику кількість додаткового електроустаткування (наприклад, потужну аудіосистему, велика кількість додаткового освітлення та інше). В такому випадку акумулятор при їх роботі буде видавати більшу кількість енергії, ніж він буде отримувати від генератора.Підсумок подібної ситуації може привести до глибокого розряду батареї.

Наведемо ще одну причину, чому небажано встановлювати на автомобіль батарею значно більшої місткості, ніж це передбачається виробником. Справа в тому, що при запуску двигуна стартер, який, власне, і запускає двигун, починає нагріватися (оскільки він є електромотором). І чим довше він обертається - тим сильніше його нагрівання. Відповідно, якщо дуже довго крутити стартером до запуску, то можливі два варіанти. Перший - розрядка АКБ. Другий - перегрів і вихід з ладу стартера. Неглибокий розряд акумулятора - «менше зло». Однак перегрів і поломка стартера - це, скоріше, екстремальний варіант, актуальний, наприклад, для старих радянських машин, в тому числі вантажівок і військових. Або в ситуації, коли машина виїжджає з води «на стартері». Але для більшості сучасних автомобілів це не так актуально.

Якщо в продажу ви побачите акумуляторну батарею з написом, що вказує ємність позначенням не "А · год», а «А / ч», - остерігайтеся такої продукції. Швидше за все, це підробка, і її виробники некомпетентні люди, які не мають елементарних понять в електриці.

За радянських часів, при малому виборі акумуляторів було прийнято вибирати батарею виключно за значенням її ємності. Всі інші параметри у них були однаковими, навіть у різних виробників. У теперішній же час так чинити не можна. Справа в тому, що крім ємності у однакових виробів з аналогічним її значенням, можуть відрізнятися видаються струми, геометричні розміри, час роботи без дозарядки і, звичайно ж, ціна.

Струм холодної прокрутки

Значення максимального струму, який короткочасно може споживати акумулятор, впливає на легкість запуску двигуна. Тут важливо розуміти два фактора. Перший: чим вище заявлений на акумуляторі струм - тим нижче його внутрішнє електричне опір, тобто, він більш функціональний. Другий фактор полягає в тому, що, наприклад, в критичних ситуаціях, коли з яких-небудь причин стартеру важко провернути двигун (загусло або дуже засмічено моторне масло), то він бере для здійснення відповідної роботи більше електричного струму. І якщо акумулятор не здатний йому їх видати, то запуск буде неможливий. Або може піти дуже сильний розряд батареї аж до критичної позначки, що дуже шкідливо для АКБ.

Цікаво, що заявлений на акумуляторі максимальний струм холодної прокрутки, батарея здатна видавати лише кілька секунд. Пов'язано це з тієї ж ємністю. Справа в тому, що ємність безпосередньо залежить від одержуваного / віддається струму. Наприклад, інформація про заявлену ємності акумулятора, що дорівнює 60 А · год, говорить лише про те, що при температурі навколишнього повітря + 25 ° С батарею можна розряджати протягом 20 годин струмом, рівним 3 Ампера (20 · 3 = 60). Відповідно, чим більше буде струм - тим менше час, який батарея його може віддавати споживачеві. При цьому нижня значення напруги на її клемах не повинно опуститися нижче 10,5 Вольт.

Зверніть увагу, що існує три стандарти, за якими вимірюється пусковий струм:

 • EN - європейський метод вимірювання. При цьому вимірюється максимальний струм, який акумулятор може віддавати протягом 10 секунд при температурі -18 ° С при напрузі, яка дорівнює не нижче 7,5 Вольта;
 • DIN - німецький промисловий стандарт. При температурі -18 ° С вимірюється середній струм за час, що дорівнює 30 секунд. При цьому напруга не повинна падати нижче 9 Вольт.
 • SAE - американський промисловий стандарт. Відповідно до нього струм вимірюється при тих же -18 ° С протягом 30 секунд. При цьому максимальне падіння напруги має становити 7,2 Вольта.

При виборі акумулятора для автомобіля все ж не слід значно перевищувати зазначений максимально видається струм. Досить зробити невеликий зазор в бік збільшення, що дорівнює 10 ... 15% (залежить від конкретної ємності АКБ і характеристик двигуна).

резервна ємність

Цей параметр показує, наскільки швидко розрядиться акумулятор в працюючому двигуні за умови, що генератор вийде з ладу. В теорії відповідні вимірювання проводять при температурі + 25 ° С. Однак необхідно розуміти, що в холодну і / або вологу погоду резервна ємність буде зменшуватися. До того ж необхідно враховувати загальний стан акумуляторної батареї.

У лабораторних умовах випробування проводять, «відбираючи» у батареї струм зі значенням 25 Ампер при зазначеній вище температурі за умови, що АКБ повністю заряджена. Час, коли значення видається напруги впаде до 10,5 Вольта і вважається резервною ємністю. Відповідно, чим вище це значення - тим краще. Велика резервна потужність дасть можливість довше проїхати на одному акумуляторі без працюючого генератора.

Діаметр клем

Діаметр позитивних і негативних клем на всіх акумуляторах відрізняються попарно між собою. Це зроблено для того, щоб виключити можливість неправильного підключення батареї до електромережі автомобіля, що може призвести до тяжких наслідків, пов'язаних з виходом з ладу дорогого електронного обладнання машини. Однак слід врахувати, що і діаметри європейських і азіатських АКБ також відрізняються між собою.

Діаметр плюсовій клеми європейського акумулятора - 19,5 мм, а мінусовій - 17,9 мм. Позитивна клема на азіатській батареї має діаметр 12,5 мм, а негативна - 11,1 мм. Іноді, при неправильній експлуатації акумулятора відповідні значення можуть зменшуватися. В цьому випадку потрібно виконати відновлення їх клем. А при виборі тієї чи іншої АКБ не потрібно плутати між собою європейський і азіатський стандарти.

дата випуску

Із загальних міркувань варто згадати, що чим менше часовий проміжок між датою випуску акумулятора і датою його покупки - тим краще. Однак тут є нюанси. Перший з них - тип батареї. Звичайні свинцево-кислотні батареї мають як найменший термін експлуатації на машині, так і термін зберігання. Решта ж, більш досконалі, зразки на складі можуть зберігатися кілька років. Однак небажано купувати АКБ старше двох років і більше. Потрібно обов'язково ознайомитися як безпосередньо з датою виробництва конкретного акумулятора, так і терміном його зберігання, і порівняти ці два значення.

Важливо враховувати й інший нюанс - умови зберігання. Якщо акумулятор стояв на складі з нормальною (середньої) вологістю і позитивною температурою навколишнього повітря, що не піддавався вібрації і механічних навантажень, то його термін зберігання буде максимально можливим. Якщо ж умови зберігання були порушені (не дотримувалися перераховані вище умови), то і стан його напевно погіршився, а значить, і термін зберігання / експлуатації такої АКБ буде нижче заявленого. Відповідно, купувати акумулятор для автомобіля бажано у офіційних магазинів, що мають відповідні склади і умови зберігання для АКБ і інших реалізованих ними товарів.

Термін служби акумулятора автомобіля

Термін служби автомобільної акумуляторної батареї залежить від багатьох факторів - типу АКБ, ємності, умов експлуатації, торгової марки. Залежно від типу термін буде ...

Детальніше

бренд

Багато автолюбителів, відповідаючи самим собі на питання про те, який краще купити акумулятор для автомобіля, керуються тільки фірмою або торговою маркою, під якою була випущена та чи інша акумуляторна батарея. Однак в даному контексті неможливо дати однозначних рекомендацій. В даний час на ринку представлені десятки (якщо не сотні) торгових марок, під якими реалізуються АКБ. Переважно всього купувати акумулятори з середньої цінової категорії. Якщо дозволяють кошти, то можна взяти вироби від всесвітньо відомих виробників, наприклад, VARTA або BOSCH, правда останнім часом в інтернеті на них зустрічається багато скарг, тому краще вибирати найбільш рекомендований на підставі відгуків. При цьому потрібно остерігатися відверто дешевих батарей. Радимо вам ознайомитися з рейтингом акумуляторів для автомобіля,складеним на основі відгуків вітчизняних автолюбителів і експертів.

Гарантія

Якщо виробник солідний і впевнений в якості що випускаються їм виробів, то і гарантію на них він дає на довгий термін. Наприклад, цілком можна купувати акумуляторні батареї, термін гарантії у яких 3 ... 4 роки і більше. Єдиним недоліком при цьому можливо буде занадто висока ціна за батарею. Тому потрібно додатково враховувати її тип і експлуатаційні характеристики.

Середній термін гарантії у акумуляторів із середньою ціною становить близько двох-трьох років. Їх цілком можна купувати, а в крайньому випадку замінити по гарантії.

Якщо ж термін гарантії становить близько року, і при цьому вони мають невисоку ціну, то від таких покупок краще утриматися. Крім того, що ви "викинете гроші на вітер", так ще і намучиться з батареєю, яка, швидше за все, має погані експлуатаційні характеристики.

Які бувають акумулятори для автомобіля

Крім перерахованих вище основних факторів, на які необхідно звертати увагу при виборі того чи іншого акумулятора для авто, необхідно пам'ятати про те, що в даний час промисловість пропонує автолюбителі батареї, виконані за різними технологіями. Кожен такий тип має свої особливості, переваги і недоліки. Все це позначається, звичайно ж, на терміні експлуатації акумулятора, а також на його ціні.

В даний час на ринку акумуляторних батарей можна зустріти наступні їх види:

 • свинцево-кислотні;
 • AGM;
 • гелеві;
 • кальцієві;
 • гібридні.

Розберемо їх по порядку.

Свинцево-кислотні АКБ

Такий тип батарей вважається класичним, і використовується в автомобільній техніці вже кілька десятиліть. Інше з назва - сурм'янисті, оскільки саме сурму додають до свинцю, з якого виготовляють пластини таких акумуляторів. З переваг таких АКБ варто відзначити можливість їх обслуговування (в них можна доливати електроліт), простота пристрою, невисока ціна. З недоліків слід зазначити, що вони втрачають до половини своєї ємності приблизно через чотири місяці експлуатації, а також невисокий термін їх експлуатації. Для підвищення терміну придатності акумуляторної батареї необхідно періодично виконувати її десульфатаціі.

Однак класичні свинцево-кислотні батареї будуть непоганим рішенням для стареньких машин, на які вони встановлювалися виробником спочатку, оскільки не має сенсу переплачувати і встановлювати на них більш нові, прогресивні АКБ. Так можна заощадити чималі гроші.

Акумулятори типу AGM

Цей тип акумуляторів в даний час впевнено витісняє з ринку згадані свинцево-кислотні АКБ в силу своєї прогресивності. Абревіатура AGM (Absorbent Glass Mat) дослівно з англійської мови перекладається як абсорбоване скляне волокно. Ця назва технології, по якій виготовляють електроліт для таких акумуляторів. У своїй конструкції вони мало чим відрізняються від своїх кислотних аналогів, але в корені відрізняються за типом використовуваного електроліту.

Так, електроліт у них є абсорбованим, яким просякнуті мікропори сепаратора. Дані мікропори використовуються для замкнутої рекомбінації газів, що дозволяє виключити випаровування води. А це дозволяє підтримувати рівень електроліту на одному рівні. Внутрішній опір AGM-батареї набагато нижче, ніж у традиційної кислотної. Це забезпечується тим фактором, що провідність сепаратора, виконаного зі скловолокна краще, ніж у традиційних «конвертів» з поліетилену. Відповідно, батарея може видавати струми з великими значеннями. Крім цього, конструкція батареї АГМ має на увазі використання щільно стиснутого пакета пластин, що не дає активній масі обсипатися. Це дається наступні переваги:

 • АКБ може витримувати циклічні розряди, в тому числі так звані «глибокі», вони йому не страшні;
 • батарея може безпечно працювати в будь-якому нахиленому положенні, хоч «догори ногами»;
 • навіть якщо акумулятор розіб'ється, то отруйної кислотної калюжі не буде, оскільки електроліт залишиться в сепараторах;
 • можливість їх використання в машинах, які працюють в режимах «старт-стоп», тобто, при частих запусках і зупинках двигуна, в тому числі в холодну пору року (особливо актуально для автомобілів, експлуатованих в умовах міської їзди);
 • можливість використовувати AGM акумуляторів в машинах з підвищеним енергоспоживанням, наприклад, в машинах МНС, «швидкої допомоги», аудіо трансляторах і так далі).

Таким чином, на сьогоднішній день акумулятори AGM є одними з найпопулярніших АКБ для автомобілів, тим більше з огляду на співвідношення їх ціни і експлуатаційних характеристик. Крім того, вартість таких батарей з часом буде лише знижуватися, роблячи їх більш доступними для пересічного споживача.

Багатьох автолюбителів цікавить питання про те, чи можна замість старого кислотного АКБ встановлювати AGM акумулятор? Так, так робити можна, оскільки АГМ є більш досконалим зразком. Однак при цьому необхідно вибирати аналогічний за характеристиками зразок (зокрема, підбирати аналогічну ємність, пусковий струм і інші характеристики). Що стосується заміни AGM акумулятора на старий кислотний, то конкретної відповіді немає. Справа в тому, що кислотна батарея може не впоратися з тими потребами, з якими справлявся АГМ акумулятор. Тому в даному випадку заміна можлива лише як аварійна або тимчасова.

гелеві акумулятори

На численних форумах в інтернеті можна зустріти обговорення так званих гелевих акумуляторів. Відразу необхідно внести ясність в визначення. Справа в тому, гелів називають два типи АКБ. Перший - це батареї з загущеній кислотою всередині (на відміну від традиційних кислотних, де вона знаходиться в рідкому стані). Такі батареї використовуються в спеціальній техніці, наприклад, електричних підйомниках.

Однак для автолюбителів цікаві так звані GEL-акумулятори. Їх конструкція також має на увазі наявність позитивних і негативних пластин, а між ними залитий гель (силікагель), який після застигання перетворюється в тверду субстанцію багато з чим кількістю пір. У порах знаходиться електроліт. Така конструкція забезпечує ситуацію, коли пластини, по суті, обгорнуті в електроліт, що вберігає їх від розтріскування, перегріву, та продовжує термін служби. Крім цього, пластини не обсипаються.

Гелеві батареї має сенс встановлювати на машини з великою кількістю додаткового електрообладнання, наприклад, додатковими фарами, електролебідкою, потужними аудіосистемами, підігрівом сидінь і так далі. Окремими перевагами гелевих акумуляторів є довгий термін їх служби, а саме до 7 років (виробники стверджують, що і до 15 ... 20 років). Також перевага полягає в тому, що такі АКБ відмінно справляються з глибокими розрядами, вони їм не страшні. З недоліків таких батарей можна відзначити лише їх високу ціну. Тому їх використання має сенс, мабуть, лише для спеціальних і / або дорогих машин. Найчастіше таке джерело накопичення електроенергії беруть в якості додаткового.

кальцієві акумулятори

Останнім часом на полицях автомагазинів все частіше можна зустріти так звані «кальцієві» акумуляторні батареї. Вони мають позначення «Ca» або «Ca-Ca». З точки зору виготовлення, кальцій в невеликому процентному співвідношенні додають в сплав, з якого згодом виготовляють пластини для акумуляторів. Іноді можна зустріти рекламний спіч про те, що такі АКБ мають меншу масу. Насправді це не так, оскільки кальцій - це метал, який важче свинцю, основного матеріалу для виготовлення пластин. Тим більше, кальцію там зовсім небагато. Якщо кальцій додають лише в один електрод, то такі батареї позначають просто як «Ca», а якщо цей метал додають в обидва електроди, то - «Ca-Ca».

Є у таких акумуляторів і переваги перед традиційними АКБ. Так, вони складніше закипають при інших рівних умовах. А це важливо для необслуговуваних батарей. Другою перевагою є те, що кальцієві акумулятори мають менший саморозряд при зберіганні. З недоліків даного типу АКБ можна відзначити лише те, що вони погано переносять так званий «глибокий» розряд.

гібридні акумулятори

Гібридні акумулятори (мають позначення Ca +, Sb / Ca або Hybrid battery) за своєю конструкцією аналогічні кальцієвих. Тільки у них на один електрод завдано кальцій, а на іншій - сурма. Свої переваги і недоліки такої тип перейняв у своїх «батьків» приблизно посередині. Зокрема, до переваг гібридних акумуляторів відноситься їх малий саморозряд (хоча і менше, ніж у кальцієвих), а значить, вони можуть довго зберігається на складі і в гаражі без використання. Також вони складніше закипають при зарядці, мають значення ємності і пускових струмових десь між сурм'янистого і кальцієвими. Недоліки їх також аналогічні. Зокрема, гібридні АКБ погано переносять «глибокий» розряд, хоча і краще, ніж кальцієві Також чутливі до перепадів напруги в бортовій мережі (включення / вимикання потужних електричних навантажень).

Додатковою перевагою гібридних акумуляторів варто відзначити їх більш низьку ціну в порівнянні з кальцієвими. Однак це не завжди так, і при цьому необхідно враховувати додаткові чинники, такі як ємність, пусковий максимальний струм, виробника і так далі.

Корисні поради щодо вибору та експлуатації АКБ

На деяких сучасних акумуляторних батареях можна побачити вічко-індикатор, за допомогою якого можна візуально контролювати рівень їх заряду. Насправді ж цей вузол не можна сприймати всерйоз, це скоріше маркетинговий хід, на який свого часу змушені були піти деякі виробники АКБ, оскільки недосвідчені автолюбителі вважали це великою перевагою. Насправді ж такий індикатор може дати інформацію про рівень заряду лише одного банки з шести (або більше, залежно від конструкції батареї). Відповідно, повністю покладатися на інформацію від індикатора не варто, і має сенс додатково перевірити рівень його заряду за допомогою спеціальних пристроїв.

Як заряджати акумулятор автомобіля правильно

Від правильності зарядки автомобільного акумулятора буде залежати тривалість рядок його експлуатації. Обслуговуються кальцієвий, гелевий або гібридний АКБ автомобіля мають свої особливості та нюанси щодо струму, напруги, часу.

Детальніше

Про те, що потрібно подбати про заміну акумулятора, можна судити по тому, наскільки швидко він розряджається. Приблизно раз на місяць (або частіше, особливо взимку) необхідно за допомогою тестера (електронного мультиметра) перевіряти напругу на його клемах при кімнатній температурі. При цьому відповідне значення напруга не повинна бути менше 12,6 ... 12,7 Вольта, допускається до 13 ... 14 Вольт. При більш низькій температурі напруга може знижуватися, але не критично. Відповідно, якщо акумулятор доводиться часто заряджати за допомогою зовнішнього зарядного пристрою, то таку батарею бажано замінити на нову.

У сучасних автомобілях багато виконавчих органів, які управляються «розумної» дорогої електронікою. І чим більше сучасна і досконала (а значить, і дорога) машина - тим такий електроніки більше. Завжди пам'ятайте про те, що при заміні акумулятора вся ця електроніка буде знеструмлена і при установці і підключенні нової батареї відбудеться її перезавантаження. Звідси можна зробити наступні висновки:

 1. Для описаних машин критично важливо підбирати акумуляторну батарею з відповідними параметрами, описаними для неї в мануалі виробника. В іншому випадку можливе виникнення помилок в роботі системи управління двигуном або інших систем автомобіля.
 2. Після установки і підключення акумулятора необхідно обов'язково перевірити працездатність двигуна, а також просканувати електронний блок управління на предмет наявності в його пам'яті помилок (зазвичай це робиться за допомогою спеціальних електронних сканерів). Якщо помилки мають місце бути - необхідно виконати додаткову діагностику.
 3. Якщо ви не впевнені, що самостійно впораєтеся з заміною акумулятора на машині з великою кількістю електронних систем - краще звернутися за допомогою в автосервіс (бажано до офіційного представника вашого автовиробника, проте можна і в будь-який інший).

висновок

Вибір акумулятора - це завжди компроміс, який ґрунтується на прийнятті кількох рішень. В першу чергу необхідно точно знати технічні параметри акумуляторної батареї, прописані в документації автомобіля (ємність, струм холодної прокрутки, резервна ємність і так далі). У деяких випадках допускається незначно (!!!) перевищувати ці параметри, але занижувати їх ні в якому разі не можна.

Також велику роль відіграє тип АКБ - кислотні, AGM, гелеві, кальцієві, гібридні. У кожного з них є свої переваги і недоліки. Що стосується виробників, то в даний час ринок наповнений широким асортиментом цих агрегатів. Потрібно остерігатися відверто дешевих батарей (зазвичай китайського або маловідомого російського виробника). Відповідно, краще купувати акумулятор з середнього або, якщо дозволяють кошти, з вищого цінового діапазону. При цьому остерігайтеся підробок! На жаль, в даний час зустрічаються підробки навіть недорогих акумуляторів. Тому намагайтеся робити покупки в перевірених ліцензованих магазинах, яким ви довіряєте.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found