Огляд кращих перетворювачів іржі на авто | Рейтинг (ТОП 5)

Перетворювач іржі для авто насправді не перетворює, а видаляє іржу і перешкоджає її повторній появі. В даний час на ринку представлені різні засоби, і у багатьох автолюбителів виникає природне запитання про те, який же перетворювач іржі краще.

Їх ділять на три основні класи - аерозольні , рідкі та гелеві . Кожен з них має свої особливості, і представлений рядом популярних марок перетворювачів. Тому, щоб виділити п'ятірку кращих засобів необхідно розібратися з їх особливостями, застосуванням, перевагами і недоліками.

Назва перетворювача вид Особливості Ціна на літо 2020 року, руб
Permatex гелевий Після нанесення перетворюється в готовий грунт, захищає поверхню. 700
Hi-Gear аерозольний Що входять до складу перетворювача кислоти здатні зруйнувати фарбу. Тому наносити його потрібно акуратно 700
ASTROhim рідкий Складається з ортофосфорної кислоти та інгібіторів. Добре захищає поверхню 160
Autoprofi Аерозольний (ручний пульверизатор) У розпилювачі є регулятор товщини струменя, що робить експлуатацію аерозолю дуже зручною 180
Fenom рідкий Іржу засіб прибирає ефективно, але цинкова захист досить слабка. 160

зміст

 • склад засобу
 • П'ять кращих перетворювачів
 • Інші популярні засоби
 • Як використовувати перетворювач
 • Як вибрати перетворювач

Перетворювач іржі

склад перетворювача

Незважаючи на величезну різноманітність засобів, вони виконують одну просту задачу - перетворюють оксид заліза в механічно більш міцні і хімічно інертні сполуки. В основі більшості перетворювачів лежить кислота , як правило, ортофосфорна. Саме вона є антиподом іржі. За великим рахунком, за допомогою більшості кислот (або їх розчинів) можна позбутися від корозії. Однак робити це незручно, а часом і небезпечно, тому до нього вдаються лише в рідкісних випадках (наприклад позбавляються від окису за допомогою популярного напою Coca-Cola, у складі якої є ортофосфорна кислота). Недолік використання нехай і розчиненої кислоти полягає в тому, що після його застосування необхідно обов'язково змити її, інакше вона сама з часом стане джерелом корозійних процесів.

При роботі з кислотними перетворювачами необхідно користуватися захисними окулярами і гумовими рукавичками, а також уникати попадання коштів в очі і на шкіру. А при використанні аерозольних складів ще і респіратором.

Але позбутися від іржі на металевій поверхні - це одне. А ось додатково захиститися від подальшого її появи - інше. Сучасна хімічна наука дозволяє створювати більш досконалі склади, до складу яких входять:

 • Інгібітори корозії . Це хімічно речовини, завдання яких полягає в захисті металевої поверхні від вологи і інших агресивних елементів на постійній основі. Однак, на практиці так звані перетворювачі іржі з цинком хоч і виконують поставлені перед ними завдання, але не так ефективно, як це показано в рекламі. А деякі з них і зовсім ніякого цинкового покриття не утворюють. Та шорстка поверхня, утворена після їх застосування, - це всього лише результат хімічної реакції з ортофосфорної кислотою.
 • Загусники . Ці речовини додані до складу з тим, щоб полегшити використання перетворювачів іржі, перетворюючи його в піну або пасту, завдяки чому він не стікає з вертикальних або похилих поверхонь. Актуально для перетворювачів у вигляді гелю.
 • Додаткові речовини . Залежно від марки і виробника до складу перетворювача іржі можуть входити додаткових хімічно активні речовини. Наприклад, ароматизатори, або додаткові захисні елементи.

розчинник іржі

Розчинники іржі використовуються для відновлення працездатності різьбових з'єднань і видалення патьоків іржі на різних поверхнях. Це свого роду ведешка, тільки роз'їдає іржу. Кращими засобами є ...

Детальніше

Деякі виробники замість ортофосфорної кислоти в якості основного елемента використовують оксикарбонові кислоту, танін або багатоосновні кислоти. Для того щоб перетворювач не тільки видаляв іржу, але ще і захищав поверхню надалі, використовують солі цинку і / або марганцю . Однак в різних засобах це реалізовано по-різному, відповідно, і ефективність у них різна.

ТОП 5 кращих перетворювачів

На численних форумах і відеоогляд можна зустріти безліч суперечливих відгуків про ті чи інші перетворювачах іржі. І це не дивно. Адже, по-перше, умови використання коштів неоднакові, а значить, і перетворювачі будуть показувати себе по-різному. По-друге, в даний час на ринку представлено дуже багато відвертих підробок. Відповідно, контрафактний склад не в змозі належним чином впоратися з видаленням іржі.

Далі представлений рейтинг, що складається з п'яти кращих перетворювачів іржі, складений на підставі реальних відгуків в мережі інтернет. Інформація не носить рекламний характер, а ставить перед собою мету дати якомога більше корисних відомостей для автовласників при виборі кращого засобу для видалення іржі.

Permatex

Перетворювач іржі Permatex

Є перетворювачем іржі в грунт . Це засіб заслужило перше місце за рахунок того, що оскільки воно реалізується у вигляді гелю, то після висихання перетворювач утворює на оброблюваної поверхні надійний захисний шар. Тобто, перетворювач працює як грунтовка, яку можна надалі використовувати для подальшої обробки поверхні фарбою або іншими засобами. Додатковою перевагою є той факт, що після нанесення засіб не потрібно змивати з поверхні.

При необхідності Permatex можна наносити два рази. Однак в цьому випадку перший засохлий шар все ж потрібно акуратно видалити за допомогою шпателя. Час перерви між нанесеннями кошти становить 20 ... 30 хвилин. Зверніть увагу! Якщо ви використовуєте перетворювач перед фарбуванням автомобіля, то все ж краще видалити засохлий шар . Справа в тому, що нерідко трапляється, коли хімічний склад засобу входить в конфлікт з автомобільними грунтовками. Реалізується перетворювач в баночках обсягом 236 мл в гелевом стані. Артикул - 81775. Ціна становить 700 рублів.

Hi-Gear

Перетворювач іржі Hi-Gear

Реалізується у вигляді балончика-аерозолю об'ємом 255 мл. На користь кошти говорить той факт, що цим перетворювачем користуються не тільки рядові автовласники, а й професійні автомайстра . Перевагою балона є потужна розпорошується струмінь, яка дозволяє дістатися до важкодоступних місць. Однак є у засоби і один недолік - він містить в собі багато кислоти, а тому може пошкодити ЛКП кузова машини, причому дуже швидко. Тому працювати з ним потрібно акуратно.

Ще одна особливість перетворювача - необхідність змивати його після обробки спиртом або спиртовим розчином. Результатом дії засобу є те, що іржа перетворюється в досить міцну плівку, яка погано піддається механічній обробці. Це результат дії інгібіторів корозії. Як показує практика, якщо змити перетворювач спиртом, а після цього нанести перетворювач, то нанесена згодом фарба не роздувається, а поверхня тривалий час захищена від іржі.

Реалізується в балончиках об'ємом 370 мл. Артикул - HG5718. Ціна становить 700 рублів.

ASTROhim

Перетворювач іржі ASTROhim

Позиціонується як перетворювач іржі з активними іонами цинку . Однак, як показує практика, це швидше за все, рекламний хід виробників. Насправді в баночку залитий класичний перетворювач, основу якого складає ортофосфорна кислота. Але все ж якісь інгібітори в його складі є, оскільки після обробки поверхня довго не покривається іржею.

Перетворювач після використання також необхідно змивати з робочої поверхні за допомогою води. В цілому ж, з завданням по видаленню іржі склад справляється добре. Після висихання на поверхні утворюється захисна плівка. Таким чином, перетворювач можна сміливо використовувати перед фарбуванням кузова. Додатковою перевагою є низька ціна кошти.

Реалізується в баночках обсягом 500 мл в рідкому вигляді для нанесення на поверхню за допомогою кисті (рідше в продажу можна знайти і аерозолі, але вони не так поширені). Артикул - AC470. Ціна - 160 рублів.

Autoprofi

Перетворювач іржі Autoprofi

Перетворювач продається у вигляді аерозолю, який виходить шляхом використання механічного розпилювача (пульверизатора). Позиціонується як засіб, яке завдає шар цинку на оброблювану поверхню . На вихідному отворі розпилювача є регулятор напору струменя. Це дає можливість доставити рідину в важкодоступні місця.

Що стосується складу, то він зроблений на основі тієї ж ортофосфорної кислоти з використанням ряду пом'якшуючих добавок. Зверніть увагу! В інструкції зазначено, що після використання засіб необхідно просто витерти з поверхні. Як показує практика, цього недостатньо, і його потрібно додатково змити водою . А ще краще - в воду додати трохи соди з тим, щоб нейтралізувати наявні в складі кислоти. Переваги перетворювача полягають в низькій ціні і можливості використання в важкодоступних місцях. Недоліки - необхідність змивати засіб за допомогою води з содою.

Обсяг флакона - 500 мл. Артикул - 150901. Ціна становить 180 рублів.

Fenom

Перетворювач іржі Fenom

Рідкий перетворювач іржі в грунт для нанесення на робочу поверхню за допомогою кисті. Досить непоганий засіб, яке ефективно справляється з іржею. Після нанесення діє відносно швидко, а на поверхні залишаються захисні фосфати. Надалі при необхідності на неї можна нанести ґрунтовку. Змивати склад після використання не потрібно.

До переваг кошти можна віднести досить швидке дію і відсутність необхідності змивання. До недоліків - невеликий обсяг баночки при явно завищеною ціною. В цілому ж, непоганий перетворювач, хоча і чудес від чекати не доводиться.

Реалізується в баночках обсягом 125 мл. Артикул - FN956. Ціна - 160 рублів.

Інші популярні перетворювачі

Крім перерахованих в рейтингу коштів в даний час в автомагазинах і на ринках можна зустріти велику різноманітність інших популярних перетворювачів іржі. Все відрізняються характеристиками і ціною. Коротко зупинимося на декількох популярних торгових марках.

 • «Цинкар» . Вельми популярний засіб серед вітчизняних автолюбителів, по-перше, через низьку ціну, по-друге, через високу ефективність, по-третє, через вдале маркетингу. У його складі присутні солі цинку і марганцю, які служать надійним захистом від повторного появи корозії на оброблюваної поверхні в майбутньому. Засіб реалізується у вигляді рідини і аерозолю. Класичною засіб «Цинкар» реалізується в ємностях оранжевого і червоного кольору, а сама рідина прозора, з рожевим відтінком. Останнім часом на прилавках з'явилося ще один засіб з такою ж назвою. Реалізується в прозорих пляшках, а колір рідини темний або оранжево-червоний. Його ефективність украй низька! Тому до покупки він не рекомендований!
 • «Кольчуга» . Ще одна вітчизняна розробка, яка не тільки ефективно видаляє корозію, але і захищає поверхню від повторного її появи. Позиціонується як засіб для захисту чорних металів. Реалізується у вигляді аерозолю. Відмінною особливістю є те, що в її складі немає кислоти! Тому працювати можна без засобів індивідуального захисту.
 • Sonax . Перетворювач іржі в грунт. Тобто, після видалення корозії засіб утворює на поверхні складу, який можна надалі використовувати в якості грунту для фарбування. Детальну інструкцію з використання ви знайдете на упаковці засобу. За численними відгуками, дуже дієвий і ефективний засіб.
Різні перетворювачі іржі

Перерахуємо ще кілька популярних перетворювачів, які володіють приблизно однаковими експлуатаційними характеристиками, і відрізняються, в основному, лише ціною:

 • «Іфхан»;
 • BBF;
 • Runway;
 • «Цінкор»;
 • «Хімік»;
 • «Полиформ»;
 • «Мовіль».

Насправді сучасний асортимент дуже широкий, і залежить в тому числі від регіону. Адже логістика має свої закони. До того ж, на ринку регулярно з'являються нові засоби для боротьби з корозією. А це означає, що список з часом буде лише збільшуватися.

Використання перетворювача

Варто відзначити, що хорошого результату з видалення корозії можна домогтися лише в тому випадку, якщо товщина іржі не перевищує 150 мкм. В іншому випадку необхідне втручання механічної обробки. Іноді ці два методи поєднують між собою (спочатку механічно видаляють великі шматки корозії, після чого залишки прибирають за допомогою хімічних розчинів).

Точну інструкцію з використання конкретного засобу ви знайдете на його упаковці або в інструкції, що додається. Обов'язково вивчіть її перед застосуванням засобу . Однак в загальних рисах алгоритм використання перетворювача виглядає так:

Використання перетворювача іржі
 1. Механічно обробити ушкоджене місце на поверхні. Для цього можна користуватися металевою щіткою (можна скористатися болгаркою з шліфувальним кругом), наждачним папером і іншими аналогічними інструментами (залежить від площі ураження і матеріалу).
 2. Знежирити уражене місце . Важливо! Для цього потрібно використовувати розчинник, а не обезжириватель або розчинник.
 3. Використовувати засіб відповідно до інструкції (залежить від того, в якому вигляді реалізується перетворювач - аерозоль, рідина, гель).
 4. При необхідності засіб змити (опціонально).
 5. Знежирити тим же розчинником.
 6. Заґрунтувати уражене місце (окрім тих випадків, коли перетворювач сам утворює на поверхні грунт).

Однак в деяких випадках алгоритм буде відрізнятися в ту чи іншу сторону. Повторимося, уважно читайте інструкцію. А при необхідності знежирення користуйтеся тільки розчинниками !

Як вибрати кращий перетворювач іржі

Підведемо підсумки. Вибір того чи іншого засобу повинен починається з чіткого розуміння того, для чого воно вам потрібно. Наприклад, якщо ви хочете обробити поверхню перед фарбуванням, то краще скористатися концентрованим складом. Якщо вам потрібно обробити велику площу поверхні, то краще купити перетворювач іржі в аерозольній упаковці, а якщо працювати точково - то краще з використанням пензлика або гель.

Завжди читайте склад перетворювача на упаковці. Особливо звертайте увагу на те, слід змивати засіб після використання чи ні . Ті перетворювачі, які змивати не потрібно зазвичай коштують дорожче, але економлять ваш час. Також орієнтуйтеся на співвідношення ціни і обсягу. А обсяг, в свою чергу, вибирайте виходячи з площі, яку необхідно обробити. І остерігайтеся підробок! В даний час почали підробляти і перетворювачі іржі. Намагайтеся здійснювати покупки в перевірених магазинах, які мають необхідні ліцензії та всі дозвільні документи.

У порівнянні з 2018 роком (час написання статті), в 2020-му все перетворювачі з рейтингу піднялися в ціні на 15%.

Також, досить популярним серед покупців стало засіб від іржі SONAX FlugrostEntferner , артикул 513200. Реалізується в ємності 500 мл, середня ціна - 700 руб. Має найвищий відсоток позитивних відгуків. Серед основних плюсів - швидко справляється з більшістю видів іржі і залишає міцну захисну плівку після використання.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found