Антикор автомобіля своїми руками. Обробка, матеріали, як зробити самому

Антикор своїми руками дозволить заощадити гроші і захистити кузов автомобіля від корозії. Є безліч рецептів цього кошти, а їх застосування залежатиме від місця обробки. Існує два основних типи антикору - мастиковий і масляний. Перший добре захищає поверхню, проте має малу проникаючу здатність. Їм роблять антикорозійну обробку днища і арок. Масляні ж антикори володіють великою проникаючою здатністю, тому він може затікати в різні щілини і улоговинки, зробивши тим самим антикор прихованих порожнин.

зміст:

 • Типи антикорозійних засобів
 • рецепти виготовлення
 • Чим нанести антикор
 • Антикорозійна обробка автомобіля своїми руками

Антикор своїми руками

Які бувають антикорозійні засоби для авто

Щоб зробити антикор автомобіля самому потрібно чітко розуміти, для яких цілей це засіб призначатиметься. Сучасні антикорозійні засоби поділяються на два основних типи - високо проникаючі (масляні) і бар'єрні (мастичні). Виділяють також воскові і бітумні, проте це класифікація не за фізичними параметрами, а за складом. Тому кращі антикори - це ті, які оптимально підходять під певні завдання.

В кузові нового автомобіля, тільки випущеного з конвеєра немає вогнищ корозії за визначенням. Тому металеві поверхні там оброблені бар'єрними (мастичними) антикорозійними засобами. Термін їх дії в середньому складає 3 ... 5 років (у машин преміум класу і більше). Якщо повторно обробка антикором не здійснюватиметься, то вже через 10 років знадобиться ремонт кузова.

У більшості автомобілів, які експлуатуються понад п'ять років, в прихованих порожнинах кузова є іржа, в тому числі під лакофарбовим покриттям. У таких випадках обробляють машину олійними антикор з високу проникаючу здатність. Їх функція полягає в тому, щоб проникнути до осередку іржавіння і витіснити там вологу. Однак необхідно розуміти, що термін дії таких засобів становить зазвичай не більше одного року. Після цього антикорозійна обробка починає тріскатися і туди знову потрапляє волога.

Повторну обробку антикором масляного типу рекомендується оновлювати щороку. У деяких випадках після нанесення масляного антикору поверх нього наноситься антикорозійне засіб бар'єрного типу. Однак такий прийом можна робити тільки на відносно не старих кузовах автомобілів.

Як зробити антикор самому

Існує багато різних рецептів для виготовлення як масляних, так і містичних антикором. Виділимо рецепти в два окремих розділи.

Мастичні антикорозійні засоби

Засоби для виготовлення антикору:

 • будь-яка резінобітумной, бажано автомобільна, мастика в кількості трьох кілограм;
 • 150 ... 200 грамів автопластіліна;
 • гарматне сало, грамів 200 ... 300;
 • розчинник, уайт-спірит або подібний засіб;
 • залізна тара для приготування мастики;
 • газова або паливна пальник (можна взяти паяльну лампу);
 • гумовий шпатель або інший інструмент для нанесення кошти на оброблювану поверхню.

Алгоритм виготовлення антикорозійного засобу:

 • три кілограми мастики помістити в залізну каструлю і за допомогою пальника її потрібно розігріти до рідкого агрегатного стану;
 • додати до мастики пластилін і гарматне сало, після чого довести отриману масу до кипіння;
 • в залежності від того, наскільки мастика повинна бути рідкою можна додати розчинник і розмішати його (наприклад, якщо мастику потрібно наносити в важкодоступні місця або приховані порожнини і щоб вона розтеклася там).
Всю процедуру можна робити виключно на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні з виконанням протипожежних заходів безпеки і використовуючи засоби індивідуального захисту (рукавички, окуляри і респіратор)!

Судячи з відгуків використовували подібні засоби автолюбителів, такий антикор створює на оброблюваної поверхні товстий захисний шар, який відмінно протистоїть не тільки вологи, але і гравію. Може використовуватися в будь-який час року.

Масляні антикорозійні засоби

Антикорозійні засоби, виконані на масляній основі, є, по-перше, найбільш дешевими, а по-друге, вони не так вимогливі до наявності іржі на оброблюваної поверхні. Дозволяють захистити метал від води і ультрафіолету. Правда, до їх недоліків можна віднести відносну нетривалість дії.

Антикор для прихованих поверхонь

Рецепт перший . До засобу мовіль (традиційний засіб для обробки прихованих поверхонь деталей кузова автомобіля) додається нігрол в пропорції приблизно 5 до 1. Після цього необхідно отримане засіб розбавити уайт-спіритом до потрібної консистенції (залежно від необхідної плинності кошти).

Рецепт другий . Взяти дві частини Мовіля, одну частину нігролу і одну об'ємну частину гарматного сала. Все це необхідно змішати в металевій ємності і довести до кипіння. Обробляти поверхню кузова автомобіля потрібно, по-перше в теплу пору року (при температурі не нижче + 20 ° С), а по-друге сам засіб має бути текучим. Досвід показує, що вказаний антикор є дуже довговічним (до 10 ... 15 років надійної обробки кузова).

Рецепт третій . Одне з найпростіших засобів - необхідно змішати в рівних кількостях мовіль, нігрол і гарматне сало. За допомогою такого антикорозійної суміші зазвичай обробляють не тільки днище, а й пороги автомобіля, в тому числі зсередини, заливаючи його туди за допомогою мовільніци.

Рецепт четвертий . Змішати п'ять літрів дизельного палива, 3 кілограми гарматного сала, два літра мовили. При необхідності (якщо буде недостатньо рідка) можна додати трохи присадки у вигляді якогось розчинника. Засіб добре підходить для обробки різних внутрішніх поверхонь і довго тримається.

Антикор для днища і колісних арок автомобіля

Рецепт перший . Необхідно взяти 3 кілограми бітумної мастики і близько 0,5 літра відпрацьованого моторного масла, а потім змішати їх. Після цього в отриманий розчин додати ще бензин і знову добре розмішати. В результаті повинен вийти склад, схожий на сметану. Зверніть увагу, що подібний склад наноситься в три шари. І кожен наступний шар наноситься лише після того, як повністю висох попередній. Для прискорення висихання можна скористатися будівельним феном або просто поставити машину в теплий бокс.

Рецепт другий . Склад підходить для обробки днища і колісних арок. Наноситься на вимиту, ретельно зашкуренную від іржі і знежирену поверхню! Потрібно нанести антигравій і дати йому висохнути. Далі після цього необхідно нанести один-два шари мастила мовіль.

Рецепт третій . Наведене далі засіб можна наносити навіть на ту поверхню, де невелика (!!!) кількість іржі і робити обробку прихованих порожнин. Так, для його виготовлення вам знадобиться:

 • 700 грамів гарматного сала;
 • 2,5 кілограма солідолу;
 • близько 700 м відпрацьованого машинного масла;
 • близько 1,5 кг будівельного бітуму;
 • відро на 5 ... 6 літрів і газова або інша пальник для розігріву.

Як зробити антикор для днища, порогів і колісних арок:

 • налити в каструлю відпрацьоване масло і трохи підігріти;
 • далі туди ж додати солідол і бітум, і дати їм трохи розплавитися на вогні;
 • додати гарматне сало, добре перемішати, довести до кипіння.

Перед нанесенням оброблювані поверхні завжди добре миють. Допускається (але все не бажано) невелика кількість іржі і жиру на поверхні. Перед нанесенням складу потрібно трохи нагріти.

Недоліком даного засобу є те, що практично весь час його дії воно знаходиться в маслянисту стані . Тому якщо вам доведеться лізти під днище автомобіля, то велика ймовірність забруднити одяг. Але захищає воно добре, має тривалий термін служби і не відлітає з часом.

Рецепт четвертий . Потрібно взяти дві трикілограмова банки бітумно-каучукової мастики (або в інших фасовках, але такого ж ваги), і порційно розводити її в бензині. Отримана мастика повинна бути по консистенції як вода. Це буде матеріал для першого шару обробки. Він наноситься пензликом. Другий аналогічно, мастика в бензині, але вже в консистенції гравітекс, тобто, більш густий. Наносити цей матеріал бажано за допомогою пульверизатора для гравітекс. Третій шар - аналогічно другому. Судячи з відгуків автолюбителів, такої обробки днища, порогів і арок вистачає мінімум на 5 ... 6 років, а то і більше. Головне щоб поверхня була добре вимита і знежирена.

Обробку днища, порогів і колісних автомобіля необхідно проводити раз в 3 ... 4 роки для нового автомобіля, а також при покупці уживаної машини, або в разі механічного пошкодження. І чим раніше це зробити - тим краще!

гарматне сало

Багато автолюбителів для обробки днища і колісних арок автомобіля використовують так зване гарматне сало - консерваційні мастило на основі загущенного нафтового масла. У ньому є антикорозійна присадка. Температурний діапазон використання - від -50 ° С до + 50 ° С. Перед нанесенням гарматного сала його потрібно розігріти до рідкого стану.

Зверніть увагу, що при роботі з гарматним салом потрібно дотримуватися запобіжних заходів - не допускати його потрапляння на шкіру і тим більше в очі, а також якщо воно впало на підлогу, його видалити а пошкоджене місце обробити піском.

Гарматне сало володіє відмінними адгезійними властивостями, не боїться вологи, відмінно тримається на похилих поверхнях. Однак оскільки гарматне сало є саме лепьохіна мастилом , то термін його експлуатації на постійно рухаються машинах може бути значно скорочений. Саме з цієї причини багато автолюбителів додають до нього різні мастики, розчинники та інші складники, тим самим розбавляючи його.

ML-масла

Під цією назвою ховаються кошти під назвою консерванти прихованих порожнин, аналоги Мовіля, але зі своїми перевагами. На відміну від Мовіля ML-масла мають більшу плинністю, вони не закупорюють дренажні отвори, які не утворюють згустки, а також набагато краще захищають металеві поверхні від корозії. Таким чином, якщо мовіль краще наносити на рівні поверхні, то ML-масла можна використовувати для похилих і прихованих поверхонь, в тому числі тих, де є іржа (але без пилу і бруду). На відкритих поверхнях ML-масла витримують до 20 ... 30 тисяч кілометрів пробігу, а на прихованих - до 50 тисяч і більше.

Прикладом такого засобу може служити Kerry Консервант прихованих поверхонь ML. Він реалізується в аерозольних балончиках.

Чим наносити антикор на кузов авто

Після того, як ви зробили своїми руками антикор для авто, також можна самостійно зробити і мовільніцу - пристосування для нанесення антикора в важкодоступні місця. Особливо це актуально для заливання антикорозійного засобу всередину порогів автомобіля для обробки їх внутрішніх поверхонь. Так, для цього вам знадобиться:

 • використаний (повністю розряджений) порошковий вогнегасник обсягом близько двох кілограм, обов'язково з справний запірним пристроєм;
 • гумовий шланг довжиною близько двох-трьох метрів, тобто, щоб його по довжині вистачило для обробки порогів конкретного автомобіля по діаметру однаковий з вихідним отвором вогнегасника, причому на кінці шланга повинні бути розташовані бічні отвори для розпилення рідини;
 • епоксидна смола;
 • новий автомобільний ніпель з різьбленням, щоб його можна було вкрутити в металеву поверхню;
 • мовіль для обробки порогів і, можливо, інших кузовних деталей автомобіля.

Як зробити мовільніцу самому зі списаного вогнегасника, алгоритм наступний:

 • відкрутити запірний пристрій з тіла вогнегасника;
 • в вихідний отвір вогнегасника вставити гнучкий шланг і зафіксувати його з внутрішньої сторони при епоксидної смоли, після чого зачекати добу щоб дати епоксидці добре зафіксуватися;
 • просвердлити у верхній частині корпусу вогнегасника отвір такого діаметру, щоб можна було вставити закриття ніпель;
 • на отворі нарізати різьблення і закрутити в нього ніпель таким чином, щоб в балоні можна створювати компресором надлишковий тиск.

Для експлуатації мовільніци в неї необхідно залити кілька антикорозійного засобу (об'єм залежить від майбутніх робіт і конструкції порогів), після чого накачати повітря компресором в балон вогнегасника до 2 ... 4 атмосфер (залежить від конструкції вогнегасника, його обсягу, обсягу порогів і так далі) . Після цього протягнути шланг у внутрішню порожнину порогів до кінця. Далі натиснути на спусковий важіль вогнегасника, після чого з шланга всередині порога почнеться розпорошення. Після цього потрібно підтягувати шланг назад, тим самим наповнюючи поступово внутрішню порожнину порогів. Наповнювати потрібно до тих пір, поки з технологічних отворів НЕ поллється антикор.

А щоб антикорозійна обробка автомобіля своїми руками була якісною недостатньо застосовувати хороші матеріали, важливо також дотримуватися технології нанесення, а для цього необхідно належним чином підготувати поверхню - видалити фарбу, почистити щіткою, обробити інгібітором корозії, знежирити.

Антикор автомобіля своїми руками

Тепер, коли у вас в руках засоби і інструменти для роботи, то можна обробити кузов автомобіля антикором своїми руками.

Перед нанесенням будь-яких антикорозійних засобів оброблювані поверхні потрібно обов'язково ретельно вимити з шампунем, видалити вогнища іржі, ретельно зашкурить, бажано скористатися перетворювачем і знежирити. А після цього обробити праймером - ґрунтовкою. Це дасть можливість засобу надійно захистити поверхню.

Обробка антикором автомобіля своїми руками в деяких випадках буде відрізнятися, оскільки особливості кузова і стоять перед автолюбителем мети можуть відрізнятися. Обробляти днище і колісні арки бажано на вивішеній або встановленої на оглядовій ямі машині. Загальний випадок обробки машини антикором на якій є іржа виконують за таким алгоритмом :

 • Забезпечити доступ до оброблюваної поверхні. Якщо мова йде про днище і колісних арках, то необхідно підняти автомобіль, звільнити арки від шумоізоляції, демонтувати бризковики, підкрилки, захисні кожухи або видалити заглушки з дренажних отворів.
 • Очистити наждачним папером, щіткою або болгаркою з миючим кругом доступну поверхню від іржі.
 • Вимити з шампунем ті місця кузов автомобіля, які в подальшому передбачається обробляти антикорозійним засобом. Якщо є можливість - оброблювані поверхні бажано просушити примусово.
 • Якщо обробка буде проводитися з пульверизатора, то необхідно за допомогою плівки захистити датчики і електричні роз'єми.
 • За допомогою кисті, пульверизатора або мовільніци нанести антикор на оброблювані поверхні.
 • Зазвичай антикорозійні засоби наносять в 2 ... 4 шари. Перед нанесенням наступного шару потрібно почекати, поки висохне попередній.

Якщо ви хочете обробити автомобіль, на якому лакофарбове покриття ще ціле, то досить просто вимити і висушити.

висновок

Всі саморобні і заводські антикорозійні засоби поділяються на два великих типи. Перші - мастичні, вони більш тверді і менш текучі, призначені для обробки щодо рівних поверхонь. Інший тип - маслянисті. З їх допомогою обробляють різні приховані порожнини, оскільки такі антикори досить текучі. Тому перед тим як самому зробити антикор, необхідно знати, який саме тип вам потрібен. Ну а «народних» рецептів подібних засобів досить багато.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found