7 Причин Чому Погано Крутить Стартер

Погано крутить стартер

Найчастіше погано крутить стартер через низький заряду акумуляторної батареї, поганого контакту «маси», зносу втулок на його корпусі, поломки втягує реле, короткого замикання обмоток статора або ротора (якоря), зносу Бендикс, нещільного прилягання щіток до колектора або їх значного зносу .

зміст:

 • Можливі причини чому туго крутить стартер
 • Як усунути проблему

Первинні ремонтні заходи можна проводити, не знімаючи вузол з його посадкового місця, однак якщо це не допомогло і стартер крутить туго, то його доведеться демонтувати і виконати додаткову діагностику з його розбиранням, орієнтуючись на основні його несправності.

В чому причина Що зробити
Слабка акумуляторна батарея Перевірити рівень заряду акумулятора, при необхідності зарядити
Перевірити стан клем акумулятора, почистити їх від бруду і окислів, а також змастити спеціальним мастилом.
Контакти акумулятора, стартера і "маси" Виконати ревізію контактів на самому акумуляторі (момент затягування), провід "маси" двигуна, місця підключення на стартері.
втягує реле Виконати перевірку обмоток реле за допомогою електронного мультиметра. На справному реле значення опору між кожною з обмоток і масою повинно бути 1 ... 3 Ома, а між силовими контактами 3 ... 5 Ома. При виході обмоток з ладу зазвичай реле змінюють.
щітки стартера Перевірити рівень їх зносу. Якщо знос значний, то необхідна заміна щіток.
втулки стартера Оглянути їх стану, зокрема, люфт. Допустимий люфт становить близько 0,5 мм. При перевищенні значення вільного ходу втулки змінюють на нові.
Обмотки статора і ротора (якоря) За допомогою мультиметра потрібно перевірити їх на обрив, а також наявність короткого замикання на корпус і межвиткового короткого замикання. Обмотки або перемотують або змінюють стартер.
Бендикс стартера Перевірити стан шестерні Бендикс (особливо для старих автомобілів або машин зі значним пробігом). При її значному зносі потрібно поміняти Бендикс на новий.
Моторне масло Перевірити стан і плинність масла використовуючи щуп. Якщо в картер залито літнє масло і воно загусло, то потрібно відбуксирувати машину в теплий бокс і виконати там заміну масла на зимовий.
Неправильно виставлено запалювання (актуально для карбюраторних машин) В цьому випадку потрібно перевірити момент запалювання і при необхідності виставити правильне його значення.
Контактна група замка запалювання Перевірити стан і якість групи контактів і місця з'єднань. При необхідності підтягнути контакти або замінити контактну групу повністю.
Колінчастий вал Діагностику та ремонт краще довірити майстрам в автосервісі, так як необхідно частково розбирати двигун і перевіряти стан вкладишів.

Чому погано крутить стартер

Найчастіше автовласники, що зіштовхуються з проблемою, коли мляво крутить стартер, думають, що «винна» акумуляторна батарея (її значний знос, недостатній заряд), особливо якщо ситуація відбувається при мінусовій температурі навколишнього середовища. Насправді крім акумулятора існує ще багато причин, чому стартер довго розкручує двигун для його запуску.

 1. Акумуляторна батарея . На морозі ємність акумулятора знижується, і він видає більш низький пусковий струм, якого часом буває недостатньо для нормальної роботи стартера. Також причинами чому акумулятор погано крутить стартер може бути погані контакти на клемах. Зокрема, поганий затиск на болтах або на акумуляторних клемах є окислення.
 2. Поганий контакт «маси» . Часто акумулятор погано крутить стартер банально через слабке контакту на мінусовій клеми тягового реле. Причина може критися як в слабкому контакті (розбовталося кріплення), так і забруднення власне контакту (найчастіше його окислення).
 3. Знос втулок стартера . Природний знос втулок стартера зазвичай призводить до осьового люфту вала стартера і млявою його роботі. Коли вісь перекошується або «з'їжджає» всередині корпусу стартера - обертання валу стає скрутним. Відповідно, швидкість прокручування маховика двигуна падає, а для його розкрутки необхідна додаткова електрична енергія від акумулятора.
 4. Знос Бендикс . Це не дуже поширена причина того, що погано крутить стартер при зарядженому акумуляторі, і зустрічається лише у машин із значним пробігом, в тому числі у тих, двигун яких часто запускають і глушать, тим самим знижуючи ресурс стартера. Причина криється в банальному зносі Бендикс - зменшення діаметра робочих роликів в обоймі, наявність на одній зі сторін ролика плоских поверхонь, сточування робочих поверхонь. Через це виникає прослизання в момент, коли передається крутний момент від валу стартера до двигуна автомобіля.
 5. Поганий контакт на обмотці статора стартера . При запуску стартера від акумуляторної батареї через контакт проходить значний струм, тому, якщо контакт буде в поганому технічному стані, то він буде грітися і з часом може повністю відпасти (зазвичай він припаяний).
 6. Замикання в обмотці статора або ротора (якоря) стартера . Зокрема, коротке замикання може бути двох типів - на «масу» або на корпус і межвитковое. Найчастіше зустрічається міжвиткової пробою обмотки якоря. Перевіряти її можна за допомогою електронного мультиметра, проте краще скористатися спеціальним стендом, наявним, як правило, в спеціалізованих автосервісах.
 7. Щітки стартера . Основна проблема тут - нещільне прилягання поверхні щіток до поверхні колектора. У свою чергу, це може бути викликано двома причинами. Перша - значний знос щіток або їх механічне пошкодження. Друга - зміщене положення через зносу втулок, пошкодження стопорного кільця .
 8. Частковий вихід з ладу втягує реле . Його функція - підведення і повернення в початкове положення шестерні Бендикс. Відповідно, якщо несправне втягує реле, то воно буде витрачати більше часу на те, щоб підвести шестерню Бендикс і запустити стартер.
 9. Використання дуже вузького масла . У деяких випадках АКБ погано крутить стартер через те, що в двигуні використовується дуже густе масло. На прокачування застиглої маслянистої маси витрачається деякий час і багато енергії від акумулятора.
 10. Замок запалювання . Найчастіше проблеми виникають порушення ізоляції проводки. Крім цього, контактна група замка може з часом почати нагріватися через зменшення площі контакту, а як результат, на стартер може йти менший, ніж це потрібно, струм.
 11. Колінчастий вал . У рідкісних випадках причиною того, що погано крутить стартер, «винен» колінчастий вал і / або елементи поршневої групи. Наприклад, задираки на вкладишах. Відповідно, при цьому стартеру потрібно більше енергії, щоб запустити двигун.

Багато автолюбителів не виконують діагностику в повному обсязі і поспішають купити новий акумулятор або стартер, і часто їм це не допомагає. Тому щоб не витрачати даремно гроші має сенс розібратися, чому мляво крутить стартер при зарядженому акумуляторі і виконати відповідні ремонтні заходи.

Що робити, якщо погано крутить стартер

Коли погано крутить стартер, необхідно виконати діагностичні та ремонтні заходи. Починати завжди стоїть з акумулятора і перевірки якості контакту, а вже потім демонтувати і можливо розбирати стартер і виконувати діагностику.

 • Перевірити заряд акумулятора . Неважливо редукторний погано крутить або звичайний АКБ повинен бути заряджений. Особливо це актуально для зимового періоду, коли вночі на вулиці температура повітря опускається нижче нуля за Цельсієм. Відповідно, якщо акумулятор (навіть якщо він і новий) хоча б на 15% розряджений, то його бажано зарядити за допомогою зарядного пристрою. Якщо акумулятор старий і / або вичерпав свій ресурс - краще замінити його на новий.
 • - ** Переконатися в надійності контакту клем акумулятора і харчування стартера . Якщо на клемах АКБ є осередки окислення (іржавіння), то однозначно проблема в цьому. Також переконайтеся, що затиск силових проводів надійно затягнути. Приділіть увагу і контакту на самому стартере. Має сенс перевірити «косичку маси», яка з'єднує безпосередньо корпус двигуна і корпус автомобіля. У разі, якщо контакти неякісні, то їх потрібно почистити і підтягнути.

Не допомогли перераховані рекомендації? Тоді доведеться знімати стартер для огляду і перевірки його основних елементів. Винятком може стати хіба що якщо новий стартер погано крутить, тут якщо не в АКБ і контактах справу, то шукати причину потрібно в двигуні. Перевірку стартера слід виконувати в такій послідовності:

 • Втягує реле . Потрібно продзвонити обидві обмотки використовуючи тестер. Вимірюється опір між обмотками і «масою» попарно. На справному реле становитиме близько 1 ... 3 Ома. Опору між силовими контактами має бути близько 3 ... 5 Ом. Якщо зазначені значення будуть прагнути до нуля - значить, має місце коротке замикання. Більшість сучасних втягують реле виконані в нерозбірному вигляді, тому при виході вузла з ладу його просто міняють.
 • Щітки . Вони зношуються з природних причин, однак вони можуть нещільно прилягати через зсуву щіткового вузла щодо колектора. У будь-якому випадку необхідно візуально оцінити стан кожної з щіток. Незначний знос допускається, але він не повинен бути критичним. Причому знос повинен бути тільки в площині прилягання до колектора, на решті частини щітки пошкодження не допускаються. Як правило, щітки кріпляться до вузла за допомогою болта або пайки. Потрібно перевірити відповідний контакт, в разі необхідності поліпшити його. Якщо щітки зносилися - їх потрібно замінити на нові.
 • Втулки . Згодом вони зношуються і починають люфтіть. Допустиме значення люфту становить близько 0,5 мм, при його перевищенні втулки потрібно замінити на нові. Перекіс втулок може привести до утрудненого обертанню ротора стартера, а також до того, що в певних положеннях щітки будуть нещільно прилягати до колектора.
 • Стопорна шайба перед щітковим вузлом . При розборі переконайтеся, що на якорі стоїть стопор, адже він часто просто відлітає. З'являється поздовжній розбіг по осі. Зрушення призводить до зависання щіток, особливо якщо вони значно зношені.
 • Обмотка статора і / або ротора . У них може виникнути межвитковое замикання або замикання «на масу». Ще один варіант - порушення контакту обмоток. Перевіряти слід обмотки якоря на обрив і замикання. Також за допомогою мультиметра потрібно перевірити обмотку статора. У різних його моделей відповідне значення буде відрізнятися, однак у середньому опір обмотки знаходиться в районі 10 кОм. Якщо відповідне значення менше, то це може вказувати на проблеми з обмоткою, в тому числі, на межвитковое замикання. Це безпосередньо знижує електрорушійну силу, і відповідно до ситуації, коли погано крутить стартер, причому як на холодну, так і на гарячу.
 • Бендикс стартера . Перевіряється загальний стан обгонів муфти. Варто візуально оцінити шестерні. У разі некритичного її зносу від неї може виходити клацали металеві звуки. Це говорить про те, що Бендикс намагається зачепитися за маховик, але у нього це часто виходить не з першої спроби, тому і довго крутить стартер перед запуском двигуна. Деякі автолюбителі змінюють окремі частини Бендикс на нові (наприклад, ролики), однак, як показує практика, простіше і дешевше (в кінцевому підсумку) замінити вказаний вузол на новий, а не виконувати його ремонт.

Якщо ви впевнені в справності стартера, то приділіть увагу двигуну.

Моторне масло . Іноді у автовласників виникають труднощі з ідентифікацією в'язкості масла і його терміном служби. Так, якщо воно стає густим, то щоб прокрутити вал двигуна стартера необхідно витратити додаткові зусилля. Саме тому він може туго крутиться «на холодну» в зимовий час. Щоб позбутися від цієї проблеми потрібно використовувати відповідне для конкретного автомобіля, що використовується взимку (з низькою температурною в'язкістю, наприклад, 0W-20, 0W-30, 5W-30). Аналогічні міркування справедливі і в разі, якщо моторне масло використовується значно довше покладеного пробігу без повної заміни.

Колінчастий вал . Якщо спостерігаються проблеми в роботі поршневий групи, то їх можна буде помітити по ряду інших змін в роботі двигуна. У будь-якому випадку, краще поїхати на діагностику в сервісний центр, оскільки самостійна перевірка в даному випадку навряд чи можлива в силу того, що вам знадобиться додаткове обладнання. В тому числі, можливо, доведеться частково розбирати двигун для виконання діагностики.

підсумок

У разі, якщо погано крутить стартер, а тим більше на холодну, то в першу чергу необхідно перевірити заряд акумулятора, якість його контактів, клем, стан проводів між стартером, акумулятором, замком запалювання, особливо звернути увагу на «масу». Коли з перерахованими елементами все в порядку, то необхідно демонтувати стартер з автомобіля і виконувати детальну діагностику. Потрібно перевірити втягує реле, щітковий вузол, обмотки статора і ротора, стан втулок, якість контактів на обмотках. Ну, і звичайно, використовувати взимку моторне масло з низькою в'язкістю!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found