Троит на холодну. Основні причини проблеми троение холодного двигуна і способи їх вирішення

Троит на холодну

Водії час від часу стикаються з проблемою, коли при запуску двигуна на холодну, троит холодний двигун автомобіля. А саме: після заведення падають обороти, з'являється нерівний вихлоп і запах не згорілого палива, мотор починає «подтраівать», а в міру того як движок прогрівається - авто починає працювати рівно, при цьому особливих явних ознак проблем з двигуном не видно.

Що робити, звідки починати пошуки проблеми - незрозуміло? В такому випадку, варто шукати причину того, що машина троїть на холодну, дотримуючись нижчевикладених вказівок.

7 причин троение холодного двигуна

 1. Для початку вивернути свічки і подивитися, як йдуть справи з нагаром. Адже будь-якому досвідченому автомеханіка відомо, що за станом свічок (колір на свічці) теж можна багато чого сказати і поставити якийсь діагноз.
 2. Також, поміряти компресію в циліндрах, як на суху, так і з додаванням олії в горщики (якщо підніметься - кільця прийшли в непридатність, якщо немає - не відрегульовані клапана ).
 3. Перевірити високовольтні дроти, якщо є така можливість, то можна підкинути інші, подивитися - чи зміниться результат.
 4. Для заспокоєння совісті помити ДУ і РХХ, така процедура зайвої ніколи не буде.
 5. Нерідко проблема, коли двигун троїть при запуску на холодну, пов'язана з несправністю датчика масової витрати повітря (ДМРВ), з цього його також одним з перших варто перевірити.
 6. Можливий варіант, коли йде банальний підсмоктування повітря між головкою і впускним колектором грає ключову роль в троїнні.
 7. Сучасні автомобілі з уприскуванням нерідко страждають від поганої якості палива, тому актуальною буде промивка форсунок і зміна заправної станції.

Чому дизель троит на холодну

Проблема, коли дизель троит на холодну, знайома нітрохи ні менше бензинових колег, але коло пошуку причин кілька вже. При цьому троение двигуна часто супроводжується сизим або білим димом з вихлопної.

Троит на холодну

По-перше, це може бути завоздушіваніе.

По-друге - можливо виникнення проблеми в свічках напруження.

По-третє - підклинювання холодної форсунки.

Ось три основних і найбільш поширених проблеми, які можуть бути причиною ситуації, коли троит дизельний двигун на холодну. Втім, не виключені зазори клапанів і неправильно виставлені мітки ГРМ і ТНВД.

Але все ж, перед тим як перевіряти і змінювати все підряд, слід пам'ятати, що сучасні двигуни не терплять «діагностики в сліпу», аж надто багато схожих симптомів при різних несправності.

Чому троит авто на газу

Досить часто з'являється проблема, коли автомобіль на газі на холодному двигуні троит, а при перемиканні на бензин все працює нормально. Причин подібної несправності трохи. Найбільш часто зустрічаються з них:

Мембрана редуктора з ушкодженнями

Пошкоджена мембрана в редукторі

 • засмічення газових фільтрів;
 • нещільні або ослаблені з'єднання патрубків газової установки;
 • несправності газового редуктора - пошкоджена або забруднена мембрана, неякісні або відпрацьовані ущільнювачі;
 • частково або повністю непрацюючі газові форсунки. Як правило, основна причина їх несправності - забруднення;
 • неправильне налаштування ГБО.

Визначення непрацюючого циліндра

Коли інжекторне або карбюраторне авто троит на холодному двигуні, то визначення непрацюючого циліндра може допомогти усунути несправність. Без спеціального обладнання найбільш простим способом зрозуміти який циліндр не працює це по черзі від'єднувати високовольтні дроти зі свічок запалювання при запущеному двигуні. Якщо циліндр справно працює, то при відключенні дроти, звук мотора трохи зміниться. Звук роботи двигуна з непрацюючим циліндром не зміниться при від'єднанні ВВ дроти зі свічки.

На дизелі же непрацюючий циліндр визначається іншим способом. Перевірку обов'язково потрібно робити на охолодженому двигуні! Для цього запускаємо двигун, і далі по черзі обмацуємо рукою труби випускного колектора. На працюючих циліндрах вони будуть поступово нагріватися, на непрацюючому - помітно прохолодніше.

Автор: Іван Петрович


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found