Кузовний ремонт. ТОП 10 помилок кузовного ремонту. Поради як правильно виконати кузовний ремонт автомобіля

Кузов сучасного автомобіля - це складна конструкція, що виконує безліч важливих функцій. Його ремонт є зворотною стороною медалі важливості і функціональності. Він складний і трудомісткий.

ремонт кузова

Умовно кузовний ремонт можна розділити на два етапи. Перший - це відновлення геометрії кузова, ліквідація вм'ятин, заміна що не підлягають ремонту елементів. Другий - фарбування кузова.

Особливу увагу слід приділити відновленню геометрії і жорсткості прихованої від очей нижній частині кузова. Саме ці елементи відповідають за безпеку і ходові характеристики автомобіля. До неї кріпляться всі елементи підвіски.

При економії на матеріалах і інструментах для ремонту кузова необхідно пам'ятати, що така економія може впливати на якість ремонту кузова і бути наслідок поширених помилок. Саме про те, щоб не допускати таких помилок, слід ознайомитися з основними особливостями кузовного ремонту.

Особливості кузовного ремонту

Щоб знати всі особливості, які враховуються при ремонті кузова, щоб розуміти, про що говорити з майстром перед здачею машини в ремонт і на що звертати увагу при прийомі відремонтованого автомобіля, ми пропонуємо розглянути основні помилки під час ремонту.

ТОП 10 помилок кузовного ремонту

Сварка елементів звичайними електродами

Поєднати елементи кузова електронної зварюванням складно, але реально. При цьому якість такого з'єднання дуже низька.

Порушення теплового режиму

Якщо не давати остигати металу при зварюванні, то можливо зміщення кузова, які доведеться додатково шпаклювати. При цьому такі дефекти не завжди можна виправити шпаклівкою.

Заміна деталей у строгій черговості

Насамперед проводиться заміна дверей, потім виставляються крила і пороги. Тільки так можна уникнути утворення зазорів.

Фарбування не в колір

Таке часто трапляється, якщо фарбується одна деталь кузова без плавного переходу на іншу. Навіть якщо фарба підібрана точно з початкової, то стара фарба на кузові має зміни відтінку, який пов'язаний з вигоранням на сонці і іншими факторами навколишнього середовища.

усадки

З'являються при неякісної шпаклівки авто і її недостатньому висиханні. Зазвичай виявляються вже після ремонту, коли машина постоїть на сонці. Зазвичай доводиться після цього заново полірувати місця шпаклівки.

шагрень

Це рельєфність нанесеної фарби. Після фарбування зазвичай буває шагрень на кузові, але вона забирається поліруванням. Але буває така, яку поліруванням не відкинеш. Зазвичай дефект виникає при неправильному нанесенні фарби, при високій температурі в камері, вузький фарбі.

Пил в фарбі

Зазвичай виникає, якщо фарбувати автомобіль не в спеціальній камері. Але і при пофарбувати в брудній камері також має місце бути.

кратери

Поглиблення від попадання силікону, який необхідно було зрізати спец ножем.

припік лаку

З'являється, якщо працювати шлифмашиной на високій швидкості або ж шліфувати одне і теж місце занадто довго, не даючи охолонути лаку.

прояв іржі

Якщо зварювальні шви погано зачищені і прогрунтовані, то в цих місцях може виникати іржа, яка проявляється через лакофарбове покриття.

ТОП 10 помилок кузовного ремонту

Поради з кузовного ремонту

Виконуючи ремонт кузова автомобіля зокрема зварювальні роботи, то для зварювальних робіт використовувати потрібно напівавтомат або аргонову зварювання. За допомогою такої зварювання варитися метал товщиною до 1 мм і виключена можливість пропалювання елементів кузова. Якщо варити нижня частина кузова, обов'язково проведіть обробку днища самостійно або на сервісі.

Пошкодження кузова бувають легкими, середніми або важкими. Рихтування зазвичай не вимагає спеціальних навичок і при використанні професійних інструментів і матеріалів буде під силу кожному. Лише певні труднощі і потреба в навичках можуть виникнути при рихтувальних роботах після середніх і складних пошкодженнях кузова.

При потребі ремонту у більш ніж 70% кузова, дешевше буде купити новий автомобіль, не же робити кузовний ремонт , а старий продати на запчастини.

Перед фарбуванням потрібно усунути корозію у всіх місцях, де найчастіше проявляються її перші осередки. Фарбувати автомобіль потрібно свіжою фарбою. Грунт допоможе вам виявити нерівності і зашпаклювати їх фінішною шпаклівкою. Фарбувати можна тільки після повного висихання шпаклівки і грунотовкі.

Для фарбування використовуйте спеціальний краскопульт. Сохнути фарба повинна в спеціальних умовах камери без потрапляння прямих сонячних променів. Полірування допустима тільки після повного висихання ЛКП.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found