5 основних причин чому не працює грубка на ВАЗ 2110. Часті несправності опалення ВАЗ десятого сімейства (2110-12) і їх діагностика

Найчастіше про непрацюючої грубка ми дізнаємося з приходом холодів (це можуть бути як механічні так і електронні поломки).

5 причин чому не працює грубка ВАЗ 2110

Щоб розібратися з основними несправностями для початку треба вивчити пристрій системи опалення Лади «десятого покоління» і сам принцип роботи печі.

Ми виділили п'ять основних причин чому грубка не працює на ВАЗ 2110 :

  1. Чи не регулюється температура або грубка працює на одній швидкості ;
  2. Не працюють заслінки розподіляють потоки повітря;
  3. Виходить з ладу салонний датчик температури (змонтований на стелі);
  4. Несправність контролера САУО ;
  5. Текти тосола з радіатора грубки.

У слідстві нехитрої діагностики та перевірці цих вузлів приступаємо до ремонту обігрівача.

пристрій грубки ваз 2110-12

Як перевірити датчик температури повітря в салоні?

Для перевірки чи не вийшла з ладу датчик температури повітря на стелі варто дістати його кінці і подати напругу 1,2 В на клеми плюса і мінуса. При цьому якщо виставити ручки контролера системи автоматичного управління обігрівачем в положеннях «MIN» і «MAX» у відповідних точках (синя і червона), то вентилятор обертатися не повинен. Також при робочому САУО можна спробувати відключити датчик повітря салону при цьому повинен переставати працювати режим «А» швидкості вентилятора.

Як перевірити справність контролера САУО

Для перевірки САУО потрібно мультиметр щоб заміряти напругу на рожевому і коричневому проводах (при цьому включаємо запалювання і крутимо ручку температури). Залежно від того який саме контролер встановлений на авто напруга змінюється по-різному. На автомобілях до 2001 року встановлювався контролер управління обігрівачем 1303.3854 його напруга в положенні «min» знижується через 13 ± 5 секунд, а на позначці «max» подається постійно. Таким чином коли напруга блоку САУО на виході не змінюється - він не робочий. На автомобілі після 2003 встановлювався блок 1323.3854 і грубка 2111-8101012.

Коли барахлить контролер то можуть не працювати заслінки , але щоб діагностувати інші причини несправності грубки ВАЗ 2110-12 доведеться розбирати обігрівач.

перевірка САУО і датчик температури в салоні

Перевірка заслінок системи обігрівача ВАЗ 2110

Система грубка має 2 заслінки. Верхньої регулюється паркан холодного повітря, а нижній надходження гарячого від радіатора нагрівника. І коли ламається приводний механізм або сама заслонка то грубка може слабо гріти, зовсім не гріти або сильно смажити.

Поломки заслінки печі можуть бути різного характеру по-перше часто закушує заслінку або вона клинить , а по-друге виходить з ладу привід заслінки (мікромоторедуктор). У деяких випадках заслінку перекошує або клинить через іржутак як буває два види заслінок: старого і нового зразка, старі пластикові з ущільнювальним поролоном, а нового - металеві з ущільнювачем з гуми. Тому якщо не чути як заслінка рухається, то можна поворухнути її рукою, знявши дефлектор в центральній панелі. Хвороба металевих що вони часто клинить від іржі, а пластикові перекошує від впливу гарячого повітря. Так що якщо наприклад в переднє скло ВАЗ 2110 дме теплим, а з боків і в ноги дме гарячим повітрям, то швидше за все заслінка в повному обсязі перекрила забір повітря з вулиці. А коли заслінки НЕ рухаються зовсім, то потрібно перевірити мікродектор - приводний механізм заслінки.

Як перевірити мікроредуктор заслінки обігрівача?

Для перевірки приводу заслінок потрібно омметр для вимірювання. У старих контролерах САУО, опору в мінімальному положенні синьої точки, має бути від 800 до 1200 Ом, а в контролерах нового зразка - 3,5-5 кОм. Щоб перевірити потрібно буде спочатку встановити градуси на мінімумі, почекати 15 сек. Від'єднати роз'єм контролера і на запущеному двигуні заміряти опір між контактами Х1.4 і Х1.1.

На максимальній температурі (червона точка лівої ручки) мультиметр повинен показувати 3,2-5 кОм якщо старі контролери та 1,2-1,6 кОм якщо стоїть новий контролер (1323.3854). При відсутності опору або якщо воно не змінюється повідомляє про те, що датчик положення вала мікроредуктора несправний ( стираються доріжки ) або ж просто вийшов з ладу сам САУО і на мікроредуктор не йде напруга.

Для заміни мікродектора, перевірці вентилятора або ремонту радіатора опалювача доведеться розбирати піч.

Чому вентилятор печі працює на одній швидкості?

Без розбору можна дізнатися причину, чому грубка ВАЗ 2110-12 працює тільки в 3-м режимі або тільки в перших двох. Так як, якщо трапилася така проблема, то потрібно шукати місце розташування резистора опору - в перших двох режимах вентилятор працює через резистор, а в третьому безпосередньо. І того, виходить, що може бути або резистор згорілий , або ж на перемикачі положень стерлися доріжки , так само як і на регуляторі температури.

Перевірка резистора опору

Резистор грубки має 2 спіралі, опір 1-й 0,23 Ом, а 2-й становить 0,82 Ом. Коли задіяні обидві, то електродвигун обігрівача працює на першій швидкості, якщо ж резистор працює на першій спіралі, то включається 2-я швидкість. На третій, максимальної швидкості вентилятора, коли резистор не задіяне При включенні електродвигуна без резистора, ротор вентилятора обертається з максимальною 3-й швидкістю.

Крім перерахованих вище несправностей також грубка може не працювати через малого рівня антифризу, завоздушіваніе системи охолодження, неробочому термостата або помпі.

Якщо у вас ще виникнуть питання, то у нас є відео про основні причини, чому грубка не гріє.

Матеріал надано (?): //avtozam.com Докладна стаття про заміну охолоджуючої рідини ВАЗ 2110 своїми руками

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found