Яка паста для притирання клапанів краще. Види, призначення, бренди

Притиральні паста для клапанів необхідна для виконання процесу їх притирання. Ця процедура виконується в разі заміни клапанів на нові або при виконанні капітального ремонту двигуна. Існує два основних типи притиральних паст - саморобні і фабричні. Перший тип прийшов до нас з далекого минулого, коли подібні склади виготовлялися з підручних матеріалів. Однак в даний час більшість автолюбителів і майстрів по ремонту авто користуються заводськими пастами для притирання клапанів. На це є дві причини. Перша полягає в кращих експлуатаційних характеристиках фабричних коштів, а друга - в небажанні або неможливості провести професійну притирочную пасту самостійно.

зміст

 • Для чого потрібна притиральні паста
 • Підбір пасти для притирання клапанів
 • Популярні притиральні пасти
 • Саморобна паста для притирання клапанів

Притиральні паста для клапанів

В даний час на полицях автомагазинів реалізується широкий асортимент різних притиральних паст. Вони відрізняються за своїми характеристиками, зернистості, особливостям використання і, звичайно ж, по торговим маркам. В кінці даного матеріалу наведено список найбільш популярних подібних засобів серед вітчизняних автолюбителів. Рейтинг не носить комерційного характеру, тобто, не рекламує ні один засіб, а заснований він лише на відгуках автолюбителів.

Назва пасти Короткий опис і особливості Розмір упаковки, мл / мг Ціна однієї упаковки станом на початок 2019 року, рублів
Притиральні паста «ВМПАвто Класична» Засіб призначений для обробки клапанів як бензинових, так і дизельних двигунів. Розмір зерна пасти становить 75 ... 90 мкм, і в процесі роботи зменшується. Витрата становить 0,2 грама на один клапан. 40 грам; 400 грам; 1 кілограм 150 рублів; 730 рублів; 1100 рублів
Притиральні паста «ВМПАвто Професійна» Паста призначена для використання тільки в бензинових двигунах. Розмір зерна становить 50 ... 80 мкм. Час притирання - 2 хвилини. Витрата - 0,2 грама на один клапан. Дуже якісний склад. 40 грам; 400 грам; 1 кілограм 175 рублів; 900 рублів; 1300 рублів.
Притиральні паста «ВМПАвто Алмазна» Паста призначена спеціально для використання в дизельних двигунах. Є професійним засобом, яке може бути використане в автосервісі. Витрата аналогічний - 0,2 грама на один клапан. Час притирання - 2 хвилини. 10 грам; 40 грам; 400 грам; 1 кілограм 115 рублів; 275 рублів; 1500 рублів; 1900 рублів.
Притиральні паста «ВМПАвтоФабо» Позиціонується як притиральні паста преміум класу, яку необхідно використовувати як фінішну після застосування описаних вище засобів. Забезпечує бронзове покриття на тарілці клапана. Дуже підвищує компресію двигуна. 40 грам 220 рублів
Притиральні паста ABRO Grinding Paste GP-201 Дуже гарне і недороге засіб для притирання клапанів на будь-яких двигунах, як бензинових, так і дизельних. В одній банці є два відділення, де розташовані грубозерниста (COARSE) і дрібнозернистий (FINE) пасти. Засіб дуже популярно серед автолюбителів і майстрів. 140 грам 180 рублів
Паста абразивна притиральні Done Deal В одній упаковці є два тюбика з среднезернистой і дрібнозернистої притирочное пастами. За допомогою даного засобу можна обробляти будь-які клапана і їх сідла (посадочні місця). Одна і друга пасти можуть використовуватися як послідовно одна за одною, так і окремо. Засіб позиціонується як професійне, тому може бути використано в автомайстерень 2 × 23 грам 300 рублів
Паста для притирання клапанів Permatex Притиральні паста Pernatex позиціонується виробником як універсальний засіб, за допомогою якого можна шліфувати не тільки клапана, а й інші деталі, в тому числі, покриті хромом. Відмінно видаляє задирки, бруд, відкладення та інше. Перед використанням склад необхідно змішати з водою для отримання пастоподібної консистенції. 85 грам 530 рублів
Паста для притирання клапанів «Ефект» Двокомпонентна притиральні паста. В одній упаковці є два флакони з чорнової і чистової пастою. На флаконах є дозатори, що дозволяють зручно наносити засіб на поверхню клапана. Ефективність роботи пасти - середня. Однак вона має одну незаперечну перевагу - низьку ціну. 2 × 86 грам 100 рублів

Функції притирочное пасти

Будь-яка паста для притирання клапанів забезпечує надійне зіткнення двох поверхонь - тарілки (фаски) клапана і його сідла (посадкового місця). Вимога герметичності обумовлено тим, що так можна добитися ситуації, при якій вся теплова енергія, отримана від згорання паливо-повітряної суміші піде на виконання роботи двигуна, а не витратиться даремно. В ідеалі герметичність, яку забезпечують клапани, повинна знаходитися на рівні 100%. Однак насправді абсолютної герметизації домогтися досить складно, але рівень герметизації камер дуже близький до абсолютним значенням.

Розгерметизація камери з боку клапанів і їх сідел відбувається з часом на всіх двигунах. Це обумовлено декількома факторами:

 • Природним зносом робочих поверхонь фаски клапана і її сідла.
 • Появою нагару на клапанах. Це явище дуже шкідливо для двигуна в цілому, і залежить від багатьох факторів, в тому числі від використання неякісного палива.
 • Неякісний матеріал, з якого виготовлений клапан або корпус головки блоку циліндрів, частиною якої є і посадочне місце клапана.

За допомогою притирочное пасти для клапанів можна домогтися усунення найменших шорсткостей і нерівностей, чого неможливо зробити за допомогою фрезерної обробки. Застигла паста прекрасно переносить високі температури, які мають місце в камерах згоряння, і не змінює свою форму, а значить і форму клапана протягом всього свого терміну служби.

Результатом використання якісної притирочное пасти буде:

 • збільшення ККД двигуна автомобіля;
 • забезпечення високої герметичності клапанів (до 90 ... 100%);
 • зменшення кількості масла на чад;
 • збільшення значення компресії двигуна.

Однак необхідно розуміти, що не все залежить тільки від обраної пасти. Важливо ще й правильно виконати притирання клапанів.

Як вибрати притирочную пасту

Перед тим як перейти безпосередньо до обговорення конкретних торгових марок, під якими випускаються ті чи інші притиральні пасти, має сенс ознайомитися з тими параметрами, на які потрібно звертати увагу при їх виборі. Так, до них належить:

 • Зернистість . Це є одним з ключових показників будь притирочное пасти. Крупнозернистий склад призначається для чорнової обробки робочих поверхонь клапанів і їх сідел. Тобто, є так званим «стартовим». З його допомогою можна прибрати найбільші задирки, відколи, подряпини. У міру зменшення зернистості змінюється і призначення складу. Так, фінішна притиральні паста є дрібнозернистим, і призначається для обробки найбільш дрібних пошкоджень на клапанах і сідлах.
 • Розмір упаковки . Для однієї процедури по притирання клапанів необхідно зовсім небагато пасти. Навіть в разі, якщо автомобіль є 16-ти клапанним, то витрата пасти буде незначним. Тому пересічному автовласнику, який вирішив притертися клапана в двигуні самостійно, не має сенсу купувати велику упаковку цього складу. І навпаки, автомайстра, що займаються ремонтом двигунів, в тому числі притиранням клапанів, на постійній основі, можуть витрачати значну кількість пасти. Для них і упаковку необхідно вибирати побільше. Конкретні значення упаковок залежать від виробника і його торгової політики.
 • Співвідношення ціни та якості . Ці показники дозволяють вибрати кращу притирочную пасту для клапанів для конкретного автолюбителя. Поняття якості включає в себе довговічність служби застиглої пасти, зручність використання, зручність нанесення і так далі. Найбільш якісні притиральні пасти забезпечують довгий термін служби, тобто, герметичність камери згоряння при роботі клапанів. Однак ціна таких складів зазвичай вище традиційних. Тому вибір тієї чи іншої пасти - це завжди компроміс декількох рішень.

Окремо варто згадати про дизельні двигуни. Для обробки клапанів дизельних моторів, як правило, використовується алмазна притиральні паста (до складу якої входить алмазна крихта). Це обумовлено тим фактом, що при виробництві дизелів використовуються спеціальні металеві сплави, що відрізняються підвищеною зносостійкістю. Тому при обробці клапанів цих двигунів традиційними пастами необхідно буде затратити багато зусиль і часу для досягнення прийнятного результату. І якраз алмазні притиральні пасти дозволяють легко обробляти навіть згадані зносостійкі деталі дизельних двигунів. Тому «дизелісти» рекомендується звертати увагу саме на алмазні пасти.

Рейтинг притиральних паст

Далі наводиться список хороших притиральних паст, які заслужили довіру у вітчизняних автолюбителів і майстрів, що займаються ремонтом двигунів на постійній основі. Список не є рекламним, і вирішувати, яка краще притиральні паста, тільки автовласникам. У рейтингу ж наводиться лише об'єктивна інформація про властивості тих чи інших засобів, а також особливості їх використання.

Притиральні пасти «ВМПАвто»

Підприємство «ВМПАвто» - вітчизняна науково-виробнича компанія, що займається виготовленням різної автохімії. Під торговою маркою «ВМПАвто» в даний час випускається чотири типи притиральних паст - «ФАБО», «Класична», «Професійна» і «Алмазна». Для бензинових двигунів підходять: «ФАБО», «Професійна» і «Класична». Для дизельних моторів - «ФАБО», «Алмазна», «Класична». Розберемо їх характеристики по порядку.

Притиральні паста «ВМПАвто Класична»

Може використовуватися для притирання клапанів будь-яких двигунів, як бензинових, так і дизельних. Є чорновий притиранням. В процесі притирання її частки постійно подрібнюються, що дає можливість робити притирання на дуже високому рівні. Забезпечує герметичність в циліндрі на рівні 0,75 атм. Розмір зерна крупнозернистой пасти «Класична» становить близько 75 ... 90 мкм. При цьому в процесі він зменшується до значення 1,2 мкм. Час роботи пасти - близько 3 хвилин. Витрата - 0,2 грама на один клапан. Після використання даної чорновий пасти рекомендується використання чистового складу.

Перевагою всієї лінійки паст «ВМПАвто» є зручна упаковка (найменша). Вона стилізована і виконана у вигляді клапана. Упаковка дозволяє дозовано, через спеціальний носик, наносити притирочную пасту на оброблюваний клапан. Таким чином, не тільки не спостерігається перевитрата пасти, а й майстру не потрібно мазати пальці або додатковий інструмент для нанесення кошти на оброблювану поверхню.

Паста «ВМПАвто Класична» реалізується в упаковках трьох обсягів - 40 грам, 400 грам і 1 кілограм. Їх артикули, за якими можна купити притирочную пасту «ВМПАВто» - 3401, 3403 і 3404. Ціни перерахованих упаковок станом на початок 2019 року становлять близько 150 рублів, 730 рублів і 1100 рублів.

Притиральні паста «ВМПАвто Професійна»

Даний склад призначений спеціально для використання в бензинових двигунах. Розмір зерна пасти становить 50 ... 80 мкм. Витрати пасти аналогічний - 0,2 грама для обробки одного клапана. Паста забезпечує герметичність в циліндрі на рівні 0,75 атмосфери. Час притирання - 2 хвилини. Засіб позиціонується як професійне, і може використовуватися в тому числі в автомайстерень для обробки клапанів самих різних двигунів, навіть машин преміум-класу. Відмінною особливістю полірування даної пастою є те, що притирання можна контролювати на слух. Також паста збільшує термін служби двигунів.

Відгуки автовласників про притирочное пасті «ВМПАвто Професійна», знайдені в мережі інтернет, в основному, позитивні. Вона добре справляється зі своїм завданням, упакована в зручний для нанесення кейс, довговічна. Тому даний засіб рекомендовано до використання не тільки рядовим автовласникам, але і автомеханіки, які займаються ремонтом автомобілів на постійній основі.

Притиральні паста «ВМПАвто Професійна» реалізується в аналогічних упаковках - 40 грам, 400 грам і 1 кілограм. Їх артикули відповідно - 3201, 3203 і 3204. Ціни на вказаний вище період становлять близько 175 рублів, 900 рублів, 1300 рублів.

Притиральні паста «ВМПАвто Алмазна»

Даний склад призначений для обробки клапанів дизельних двигунів. Як зазначалося вище, елементи таких моторів виготовляються з твердих і жаростійких матеріалів, тому за допомогою традиційної притирочное пасти буде довго і складно домогтися бажаного результату. Тому для притирання в даному випадку необхідно використовувати притирочную пасту, в складі якої є алмазна крихта. За іншим характеристикам вона аналогічна перерахованим вище складам. Витрата - 0,2 грама на один клапан. Забезпечується герметичність - 0,75 атмосфери, час притирання - 2 хвилини. Паста «Алмазна» також позиціонується як професійний засіб. Відповідно, воно може бути використано для роботи майстрами на станціях технічного обслуговування.

Притиральні паста «ВМПАвто Алмазна» реалізується в чотирьох типах упаковок - 10 грам, 40 грам, 400 грам і 1 кілограм. Їх артикули - 3305, 3301, 3303, 3304. Ціни перерахованих упаковок станом на вказаний вище період становлять близько 115 рублів, 275 рублів, 1500 рублів, 1900 рублів відповідно.

Притиральні паста «ВМПАвто ФАБО»

Даний засіб позиціонується як фінішна безабразивних обробка клапанів. Її особливість полягає в тому, щоб утворити бронзові пояски на сідлі клапана. Це служить двом основним цілям. Перша полягає в тому, що герметичність в цьому випадку значно підвищується і складає близько 0,97 атмосфер. Друга мета - зниження шуму роботи двигуна за рахунок того, що удар клапана доводиться не про алюмінієву або чавунну поверхню, а про бронзу, що саме по собі значно пом'якшує удар і знижує рівень звуку. Крім того, значно знижуються вібрації при роботі двигуна. Притирання «ФАБО» рекомендується використовувати як фінішну після застосування однієї з перерахованих вище трьох інших притиральних паст, випущених під торговою маркою «ВМПАвто».

Притиральні паста «ФАБО» реалізується в продажу в упаковці лише одного обсягу - 40 грам. Її артикул - 3101. Ціна за станом на початок 2019 року становить близько 220 рублів.

Притиральні паста ABRO Grinding Paste GP-201

Відмінною особливістю упаковки притирочное пасти для клапанів «АБРО» є те, що в одній упаковці є як грубозерниста паста з назвою COARSE, так і дрібнозернистий з назвою FINE. Тобто, банку розділена на дві половини, і з протилежних боків є дві кришки для, що дають доступ до відповідних складам. Грубозернисту пасту використовують як стартову, а мелкозернистую - як фінішної.

Притиральні паста для клапанів Abro є термостійкої, тому відмінно переносить будь-які температурні режими роботи двигуна, забезпечуючи довговічність використання клапанів в моторі. Додатковою перевагою є висока швидкість виконання шліфування. Використовують її майстри стверджують, що для виконання шліфування одного клапана досить двох-трьох хвилин. Судячи з відгуків, знайденим в інтернеті, найчастіше використовують грубозернисту пасту. Вона має більш густу консистенцію, і в її складі видно абразив. Дрібнозерниста паста є більш текучої.

Дуже зручно орієнтуватися про закінчення притирання по звуку, видаваному пастою. Спочатку звук більш «металевий», а під кінець «м'який», і притираються клапан починає м'яко ходити в своєму сідлі. Це означає, що притирання завершена. Зверніть увагу, що не можна допускати попадання притирочное пасти в циліндри двигуна. Її склад легко видаляється після обробки з поверхні обробленого клапана, а також його місця. Додатковою перевагою даного складу є її співвідношення ціни, обсягу упаковки і якості обробки.

Реалізується притиральні паста ABRO Grinding Paste GP-201 в упаковці об'ємом 140 грамів. Артикул такої упаковки - GP201. Її ціна за станом на вказаний вище період становить близько 180 рублів.

Паста абразивна притиральні Done Deal

В упаковці притирочное пасти для клапанів Done Deal є два тюбика. В одному запакована середньозернистий паста, призначена для чорнової обробки поверхні клапанів і їх сідел, а в іншому - дрібнозернистий, призначена для фінішної обробки. Засіб відмінно підходить для обробки клапанів будь-якого двигуна. Відзначається, що середньозернистий паста для притирання «Дан Діл» не залишає глибоких подряпин при її використанні, забезпечуючи тим самим рівномірну інтенсивність стирання оброблюваної поверхні, знімає мінімальний шар металу. За допомогою дрібнозернистої пасти забезпечується чистота поверхні і її дзеркальний блиск. Це забезпечує плавну і більш тиху роботу двигуна. Пасти №1 і №2 можуть використовуватися як разом (спочатку середньозернистий, а потім дрібнозернистий), так і окремо один від одного.

Відгуки, знайдені в мережі інтернет, що стосуються притирочное пасти для клапанів Done Deal дозволяють стверджувати, що вона має гарний шліфувальним ефектом, добре притирає клапани, навіть мають вади в геометрії. Одного тюбика (не упаковка в цілому!) Вистачає для обробки приблизно 100 клапанів. Відповідно, її можна використовувати не тільки приватним автовласникам, а й майстрам, які займаються ремонтом двигунів на постійній основі.

Як зазначалося вище, в упаковці є два тюбика об'ємом по 23 грам кожен. Артикул однієї упаковки - DD6698. Ціна упаковки станом на початок 2019 року становить близько 300 рублів.

Паста для притирання клапанів Permatex

Притиральні паста «Перматекс» є універсальною. Зокрема, з її допомогою можна шліфувати не тільки поверхні клапанів, а й інші деталі, в тому числі поверхні, покриті хромом. В цілому ж, її робота класична - паста видаляє нерівності на оброблюваних поверхнях клапанів і їх сідел, притирає поверхні, видаляє задирки, нагар, різні відкладення і бруд. Відмінною особливістю застосування є той факт, що в упаковці знаходиться не готовий продукт, а «напівфабрикат». Зокрема, перед використанням його необхідно змішати з водою до отримання гелеобразной пасти.

Реальні тести і відгуки, знайдені в мережі інтернет, в основному, позитивні. Паста проявляє себе непогано, і з її допомогою можна шліфувати будь клапана. З недоліків можна відзначити хіба що відносно високу ціну при наявності більш дешевих аналогів.

Паста для притирання клапанів Permatex фасується в упаковки об'ємом 85 грам. Артикул, за яким можна купити притирочную пасту - 80037. Середня ціна однієї упаковки складає близько 530 рублів.

Паста для притирання клапанів «Ефект»

Засіб являє собою класичну двохкомпонентну абразивную пасту для притирання клапанів. В упаковці є два флакони з пастами для чорнової і чистової обробки. На флаконах мають дозатори, за допомогою яких зручно наносити засіб на оброблювані поверхні. Незважаючи на відсутність в ній алмазної крихти, ефективність пасти близька до діамантових паст, тому може використовуватися, в тому числі, для обробки клапанів дизельних двигунів.

Використання притирочное пасти «Ефект» традиційне. Для початку необхідно нанести невелику кількість засобу на фаску клапана і притертися його протягом двох-трьох хвилин в сідлі. Бажано після використання чорнового складу використовувати також чистової (фінішний). Це забезпечить не тільки щільне прилягання сполучених поверхонь, але і твердість отриманого складу, блиск клапанів, надійну роботу двигуна і його низький шум. Після обробки залишки пасти необхідно видалити за допомогою дрантя, не можна допускати попадання складу в циліндри двигуна.

Відгуки про пасту для притирання клапанів «Ефект» дозволяють судити про середню ефективності даного складу. Однак незаперечним його перевагою є низька ціна. Тому рішення про покупки пасти «Ефект» редакція залишає за автовласником. Якщо у нього немає великого вибору при покупці тієї або іншої пасти - то «Ефект» при правильному використанні показує досить непогані результати.

Притиральні паста для клапанів «Ефект» реалізується в упаковці з двома флаконами, обсяг кожного з яких становить 86 грам. Загальна ціна упаковки становить близько 100 рублів.

Як зробити притирочную пасту

Якщо автовласник з яких-небудь причин не може або не хоче купити притирочную пасту в інтернет-магазині або в звичайній торговій точці, то далі для нього надається інформація про те, як зробити притирочную пасту своїми руками. Далі представлені найбільш поширені рецепти виготовлення подібного складу.

рецепт перший

Для роботи вам знадобиться:

 • два заточних каменю з дрібним абразивом (можуть бути різної форми - півколо, овал і інше, форма в даному випадку не має значення);
 • чистий аркуш паперу;
 • невелика пластикова ємність об'ємом 200 ... 300 мл;
 • чисте моторне масло з малою в'язкістю (плинне).

Алгоритм процесу виготовлення притирочное пасти наступний:

 • На рівну поверхню (робочий стіл, верстак) кладеться чистий аркуш паперу.
 • На нього зверху кладеться один з каменів (бажано той, який має великі розміри).
 • Відбуваються зворотно-поступальні рухи другим каменем по укладеному першому. Мета даної дії - отримати абразивну крихту в процесі тертя. Час виконання процедури - 30 ... 60 секунд.
 • Перевернути обидва каменю, гарненько струснути їх, постукати по ним з тим, щоб якомога більше абразиву з каменів осипалося на аркуш паперу.
 • Пересипати отриманий абразив з аркуша паперу в приготовлену заздалегідь пластмасову ємність.
 • Абразив в ємності необхідно залити моторним маслом. Його марка в даному випадку не має значення. Однак масло повинно бути чистим, не використаним, без домішок нагару і бруду. Також масло повинно бути достатньо текучим (не густо). Кількість масла безпосередньо залежить від кількості отриманого абразиву. Приблизний обсяг абразиву і масла відноситься як 1: 1.
 • Перемішати абразив і моторне масло до стану кашоподібного стану.
 • Як правило, для обробки одного клапана досить щіпки абразиву і доданого до нього пари крапель олії.

Цей рецепт має багаторічну історію, і багато разів показав свою ефективність на практиці. Його використання цілком може конкурувати з фабричними засобами при тому, що собівартість виготовлення такого саморобного кошти становить сущі копійки.

рецепт другий

Для приготування вам знадобиться:

 • Чистий аркуш паперу.
 • Два звичайних будівельних цегли (або шматків цегли). В даному випадку важливо, щоб на одному з них була хоча б одна рівна стінка.
 • Невелика пластмасова ємність об'ємом 200 ... 300 мл.
 • Чисте моторне масло з малою в'язкістю (плинне).

Алгоритм виготовлення притирочное пасти самостійно складається з наступних кроків:

 • На робочий стіл (верстак) кладеться чистий аркуш паперу.
 • На лист кладеться шматок цегли з рівною стінкою.
 • Другим шматком цегли потрібно тесати по рівній поверхні першої цеглини з тим, щоб на папір потрапляла отримується в результаті тертя цегляна крихта.
 • З листа паперу необхідно пересипати отриману крихту в підготовлену пластмасовий посуд.
 • Додати до нього чисте моторне масло приблизно в співвідношенні 1: 1.
 • За допомогою підручного інструменту перемішати отриманий склад до стану кашки.

Отриманий в результаті склад можна використовувати в якості притирочное пасти для клапанів бензинового або дизельного двигуна. Даний рецепт також показав свою ефективність протягом десятиліть. Зверніть увагу, що не можна допускати потрапляння саморобних притиральних паст в циліндри двигуна, як і фабричних засобів. В процесі притирання можна кілька разів оновлювати абразивний склад на оброблюваних поверхнях. Після закінчення роботи саморобну притирочную пасту потрібно видалити з клапана і його сідла при допомогою дрантя, змоченою в розчиннику (або без нього).

Притиральні паста «ГОІ»

Існує ще одна малопоширена притиральні паста, яка використовується не тільки для притирання клапанів, а й у багатьох інших технічних областях. Вона носить назву ГОІ. Абревіатура ГОІ розшифровується як Державний Оптичний Інститут. У цій установі серед іншого розробляються притиральні пасти для самих різних технічних виробів, в тому числі, клапанів. Зокрема, пасти ГОІ для притирання клапанів, ніпелів і кранів складаються з суміші порошку корунду, окису хрому і скляного пилу з гасом або машинним маслом. Кращими в цьому списку є притиральні пасти ГОІ, приблизний склад яких представляє собою 75% окису хрому і 10% стеарину. Також для притирання використовують спеціальні порошки з різною зернистістю. Їх асортимент досить широкий,тому при виборі необхідно додатково читати технічні характеристики.

В даний час випускається притиральні паста ГОІ трьох типів - для тонкої, середньої і грубої очистки по ТУ 6-18-36-88. Перший тип паст додає поверхні дзеркальний блиск, другий - видаляє штрихи і задирки на поверхні, третій - додає поверхні матовий відтінок.

Купити пасту ГОІ можна в інтернет-магазинах або по приватних оголошеннях. Цей продукт досить специфічний. Тому перед використанням тієї чи іншої пасти ГОІ завжди уважно читайте інструкцію по її застосуванню, оскільки існує багато нюансів. Ціна пасти зазвичай невисока.

висновок

Якісна притиральні паста для клапанів забезпечує щільне прилягання дотичних робочих поверхонь, тим самим підвищуючи рівень герметичності в камері згоряння. В даний час асортимент подібних складів досить широкий, і у автовласника завжди є вибір. Однак вибирати той чи інший засіб необхідно на підставі співвідношення ціни і обсягу упаковки, а також того факту, наскільки часто автовласник або майстер планує користуватися відповідними притиральні паста.

Якщо ж притирання клапанів потрібно виконати одноразово, то, щоб не витрачати гроші, можна просто скористатися наведеними вище рецептами, і зробити притирочную пасту самому. За ефективністю такі склади цілком можуть конкурувати з фабричними, а їх вартість символічна, що дозволяє заощадити гроші.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found