3 Способу Зняття тонувальних плівок зі Скло автомобіля

Тонування скла автомобіля - це досить складний технологічний процес, при якому затемнюють скла спеціальної тонировочной плівкою або наносять напилення або ж просто вставляють кольорові скла. Багато автолюбителів задаються питанням, як зняти стару тонування зі скла автомобіля і як наклеїти нову за допомогою підручних засобів. Тому спробуємо допомогти їм розібратися, як же це робиться.

Розглянемо питання такого змісту:

 • причини зняття
 • Способи видалення тонування на стеклах
 • Особливості зняття тонування з заднього скла
 • Способи видалення клею
 • Корисні поради по догляду за тонованими стеклами

зняття тонування зі скла

Причини зняття плівки

Отдіранія тонировочной плівки - це дуже трудомісткий процес, до якого потрібно підходити не менш серйозно, ніж до її поклейки. Так що способи зняття багато в чому будуть залежати від причини по якій потрібно прибрати стару тонування. Оскільки щодо свеженаклеенную плівку набагато простіше прибирати ніж стару. І так ознайомимося з найпоширенішими причинами її зняття.

Причини зняття плівки :

 1. Якщо ви помітили, що плівка початку вигоряти, відшаровуватися, або утворилися якісь дефекти , наприклад, повітряні бульбашки або ж просто вона змінила свій колір , то зрозуміло, що немає сенсу залишати її на стеклах, тому що все одно свої функції вона вже втратила та й зовнішній вигляд теж. В основному зміна кольору може статися при використанні неметалевих барвників в тонування, а поява бульбашок в свою чергу, через погане приклеювання тонування до вікна або неякісного клею.бульбашки на тонування
 2. Якщо після покупки авто ви виявили, що плівка занадто темна, то її теж потрібно змінювати, оскільки вона може не відповідати стандартам. У правилах дорожнього руху зазначено, що тонування стекол дозволено тільки в допустимих нормах, тобто светопропускная здатність лобового скла не повинна бути нижче 75% , для всіх інших стекол нижню межу 70%. Крім того, на лобовому склі може перебувати светозащіщающая смуга шириною не більше 15 сантиметрів . Якщо вас зупинять на дорозі співробітники ДАІ і помітять це порушення, то відповідних санкцій у вигляді штрафу, вам не уникнути.
 3. Також зняття тонування необхідно, якщо на склі з'явився скол або тріщина і щоб він далі не поширювався ви зібралися його усунути.

Які існують способи видалення тонування

Звичайно, в ідеалі щоб не морочитися зі зняттям плівки можна скористатися спеціальною послугою в автосервісі. Але ціна за останнім часом підскочила до неможливості, що простіше вже все зробити самому. Багато автолюбителів помилково думають, що плівку самостійно дуже легко зняти, і вони дуже помиляються. Оскільки щоб зробити це якісно, ​​потрібно знати кілька важливих моментів, про які далі піде мова.

зняття тонування зі скла автомобіля

Тому розглянемо способи видалення тонувальної плівки :

 1. За допомогою нагрівання промисловим феном або парогенератором.
 2. Без нагрівання мильним розчином.
 3. За допомогою аміаку.

Будь-яким з цих способів ви можете скористатися, щоб зняти плівку зі скла свого автомобіля.

Ще дуже велику роль грає фірма виробник плівок для тонування. Думки з приводу китайської тонування розходяться, хтось каже, що вона погано знімається, а у кого-то вона взагалі не тримається. Наприклад, згідно з відгуками споживачів у китайській плівки якість набагато гірше, ніж у інших виробників. Тому на питання, як зняти стару китайську тонування, відповідь очевидна, набагато складніше, довше за часом і більше метушні, ніж зі звичайною, тим більше якщо вона ще й давня. У всьому іншому, діяти потрібно по загальноприйнятій алгоритму.

Видалення тонування за допомогою нагріву

Чим можна здерти стару тонування, - запитаєте ви. Для того, щоб зняти стару тонировочную плівку потрібно попередньо підготувати необхідні інструменти, такі як: промисловий чи побутової фен , хоча для нагріву можна застосувати і парогенератор або інші побутові прилади які можуть випромінювати тепло (в деяких випадках примудряються гріти навіть праскою).

При використанні промислового фена бажано не перестаратися, щоб скло не лопнуло і не деформувалося, а тонировочная плівка не розплавилася . видалення тонування промисловим феном

Видалення за допомогою промислового фена

видалення тонування за допомогою парогенератора

Видалення за допомогою парогенератора

Запобіжні заходи при прогріванні плівки необхідно дотримуватися через те, що потім її так просто вже не вийде зняти, доведеться зскрібати. А ще, в цілях безпеки, рекомендуємо зняти всі декоративні елементи.

За допомогою парогенератора плівку можна зняти набагато швидше і якісніше , тому, що гаряча пара подається на сопло під тиском. Це дозволяє не тільки видалити плівку, а й шар клею. Потрібно відзначити, що такий метод хоч і є досить ефективним, але не безпечний, тому що парогенератор працює під дуже високою температурою , яка може загрожувати не тільки склу, а й власного здоров'я.

Далі представимо більш докладну інструкцію по зняттю плівки за допомогою фена :

 1. Насамперед потрібно плівку гарненько прогріти, щоб вона без особливих зусиль відставала від скла не залишаючи при цьому шар клею, хоча якщо він і залишається, не біда, потім його можна буде видалити додатково, головне щоб плівка підчепив лезом. Важливо! Під час роботи фена потрібно стежити за тим, щоб гаряче повітря не потрапляло на гумові і пластикові деталі салону, щоб їх не пошкодити.

  Самостійне видалення тонування зі скла автомобіля

 2. Другий важливий момент при знятті - це температурний режим, він не повинен бути різним, тому що перепад температури може негативно вплинути на скло , як наслідок воно почне тріскатися, тому краще проводити такі роботи в теплий період року. Фахівці рекомендують прогрівати скло до 40˚С , саме при такій температурі клей стане м'яким і плівка не плавиться.
 3. Після прогріву за допомогою ножа потрібно акуратно підчепити плівку по краях, намагаючись її таким чином зняти, діяти потрібно повільно, тому що на склі можуть залишитися частки клею, які згодом, необхідно буде відмивати миючими засобами.

Щоб більш наочно розібратися з тим, як зняти стару тонування, нижче можна ознайомитися з відео інструкцією.

Зняття тонування без нагріву

видалення тонування мильним розчином

Питанням як зняти стару тонування без фену, задаються ті автолюбителі у яких немає такого інструменту. І першою ж їхньої помилкою є сама думка, що якщо краї плівки відшарувалися, то зняти її буде набагато легше, ніж в протилежному випадку. Іноді найпростіше, що ви можете зробити це, просто потягнути за відстовбурчені частина тонування, яка надалі просто відірветься і не залишить за собою шматочків плівки для подальшого зняття, а це означатиме, що матеріал, який утримував її на склі, просто пересох. Щоб цього не сталося, використовують засоби для миття посуду , адже вони напевно є в кожному будинку. Також додатково до миючого засобу вам знадобиться губка або ганчірка невеликих розмірів, нею потрібно витирати патьоки на склі, ще необхідно лезо або скребок для піддягання плівки.

Якщо плівка добре тримається на склі, то можна її просто «зрізати» за допомогою гострого леза.

Для того щоб позбутися від старої тонування мильною водою, не використовуючи прогрів необхідно:

 1. Відразу підготуємо миючий засіб , яке попередньо потрібно розбавити з невеликою кількістю води (24-40 мл засобу на 1 л води). Готовий розчин необхідно перелити в обприскувач, для більш зручного використання. Бризкати їм потрібно безпосередньо на внутрішні краї плівки, щоб шар поступово відлипав від скла.
 2. Після чого, починаємо лезом підчіплювати плівку, під дуже гострим кутом до скла намагаючись не пошкодити її. Якщо шматок плівки підчепити до того моменту, коли вже можна потягнути за його край, то повільними рухами можна пробувати стягувати, при цьому, місце, де знаходився клей, найкраще змочувати теплим розчином. Дану процедуру потрібно проробляти кілька разів, при цьому давши час, щоб плівка встигала відшаровуватися.
 3. Після того як поверхня очищена від плівки на неї потрібно нанести миючий засіб і за допомогою гумового скребка видалити клей , який під дією кошти розм'як. Потрібно добре очистити всю поверхню, щоб на склі не залишилося матеріалу.
 4. Якщо на поверхні все таки залишився клей, то рекомендують застосувати спеціальний засіб для зняття тонування. Хоча з таким завданням добре впорається 646 розчинник або ацетон, ними залишки клейкого матеріалу «видаляються на ура» .
 5. Після застосування засобів потрібно витерти скло насухо бажано чистим клаптиком тканини.
пропорція аміаку

Розтонування стекол за допомогою аміаку

Застосувавши таке шкідлива речовина як аміак, можна без праці впорається з видаленням тонування знаходиться в будь-якому стані, як старої потрісканої, так і ще в нормальному стані, на бічному або наклеєною на задньому склі з нитками обігріву. Такий метод розтонуванням заднього скла за допомогою аміаку часто застосовують американці, оскільки він найнадійніший і здатний впоратися зі стійким клеєм найякісніших тонуючих плівок.

Ось що для цього потрібно :

 1. Поверхня попередньо необхідно змочити мильним розчином, потім аміаком.
 2. Після чого до нього потрібно докласти невелику частину поліетиленового мішка для збору сміття, на який теж необхідно нанести з пульверизатора аміак. Працювати рекомендується в респіраторі.
 3. Такий же фрагмент поліетилену прикласти до внутрішній стороні скла. Після чого потрібно залишити все на деякий час, щоб почекати поки тепло сонячних променів розігріє поліетилен. Під впливом тепла і аміаку плівка почне деформуватися, і відшаровуватися від скла.
 4. Далі залишиться просто видалити плівку разом з поліетиленовим мішком.

Мінус цього методу в тому, що його можна застосовувати тільки в сонячну погоду. Як правило, після видалення плівки на склі залишається клей, його потрібно очищати додатково, наприклад, за допомогою мильного розчину і леза. Після всіх проведених операцій бажано все ретельно витерти серветкою.

Як зняти тонування з заднього скла не пошкодивши обігрів

Видаляти тонировочную плівку на бічних стеклах куди простіше і швидше ніж робити це на задньому, особливо якщо воно ще з підігрівом. Тому, приділимо окрему увагу і розповімо про нюанси, як зняти тонуючу плівку з заднього скла, при цьому не пошкодивши обігрів, обшивку в салоні і декоративні панелі. Розкриємо декілька хитрощів.

зняття тонування з заднього скла

Задні скла в більшості випадків оснащені підігрівом у вигляді спеціальних тонких ниток. Так що під час зняття плівки зі скла, не потрібно робити різких рухів , тому що можна пошкодити нагрівальні елементи. Уникнути негативних наслідків при знятті плівки допоможе тільки прогрів і використання мильного (лужного) розчину . Тому якщо немає в наявності фена досить просто включити обігрів скла . Під впливом тепла клей стане більш м'яким і зможе легко знятися зі скла, не пошкодивши нагрівальні нитки.

Розігрівати скло феном допускається при температурі вище 0 градусів, в іншому випадку воно може лопнути. Тому знімати тонування взимку не рекомендується.

Ще один нескладний і надійний метод позбутися тонування на склі з обігрівом - скористатися методом видалення аміаком (описаним вище). Або навіть звичайної мильною водою з використанням харчової плівки. Але розпилення води і приклеювання плівки поверх затягне видалення тонування на пару днів (саме стільки потрібно часу щоб вода проникла за плівку і та отлепілі).

Як бачите, все можна зробити своїми руками, якщо тільки бути уважним і акуратним до свого транспортного засобу. Якщо виконувати всі дії строго по інструкції, тоді ви нічого не зашкодить в автомобілі, але, а якщо все таки цей процес для вас здається складним, то краще звернутися до професіоналів, але тоді доведеться витратити 2 - 3 тис. Руб ..

Як видалити залишився клей зі скла

Якщо при знятті плівки ви допускали деякі помилки, то на склі може залишитися липкий шар клею. Щоб впоратися з ним самостійно, потрібно дуже добре постаратися.

Строго не рекомендується знімати клей лезом, тому, що можна пошкодити скло, для цього використовують брілочку (шпатель). видалення залишків клею з скла

Тому далі будемо розбиратися з інструкцією по зняттю клею. Щоб без проблем впоратися із залишками клею на поверхні скла, після зняття тонування, потрібно знати деякі важливі моменти :

 1. Вода . З її допомогою можна розмочити залишився клей, але якщо він дуже добре прилип, то вода в такому випадку може не допомогти.
 2. Розчинники . Це досить хороший спосіб, але досить небезпечний. Не слід використовувати речовини з високою концентрацією, наприклад, ацетон, він дуже агресивний до скляних поверхонь.
 3. Бензин . Перед нанесенням на скло, де залишився клей, слід його розбавити водою. Також дивитеся не наробіть райдужних розлучень.
 4. Спирт . Найкращий з усіх способів і не такий небезпечний. Він відмінно впоратися з клейкою поверхнею і без шкоди для скла видалить зайве.
 5. Аміак . Дуже добре справляється з ремонтним (будівельним) клеєм. Видаляє тонування разом з клеєм, але потрібно бути обережним і захистити інші поверхні машини від потрапляння аміаку. Після зняття необхідно добре протерти скло спиртом.

Таким чином видалити залишився клей зі скла після зняття тонувальної плівки можна за допомогою шпателя, але перед цим обов'язково необхідно змочити місця із залишками клею мильним або іншим розчином з представленого списку.

Мало хто знає, але залишки клею, як від тонування так і інших наклейок відмінно видаляються універсальним мастилом WD-40.

Як бачите процедура зняття тонування не з простих процедур, тому якщо затемнення плівки на стеклах вашого авто в межах допустимих норм і не хотілося б регулярно знімати для переклеювання, то рекомендуємо дотримуватися декількох рад.

Як потрібно доглядати за тонованими стеклами автомобіля

Якщо ви хочете щоб тонування служила вам довго, то потрібно виконувати деякі рекомендації по її догляду :

 1. Чи не рекомендується залишати вікна автомобіля відкритими протягом 5 діб після того як затоніруете скла .
 2. Чи не потрібно мити внутрішню сторону скла в перебігу до 3-х тижнів після поклейки плівки, це робиться для того, щоб шар клею добре приклеївся до скла.
 3. Намагатися не чіпати краю плівки на склі , щоб не пошкодити їх, щоб потім вона не почала злазити.
 4. Після кожної мийки в обов'язковому порядку потрібно протирати скло не полишаючи води.
 5. Під час миття скла не користуватися щітками , щоб не пошкодити тонування.
 6. Не наносити спеціальні миючі засоби, які містять нашатирний спирт .
 7. Почистити плівку можна будь-яким засобом тільки для ручного миття в співвідношенні 30 грам кошти на 1 літр води.

Догляд за стеклами з тонуванням просто необхідний, якщо ви не зрадите особливого значення цьому, то ваша плівка швидше прийде в непридатність і як наслідок необхідна буде її заміна, що негативно позначиться на вашому бюджеті і нервових клітинах.

Як бачите, способи зняття тонувальних плівок зі стекол автомобіля досить різні. А видалення тонувальної плівки нічим не відрізняється від видалення плівки ПВХ на кузові. Тому, щоб не завдати шкоди своїй машині, потрібно бути гранично обережним при їх видаленні. Також при покупці плівки варто звертати увагу не тільки на вартість, але і на її якість адже від нього потім буде залежати тривалість служби і складність видалення тонування.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found