Бензонасос - Як Перевірити Роботу бензонасос на Справність в 7 етапів

Зміст перевірки:

 • Етапи огляду електричного бензонасоса

  • Цілісність запобіжника

  • Замір напруги і реле

  • Працездатність двигуна насоса

  • Який тиск качає насос

  • Перевірка зворотного клапана

 • Перевірка механічного БН

Причини несправності бензонасосов не завжди однакові, та й самі пристрої можуть бути електричними і механічними. Діагностика працездатності цих типів має відмінності, тому ми розглянемо способи перевірки роботи бензонасосов окремо. Проте роботу бензонасоса можна перевірити максимум в 7 етапів.

Необхідність перевірки бензонасоса з'являється при таких ознаках несправності:

 • заглох двигун;
 • автомобіль рухається нерівномірно, ривками;
 • двигун на холостому ходу працює нестабільно, що не запускається;
 • є «плаваючі» обороти;
 • посилюється шум, свист при русі авто.
Перевірка бензонасоса

Перевірка справності бензонасоса на інжекторі

Коли з поворотом ключа запалювання ви чуєте легке дзижчання, невеликий гул, то це так працює паливний насос, нагнітаючи бензин створює тиск в системі. Якщо при спробі завестися таких ознак роботи бензонасоса немає, тоді можна припускати несправність електрики, самого насоса або його окремих частин. Тому розглянемо як можна перевірити роботу бензонасоса по етапної логічному ланцюжку. Починаючи від того чи надходить харчування на БН і закінчуючи тим, качає чи бензонасос зовсім, і якщо так, то яке створює в паливній рампі тиск.

Етап 1. Перевірка запобіжника

Перевірка запобіжника паливного насоса передбачає огляд цілісності токопроводящей пластини і в разі обриву його заміну. Але якщо нового запобіжника немає, тоді на контакти запобіжника намотати одну жилку дроту з міді. Знову згорів - значить, проблема може бути в проводці.

Етап 2. Перевірка реле

Схема перевірки реле бензонасоса

Щоб перевірити реле бензонасоса, виймаємо його з гнізда, підключаємо 12 вольтів лампочку за схемою. Якщо лампочка працює, саме реле теж справно. Як варіант, - використовувати мультиметр в режимі омметра, щоб заміряти опір обмотки котушки реле. Один щуп приєднується до клеми 85, а інший - до 86. Пристрій покаже обрив, якщо реле вийшло з ладу.

Переконайтеся, що клеми НЕ окислиться - це негативно позначається на електропостачанні двигуна паливного насоса!

Етап 3. Перевірка подачі живлення на БН

Перевірка напруги бензонасоса здійснюється за допомогою використання мультиметра . Щупи вимірювального приладу в режимі вольтметра (від 0-20 вольт) потрібно під'єднати до клем живлення бензонасоса. Включити запалювання і зняти показання на пристрої. 12-12.5 вольт - нормальне робоче напруга. Якщо напруга є, але насос не працює, перевіряємо електродвигун.

Етап 4. Перевірка електродвигуна бензонасоса

Щоб виключити поломку електродвигуна, подаємо безпосередньо від акумулятора на клеми бензонасоса харчування 12 вольт. Працює - перевіряємо його продуктивність, зворотний клапан, заміряємо тиск манометром. Чи не працює - перевіряємо котушку на обрив.

При надходженні напруги на клеми бензинового насоса він не працює? Перевіримо обмотку статора: беремо тестер (мультиметр) переводимо в режим омметра, він повинен показати опір, інакше є проблема з обмоткою і її треба замінити. При показаннях опору, проблема може полягати в тому, що на корпус бензонасоса коротить обмотка. Щуп тестера - на плюсову клему, другий - на корпус. Якщо коротить - обриву не буде.

Етап 5. Перевірка фільтра грубої очистки

Демонтувавши фільтр грубої очистки (див. Тех. Документацію автомобіля) з бензонасоса, ви навіть візуально зможете визначити, наскільки він забруднений. При наявності великої кількості відкладень показана заміна фільтрів, якщо проблема застала в дорозі - використовуйте щітку і бензин, щоб очистити її.

Профілактична перевірка бензонасоса, яка включає в себе очищення бака, фільтрів і форсунок допоможе заощадити на дорогому пристрої! І користуйтеся якісним паливом!

Етап 6. Перевірка зворотного клапана

Зворотний клапан повинен постійно перешкоджати руху рідини в зворотному направленіі.В процесі експлуатації його працездатність зменшується, що знижує технічні характеристики.

1 спосіб . Перевірка зворотного клапана полягає в вимірі тиску манометром. Підключити його потрібно на ту частину системи, яка безпосередньо задіяна в харчуванні паливом ДВС. Показники тиску не повинні виходити за 3 кг / кв. см. (справедливо для легковиків). І при зупинці двигуна тиск не повинен падати різко.

Перевірка та чистка зворотного клапана

2 спосіб . Щоб перевірити роботу зворотного клапана бензонасоса без манометра, потрібно перетиснути обратку і дивитися, як працює двигун. При несправності зворотного клапана ДВС буде працювати на підвищених обертах (за умови що немає інших проблем).

3 спосіб . Поєднує в собі і діагностику, і чистку зворотного клапана одночасно. Зніміть і огляньте його - засмічення, що вимагає зачистки, видно неозброєним поглядом. Продути клапан можна і щільною струменем повітря, але краще пропустити через нього воду під напором. Таким чином ви поєднаєте перевірку клапана з його чищенням. Якщо ж і після цього клапан не працює, потрібна його заміна.

Етап 7. Перевірка тиску

Щоб діагностика дозволяла вірно визначити показники тиску, потрібно скинути початковий тиск палива, відключивши запобіжник бензонасоса.

Перевірка манометром як качає бензонасос

Як перевірити бензонасос манометром

Перевірити бензонасос манометром на справність можна так: підключаємо пристрій до паливної рампи. Висновок - через кромку капота на лобове скло, де встановлюємо пристрій надійно.

Фіксуємо виміри в:

Статичному положенні . Повертаємо ключ запалювання і дивимося на показання манометра, вони не повинні перевищувати 3,7 атм .

Динаміці . Включаємо третю передачу (швидкість близько 50 км / ч), спостерігаючи за даними манометра. При русі, якщо проблема в тиску, показники будуть або нижче 3 атм. , Або вище 3,7 атм .

Низький тиск в паливній системі може бути наслідком витоку палива. Пропуск пального покаже зниження тиску нижче 1,6 атм. Місценесправності: форсунка або регулятор палива.

Слід зауважити, що, при всій схожості (принцип роботи, призначення), способи діагностики бензонасоса механічного відрізняються, а в чому, - розглянемо докладніше нижче.

Перевірка бензонасоса карбюраторного авто (механічний)

Механічний бензонасос - схема

Щоб перевірити працездатність бензонасоса, слід:

 1. Зняти паливний шланг з впускного штуцера карбюратора.
 2. Занурити шланг в спеціально приготовлену прозору бутилку.Актівно задіюючи важіль підкачки вручну, помічаємо, наскільки сильною і щільною струменем подається паливо. Домішки повітря не повинні бути візуально помітні.

Чи не є ознакою поломки вихід струменя з запізненням, особливо якщо авто довго стояло. Як правило, діафрагми вісім і дев'ять і є головною причиною несправності.

Як би там не було, оглянути потрібно і сітчастий фільтр, і впускний / випускний клапан.

Навіть при заміні прокладок може бути витік палива. В такому випадку проблема полягає в герметичності корпусу бензонасоса внаслідок деформації при ремонті.

Механічні бензонасоси іномарок нерідко являють собою нерозбірну конструкцію, тому ремонту не підлягають!

Підсумуємо:

Причини неполадок бензонасоса, як електричного, так і механічного, різноманітні, і необхідність знайти / усунути поломку може застати вас зненацька під час шляху. Слідуючи вищезгаданим рекомендаціям, ви зможете самостійно здійснити весь необхідний комплекс заходів з діагностики даного пристрою. І почати варто з подачі живлення (якщо це електробензонасос) і роботи діафрагми, коли перевіряється паливний насос механічного типу. Дуже часто нестабільна робота бензонасоса пов'язана не з його поломкою, а супутніх деталей - фільтра, зворотного клапана або форсунок.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found