Яке масло краще для двигуна Castrol або Mobil: порівняння характеристик, досвід використання

Забігаючи наперед, Мобіл в суперництві перемагає , але у цього масла більше підробок, ніж у Кастрол. В результаті цього, за Мобіл тягнеться вервечкою багато необгрунтованих і помилкових фактів, що створюють погану славу цьому виробникові.

Заяви типу: залив Мобіл з в'язкістю 5W-40 і двигуну прийшов кінець, повністю виправдовуються, але тільки тому, що автомобіліст мав справу з палевому або підробкою, як кому зручно називати. З цієї причини треба бути дуже уважним, купувати масло тільки в перевірених центрах продажу.

Про все по порядку, почнемо з ознайомлення. Дізнаємося, з чого складається кожне з масел, для чого конкретно вона розроблена, яке масло вибрати і яка технологія в них основна.

Синтетичне моторне масло 5W-30 Castrol Edge

Кастрол

Корисно буде знати, що у вересні минулого року лінійка моторного масла Castrol, протестированного спеціально для російських умов, вважаються мало не найсуворішими в світі , була повністю оновлена. Сьогодні на всіх каністрах цього виробника нанесена нова етикетка. За його запевненням, впроваджені також і нові додаткові компоненти захисту.

Особливості

Зокрема, масло Кастрол нового зразка відрізняється наступними особливостями:

 • в мастилі задіяна підвищений захист від зносу в процесі прогріву агрегату при мінусових температурах (для нашого водія це розцінюється, як велика перевага);
 • помітно покращені показники зносу масла при тривалій роботі двигуна в режимі першої передачі / холостого ходу, підтверджені результатами польових випробувань в умовах заторів (що порадує жителів великих міст);
 • навіть в умовах низької якості палива (це для наших АЗС не в новинку), в оліях Кастрол запобігає утворенню відкладень .

технологія

Корисно буде знати, що це масло, згідно з наявною інформацією на сайті виробника, спеціально розроблено для силових агрегатів заокеанських автомобілів (хоча, в асортименті масел зустрічаються марки, призначені спеціально і для японських, корейських машин). Технологія, задіяна у виробництві масла, перекладається на російську мову, як «розумні молекули». Вона має на увазі активну і тривалий захист, що позначається на збільшення ресурсу ДВС.

Розглянемо технологію Intelligent Molecules (розумні молекули) докладніше, так як саме в ній і полягають основні переваги масла Кастрол:

 • Як стверджують виробники, молекули цього масла по-особливому взаємодіють з внутрішніми поверхнями мотора, утворюючи надміцний захисний щит.
 • Протягом всього терміну експлуатації масло має високу надійність в'язкісних характеристик, підтримуючи, таким чином, потужність силового агрегату і його прийомистість, економію палива та інші важливі показники.
Повністю синтетичні масла Кастрол забезпечують швидкий холодний пуск двигуна, навіть в умовах наднизьких температур.

в'язкість

Одна з кращих мастил для двигуна, Castrol, має свою в'язкість і температурні характеристики. Як відомо, масла цієї марки прийнято розрізняти по типу ДВС - дво- і чотиритактних. Нижче наводиться таблиця різних марок цього масла по типу в'язкості і виду масла.

Марка масел 0 і 5W, наведена в таблиці, є найменшою в'язкістю і використовується тільки в хороших дорогих моторах. Заливати таке масло в звичайні двигуни не має сенсу, так як володіючи високою плинністю, воно буде йти з ДВС.

в'язкість SAE Марка призначення
0-W / 40 Кастрол Едж Титаниум FST (з титановими полімерами) СНТ * Для 4-тактного двигуна
5-W / 30 Кастрол Магнатек AP (спеціально розроблено для автомобілів з Азії - Японія / Корея / Китай) СНТ * Для 4-тактного двигуна
5-W / 30 Кастрол Магнатек A5 (спеціально призначене для моторів автомобілів Форд) СНТ * Для 4-тактного двигуна
5-W / 30 Кастрол Магнатек AP (стандарт) СНТ * Для 4-тактного двигуна
5-W / 30 Кастрол Едж Професіонал (з більш посиленою захисною плівкою) СНТ * Для 4-тактного двигуна
5-W / 30 Кастрол Едж Кастрол Едж Професіонал OE (призначене для бенз / диз двигунів) СНТ * Для 4-тактного двигуна
5-W / 40 Кастрол Магнатек A-3 / B-4 СНТ * Для 4-тактного двигуна
5-W / 40 Кастрол Магнатек Дизел (для дизеля) СНТ * Для 4-тактного двигуна
10-W / 40 Кастрол Магнатек Дизел B4 (для дизеля) ПСНТ ** Для 4-тактного двигуна
10-W / 40 Кастрол Вектон Лонг Драйна (в тарі під 20 літрів) ПСНТ ** Для 4-тактного двигуна
10-W / 50 Кастрол Поуер 1 Расинг 2Т (в тарі під 1 літр) ПСНТ ** Для 2-тактного двигуна
10-W / 60 Кастрол Едж (перевірено під високим тиском) СНТ * Для 4-тактного двигуна
15-W / 40 Кастрол Вектон (в тарі під 208 літрів) ПСНТ ** Для 4-тактного двигуна
20-W / 50 Кастрол Акт E vo 4-T МНР *** Для 4-тактного двигуна

Синтетичне моторне масло 5W-50 Mobil Super 3000

Мобіл

Цей виробник відразу бере бика за роги, рекламуючи тут і там про свої переваги. З одного боку, чому б відверто не піарити свої достоїнства, якщо вони насправді є, і не вихвалятися ними. З іншого боку, деяких автомобілістів це насторожує.

Як би там не було, наведемо основні переваги цього масла, за твердженнями самого виробника:

 • Відмінні результати при низьких температурах . ДВС надійно захищений і запуск його навіть в сильний мороз проходить легко і швидко.

В принципі, будь-який синтетичне масло з низькою в'язкістю повинно бути таким, щоб не густіти при найсильніших морозах.

 • Ефективний захист ДВС при високих температурах . Сучасні автомобілі все частіше оснащуються турбокомпресорами (забезпечують турбонаддув), які дозволяють значно поліпшити характеристики авто, але працюють вони при високих температурах. Для захисту ДВС в таких умовах і рекомендується застосовувати висококласне масло, типу Мобіл.
 • Високоефективні миючі характеристики . Компоненти й присадки масел Мобіл справляються зі шлаками будь-якого властивості. Надлишкові відкладення (шлаки) утворюються, в основному, в екстремальних умовах, характерних для нашої країни.
 • Захист двигуна забезпечується на повну. Тривалість експлуатації ДВС навіть гарантується виробником Мобіл (якщо, звичайно, власник буде постійно заливати це масло, а не якесь інше). Звучить це досить непогано, адже для багатьох з росіян покупка авто є однією з найважливіших фінансових витрат або вкладень в життя.
 • Меншу витрату палива , що пояснюється, знову ж таки, синтетичними властивостями. Звичайне, мінеральне масло не так дієво в збільшенні ефективності роботи силових агрегатів (дизельних і бензинових), що, в свою чергу, призводить до зростання споживання палива.
 • Доведена різними тестами і практикою ефективність.

Ніхто з цим не сперечається. Досить згадати, що Мобіл 1 знайшло широке застосування в автоспорті, де немає місця дрібницям.

 • Визнання в середовищі автовиробників , які самі рекомендують застосовувати масло Мобіл для моторів своїх дітищ. І це стосується не тільки корпорації Мерседес-Бенц, автомобілі якої з 1995 року виступають на гонках «Формули 1» під егідою Мобіл.

Секрети і технологія

Нагадаємо читачеві, що Mobil масла стали проводитися ще за часів першої видобутку нафти в США. Компанією випускаються до цих пір масла різних типів: синтетичні, напівсинтетичні і мінеральні.

Не секрет, що у виробництві такого «розпіареного» продукту, використовуються свої секрети. Передові технології ледь встигають придумувати, а Мобіл вже готує права на їх придбання.

Технологію виробництва масел Мобіл можна змалювати таку картину:

 • видобуту нафту доставляють на заводи;
 • тут її очищають, обессолівают, нагрівають і розщеплюють на складові;
 • потім додають різні присадки, але обов'язково з урахуванням вимог до того чи іншого регіону.

Особливу увагу варто приділити виробництву синтетичного масла, в основі якого лежать спеціальні вуглецеві компоненти. Розщеплені спочатку на частинки етилену, а потім збудовані заново в ланцюжки молекул, але вже з додаванням водню і вуглецю, що становлять мастила Мобіл є сверхмасло, що відрізняється ідеальною чистотою і дозволяє експлуатувати ДВС на межі можливого.

Цікаво, що якість випущених марок масла можливо тестувати в тісній співпраці з професійними гонщиками. Ці масла проходять важкі випробування на спортивних полігонах і, «понюхати пороху», потім продовжують свою місію в двигунах серійних автомобілів.

в'язкість

Як і будь-яке інше масло, Мобіл має свої категорії в'язкості.

в'язкість SAE Марка
0-W / 20 Мобіл 1 Адванс Фул Економ енергозберігаюче (ідеально підходить для автомобілів Форд і Крайслер) СНТ * - це масло є спеціальним і в кожен автомобіль не йде.
0-W / 30 Мобіл 1 FE (розроблено для застосування в останніх версіях бензинових і дизельних ДВС) СНТ *
0-W / 30 Мобіл SHC Формула LD (всесезонка преміум класу, розроблене спеціально для моторів Ауді останньої версії VAG з системою WIV) СНТ *
0-W / 40 Мобіл 1 (стандартне масло для екстремальних і важких умов експлуатації) всесезонка СНТ *
5-W / 20 Мобіл 1 енергозберігаюче (призначене для ДВС з нормами ILSAG GF-4)
5-W / 30 Мобіл Супер FE Специал (призначення Форд і інші марки авто)
10-W / 40 Мобіл Супер 1000 X1 (всесезонка для бензинових і дизельних агрегатів) МНР ***
10-W / 40 Мобіл Супер S (стандартне масло зі спеціально підібраним пакетом присадок) змішане МНТ *** СНТ *

Підводячи підсумок

Як бачимо, в обох виробників свої достоїнства. Але ми навели вище тільки думка самих виробників, залишивши наостанок найсмачніше. Як на практиці, в наших російських умовах показали себе ці масла?

Перший удар по самолюбству припав на Кастрол, який вважають (і не безпідставно) заповненим всілякими присадками (визначити це можна по темряві масла). У нас таке масло до заміни не рекомендується, так як воно швидко згоряє, в чому неважко переконатися, якщо зняти ГБЦ автомобіля, раціон якого становить виключно Кастрол. А ось Мобіл в цьому плані тільки хвалять.

Якщо трохи бути уважним, то спостерігаєш таку ситуацію: практично в усі гарантійні автомобілі в дилерських центрах ллють не що інше, як Мобіл, хоча в рекомендаціях і значиться чорним по білому - Кастрол.

З іншого боку, знаходяться автомобілісти, які обома руками за Кастрол. В основному, це жителі північних регіонів Росії, де дуже холодно і запуску мотора приділяється більше уваги. Так ось, Кастрол в цьому плані показав себе краще Мобіл. Крім того, масла Кастрол дешевше Мобіл, а це, часом, розцінюється, як явну перевагу.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found