Несправності, діагностика і ремонт кардана Ніссан / Рено

Карданний вал автомобілів Nissan X-trail (кузов T30, T31, T32), Nissan Qashqai (+2) і Renault Koleos є слабкі місцем в трансмісії. Власникам цих старих машин знайома ситуація виходу з ладу кардана через несправність хрестовини. Розглянемо основні проблеми карданних валів, а також їх діагностику. Чому саме вони? Запитаєте ви. Тут є 3 причини:

 • Даний авто самий найбільш поширений серед "паркетників".
 • Будь-який автовласник однієї з представлених машин з пробігом 150-200 тис. Км має уявлення про те яка ж ціна на карданний вал у офіційних дилерів. (В середньому від 62 000 р).
 • Дані автомобілі в комплектації 4WD (4x4) мають схожі за будовою карданні вали, з різними видами довжин самих карданів (не беремо до уваги T30 кузов у ​​Nissan, там відрізняється передній фланець).
Карданний вал Ніссан Х-трейл, Кашкай

Схематичний вигляд карданного валу

Сподіваюся багато хто вже читали цю тему: //etlib.ru/wiki/kardannyj-val-kardan-23. Хоча і там є похибки в літературі, але прочитавши її, вам буде зрозуміліше про яких запасних частинах карданного валу піде мова.

Основні проблеми карданних валів Nissan X-trail, Nissan Qashqai (+2), Renault Koleos

Наочно представлений 4 пункт (передня хрестовина карданного валу і розбитий її тілом фланець)

 1. Вироблення голчастих підшипників і тіла хрестовини в слідстві відсутності пластичного мастила.
 2. Закушування хрестовини (через вироблення або неправильної установки хрестовини)
 3. Клин хрестовини (через вироблення або неправильної установки хрестовини)
 4. Відрив хрестовини вузла від відомою вилки або фланця з зносом хрестовини (найпоширеніший випадок)
 5. Биття і вібрація від карданного валу (може залежати від багатьох параметрів)

Так само в такому випадку не варто сумувати і збирати грошей на новий карданний вал.В століття розвинених технологій з'явилося багато спец центрів в яких вам запропонують відновити або замінити вилку (фланець) на аналогічну.

Багато з вас подумають що зможуть зробити дану операцію самі, але по-перше у вільному продажі нових приварених вилок ви не знайдете. Тільки у постачальників в германии або країн СНД, а для цього треба мати хоча б свою організацію і підписувати договір на поставку даних деталей у великому кількості (мінімум 100 примірників запасних частин).

Ну і власне технологія заміни приварной вилки не так вже й проста, оскільки потрібно правильно виставити вилку щодо осі карданного валу, для найменшого його биття в площинах. Правильно зварений вузол (вилка труба в нашому випадку) полегшує і прискорює балансування карданного валу.

За технологією відновлення потрібно знати необхідні технічні дані відновлення пошкоджених частин карданного валу, а це дуже багато аспектів і їх знають лише профі. (Не проводьте аналогію з ремонтними комплектами поршнів ДВС).

Можлива причина частої несправності передньої хрестовини - висихання і витікання пластичного мастила під дією високої температури від випускного колектора.

Діагностика карданного валу Nissan X-trail, Nissan Qashqai (+2), Renault Koleos

Неповна діагностика карданного валу проводиться в разі коли кардан встановлений на автомобіль. Для виявлення тільки серйозних відхилень від регламентної роботи його вузлів. (Наочний огляд вала на дефекти, «прокачування» хрестовин на люфти, огляд пильовика і гумовою опори підвісної підшипника на наявність тріщин або ж відслонень гуми.

Повна діагностика складається з:

 1. Зняття карданного валу з авто (Ключ-тріскачка, головка на 16 свічкова і головка з ключем на 14, пара подовжувачів довгий і короткий)
 2. Перевірка на люфти вузлів валу (Хрестовини, підвісний підшипник, шрусовое з'єднання вала.
 3. Огляд гумового пильовика Шруса і гуми підвісного підшипника
 4. Перевірка на закусиваніе хрестовин і їх підклинювання
 5. Перевірка підвісного підшипника на подкусиваніем або сторонні шуми
 6. Зовнішній огляд заломів, вм'ятин і вигинів труб карданного валу. (При необхідності провести пробний запуск без контрольних вантажів на спеціальному стенді або балансувальне верстаті.
При виявленні дефектів їх потрібно усунути, а карданний вал від балансувати.

Для чого потрібна балансування потрібно почитати в окремій статті.

Балансування карданного валу

Дисбаланс кардана погано позначається на трансмісії і ходової. При прояві одного з двох ознак, балансування карданного валу обов'язкове. Зробити можна як самому так і на СТО

Детальніше

Крім даної інформації уточню, що кардан з хрестовинами під кернение після «реставрації», а саме заміни хрестовин необхідно балансувати, для врівноваження биття осьового люфту і збереження терміну служби деталей і вузлів КВ, а так же автомобіля.

Дисбаланс з'являється через зсув хрестовини по осях щодо фланця і вилки, для усунення даного дисбалансу застосовуються балансувальні вантажу.

балансувальні вантажу

Це металеві пластини найчастіше, які кріпляться на карданний вал методом точкового зварювання (в основному заводська технологія), або полуавтомотіческой зварюванням в ручному режимі грузик приварюється до труби карданного валу якомога ближче до хрестовини вузлу. Так само існує варіант кріплення балансувальних клейових вантажів, але даний метод не зовсім надійний.

Хрестовини карданного валу

При виборі хрестовин карданного валу варто звернути увагу на якість їх виготовлення, а так же розмірність хрестовин. На Nissan X-Trai (T31, T32 кузов), Nissan Qashqai (+2), Renault Koleos я б рекомендував хрестовини під кернение по виконанню близькі до заводських, це хрестовини фірми GMB Артикульний номер GU-1670 розмір 24x 62,5. Даний виробник має велику поширеність (можна знайти навіть в роздрібних магазинах) і малий відсоток бракованих деталей, приблизно 1-2 одиниці на 1000 хрестовин.

На NissanX-trail (T30) хрестовини відрізняються розмірністю і артикульним номером. Рекомендовані хрестовини для установки GMBGUT-24 22x57,5

Приклад хрестовин GU-1670 з нової партії (стара партія йде під тим же артикулом, в упаковці зеленого кольору)

Так само можуть йти в коробці зеленого кольору (стара партія з тим же артикулом).

Підвісний підшипник Nissan X-trail, Nissan Qashqai (+2), Renault Koleos

Підвісних підшипників на дані авто не так вже й багато, рекомендую при покупці звертати на якість самої гумової скоби і якість вставленого в неї підшипника (на предмет люфтів, «перекатів» самого підшипника)

Рекомендую брати підвісні підшипники даних виробників:

IN-TECH артикул - INT207

LYNXauto артикул - MD1027

Про особливості заміни хрестовини і підвісного підшипника поговоримо в наступній статті.

Матеріал надано (?): Окулов Микита фахівець з ремонту карданних валів

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found