Гідроудар двигуна. Що таке гідроудар, як відбувається і які наслідки

Багато недосвідчених автомобілісти під час їзди по калюжах на великій швидкості часто стикаються з таким явищем, як гідроудар двигуна. Що це таке, і чим він небезпечний? Про це далі.

Що таке гідроудар

Гідроудар двигуна - це потрапляння води в камери згоряння. Як правило, вона потрапляє туди через повітропровід, куди, в свою чергу, влітає у вигляді потужних бризок з повітрям. Небезпека цього явища полягає в тому, що після проникнення вологи в мотор поршні вдаряються об утворилася водяну пробку , внаслідок чого двигун запросто виходить з ладу.

На практиці це виглядає як характерний удар, після чого двигун зупиняється і не заводиться. Причому, чим вищі обороти були в момент удару, тим вище ймовірність значних пошкоджень. Адже таким чином кінетична енергія обертових частин зможе зламати практичні будь-які металеві конструкції.

Як відбувається гідроудар

Процес виникнення цього явища може бути двох типів. Зокрема, вода може потрапити в двигун двома шляхами:

  1. Машина на великій швидкості влітає в калюжу, внаслідок чого відбувається природне розбризкування води, частина якої під тиском потрапляє в згаданий вище повітряний фільтр, а після нього далі і в камери згоряння.
  2. Якщо автомобіль долає високі водні перешкоди, рівень яких є достатнім для прямого заливання водою повітряного фільтра. Далі ситуація відбувається за аналогічним сценарієм.

Найбільш наочно про гідроударі

Однак, як показує практика, найчастіше причиною гідроудару є саме перший варіант. Тобто, як згадувалося раніше, водії, які не знають про небезпеки, які є це явище, несуться на величезній швидкості по калюжах, за що і розплачуються згодом.

Далі все відбувається за однаковим сценарієм. Вода, як відомо, не стискується ні за яких умов, на відміну від повітря або паливної суміші. Тому, під час такту стиснення, тобто, коли клапана знаходяться в закритому стані, поршень в кінці руху природним чином впирається в водний бар'єр. Ось цей процес і є справжнісіньким гідроудар.

Чим більше кінетична енергія поршня (вище обороти двигуна), тим цей удар буде сильніший. Відповідно, ймовірність критичної поломки зростає в рази.

Варто додати, що гідроудар більш схильні до машини з низькою підвіскою (спортивні). Відповідно, чим вище розташування двигуна, тим ймовірність його виникнення зменшується. Однак зменшується - не означає, що вона пропадає зовсім.

Більше інформації як уникнути гідроудару можна знайти у нас в відео матеріалі.

Наслідки гідроудару та ремонт

Наслідками гідроудару можуть найнеприємніші ситуації аж до критичних поломок двигуна. Зокрема, велика ймовірність погнутости шатунів, поломки поршнів або їх пальців. Досить поширеною поломкою є розрив блоку двигуна. Тому ремонт виниклої проблеми - справа недешева.

Які наслідки гідроудару для двигуна

Часом виникає необхідність не тільки в капітальному ремонті мотора, але і в його заміні . Природно, чим серйозніше поломка - тим дорожче ремонт. І мова в даному випадку йде не тільки про покупку необхідних запасних частин, а й про оплату послуг фахівців, які проводять відповідні роботи.

Як уникнути гідроудару

Однак, краще попередити проблему, ніж виправляти наслідки її появи. Тому кожен водій повинен знати, як уникнути гідроудару, і що робити, якщо він все-таки стався з машиною.

Як зазначалося вище, перша і основна рекомендація - не їздити по калюжах на великій швидкості . А якщо ллє дощ або передбачається їхати буквально по «річках», то краще утриматися від подібних поїздок. Необхідно тверезо оцінювати можливості вашого автомобіля. Якщо ви перебуваєте за кермом малолітражки, то навряд чи буде доцільно долати на ній глибоку калюжу.

Але якщо їхати в описаних погодних умовах все-таки необхідно, то робити це потрібно з розумом. Якщо ви знаєте дорогу і приблизне розташування ям, які перетворюються в глибокі калюжі - це краще. В такому випадку намагайтеся об'їжджати їх якнайдалі. В іншому разі не перевищуйте швидкість. Вона не повинна бути вище 10 км / ч при значному рівні води. Включайте лише першу передачу. Пам'ятайте про описаний вище правилі - чим вище швидкість, тим страшніше потенційні руйнування двигуна .

Що ж робити, якщо гідроудар все-таки стався? Насамперед - не панікувати! Перша ознака того, що це сталося - відключення двигуна після подолання значної водної перешкоди або калюжі на високій швидкості. Запам'ятайте - не намагайтеся знову завести мотор , так ви його лише добиваєте. В цьому випадку необхідно вийти з машини, відкрити капот і викрутити всі свічки. Після чого необхідно розібрати кожух повітряного фільтра. Якщо на дотик він мокрий - значить, справи кепські. В цьому випадку можна спробувати покрутити вал двигуна. Якщо вам пощастить, то з отворів, де були вкручені свічки, поллється вода. Але все ж не можна вкручувати їх назад і намагатися завести мотор.

Що робити, якщо автомобіль заглох в калюжі

Навіть в цьому випадку, не кажучи про такі, коли такі дії виконати неможливо або вони не закінчилися позитивним результатом, потрібно викликати евакуатор і їхати з машиною на станцію технічного обслуговування . Там за допомогою спеціального обладнання фахівці просушать циліндри і безпосередньо двигун повністю. Крім цього, необхідно буде просушити повітряний фільтр і патрубок воздуховода.

Пам'ятайте, що найкращий ремонт - це профілактика! Їздите акуратно по калюжах, і гідроудар буде вам образ не лякайтесь.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found