Чи можна завести автомат з штовхача. Як запустити двигун автомобіля з АКПП при сів акумуляторі з буксира

Питання, можна завести машину на автоматі з штовхача стає актуальним кожен раз, коли на авто з АКПП сідає і не заряджається акумулятор або виходить з ладу стартер. Мануали до багатьох автомобілів стверджують, що робити цього не можна, але ситуація не настільки однозначна. Відповідь на питання, чи можливо завести автомат з штовхача, залежить від типу автоматичної трансмісії і тонкощів її конструкції.

Як завести авто з коробкою автомат з штовхача

зміст:

 • Види АКПП і особливості їх конструкції
 • В якому випадку можна завести з штовхача коробку автомат
 • Як завести машину зі штовхача на автоматі
 • Як завести з штовхача авто з роботом Lada
 • Можна заводити машину з коробкою автомат з штовхача чи ні

Тому в більшості випадків завести з буксира автомобіль з АКПП так, як на механіці, не вийде. Але якщо ваша модель входить в число винятків - запуск двигуна з штовхача цілком здійснимо.

Види коробки-автомат і їх особливості

Деякі автомобілісти думають, що виробники перестраховуються, забороняючи заводити автомат «з букса», але це не так. Щоб зрозуміти, чому не можна завести автомат з штовхача, а також як зробити це у виняткових випадках, необхідно трохи вникнути в теорію.

Як завести автомат з штовхача: теоретична частина

Як завести з штовхача машину з АКПП різних типів

Обов'язковою умовою, необхідною для запуску мотора авто з буксира, є наявність жорсткої його зв'язку з колесами. На МКПП колінвал з'єднаний з первинним валом через фрикційний диск зчеплення, а ведучий вал з веденим (а він - з колесами) - через шестерні, що підключаються муфтами. У різних видах автоматичних трансмісій цієї жорсткої зв'язку немає з різних причин, описаним нижче.

гідротрансформаторний автомат

Класична гідравлічна АКПП з'єднується з мотора не фрикційним зчепленням, а гидротрансформатором (бубликом). У ньому обертання передається на вхідний (первинний) вал КПП за рахунок тиску потоку масла, створюваного провідною крильчаткою і впливає на провідну. Щоб мотор утворив зв'язок з валом, він повинен набрати обертів вище неодружених. Це - перша причина, чому автомат можна завести з буксира.

Схема пристрою гідротрансформатора

Перемикання передач в АКПП відбувається не жорсткими механічними тягами, а за допомогою гідравлічних механізмів. Щоб швидкість включилася, масло (ATF) в коробці має бути під тиском. А тиск там створюється насосом на вхідному валу, що розкручується мотором. Поки тиску немає - фрікціони передач розчіплюючи і вихідний (вторинний) вал, що передає обертання на колеса, ніяк не пов'язаний з первинним.

Тобто, як би не крутився від коліс вторинний вал, насос на первинному розкрутитися не зможе, тиску для включення швидкості не буде. А чи не буде включеної передачі - не буде і передачі обертання по ланцюжку «вторинний вал - шестерні передачі - первинний вал - бублик - колінвал». Саме тому відповідь на питання, чи можна коробку автомат завести з штовхача, зазвичай негативний.

роботизована КПП

Коробка-робот (РКПВ) - це еволюція звичайної МКПП, в якій перемиканням швидкостей займається не водій через важіль, а комп'ютер через сервоприводи. Тому теоретично завести машину зі штовхача на такому автоматі можна. Але на практиці це важко піддається реалізації, так як сервопривід повинен отримати команду на включення передачі. А без запущеного двигуна він може зробити це хіба що на машинах, де аварійний запуск з буксира передбачений розробниками, а також на РКПВ ранніх поколінь. Тому такий автомат з штовхача завести можна далеко не завжди.

варіатор

Варіатор (CVT) - це безступінчата автоматична трансмісія, яка пов'язана з мотором через все той же гідротрансформатор (бублик) або набір фрикционов (автоматичне зчеплення). Передавальне число в ній змінюється за рахунок зміни діаметра конусних шківів, ведучого і веденого. Ведучий пов'язаний з мотором, ведений - з колесами. Діаметр шківів, як і передавальні числа в класичній АКПП, змінюється під тиском масла. Якщо його немає - ремінь може прослизати по шківах, в результаті коробка швидко вийде з ладу. Так що варіатор - це практично 100% гарантія неможливості старту з штовхача.

Випадки коли можна завести автомат з штовхача

У деяких випадках відповідь на питання, чи можна завести машину автомат з штовхача буде - ТАК. Ось тільки це радше виняток з правил. Завести авто з штовхача на автоматі можна, якщо мова про деяких старих моделях:

Важіль автоматичної роботізірованой коробки передач. Можливість запуску АКПП з буксира залежить не від її функціональності, а від пристрою

 • Mercedes-Benz W124, W126, W140, W460, W463 і інші моделі з АКПП моделей 722.3 і 722.4;
 • деякі американські автомобілі 80-90-х років;
 • деякі старі японці, як Mitsubishi, Toyota до 90-х років випуску.

Загальною умовою, що дозволяє завести АКПП з штовхача в наведених випадках, є наявність другого масляного насоса в складі коробки . На відміну від головного, зазвичай розташованого з боку вхідного вала, він знаходиться в хвості і пов'язаний з вихідним. Якщо такий насос є, то при буксируванні машини він приводиться в рух колесами і здатний створити тиск, якого достатньо, щоб включити швидкість.

Щоб зрозуміти, чи можна завести АКПП з штовхача в конкретному випадку, потрібно знати її модель і знайти в інтернеті схему. Її треба вивчити на предмет наявності другого маслонасоса в задній частині коробки. Так як завести машину автомат без стартера при відсутності такого насоса можна - потрібно шукати інші виходи.

Ще один приклад автомата, який можна заводити з штовхача - Lada AMT 2182. Це - «робот», який в загальних рисах схожий з механікою ВАЗ (відомої ще з часів «зубил»), але має сервоприводи. Інженери передбачили можливість його аварійного запуску.

Як завести машину автомат з сів акумулятором або зламаним стартером

Запуск автомобіля з АКПП з буксира

Коли у власника авто з АКПП виникає питання, як завести машину автомат, якщо сів акумулятор, насамперед потрібно дізнатися модель коробки. Ідеально буде, якщо вийде знайти інструкцію, або глянути схему на предмет наявності другого насоса для масла, пов'язаного з вихідним валом.

Друга умова для запуску - наявність другої машини (на ходу) і буксирувального тросу. Це обов'язково, так як завести коробку-автомат з штовхача тільки людськими зусиллями нереально. Людина не зможе ні набрати потрібну швидкість, ні тримати темп. Тому потрібно тільки буксирування.

Послідовність дій як завести авто з штовхача на автоматі

Якщо коробка відповідної моделі, насос у неї є, а також є помічник з іншою машиною - правильно заводити двигун з буксира потрібно так:

 1. Зв'язати тросом буксирувана і буксируючу машини.
 2. Включити запалювання, встановивши ключ в друге положення.
 3. Встановити важіль АКПП в положення нейтралі.
 4. Дати буксирувальника команду їхати.
 5. Набравши швидкість близько 30 (для холодної) або 50 (для прогрітій КПП) км / год і рухатися з такою швидкістю близько хвилини на нейтрали.
 6. Почекати хвилину потрібно, щоб насос зміг створити тиск. «На гарячу» рухатися треба швидше, так як в'язкість масла з ростом температури знижується і потрібний тиск створюється довше.
 7. Після створення тиску включити другу передачу (нижнє положення важеля) і натиснути педаль газу до середини.
 8. Як тільки двигун запуститься - включити нейтраль і подати буксируючому водієві сигнал зупинитися.

Як завести автомат з штовхача: відео

Якщо з першого разу не вийшло - варто дати машині трохи відпочити (хвилин 5) і спробувати знову. Але якщо і цього разу не вийшло - краще далі не намагатися завести машину з АКПП з штовхача, так як можна вбити коробку!

Цей спосіб працює на старих Мерседесах і деяких інших авто, згаданих вище. Але реально використовувати його виправдано в разі поломки стартера. Тому що, при наявності поруч іншої машини на ходу, завести автомат з штовхача при сів акумуляторі може бути невиправдано рисково. Безпечніше для коробки буде просто «прикурити» або запозичити справний і заряджений АКБ.

Як завести з штовхача робот Lada AMT 2182

Інженери ВАЗ створили автоматизовану коробку і при цьому подбали про запуск з буксира, коли сів акумулятор або зламався стартер. Запустити машину з РКПВ 2182 не набагато складніше, ніж з механічною коробкою. Для цього треба:

Як завести Ладу на автоматі з штовхача

 1. Причепитися до буксируючому авто, встановити машину на схилі, попросити помічника штовхати або самому стати біля відкритої водійських дверей.
 2. Включити запалювання і встановити важіль в нейтральне положення.
 3. Дати сигнал помічникові або почати штовхати машину самостійно.
 4. Набравши швидкість 7-8 км / год, заскочити в салон (якщо штовхаєте самостійно), включити важіль в положення А.
 5. Трохи натиснути педаль акселератора.

Після цього коробка повинна включити першу або другу передачу і мотор заведеться.

Так чи можна заводити автомат з штовхача?

На жаль, в більшості випадків вас чекає негативну відповідь на питання, чи можна завести машину зі штовхача якщо стоїть коробка автомат, адже її конструкція не дозволяє запустити мотор іншим способом крім традиційного. Найбільше пощастило власникам старих Мерседесів. Вони переносять такий аварійний метод запуску без особливих негативних наслідків завдяки наявності другого маслонасоса.

Те ж саме стосується і інших авто, обладнаних додатковим насосом КПП, пов'язаним механічно із вторинним валом. Тому перед тим, як завести автомат з штовхача без стартера, обов'язково дізнавайтеся модель встановленої у вашій машині коробки передач, шукайте схеми та інструкції до неї. Лише переконавшись, що є цей самий другий насос, можна пробувати заводити автомат з штовхача.

Якщо ви не знаєте, яка коробка стоїть в машині, а також якщо це варіатор або сучасний робот типу DSG - навіть не намагайтеся заводити автомат з штовхача! Шанси на успіх мінімальні, а ризик зламати коробку - величезний.

Не варто також намагатися заводити автомат з штовхача на повнопривідних авто, у яких в складі трансмісії є підключаються муфти (більшість сучасних кросоверів з 4WD). Їх навіть буксирувати часто не можна, так як трансмісія при цьому швидко виходить з ладу.

Серед власників «роботів» найбільше пощастило власникам Lada з КПП 2182. Цей автомат завести з штовхача не набагато складніше, ніж механіку. Але ось штовхати Лади, оснащені класичної АКПП Jatco JF414E або варіатором JF015E - заборонено.

Якщо ваша машина не підпадає ні під одну з перерахованих приємних винятків - краще попросити когось «прикурити», привезти АКБ або стартер, або викликати евакуатор і довезти її до місця ремонту. Це буде дешевше, ніж лагодити дорогий автомат.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found